Özel Haber

KONUT FİYATLARI ARTIŞI ENFLASYONUN ALTINDA KALDI

2017 yılının ilk 9 aylık sürecinde konut fiyatlarının enflasyon ve mali piyasaların altında seyrettiğini belirten ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, gayrimenkul satın almak için dönemin oldukça uygun olduğuna dikkat çekti.

Devamını Oku

İNŞAAT SEKTÖRÜ KASIM KONUT SATIŞ İSTATİSTİKLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Keleş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keleş, Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, Okkalar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, Tesa Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asım Sağlam Kasım ayı konut satış istatistiklerini değerlendirdi.

Devamını Oku

HALK GYO, HALK YATIRIM ARACILIĞIYLA TÜRKİYE’NİN İLK GYO SUKUK İHRACINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Halk Yatırım, Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın 100 milyon TL nominal değerli 87 gün vadeli kira sertifikası ihracını tamamladı.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

GYODER, ‘GELİŞEN KENTLER ZİRVESİ-ANTALYA’NIN SONUÇ BİLDİRGESİ’Nİ AÇIKLADI

Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu GYODER, Gelişen Kentler Zirvesi-Antalya’nın Sonuç Bildirgesi’ni açıkladı. Zirvede ortaya çıkan tespitler ve bu tespitlere yönelik çözüm önerilerinin sıralandığı Sonuç Bildirgesi’nde; turizmin başkenti Antalya’nın, bir şehir olarak değil, marka olarak yönetilmesi gerektiği vurgulandı. Şehirleri dönüştürüp geliştirirken, sonuçlar kadar süreçleri de yönetebilmenin, yatırımlarda doğru hedefler koymayı ve bu hedeflere ulaşmayı kolaylaştırdığının belirtildiği Sonuç Bildirgesi’nde, akıllı şehirler yaratmak ve yaşam kalitesini yükseltmek adına, yönetimlerin vizyoner bakış açısı ile hareket etmesi ve toplumu doğru yönlendirmesinin çok önemli olduğuna dikkat çekildi.

Devamını Oku

GÜVEN VE BEKLENTİLERDE İYİLEŞME SAĞLANMASI HALİNDE İNŞAAT MALZEMESİ SANAYİSİ DAHA DA GÜÇLENECEK

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, faaliyetlerdeki artışa rağmen Kasım ayını 99,36 puan ile kapattı. Bileşik Endeks Kasım 2017 raporunda, inşaat malzemeleri sanayinde, faaliyetlerin kendi dinamikleri ile sürdüğü ve mevsimsellik etkisinin hissedildiği belirtildi. Sektörün kendi dışındaki gelişmelerin, güven ve beklentilerde bozulma yaratmaya devam ettiğine dikkat çekildi ve bu iki alanda yeniden iyileşme sağlanması halinde sektörün dinamiklerinin daha da güçleneceğinin altı çizildi. Ayrıca Kasım raporunda özel sektörde ‘barter’ eğilimleri ile ilgili bir araştırma yer aldı.

Devamını Oku

ÇİMENTO TALEBİ YÖNÜNÜ YUKARI ÇEVİRDİ

Dünya Çimento Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emir Adıgüzel, dünya çimento talebinin, 2017 yılındaki yüzde 1’lik artışın ardından 2018 yılında da yüzde 1,5 artmasının beklendiğini söyledi. Adıgüzel’e göre, büyümenin büyük bir kısmı, büyüme oranının yüzde 3’ü de geçmesi beklenilen gelişmiş ülkelerden gelecek ve bu pozitif trend, önümüzdeki 5 ila 7 yıl boyunca devam edecek.

Devamını Oku