2017 Aralık

TÜRKİYE İMSAD: “SEKTÖRDE CANLILIK SÜRERKEN FİNANSMAN SORUNLARI RİSK YARATIYOR”

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. Türkiye İMSAD Kasım 2017 Sektör Raporu’nda; inşaat sektöründe, talep tarafında canlılığın devam ettiği vurgulandı. Buna karşın finansman sorunlarının faaliyetleri kısıtlayan önemli bir engel haline geldiğine de dikkat çekildi.

Devamını Oku

TÜRKİYE GENELİNDE KONUT FİYATLARI %1.07 YÜKSELDİ

Türkiye genelinde 68 ili kapsayan ‘REIDIN Emlak Endeksi’ Ekim ayı sonuçlarına göre ise konut fiyatlarında, bir önceki aya göre %1.07 oranında artış yaşandı. Ekim ayında metrekare başına konut satış fiyatları %2.03 oranında artan Balıkesir, fiyatların en çok yükseldiği şehir oldu. 

Devamını Oku

İZODER BAŞKANI LEVENT PELESEN: “BİLİMSELLİKTEN UZAK BEYANLARLA KAMUOYU YANLIŞ YÖNLENDİRİLİYOR”

Yalıtım konusunda kamuoyu ve sektörü bilinçlendirmeyi amaç edinen İZODER, geçtiğimiz Haziran ayında Londra’da, kısa süre önce de Manisa’da bir apartmanda meydana gelen yangın sonrasında yaşanan tartışmalara yönelik bir açıklama yaptı. İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, “Bilinçsizce yapılan beyan ve yorumlar kamuoyunda yanlış algıya yol açıyor. Yangının binanın dış cephesinde yayılması ile mantolamanın bir ilgisi yok. Mantolama, Yangın Yönetmeliği’ne uygun, güvenli bir uygulamadır” diyerek, ısı yalıtımı ile ilgili bilinmesi gereken doğruları, 10 maddede kamuoyu ile paylaştı.

Devamını Oku

HALK GYO GENEL MÜDÜRÜ DR. FEYZULLAH YETGİN: “GAYRİMENKULE DAYALI FİNANSAL ÜRÜNLERİ YAYGINLAŞTIRMALIYIZ”

Halk GYO ana sponsorluğunda düzenlenen Küresel Katılım Finans Zirvesi; MÜSİAD, Türkiye Katılım Bankaları Birliği ve TOBB’un ev sahipliğinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı. “İnsan Finans, Önce İnsan, Sonra Finans” sloganıyla düzenlenen zirve, 50 farklı ülkeden 10 bin ziyaretçi, bin kurumsal katılımcı, 100 girişim sermayesi ve varlık fonunun yanında 200’den fazla konuşmacıyı ağırladı.

Devamını Oku

NEF ÇAMLITEPE 497 KONUTU İKİ GÜNDE SATILDI

Nef’in, Fiba Grubu arsalarında geliştirdiği ve üç projeden oluşan Çekmeköy projesi, yoğun ilgiyle dikkat çekiyor. Nef’in Çekmeköy’deki ilk projesi olan Nef Çamlıtepe, lansmana çıkmadan 2 gün içinde satıldı ve bu satış noter ile tasdik ettirildi. Nef, Çekmeköy’de 409 konuttan oluşan ikinci projesi Nef Ormantepe’nin lansmanını da bir yıl öne çekerek geçtiğimiz ay gerçekleştirdi.

Devamını Oku

VALORY ÇEŞME TEMELLERİ ATILDI

Eşsiz manzarası ve bahçe kullanımları ile doğayla iç içe bir yaşam sunacak olan Valory Çeşme projesi kapsamında temeller atıldı. Çeşme Dalyanköy’de, denize sıfır konumda yer alacak projenin anahtar teslimlerine ise Aralık 2018’de başlanacak.

Devamını Oku

SUR YAPI ANTALYA İLK YÜZ PROJESİNİ 107 BİN TL’DEN SATIŞA ÇIKARDI

Başta Antalya olmak üzere 69 farklı il ve 9 ülkeden 20 binin üzerinde ön talep gelen Sur Yapı Antalya Projesi’nde, 2019 yılında teslim edilecek ilk bin konut için ön satış günleri başladı. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Yoğun talep karşısında satış sürecini erkene aldık. İlk bin konutu lansman öncesi ön satış günlerinde neredeyse yarı fiyatına satıyoruz.” dedi.

Devamını Oku

OLIVE SARIYER EVLERİ YÜZDE 95’İ TAMAMLANDI

👤Yapıdem Gayrimankul

Yapıdem Gayrimenkul tarafından Sarıyer’in Maden Mahallesi’nde inşa edilen butik konut projesi Olive Sarıyer Evleri’nin %95’i tamamlandı. 

Devamını Oku

PIAZZA DİNAMİK BİR YAŞAM STİLİ

👤Rönesans Gayrimankul

Ofis, konut ve alışveriş merkezinden oluşan karma kullanım projesi Piazza, gayrimenkul sektörünün önde gelen yatırımcılardan biri olan Rönesans Gayrimenkul tarafından 320 milyon avro yatırım değeriyle Maltepe’de inşa ediliyor. Konumu, mimarisi ve sahip olduğu ayrıcalıklarla karlı bir yatırım olarak dikkatleri üzerine çeken proje, bölgeye yeni bir soluk getirecek. Projenin konut bloğunda satışların yaklaşık yüzde 85’i tamamlandı.

Devamını Oku

BURSA/MUDANYA’DA ZEYTİNYAĞI ÜRETİM TESİSİ

👤Y.Mimar Rengin Beceren Öztürk, Öğr. Gör. Dr. U.Ü. Mimarlık Fakültesi Y. Mimar Arzu Ispalar Çahantimur, Doç. Dr. U.Ü. Mimarlık Fakültesi Y. Mimar Burcu Hemitli Erkan

Zeytin ağacı tarih boyunca Akdeniz’in uzun kıyı şeridine yerleşmiş tüm toplumların barış, verimlilik, güç, zafer ve kutsallık sembolü olmuştur. Pek çok uygarlık ve din için insanlığın devamlılığının sembolü olan zeytin aynı zamanda kalıcılığın ve bilgeliğin de ifadesidir.

Devamını Oku