2017 Ekim

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ BÖLGEDE SATILIK VE KİRALIK KONUT FİYATLARINI YÜKSELTTİ

Geçtiğimiz sene açılan ve İzmit Körfez geçişini 90 kilometreden 12 kilometreye düşürerek İstanbul - İzmir arasındaki yolculuk süresini kısaltan Osmangazi Köprüsü’nün bölgeye etkisi konut fiyatlarında da hissediliyor. İnşa çalışmalarının hızlandığı 2014 yılıyla birlikte son 3 senede köprü güzergâhında bulunan Kocaeli, Yalova ve Bursa’da satılık konut fiyatları yüzde 100’e yakın oranla yükseldi.

Devamını Oku

AĞUSTOS AYINDA KONUT FİYATLARI YILIN AYNI DÖNEMİNE GÖRE YÜZDE 4.19 ARTTI

İş Bankası’nın desteğiyle hazırlanan ‘REIDIN-GYODER yeni konut fiyat endeksi’ ve ‘REIDIN Emlak Endeksi’ Ağustos ayı sonuçları açıklandı. Türkiye genelinde konut fiyatları %0.82 oranında yükseldi, en çok artış %2.09 ile Çankırı’da yaşandı.

Devamını Oku

TÜRKİYE İMSAD ‘GÜNDEM BULUŞMALARI’NDA DIŞ POLİTİKADAKİ DEĞİŞİMLER KONUŞULDU

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: “Jeopolitik konumumuz nedeniyle dış politikadaki her gelişme, inşaat sektöründe önce Türk müteahhitlerini, dolayısıyla istihdamı ve sonrasında inşaat malzeme üreticilerini etkiliyor”

Devamını Oku

TÜRKİYE İMSAD İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ BİLEŞİK ENDEKSİ YENİDEN 100 PUANIN ÜZERİNE ÇIKTI

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Ağustos ayında yeniden 100 puanın üzerine çıktı. 2016 yılı Haziran ayında 100 puanın altına düşen endeks böylece kayıplarını telafi etti. Bileşik Endeksi oluşturan Faaliyet, Güven ve Beklenti Endeksleri de Ağustos ayında yükseldi. Ağustos ayında bir önceki aya göre 0,94 puan artan Bileşik Endeks, geçen yılki seviyesinin 3,85 puan üzerine çıktı. Bununla birlikte Bileşik Endeks’te, son aylarda yaşanan hızlı toparlanmanın Ağustos ayında ivme kaybettiği belirtildi.

Devamını Oku

İLK 6 AYDA 196 MİLYON DOLAR ÇİMENTO İHRACATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından açıklanan 2017 yılının ilk yarı rakamlarına göre iç pazarda düşüş yaşanırken ihracat hız kesmeden artmaya devam etti. Üretilen çimentonun yaklaşık %11,5’i ihracata konu olurken, ihracatta ilk sırada Suriye ikinci sırada ise ABD yer aldı. İlk 6 aylık verilere göre çimento ihracat geliri 196 milyon dolar olarak açıklandı.

Devamını Oku

GEOMAS BİNA TEMEL ALTI İZOLASYON SİSTEMLERİNDE YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER SUNUYOR

👤İsmail ÇOKSAYAR İZOMAS Grup CEO Röportaj: Oya Eşenli

“Multidisipliner yaklaşımımızla sürdürdüğümüz AR-GE çalışmalarımızın ürünü olan BentoShield MAX, binalarda temel ve perde izolasyonlarında yüzde yüz doğal malzemelerden üretilen, kendi kendini tamir eden, kolay uygulanabilen bir sistem. Bu sistem, yüksek teknoloji ve uygun maliyet avantajıyla global pazarlarda iddiasını sürdürürken yurt içinde ise uygulamacı bayi ağını genişletmeyi hedefliyor.”

Devamını Oku