Mimari Tasarım Sanat

TÜRKLER, YAŞAM ALANLARINDA BALKONDAN VAZGEÇMİYOR

👤Lejant Proje

Türk kültüründe bir evin olmazsa olmazlarından olan balkonlar, doğayı evlerimize taşıyabildiğimiz nadir alanlardan bir tanesi. Evlerin ne içinde ne de dışında olan bu alanlar şehir yaşantısında önemli bir ihtiyaca cevap verirler.

Devamını Oku

MODÜLER MUTFAKLARDA ZARAFET

👤DEMSAŞ

Modüler mutfak sektörünün önde gelen isimlerinden Demsaş, tüketici beklentilerini çağın yenilikleriyle birleştiriyor ve günü yakalayan detaylarıyla zarafetinden söz ettiren mutfaklar sunuyor.

Devamını Oku

MİMARLAR, İSTANBUL SURLARINI YERİNDE İNCELEDİ

👤Sur Çelik Kapı

Sur Çelik Kapı, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. ‘Dersaadet’in Sur Kapıları’ kitabının tanıtımı kapsamında ve Arkeolog Nezih Başgelen’in rehberliğinde İstanbul’un tarihi surlarını gezen mimarlar, Ortaçağ’dan günümüze kadar gelen İstanbul surlarını yerinde inceleme şansı yakaladı.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

KINTELE KONGRE MERKEZİ

👤AVCI ARCHITECTS

Ulusal ve uluslararası ölçeklerdeki işleriyle adından söz ettiren Avcı Architects’in, Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti Brazzaville’de, sürdürülebilirlik kriterleri doğrultusunda tasarladığı Kintele Kongre Merkezi’nin inşaatı tamamlandı. Kongo Nehri’nin yamaçlarında, çok fonksiyonlu yapılar bütününden oluşan Kintele Kongre Merkezi; kongre salonu, başkanlık salonu, yemek salonu, meydan ve otel birimlerinden oluşuyor.

Devamını Oku