Özel Haber

“SON 10 YILDA 11 BİNİ AŞKIN İŞÇİ, İŞ KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ, ÇÖZÜM İÇİN HERKESE SORUMLULUK DÜŞÜYOR”

Çatı Sanayici ve İşadamları Derneği (ÇATIDER) Başkanı Adil Baştanoğlu ölümlü iş kazalarının önemli bir bölümünün inşaat sektöründe meydana geldiğini, Türkiye’de son 10 yılda 11 bini aşkın işçi iş kazasında hayatını kaybettiğini söyledi. Baştanoğlu “Geçtiğimiz yıl 442 işçi inşaatlarda çalışırken, 2017 yılının ilk 4 ayında ise 117 işçi inşaat iş kolunda hayatını yitirdi” dedi.

Devamını Oku

“6. GAYRİMENKULDE LİDERLER ZİRVESİ”NDE GAYRİMENKULDE YENİ FİNANSMAN MODELLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Gayrimenkul sektöründe konsept projelerin lideri Sinpaş GYO’nun da ana sponsorlar arasında yer aldığı “6. Gayrimenkulde Liderler Zirvesi”nde, inşaat ve gayrimenkul dünyasının yatırım ve finansman sorunları tartışıldı.

Devamını Oku

KOZYATAĞI’NDA MARKALI KONUTLARIN M² Sİ 6.000-10.000 TL

Kozyatağı özellikle son yıllarda konut geliştiricilerinin çekim merkezi konumuna yükseldi. EVA Gayrimenkul Değerleme’nin gerçekleştirdiği araştırmaya göre bölgede konutların metrekare birim fiyatları 6.000-10.000 TL arasında değişirken, şerefiyelerine göre dairelerin metrekaresi yükselebiliyor.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

GYODER’İN YENİ BAŞKANI HALK GYO GENEL MÜDÜRÜ DR. FEYZULLAH YETGİN OLDU

GYODER (Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) Olağan Genel Kurulu’nda, yeni yönetim ve başkan belli oldu. GYODER’in 2013-2017 yıllarında iki dönem başkanlığını yapan Aziz Torun’dan görevi devralan Dr. Feyzullah Yetgin, “Türkiye gayrimenkul sektörünün gelişiminde çok önemli bir rol oynayan GYODER, sektörde değişime imza atmaya devam edecek” dedi.

Devamını Oku

ESKİŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ, AKFEN İNŞAAT’A YURT DIŞINDAN İKİ “EN İYİ SAĞLIK PROJESİ” ÖDÜLÜ GETİRDİ

Sağlık Bakanlığı öncülüğünde hayata geçirilen Kamu-Özel İşbirliği (PPP) modeliyle şehir hastaneleri atağına kalkan Türkiye’nin bu hamlesi yurt dışından ödülle taçlandı. Isparta, Eskişehir ve Tekirdağ Şehir Hastanelerinin yatırımını üstlenen Akfen İnşaat’ın, Eskişehir Şehir Hastanesi için Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası ile 18 yıl vadeli 344 milyon avroluk proje finansmanı Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın “En İyi Sağlık Projesi” seçildi. Proje ayrıca Orta ve Doğu Avrupa’nın da “En İyi Sağlık Projesi” oldu.

Devamını Oku

ÇEİS, 1 MİLYON TL’Yİ MESLEKİ YETERLİLİĞE YATIRDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 48 meslekte yeterlilik belgesini zorunlu hale getirme kararına çimento sektöründen yanıt veren ilk kurum, Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) oldu. ÇEİS, Türkiye çimento sektöründe mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme sistemi oluşturan ilk kurum olmak için 1 milyon TL yatırım yaptı.

Devamını Oku

ANKARA’NIN GELECEKTEKİ ÇUKURAMBAR’I ESKİŞEHİR YOLU OLACAK

Başkent hızlı gelişimi ile belirli aralıklarla kentin ana merkezini de değiştiriyor. Ulus ile başlayan Kızılay, Çankaya ve Çukurambar ile devam eden ana merkezin 5 yıl içinde Eskişehir yolu olması planlanıyor.

Devamını Oku