Özel Haber

‘GÜÇ BİRLİĞİ’ KAMPANYASINDA 3.3 MİLYAR TL CİRO ELDE EDİLDİ

‘Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu’ GYODER, ikinci ‘Güç Birliği’ kampanyası ile sektöre ivme kazandırdı. Orta gelirlinin konut edinmesinin hedeflendiği ‘20 yıl vade, düşük faiz’ kampanyası kapsamında, toplam 3 bin 400 konut, 185 ofis satışı yapıldı ve yaklaşık 3.3 milyar TL’lik ciro elde edildi.

Devamını Oku

TÜRKİYE’DE BİNALARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN ARTIRILMASI PROJESİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nün Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile birlikte 2011 yılından bu yana yürüttüğü Küresel Çevre Fonu (GEF) destekli “Türkiye’de Binalarda Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi”nin başarılı çıktılarının paylaşıldığı kapanış toplantısı, geçtiğimiz ay gerçekleştirildi.

Devamını Oku

KORUMA PERDESİ İLE “HEDEF SIFIR”

Tüm dünyada 28 Nisan, Dünya Çalışma Güvenliği ve Sağlığı Günü olarak, hemen arkasından 4-10 Mayıs tarihleri ise ülkemizde 1987 yılından bu yana  İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası olarak kutlanıyor. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de inşaat sektörü en tehlikeli iş kollarından biri olarak öne çıkıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın verilerine göre ölümlü iş kazalarının yüzde 38’i inşaat işlerinde gerçekleşiyor.

Devamını Oku

İNŞAAT MALZEMELERİ İHRACATI TEKRAR CANLANIRKEN, KONUT DIŞI İNŞAAT FAALİYETLERİ ZAYIFLIYOR

Türkiye İMSAD tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan sektör raporunun nisan ayı sonuçlarına göre, yapı ruhsatlarında gerileme yaşanan konut dışı faaliyetlerin zayıfladığına dikkat çekildi. Turizmde yaşanan sıkıntıların otel yatırımlarını sınırladığı belirtilen raporda, son yıllarda sürükleyici olan ofis ve AVM yatırımlarının da yavaşladığı ifade edildi. İnşaat malzemeleri yıllık sanayi ihracatının 15,40 milyar dolara yükseldiği sektörde, yıllık ihracat büyüklüğünün 2017 genelinde artacağı vurgulandı.

Devamını Oku

DEPREME HAZIRLIKTA KENTSEL DÖNÜŞÜM HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Türkiye’nin en önemli konularından birinin kentsel dönüşüm olduğunu belirten ERA Gayrimenkul Türkiye Gayrimenkul Geliştirme Direktörü Ufuk Şevki, İstanbul’da yenilenmesi gereken 7 milyon civarında yapının olduğunu hatırlattı Şevki; “Deprem gerçeğiyle yüzleşmek gerekiyor. Depreme hazırlıklı olma konusunda kentsel dönüşüm hayati önem taşıyor ve bu sürecin hızlı ve sağlıklı şekilde yürütülmesi için bilgili gayrimenkul danışmanlarına ihtiyaç var” dedi.

Devamını Oku