Mimari - Tasarım – Sanat

Yeni Nesil Yaşam Konsepti

👤TAGO ARCHITECTS

TAGO Architects tarafından tasarlanan, 60.950 m² inşaat alanına sahip AND F rekans, Anadolu Yakası’nın yeni yaşam merkezi Kartal’da, yeni nesil mahalle ve sokak kavramını odağına alan tasarım konseptiyle, kullanıcıları ile birlikte çevresinin de yaşam konforunu yükseltmeyi hedefliyor.

Devamını Oku

Yaz Aylarında Maksimum Isı İzolasyonu

👤SARAYROLL PANJUR VE KEPENK SISTEMLERI

Saray Alüminyum’un en y eni ürünü S ARAYROLL Panjur ve Kepenk Sistemleri, sahip olduğu poliür etan iç d olgusu sayesinde ısı izolasyonunu maksimum seviyeye çıkarırken, yaz aylarının kavurucu sıcakları için id eal bir y alıtım avantajı oluşturuyor. Sistemler aynı zamanda ses y alıtımı, koruma ve güvenlik konularında da a vantajlı bir y aşam vadediyor.

Devamını Oku

Venedik Bienali'ndeki Şiirsel Dokuma Mimarisinin Kahramanı Sürdürülebilir Amerikan Kızıl Meşesi

Mimarlık stüdyosu Miralles Benedetta Tagliabue'nin (EMBT) bir enstalasyonu olan ‘Weaving architecture’ projesi, 25 Mayıs 2018 tarihinde dünyanın önde gelen mimarlık bienali Biennale Architettura 2018'de açıldı. 26 Kasım 2018'e kadar sergilenecek olan ve Amerikan kızıl meşe ile cam elyaf sargısı kullanılarak yapılan bu enstalasyon, stüdyonun çalışma felsefesini ve mimariyi kumaş gibi değerlendirerek yaptıkları yenilikçi deneyleri yansıtıyor.

Devamını Oku

İkonik Cephe Tasarımında Sürdürülebilir Yaklaşımın Şeffaf Hali

👤GUARDIAN GLASS

Guardian Glass ürünü SunGuard®High Performance Neutral 60/40 kaplamalı cam ile şekillenen ik onik cephe tasarımıyla kentin siluetine renk katan Varyap Meridian, Türkiye’nin ilk LEED kayıtlı karma yapısı olarak sürdürülebilir tasarımın öncü örneklerinden biri.

Devamını Oku

Diyarbakır’a Eğitim Odaklı Tasarım

👤STUDIO VERTEBRA

Diyarbakır Keşif Merkezi Ve İslam Bilim Müzesi

Devamını Oku