2017 Mayıs

‘GÜÇ BİRLİĞİ’ KAMPANYASINDA 3.3 MİLYAR TL CİRO ELDE EDİLDİ

‘Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu’ GYODER, ikinci ‘Güç Birliği’ kampanyası ile sektöre ivme kazandırdı. Orta gelirlinin konut edinmesinin hedeflendiği ‘20 yıl vade, düşük faiz’ kampanyası kapsamında, toplam 3 bin 400 konut, 185 ofis satışı yapıldı ve yaklaşık 3.3 milyar TL’lik ciro elde edildi.

Devamını Oku

2013’TEN BU YANA YILLIK KONUT SATIŞ ORTALAMASI 1.250.000

Türkiye genelinde gerçekleşen konut satışlarını yıllara göre kıyaslayarak değerlendiren EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, 2017 yılı ve sonrasına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Devamını Oku

İNŞAAT MALZEMELERİ İHRACATI TEKRAR CANLANIRKEN, KONUT DIŞI İNŞAAT FAALİYETLERİ ZAYIFLIYOR

Türkiye İMSAD tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan sektör raporunun nisan ayı sonuçlarına göre, yapı ruhsatlarında gerileme yaşanan konut dışı faaliyetlerin zayıfladığına dikkat çekildi. Turizmde yaşanan sıkıntıların otel yatırımlarını sınırladığı belirtilen raporda, son yıllarda sürükleyici olan ofis ve AVM yatırımlarının da yavaşladığı ifade edildi. İnşaat malzemeleri yıllık sanayi ihracatının 15,40 milyar dolara yükseldiği sektörde, yıllık ihracat büyüklüğünün 2017 genelinde artacağı vurgulandı.

Devamını Oku

DEPREME HAZIRLIKTA KENTSEL DÖNÜŞÜM HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Türkiye’nin en önemli konularından birinin kentsel dönüşüm olduğunu belirten ERA Gayrimenkul Türkiye Gayrimenkul Geliştirme Direktörü Ufuk Şevki, İstanbul’da yenilenmesi gereken 7 milyon civarında yapının olduğunu hatırlattı Şevki; “Deprem gerçeğiyle yüzleşmek gerekiyor. Depreme hazırlıklı olma konusunda kentsel dönüşüm hayati önem taşıyor ve bu sürecin hızlı ve sağlıklı şekilde yürütülmesi için bilgili gayrimenkul danışmanlarına ihtiyaç var” dedi.

Devamını Oku

TÜRKİYE’DE BİNALARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN ARTIRILMASI PROJESİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nün Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile birlikte 2011 yılından bu yana yürüttüğü Küresel Çevre Fonu (GEF) destekli “Türkiye’de Binalarda Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi”nin başarılı çıktılarının paylaşıldığı kapanış toplantısı, geçtiğimiz ay gerçekleştirildi.

Devamını Oku

KORUMA PERDESİ İLE “HEDEF SIFIR”

Tüm dünyada 28 Nisan, Dünya Çalışma Güvenliği ve Sağlığı Günü olarak, hemen arkasından 4-10 Mayıs tarihleri ise ülkemizde 1987 yılından bu yana  İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası olarak kutlanıyor. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de inşaat sektörü en tehlikeli iş kollarından biri olarak öne çıkıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın verilerine göre ölümlü iş kazalarının yüzde 38’i inşaat işlerinde gerçekleşiyor.

Devamını Oku

KAĞITHANE’NİN BÜYÜK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

👤Yamaç Yapı

İstanbul’un en hızlı gelişen ve yüksek yatırım değeri taşıyan bölgelerinden Kağıthane’de Yamaç Yapı tarafından hayata geçirilen ‘İstova’ projesinin temelleri düzenlenen törenle atıldı. 24 ayda teslim edilmesi planlanan proje, toplam 600 bağımsız birimden oluşuyor.

Devamını Oku

SEMT BAHÇEKENT BAHÇEKENT’E EMLAK KONUT GÜVENCESİ VE SUR YAPI KALİTESİ

👤Emlak Konut & Sur Yapı

Çeyrek asırdır prestijli projelere imza atan Sur Yapı, Bahçekent’te yeni bir proje hayata geçiriyor. Semt Bahçekent isimli projede daireler lansmana özel 195 bin TL’den başlıyor. Birinci etabında 669 daire ve 26 ticari alanın bulunduğu projede 67 m2 ile 222m2²arasında değişen 26 farklı tipte daire yer alıyor.

Devamını Oku

YEDİ MAVİ AVRASYA TÜNELİ’NE KOMŞU KARMA PROJE

👤Kalkavan Yapı-Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı

Körfez ülkeleri ve Arap yatırımcılar başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcıların bir araya geldiği Katar’ın Doha kentinde düzenlenen ‘Expo Turkey by Qatar Fuarı’nda Zeytinburnu sahilinde yükselen ‘Yedi Mavi’ projesi de tanıtıldı.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

ADEN BALLIKPINARI VİLLA KONSEPTİNE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM

👤Dalgıç GY, Lejant PROJE

İnşaat sektöründeki yenilikçi vizyonunu hayata geçirdiği projelere yansıtan Lejant Proje, müşterilerine mimari çözümlerden proje geliştirmeye, finansman yönetiminden işletmeye kadar 360 derece hizmet sunuyor. Bu bakış açısını Ankara’nın Gölbaşı Ballıkpınarı Köyü’nde hayata geçirdiği Aden Projesi ile bir üst skalaya taşıyan Lejant, proje kapsamında yatay yaşam konseptini, müstakil yaşam ayrıcalığına dönüştürüyor.

Devamını Oku