Sektörden

TIRSAN EN İYİ AR-GE SEÇİLDİ, SANAYİ BAKANLIĞI BİRİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ ALDI

Geleceğin teknolojisini üreterek sektörüne öncülük eden Tırsan, en iyi AR-GE merkezlerinin değerlendirildiği 6. Özel Sektör AR-GE ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde birincilik ödülünü aldı. Tırsan 5 farklı kategoride 80’nin üzerinde kritere göre yapılan değerlendirmede Otomotiv Yan Sanayi dalında liderliği alırken ödül, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından Tırsan Treyler AR-GE Direktörü Tugay Yılmaz’a takdim edildi.

Devamını Oku

ŞİŞECAM BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ’NE FİKRİ MÜLKİYET YETKİNLİĞİ ÖDÜLÜ

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu’nun AR-GE faaliyetlerini gerçekleştiren Şişecam Bilim ve Teknoloji Merkezi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Fikri Mülkiyet Yetkinliği ödülüne layık görüldü. Ödülü Şişecam Topluluğu Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Başkanı Prof. Dr. Şener Oktik, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün elinden aldı. Şişecam Bilim ve Teknoloji Merkezi bu ödül için Bakanlık tarafından desteklenen 889 AR-GE ve Tasarım merkezi arasından seçildi.

Devamını Oku

İZOMAS GRUP ŞİRKETLERİNDEN ISIMAS TÜRKİYE’NİN İLK ELEKTROMEKANİK TASARIM MERKEZİ OLDU

👤İZOMAS

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen, Türkiye’de Ar-Ge ve Tasarım projelerinin tanıtılarak, çıktıların paylaşıldığı 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde İzomas Grup şirketlerinden Isımas Elektromekanik, Tasarım Merkezi Belgesi’ni aldı.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

ENDÜSTRİNİN KALBİ İZMİR’DE ATACAK

👤Bileşim Yayıncılık ve Fuarcılık A.Ş.

22-25 Şubat tarihlerinde, Ege Bölgesi’ndeki en kapsamlı fuar merkezi Fuar İzmir’de gerçekleşecek olan FIT Fuarı çatısı altında 5 fuar bulunuyor. Sektörün önde gelen markalarının tercih ettiği FIT Fuarı, İzmir’de sektörü buluşturmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

DAIKIN’İN SESSİZLİĞİ ÇALIŞANLARINA RİTİM OLDU

İklimlendirme sektörünün önde gelen markası Daikin’de çalışanlar ilginç ve eğlenceli bir videoya imza attı. Üstün kalitesi ile tanınan cihazların en önemli özelliklerinden birinin de ‘sessizlik’ olmasından yola çıkan Daikin çalışanları, üretim sürecindeki seslerle ritim tutarak marka ile özdeşleşen jingle’ı seslendirdi. Çekimleri sırasında eğlenceli anların yaşandığı videoyu Daikin de sosyal medyadan paylaşarak, çalışanlarına teşekkür etti.

Devamını Oku

ÇİMSA, İNOVASYONA ÖNCÜLÜK EDİYOR

👤Çimsa

Çimsa, ‘Formülün Adı’ aplikasyonu ile sektöründe bir ilke imza atarak, iş ortaklarına 7/24 dijital deneyim vadediyor.

Devamını Oku