Özel Haber

KONUT SATIŞ FİYATLARI OCAK 2017’YE GÖRE YAKLAŞIK %12 ARTTI

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi ve REIDIN Emlak Endeksi ocak ayı sonuçlarına göre konut satış fiyatlarının en çok arttığı il Artvin, kira fiyatlarının en çok arttığı il ise Ağrı oldu. 81 ilin tamamını kapsayan rapora göre markalı konut projeleri kapsamında gerçekleştirilen satışların %4’ünün alıcısı yabancı yatırımcılar olurken en çok 2+1 konutlar tercih edildi. En yüksek yıllık kira getirisi sunan iller arasında ise Aydın, Van ve Şanlıurfa öne çıktı.

Devamını Oku

KAĞITHANE‘DE KONUT FİYATI ORTALAMASI 361.000 TL

Gayrimenkul değerleme platformu endeksa.com’un verilerine göre Kağıthane‘de konut fiyatları son 5 yılda %65 artış kaydetti. Endeksa’nın güncel verilerine göre Kağıthane’de ortalama değerlerle konut metrekare satış fiyatı 3.675 TL, konut fiyatı 361.000 TL, kira 1.536 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 19 yıl.

Devamını Oku

İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİSİNDE, GÜVEN VE BEKLENTİLERDEKİ ARTIŞ, KUVVETLİ TOPARLANMA İŞARETLERİ VERİYOR

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, 2018’in ilk ayında, çok sınırlı ölçüde geriledi ve 98,96 puan olarak gerçekleşti. Mevsimsellik ile birlikte faaliyetlerin gerilediği Ocak ayında, güven ve beklentilerde iyileşme devam etti. Bu gelişmelerin ardından Bileşik Endeks, geçen yılın Ocak ayına göre 10 puan daha yüksek gerçekleşirken, tüm alt endeksler de geçen yılın Ocak ayının üzerinde kapandı. Raporda, güven ve beklentilerdeki artışın, yaklaşan yeni sezon faaliyetleri için kuvvetli toparlanma işaretleri verdiği belirtildi.

Devamını Oku

“SATIŞ REKORU KIRAN İNŞAAT SEKTÖRÜ, 2018’E GÜÇLÜ GİRİŞ YAPTI”

Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli, açıklanan TUİK verilerinin inşaat sektörünün sürdürülebilir başarıda üstlendiği kilit rolü gösterdiğini ifade etti.

Devamını Oku