Özel Haber

“Kampanyalarla Yakalanan Hareket Önümüzdeki Dönemde De Sürecek”

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı 2018 Mayıs ayı konut satış istatistiklerini değerlendiren Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu ve Keleş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keleş, KDV ve tapu harcı indirimleri ve ‘Birlikten Güç Doğacak, Türkiye Kazanacak’ kampanyasının sektörü hareketlendirdiğini, önümüzdeki dönemde bu hareketin artacağını belirttiler.

Devamını Oku

Yeni Rekorlar Uzak İhtimal Değil

Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, Bahaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdüssamet Bahadır, İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık inşaat sektörünün gelecek dönemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Devamını Oku

Türkiye İmsad İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’ Mayıs Ayı Sonuçları Açıklandı

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Mayıs ayında bir önceki aya göre 2,31 puan düşerek 98,63 puan olarak gerçekleşti, geçen yılın Mayıs ayına göre ise 1,07 puan arttı. Bileşik Endeks’te, Temmuz 2016’dan sonraki en yüksek aylık gerileme yaşandı. Yeniden 100 puanın altına inen endekste, hem faaliyetlerin gerilediği hem de güven ve beklentilerde bozulmanın kuvvetlendiği görüldü

Devamını Oku

Teşvikler Konut Satışlarını Canlandırdı Ve Daha Fazla Aileyi Ev Sahibi Yaptı

Kiler GYO Genel Müdürü Tarık Gürdil, KDV ve tapu harcında yapılan indirimlerin sektöre etkileri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Devamını Oku

Tedbir Ve Desteklerin Devam Etmesi Gerekiyor

Kiler GYO Genel Müdürü Tarık Gürdil, Yamaç Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yamaç gayrimenkul sektörünüm ve ülke ekonomisinin durumu, yakın geleceği ile ilgili değerlendirmelerini paylaştı.

Devamını Oku

Kampanyanın Da Etkisiyle 2018 Yılını Rekor Satışla Kapatacağız

Konut sektöründe gerçekleştirilen kampanya ve desteklerle ilgili görüşlerini dile getiren KONUTDER ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, talebin tabana yayıldığını ve konut satışlarının 6 ay aradan sonra yükselişe geçtiğini söyledi.

Devamını Oku

İndirim Ve Teşviklerle Birlikte Rakamlar Yukarı Yönlü Olacak

ERA Gayrimenkul Türkiye Franchise Kanal Direktörü Kadir Tümen, KDV ve tapu harcındaki indirimin, konut kredi faizlerinin geriye çekilmesinin sektöre yansımaları ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Devamını Oku

Beklemede Olan Konut Alıcıları Harekete Geçecek

Yüzlerce alt sektörü bünyesinde barındıran inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumunda olduğunu ifade eden Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, seçim sonrası siyasi ve ekonomik istikrarın sağlanmasıyla birlikte sektörün gelişimini hızla sürdüreceğini belirtti. TÜİK verilerine göre 2018 yılının ilk çeyreğinde inşaat sektörünün yüzde 6,9 büyüdüğünü hatırlatan Özdemir, seçim sürecinin tamamlanmasının ardından kararsız ve beklemede olan tüketicilerin de harekete geçmesiyle yılın ikinci yarısında sektörde önemli bir sıçrama yaşanacağının altını çizdi.

Devamını Oku