Özel Haber

TÜRKİYE’DE LÜKS KONUT TALEBİ ARTIYOR

Profesyonel Lüks Konut Uzmanı ve Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda “Türkiye’de lüks konuta olan talep her geçen gün artıyor ancak lüks tanımı herkese göre başka bir anlam taşıyor” dedi.

Devamını Oku

TÜRKİYE İMSAD: SEKTÖRDE YENİ DESTEKLERE VE GÜVEN ARTIRICI ÖNLEMLERE İHTİYAÇ VAR

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Eylül ayını 99,99 puan ile kapattı. Böylece Bileşik Endeks 4’üncü yılında yine başlangıcındaki 100 puan seviyesinde gerçekleşti. Son aylarda yaşanan toparlanma ile sektörün Eylül ayında soluklandığının belirtildiği Bileşik Endeks’te; toparlanmanın yeniden başlaması için yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç olduğu vurgulandı.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

İNŞAAT MALZEMESİ SANAYİSİNDE, ‘GELECEĞE YATIRIM: DİJİTAL DÖNÜŞÜM’ TEMASIYLA DEĞİŞİM BAŞLIYOR

Türkiye İMSAD, ‘8. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde sektörün hedefini ‘dijital dönüşüm’ olarak belirledi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü: “Kapının önünde bekleyemeyiz teknoloji üretmek zorundayız”

Devamını Oku

GYODER, ZİRVE’Yİ ERZURUM’A TAŞIDI

Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu GYODER’in, gelişen kentlerin yatırım fırsatlarını sektör temsilcileri ile buluşturmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Gelişen Kentler Zirvesi’nin 8’incisi geniş bir katılımla Erzurum’da düzenlendi.

Devamını Oku

ÇATIDER: “STANDARTLARDAN UZAK MİLYONLARCA ÇATI TEHLİKEYE DAVETİYE ÇIKARIYOR”

ÇATIDER (Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Baştanoğlu, Türkiye’de merdiven altı üretim ve hatalı uygulamalar nedeniyle her yıl çok sayıda çatı uçması, yangın, çökme ve enerji kayıpları gibi sorunlar yaşandığını belirterek, “Türkiye’de standartlara uymayan, geleneksel yöntemlerle yapılmış milyonlarca çatı var. Bu çatılar, riske açık durumda. Çatıların, uzman kişilere teslim edilmesi gerekir” dedi.

Devamını Oku