Sektörden

SEKİZİNCİSİ DÜZENLENEN BETONİK FİKİRLER PROJE YARIŞMASI SONUÇLANDI

Akçansa tarafından bu yıl ‘Yürü Fikir Yürü’ mottosuyla gerçekleştirilen Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın ödül töreni, 24 Mayıs tarihinde Sabancı Center’da gerçekleştirildi. Bu yıl sekizincisi düzenlenen Betonik Fikirler Proje Tasarım Yarışması’na 117 farklı üniversiteden 1340 kişinin başvurusuyla rekor katılım sağlandı. Yarışmada Pamukkale Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri birinci olurken, ikinciliği Yeditepe Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri, üçüncülüğü ise Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri kazandı.

Devamını Oku

SARAY ALÜMİNYUM’UN 2016 İHRACAT PERFORMANSI YİNE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Saray Alüminyum, 2016 yılı 52 milyon dolar ihracat performansı İKMİB tarafından ödüllendirildi.

Devamını Oku

PROJELER BÜYÜYOR, ÖDEMELER KÜÇÜLÜYOR

Gün geçtikçe kendini geliştiren Türk inşaat sektörü, yeni ve çok daha donanımlı projelere imza atarken, aynı zamanda sektör temsilcilerinin de büyümesini sağlıyor. İnşaat sektörü aktörlerinin güçlenmesi ise alıcıya hem daha konforlu projelerde yaşama hem de ödeme koşullarında rahatlık olarak dönüyor. 

Devamını Oku

MERCEDES-BENZ TÜRK’ÜN PROJESİNDE BAŞVURULAR TAMAMLANDI

Türkiye’deki 50. kuruluş yıldönümünde “50. Yılda 50 Startup” projesini başlatan Mercedes-Benz Türk, Edirne’den Hakkâri’ye Artvin’den Antalya’ya Türkiye’nin dört bir yanındaki 59 ilden toplamda 680 başvuru aldı.

Devamını Oku

İZOCAM’DAN SESSİZ ŞEHİRLER

👤İzocam

İzocUluslararası Gürültü Farkındalık Günü Paneli kapsamında gerçekleştiren İzocam, İZODER ve TAKDER’in organize ettiği Ses Paneli’ne sponsor olan İzocam, panelde katılımcılara sessiz şehirler oluşturmada etkili ses yalıtımı çözümlerini anlattı.

Devamını Oku

FORM ŞİRKETLER GRUBU’NDAN LENNOX’UN İSPANYA FABRİKASINA GEZİ

Form Şirketler Grubu, 4-7 Mayıs tarihleri arasında 34 yıldır Türkiye’deki tek temsilcisi olduğu Lennox firmasının İspanya Burgos paket klima fabrikasına gezi düzenledi.

Devamını Oku

ERSAŞ ALÜMİNYUM, PENCERENİN EMEKÇİLERİ İLE ANTALYA’DA BİR ARAYA GELDİ

👤Ersaş Alüminyum

Ersaş Alüminyum, geçtiğimiz ay Alanya Vikingen Infinity Hotel’de Kompozit Profil Tali Bayiler Bilgilendirme Seminerinde yeni PAL System Serisi’nin tanıtımını geniş katılımlı etkinlik serisiyle gerçekleştirdi.

Devamını Oku

2. KARAYOLLARI, KÖPRÜLER VE TÜNELLER İHTİSAS FUARI, ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİ

Karayolu ulaşımı ile ilgili kamu kuruluşları, özel sektör ve üniversiteler arasında iletişim ve işbirliği sağlayan Yollar Türk Milli Komitesi tarafından bu yıl ikinci defa düzenlenecek olan Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara Congresium’da gerçekleşti. Karayolu ulaşım sektörünün paydaşlarını bir araya getirmek ve projelerle ilgili bilgi paylaşımına aracı olmak için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı himayelerinde gerçekleşen fuara bu yıl 160 firma ve 7 bini aşkın ziyaretçi katıldı.

Devamını Oku