2018 Nisan

İNŞAAT SEKTÖRÜ TUİK VERİLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, Tesa Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asım Sağlam, Güçlü İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Utkucan Çelik, Keleş İnşaat Yönetim Kurulu Başkani İlker Keleş TÜİK verilerine göre konut satış rakamlarını değerlendirdi.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

“YABANCI YATIRIMCILARIN TÜRKİYE’YE İLGİSİ ÇOK YÜKSEK, BUGÜNLERDE YATIRIM YAPMAYAN PİŞMAN OLACAK”

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından biri olarak kabul edilen MIPIM, 13-16 Mart 2018 tarihlerinde Fransa’nın Cannes şehrinde, 29. kez gayrimenkul sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirdi. Türkiye’nin 250 kuruluş ve 657 kişilik temsiliyetle gövde gösterisi yaptığı fuarda, gayrimenkul ve mimarlık şirketleri kadar şehirler ve ilçeler düzeyinde gerçekleşen katılım da MIPIM 2018’de en dikkat çekici detaylardan biri olarak ön plana çıkıyor. Balıkesir, Beyoğlu, Bursa’dan Osmangazi, Gaziantep, Hatay, İstanbul ve Sivas’ın yer aldığı fuara dair en önemli gelişmelerden biri de Bakanlık düzeyinde temsiliyet oldu.

Devamını Oku

BAKAN ÖZHASEKİ İLE MİMAR VE MÜHENDİSLER GRUBU BİR ARAYA GELDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’nin 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren saygın sivil toplum kuruluşlarından Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) ile “Herkes İçin Şehir” konulu çalışma için Grand Ankara Hotel’de bir araya geldi. Ülkemizin kalkınması ve gelişmesinde büyük etkisi bulunan mimari, çevre ve şehircilik konularında önemli açıklamaların yer aldığı buluşmada, güncel ülke sorunlarına çözüm arandı.

Devamını Oku

ÇATIDER: “ENERJİ ÜRETEN, SELLERİ AZALTAN AKILLI ÇATILAR HAYATIMIZA GİRİYOR”

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) Başkanı Adil Baştanoğlu, çatı sektöründeki AR-GE çalışmalarıyla heyecan verici uygulamaların hayatımıza girdiğini, sel ve küresel ısınma riskini azaltan yeşil çatıların, güneş enerjisiyle elektrik üreten çatı sistemlerinin yaygınlaştığını belirterek, “Çatı sektörü, bilim ve teknolojinin en hızlı geliştiği alanlardan biri haline geldi. ÇATIDER olarak biz de bu gelişmelere ivme katacak projeleri hayata geçiriyoruz” dedi.

Devamını Oku

ÇEİS’TEN “SIFIR İŞ KAZASI” HEDEFİ

İş sağlığı ve güvenliğinde lider ve örnek olmayı hedefleyen Türk çimento sektörü, yasal gerekliliklerin de üzerinde çaba sarf ederek, sektörün “Sıfır iş kazası” hedefine ulaşması için aralıksız olarak yaptığı yatırım ve faaliyetleri hızlandırdı.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

NEJAT ÇUHADAROĞLU İLE ÇUHADAROĞLU, HİSART VE TARİH ÜZERİNE…

“Çuhadaroğlu olarak sektöre adını veren Çekomastik imalatımız vardı. Oyun hamuruna benzeyen bir malzemedir. Hayatım bu malzemeyle insan, hayvan figürleri yaparak geçti. Bu sayede çok ciddi görsel hafızam oluştu. Hisart’taki her canlandırmada, o kurguyu ve gerçekçiliği verebilmek için tarih ve coğrafya bilgisine ciddi bir görsel hafızanın eşliği de gerekiyor.”

Devamını Oku

BABACAN PORT ROYAL PORTEKİZLİLERİN DİKKATİNİ ÇEKTİ

👤Babacan Holding

Babacan Holding, gelen özel davetle yurt dışına açılmaya hazırlanıyor. Mimari çizimleri Portekiz’de gerçekleştirilen Babacan Port Royal’i görmek için İstanbul’a gelen Porto Belediye Başkanı Rui Moreira, şirketin diğer projelerini de yerinde inceledi. Projelerin büyüklüğü ve kalitesinden etkilenen Rui Moreira, Babacan Holding’i Porto’da benzer projeler gerçekleştirmesi için özel olarak ülkesine davet etti.

Devamını Oku

KASR-I ÂLÂ ÖN TALEP SÜRECİ BAŞLADI

👤Omran Halding

Türkiye pazarında büyüme kararı alan Omran Holding'in ilk büyük konut projesi'Kasr-ı Âlâ'da ön talep süreci başladı. İstanbul'un gözde semtlerinden Çengelköy'de hayata geçecek olan Projenin 2019 yılının Ağustos ayında teslim edilmesi planlanıyor.

Devamını Oku

TORKAM E5 METRO İSTASYONUNU İÇİNDE BARINDIRIYOR

👤Torkam İnşaat

Torkam İnşaat, Florya-Sefaköy aksındaki projesi Torkam E5 ile bölgenin yaşam anlayışını değiştirmeye hazırlanıyor. E5’e cepheli olan ve metro istasyonunu da içinde barındıracak proje ile ilgili, Torkam İnşaat Pazarlama ve Satış Koordinatörü Olkan Güneş, projenin daha satışa çıkmadan büyük ilgi gördüğünü ve satış sürecinin en kısa sürede başlayacağını söyledi.

Devamını Oku

MIDTOWN SELENIUM BY DEYAAR DUBAİ’DE OTURUM HAKKI SAĞLIYOR

👤Aşçıoğlu

Aşçıoğlu’nun Dubaili Deyaar Group ile geliştirdiği ve Selenium markasını yurt dışına taşıdığı proje Midtown Selenium by Deyaar’dan bahçeli 1+1 daire satın alanlar, Dubai’de oturum hakkı sahibi oluyor.

Devamını Oku