Şubat 2013

Yaşam alanlarında yalınlık

Anahtar-Priz

Yenilikçi ürünleriyle sektörde fark yaratan VİKO, yaşam alanlarına değer katmak isteyenlere, Meridian ile özel alternatifler sunmaya devam ediyor. Özgün çizgilerle ve yalın formuyla dikkat çeken Meridian konfor ve tasarrufu bir arada sunarken çocuk güvenliğine de dikkat çekiyor.

Devamını Oku

Mirhan İnşaat beton santrali için Pi Makina’yı seçti

Çözüm Ortağı

Devamını Oku

Bolu – Düzce kalıcı deprem konut alanlarına ulaşım sorunu İstanbul Teknik ile çözüldü

Çözüm Ortağı

Bolu – Düzce kalıcı deprem konut alanları bağlantı yolu üzeri Kazukoğlu Kavşağı’ndaki kamulaştırma ve tasarımdan kaynaklanan sorunlar İstanbul Teknik’in GeoArme sistemi ile çözüldü.

Devamını Oku

Efes Kongre Merkezi Aspen kalitesi ile buluştu

Çözüm Ortağı

Kuşadası’nda özel sektör, kamu ve yerel yönetim işbirliğiyle yaptırılan Kuşadası Kongre Merkezi’nin (KOMER) asma tavan, bölme duvar, döşeme ve zemin sistemleri Aspen tarafından sağlandı.

Devamını Oku

Ae Arma-Elektropanç, Kuveyt Türk Bankacılık Üssünde

Çözüm Ortağı

AE Arma-Elektropanç, Kuveyt Türk Bankacılık Üssü’nün elektrik-elektronik ve mekanik (MEP) işlerinin teknik müteahhitliğini üstlendi.

Devamını Oku

Dortek

Çözüm Ortaklarından

Dortek Kapı sistemleri 40 yıllık tecrübenin ortaya koyduğu deneyimle yeni nesil monoblok-dolu kapı üreten ilk kapı markası… Merkezi İstanbul’da fabrikası Kastamonu’da bulunan 28 bin m2 kapalı, 210 bin m2 açık alanda üretimini sürdüren Dortek aylık 24 bin adetlik üretim kapasitesine sahip. Uzun yıllara dayanan tecrübe ve bilgi birikiminin sayesinde 20’den fazla ülkeye ürün ihraç eder duruma gelen Dortek, 50’den fazla yurt içi showroom satış noktası ile de tüketicinin en hızlı çözüm bulabildiği kapı markası...

Devamını Oku

Franke

Çözüm Ortaklarından

Eviye, armatür ve ankastre cihazda 100 yıllık tecrübeye sahip Franke’den birbirinden şık ve fonksiyonel eviye ve ankastre cihazlar ile paslanmaz çelik ışıltısı mutfaklara taşınıyor. Glow 3 projesinin de tercihi olan serileriyle Franke mutfaklarda harikalar yaratıyor.

Devamını Oku

Peli Parke

Çözüm Ortaklarından

Devamını Oku

HP & Karim Rashid

Dijital Baskı

HP dünyaca ünlü tasarımcı Karim Rashid ile işbirliğine gidiyor

Devamını Oku

Rasch Aşk duvarlarda

Duvar Kağıdı

Duvar kağıdında trendleri belirleyen Rasch markasının birbirinden farklı ve özel koleksiyonlarından seçili desenler ile duvarları aşk kaplıyor.

Devamını Oku

DAB Frekans Konvertörlü Sirkülasyon Pompaları

Enerji

Enerji tüketiminde % 70’e varan enerji tasarrufu ile BAYMAK Evoplus Pompalar geleneksel sirkülasyon pompalarına göre çok daha ekonomik...

Devamını Oku

Smartshare ve Smartcontrol entegrasyonuyla akıllı ev sistemleri

Ev Sistemi

LG Akıllı Ev Sistemi sayesinde kullanıcılar ev aletlerini rahat ve kolay şekilde kullanabiliyor.

Devamını Oku

Unicera ile hayal ettiğin mekanı yarat

Fuar

Üniversiteli genç tasarımcılar, UNICERA Seramik Banyo Mutfak fuarının 25. yılına özel hazırladığı “Mekan Tasarım Yarışması”nda hayallerindeki mekanı tasarlayacaklar…

Devamını Oku

Teknolojideki son gelişmeler Beton 2013 Fuarı’nda

Fuar

İstanbul Fuar Merkezi’nde 21-24 Şubat 2013 tarihlerinde düzenlenecek olan Beton 2013 Fuarı’nda inşaat, hazır beton, agrega sektörleri ile ilgili son teknolojik ürünler, araç, makine ve ekipmanlar, hizmet ve donanımlar sergilenecek.

Devamını Oku

Aydınlatma sektörünün buluşması için geri sayım başladı

Fuar

Uluslararası Elektrik, Aydınlatma ve Tesisat Fuarı Lighttech, 14-17 Mart 2013 tarihleri arasında 6. kez kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Devamını Oku

Gelişen Kentler Zirvesi İzmir

Fuar

Türkiye gayrimenkul sektörünün kalbi İzmir’de attı.

Devamını Oku

Dosider ekonomi sempozyumu düzenledi

Fuar

Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSİDER) tarafından düzenlenen Ekonomi Sempozyumu’nda dünya ve Türkiye ekonomisinin son durumu, inşaat sektöründeki gelişmeler, doğalgaz ile ısıtma sektöründeki 2012 yılındaki pazar rakamları ve 2013’e dair öngörüler değerlendirildi.

Devamını Oku

Form, çevreci ürünleriyle 4. Ulusal Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı’ndaydı

Fuar

4. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na Feschill, Solair ve Türkiye’nin tek yerli olarak imal edilen gün ışığı aydınlatma ürünü Sunvia Tube ve Sunvia Nano ürünleriyle katılan Form Endüstri Tesisleri San. A.Ş’ye ilgi büyüktü.

Devamını Oku

Türk Ytong, Isı Yalıtım Plağıyla UEVF 2013’e katıldı

Fuar

Bu yıl kuruluşunun 50. yıl dönümünü kutlayan Türk Ytong, Enerji Verimliliği Haftası kapsamında gerçekleştirilen UEVF 2013 - 4.Ulusal Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı’na katıldı. Türk Ytong standında ısı yalıtım plağı başta olmak üzere, Ytong ürünleri tanıtıldı.

Devamını Oku

Güneşle sıcak hava paneli

Güneş Paneli

Form Şirketler Grubu içinde yer alan Form Endüstri Tesisleri San. A.Ş’nin çevre dostu ürünü güneşle sıcak hava paneli, doğal enerji kaynağı güneş ile binaları ısıtabilme imkanı sunuyor.

Devamını Oku

Türkiye bir günde 171 milyon TL’yi doğalgaza harcadı

Haberler

‘Yalıtımsız binalar yüzünden doğalgaz tüketiminde rekor kırdık.’

Devamını Oku

Dap Yapı-Eltes ortaklığının kazandığı emlak konut Kartal ihalesinde imzalar atıldı

Haberler

Emlak Konut GYO’nun Kartal arsası için düzenlediği ihaleyi kazanan Dap Yapı - Eltes İnşaat proje ortaklığı sözleşmeyi imzaladı.

Devamını Oku

Güneş enerjisinde 100 yatırım yolda

Haberler

Dünya üzerinde toplam 2 GW kurulu gücün uygulayıcısı olan IBC SOLAR Türkiye, Konya’da kurduğu santral ile güneş enerjisi projeleri için referans kaynağı oldu.

Devamını Oku

Soyak ve Yapı Kredi’den bir ilk: ‘yeşil konut kredisi’

Haberler

Soyak, Yapı Kredi işbirliğiyle yine bir ilke imza atarak Türkiye’nin ‘Avantajlı Yeşil Konut Kredisi’ uygulamasını başlatıyor.

Devamını Oku

VitrA’ya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan ödül

Haberler

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri A.Ş., atık ısıdan enerji geri kazanımı sağlayan projesiyle, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın her yıl düzenlediği “Sanayide Enerji Verimliliği” proje yarışmasında jüri özel ödülüne layık görüldü.

Devamını Oku

“Akıllı Ağaç Teknolojisi” Avrupa Kalite Ödülü’ne layık görüldü

Haberler

European Quality Academy tarafından düzenlenen 2012 yılı Avrupa Birliği Kalite Ödülü’nü bu yıl Akıllı Ağaç Teknolojisi ile AG HOLZMANN aldı.

Devamını Oku

Basf, dünyanın en inovatif 50 şirketi arasında yer aldı

Haberler

Dünyanın lider kimya şirketi BASF, dünyaca ünlü yönetim ve iş stratejisi danışmanlığı firması Boston Consulting Group (BCG) tarafından dünyanın en inovatif 50 şirketinden biri seçildi.

Devamını Oku

BTM’nin 7 Oscar’ı

Haberler

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından düzenlenen geleneksel Başarılı Sanayi Kuruluşları ödül töreninde BTM, 7 kategoride “Başarı” ödüllerinin sahibi oldu.

Devamını Oku

Steelife, Gabon’a altı ayda 564 konutluk yaşam alanı kuracak

Haberler

Vefa’nın hafif çelik yapı markası Steelife, Gabon’un başkenti Libreville’nin Angondje bölgesinde sadece altı ayda 564 konutluk yaşam alanı kuracak.

Devamını Oku

Volvo Trucks ve Renault Trucks güçlerini birleştiriyor

Haberler

Ticari araç sektörünün iki öncü markası Volvo Trucks ve Renault Trucks, yeni yapılanmasıyla Türkiye’de iddiasını artırarak sürdürecek.

Devamını Oku

Hmf Makina - Cummins iş birliği

Haberler

HMF Makina ile Cummins Türkiye arasında, Cummins motorlu Hyundai iş makinaları için teknik ve yedek parça iş birliği anlaşması imzalandı.

Devamını Oku

Schneider Electric’in Manisa fabrikası ISO 50001 belgesi aldı

Haberler

Schneider Electric’in Manisa fabrikası, enerji yönetimindeki mevcut ulusal ve yerel standartların üzerine inşa edilmiş en son ve en iyi uygulamaları temsil eden ISO 50001 Enerji Yönetimi Sertfikası’nı almaya hak kazandı.

Devamını Oku

Vmzinc sürdürülebilir yapıları destekliyor

Haberler

Devamını Oku

Akçansa, Safkan Çimento ile ISO Çevre Ödülü’nü kazandı

Haberler

Akçansa, İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen 2013 İSO Çevre Ödülleri kapsamında çevreci ve inovatif ürün kategorisinde, çevre dostu ürünü “Safkan Çimento” ile ödüle layık görüldü.

Devamını Oku

2012 yılında PV Sektörü Dünya Pazar Lideri Yingli Solar

Haberler

Merkezi Çin’de bulunan ve dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan Yingli Solar, 2012 yılında 2.2 Gigawatt (GW) kapasitesinde güneş paneli satışı gerçekleştirerek dünya pazar lideri oldu.

Devamını Oku

Makel Ar-Ge Merkezi açıldı

Haberler

Elektrik Malzemeleri sektör lideri Makel, İstanbul Büyükçekmece’de yer alan 45 dönümlük alan üzerinde kurulu üretim tesislerinde Ar-Ge merkezini hayata geçirdi.

Devamını Oku

Varyap ile Columbıa Üniversitesi buluştu

Haberler

Varyap, Varyap Meridian içerisinde yer alan genel merkezinde Columbia Üniversitesi İnşaat Mühendisliği öğrencilerini ağırladı.

Devamını Oku

Viko enerji verimliliği projesi ile 1 milyon öğrenciye ulaşacak

Haberler

VİKO, 2012 yılı Nisan ayında pilot uygulamasını başlattığı ‘Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği’ projesini 17 Ocak 2013 günü, İstanbul Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlediği organizasyon ile tanıttı.

Devamını Oku

Yalıtım sektörü büyüyor

Haberler

2012’de % 15’lik bir büyüme ivmesi gösteren yalıtım sektörünün, 2013’de Enerji Kimlik Belgesi’nin önemi konusundaki bilincin yaygınlaşmasıyla % 20 büyümesi bekleniyor.

Devamını Oku

Hidrotam’dan hafif çelik sektörüne SFS-International sistemi

Hafif Çelik

SFS International, Türkiye’deki partneri Hidrotam ile hafif çelik sektörüne yerli üretim roll-forming makineleri ile birlikte SFS International sistemini sunuyor.

Devamını Oku

MCA Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar ile yüzde 109’a varan verim

İklimlendirme

Isıtma sistemleri üreticisi E.C.A., distrübitörlüğünü yaptığı De Dietrich markalı MCA Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar ile, merkezi ısıtma sistemi kullanılması gereken binalar ve yapılar için yüksek verimli, kompakt ve çevreye duyarlı sistem çözümleri sunuyor.

Devamını Oku

Daikin Türkiye hedeflerini büyüttü

İklimlendirme

Isıtma ve soğutma sektörünün önde gelen kuruluşlarından Daikin Türkiye, 2012 yılında tüm hedeflerini aşarken, 2013 yılına da iddialı bir başlangıç yaptı. Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder yeni yatırım planlarını devreye soktuklarını belirtirken, istihdam hedefini de 1500 kişiye yükselttiklerini kaydetti.

Devamını Oku

Volvo İş Makinaları 2013’ün en karlı fırsatını sunuyor

İş Makinaları

2013 yılının en karlı fırsatını Volvo İş Makinaları sunuyor. 2012 model Volvo ekskavatörler 24 ay vade seçeneği, yüzde 0 faiz ve Volvo Finansal Kiralama’nın desteğiyle satışa sunuluyor.

Devamını Oku

En iyi ses ve görüntüyü ileten kablo

Kablo

2M Kablo, Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirdiği ürün gamını her geçen gün biraz daha genişletiyor.

Devamını Oku

Makine sektörü dünyanın ilgisini çekmeyi başardı

Makine

Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı’nda konuşan İSDER Başkanı Rızanur Meral, Avrupa istif makinaları sektörünün yüzde 25 daraldığını belirterek, “Buna rağmen ihracatımızda yüzde 27, iç piyasa satış adetlerinde ise yüzde 6.8 büyüme sergileyerek dünyanın ilgisini Türkiye’ye çektik” dedi.

Devamını Oku

22 farklı ülke, 22 farklı kültür ve bir dünya markası AE Arma-Elektropanç

Marka

Türkiye’de teknik müteahhitlik kavramını şekillendiren AE ARMA-ELEKTROPANÇ’ın, başarılarından sıkça söz edilen İş Geliştirme Müdürü BURAK KIZILHAN ile bu büyük markayı ve geleceğini konuştuk.

Devamını Oku

Yepyeni bir yatırım: Fiber Cement Yapı Levhası Üretim Hattı Tepe Betopan

Marka

Bilkent Holding bünyesindeki şirketlerden Tepe Betopan, Fiber Cement Levha üretim hattı yatırımı için Avrupalı FCM Bell firması ile anlaşma imzaladı. Üretim hattının gerçekleşeceği fabrika için 30 milyon dolar yatırım planlayan Tepe Betopan, fabrikasını Ankara 2. Organize Sanayi Bölgesindeki 65 dönümlük arsası üzerine konumlandıracak. 35 bin metrekare kapalı alana kurulacak ve en son Fiber Cement üretim teknolojisine sahip olacak yeni tesisin makine ve cihazlarının bir kısmı yerli üreticiler tarafından imal edilecek. Hem yabancı hem de yerli sanayiden tedarik edilen makinelerle Betopan tarafından satın alınan en son teknolojinin kullanılacağı tesisin sektörde örnek teşkil etmesi hedefleniyor.

Devamını Oku

Mimar Ece Ceylan Baba

Mimari Platform

Banyolarımız, geçmişten bugüne tarihinin en önemli devrini yaşıyor.

Devamını Oku

Mimar Levent Çırpıcı

Mimari Platform

Geçmişte insanlar banyolarını günümüzdeki kadar özelleştirebilmişler mi acaba? Elitler için başka, halk için başka anlamlar yüklenmesi gibi bir realite de yaşanmış mıdır?

Devamını Oku

İçmimar Birol Darcan, İçmimar Necibe Darcan

Mimari Platform

Son yılların vazgeçilmezi olan SPA’lar yıkanma fonksiyon ve ritüelleriyle günümüze gelmiş hamamın farklı ve güncel bir yorumudur.

Devamını Oku

İçmimar Neşet Güne

Mimari Platform

Gelecekte bizim anladığımız anlamda bir “banyo” kültürünün devam edeceği fikri ne yazık ki bana oldukça uzak geliyor.

Devamını Oku

İçmimar Hakan Helvacıoğlu

Mimari Platform

Kişisel ‘ev hamamı’ kavramı her eve nasip olmasa da günümüze yansıması olan çağdaş banyolar ile ilerlemesini sürdürüyor.

Devamını Oku

İçmimar Hakan Habif

Mimari Platform

Günümüzdeki toplu yıkanma kültürünün, hamamlardaki soğukluk, ılıklık ve sıcaklık mekanlarına farklı fonksiyonlar ilave edilmesi ve buradaki aktivitelerin çeşitlendirilerek zenginleştirilmesiyle değiştiği belirgindir.

Devamını Oku

ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Assoc. Prof. Dr. Mehmet Asatekin

Mimari Platform

Osmanlı dönemi hamam mimarisi kuralları ve tipolojik yapısının günümüz banyo mimarisine etkileri herhalde sözkonusu olamaz; çünkü günümüz yıkanma süreci bireysel bir oluşumdur ve toplumsal vasıfları öne çıkan bir mimari yapılanmayı örnek alamaz.

Devamını Oku

B&T Kusursuz sadelik

Mobilya

Rahat ve yalın çizgilerin ön planda yer aldığı B&T koleksiyonu yaşam alanlarına huzur getiriyor.

Devamını Oku

Tırsan Adapazarı Fabrikası Hollandalı misafirlerini ağırladı

Otomotiv

TIRSAN Adapazarı fabrikası Hollanda otomotiv sektörünün önde gelen firmalarının temsilcilerini ağırladı. Karşılıklı teknik ve ticari iş ilişkilerinin geliştirildiği ziyarette TIRSAN Adapazarı fabrikası yine tam not aldı.

Devamını Oku

Mermer seramikte hayat buldu Seramiksan Carrera Serisi

Özel Dosya

Seramik sektörünün öncü markası Seramiksan, Carrera Serisi ile gerçek mermer efektini karolara taşıyor.

Devamını Oku

Seramiksan klasiği yeniden yorumladı

Özel Dosya

Son teknolojinin tasarımla buluştuğu ürünleriyle seramikte farklı bir yeri olan Seramiksan, Titan ve Golden koleksiyonu ile yaşam alanlarına ihtişam katıyor.

Devamını Oku

Madera’yı doğal ahşaptan ayırt edemeyeceksiniz Kalebodur

Özel Dosya

Devamını Oku

Farklı ve göz alıcı mekanlar için NG Kütahya Seramik

Özel Dosya

NG Kütahya Seramik’in Origitile Koleksiyonu’nda yer alan Defne ve Prestige serileri, renkleri ve özellikleriyle yaşam alanlarına sıra dışı ve zarif detaylar kazandırıyor.

Devamını Oku

Graniser 2013 seramik trendlerini açıkladı

Özel Dosya

Seramik ve granit sektörünün önde gelen markalarından Graniser Seramik’in Genel Müdür Yardımcısı Kenan Çebi, “2013 Seramik Trendleri” hakkında bilgi verdi. Dijital baskının ön plana çıkacağını belirten Çebi, gerek duvar gerekse yerde hangi tarzların moda olacağı konusunda tüyolar verdi.

Devamını Oku

Akdeniz Rüyası Graniser Ceramica Empoli

Özel Dosya

Devamını Oku

Banyoların yeni vazgeçilmezi: Yalın, işlevsel ve erişilebilir tasarımlar Vitra İstanbul

Özel Dosya

Devamını Oku

Metropole

Özel Dosya

Devamını Oku

Nest

Özel Dosya

Devamını Oku

Banyodaki yeni düzen Güral Vit

Özel Dosya

Devamını Oku

Banyoda taze renklerin senfonisi Duravit

Özel Dosya

Duravit’in yeni banyo serisi Darling New, bahar renkleri ve ürün çeşitliliği ile banyolara girmeye hazır.

Devamını Oku

Tasarım ve fonksiyonelliği teknoloji ile birleştirdi Geberit

Özel Dosya

Banyolarda ağır tadilat işlemi yürütmeksizin kolaylıkla monte edilebilen rezervuar ve lavabo sistemini “Monolith” adı altında geliştiren Geberit, fonksiyonel kullanımı, şık dizaynı ve kullandığı teknolojik altyapısı ile kullanıcılarını kendini hayran bırakıyor.

Devamını Oku

Takım ruhu’yla bütünlüğü yakalayın Penta

Özel Dosya

Devamını Oku

Beklentilerin ötesinde modern banyolar Petek Banyo

Özel Dosya

Devamını Oku

“Cream” banyo mobilyası ile ipeksi dokunuşlar Creavit

Özel Dosya

Banyoları birer yaşam alanı olarak tasarlayan Creavit’ten 2013’e damgasını vuracak yepyeni bir banyo mobilyası serisi geliyor.

Devamını Oku

Mutfak mobilyasında dekoratif alternatifler Demsaş

Özel Dosya

Demsaş, yenilikçi ve gösterişli mekanlar tasarlamaya devam ediyor. Markanın modern çizgilerini başarıyla hayata geçirdiği İris tasarımı da, bu yaklaşımın iddialı yansımalarından biri...

Devamını Oku

Hijyenik evyeler Hotpoint

Özel Dosya

Şık İtalyan tasarımına sahip yeni Hotpoint eviyeler bakteri oluşumunu yüzde 95 oranında engelliyor.

Devamını Oku

IF Tasarım Ödüllerine damgasını vurdu Electrolux

Özel Dosya

Electrolux, AEG ve Zanussi markalı ürünler, yenilikçi tasarımları Uluslararası IF Tasarım Ödülleri’nde toplam 21 ödül aldı.

Devamını Oku

Making Of: Architectural Objects ile mimari malzemenin özüne görsel bir yolculuk

Özel Haber

Mimari ürünün kendine özgü üretim sürecinin Cemal Emden’in fotoğraflarıyla belgelendiği bir proje olarak öne çıkan ve Zorlu Center Yayınları’nın üçüncü kitabı olan “Making of: Architectural Objects”, mimari malzemenin temeli hammaddenin özüne iniyor.

Devamını Oku

Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök

Sektör Analizleri

Emlakta değeri arsa değil bina belirler.

Devamını Oku

GYODER Başkanı Aziz Torun

Sektör Analizleri

GYODER, gayrimenkulde yatırım ortamının ve mevzuatın iyileştirilmesi yönünde çaba sarf edecek ve yabancı yatırımcıya odaklanacaktır.

Devamını Oku

İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu

Sektör Analizleri

Vatandaşın yatırım aracı olarak yeniden konuta yönelmesi için konut kredisi faizlerinin makul seviyelere çekilmesi şart.

Devamını Oku

Altensis Kurucusu, Yeşil Bina Uzmanı Emre Ilıcalı

Sektör Analizleri

Yatırımcılara yeşil bina uygulamalarındaki maliyet ve faydalar konusunda yanlış bilgilendirmeler sunuluyor.

Devamını Oku

Ascendum Holding CEO Mahir Hocaoğlu

Sektör Analizleri

Hızlı ve heyecanlı bir yıl bizleri bekliyor.

Devamını Oku

Temeltaş Proje Geliştirme A.Ş. Kurucusu Ahmet Temeltaş

Sektör Analizleri

Bir kent nereye doğru kendini geliştiriyorsa yatırımlar yine o yöne yapılmalıdır.

Devamını Oku

Enuygun.com Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu

Sektör Analizleri

Konutta KDV artışı arsa sahibini vuracak.

Devamını Oku

Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu

Sektör Liderleri

“Tahincioğlu Gayrimenkul olarak 2012 yılında 175 milyon dolar yatırım yaptık ve 2015 yılına kadar da 875 milyon dolarlık yatırım gerçekleştireceğiz. “

Devamını Oku

İTO Yatırım Başkent´in zirvesi

Vitrin

Özçelik-İmaj-Tan ortaklığı ile kurulan İTO Yatırım, eski milletvekili lojmanları arazisinde kalan son parselde rezidans ve alışveriş merkezi inşaatına başladı.

Devamını Oku

Ofisim İstanbul Profesyonel hayatın içinde alışveriş imkanı

Vitrin

Dekorasyon çalışmalarının yürütüldüğü İstanbul’un prestijli ofis projesi Ofisim İstanbul bloklarında iş hayatı başlıyor.

Devamını Oku

Ormanada Yüzde 1 KDV avantajı

Vitrin

Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım tarafından hayata geçirilen Ormanada’da ikinci etap satışları devam ediyor.

Devamını Oku

Neogölpark İstanbul Evleri Yatırımın yeni adresi

Vitrin

“Doyasıya yaşamak istiyorum. Bundan daha doğal NEOlabilir ki?” sloganıyla ve doğa içindeki konumuyla büyük ilgi gören NeoGölpark İstanbul Evleri, “Çılgın Proje” olarak ses getiren Kanal İstanbul ile beraber gayrimenkul yatırımlarının yeni gözdesi…

Devamını Oku

Autopia Mipim Architectural Review Future Awards 2013’de “retail” kategorisinde büyük ödüle layık görüldü

Vitrin

Devamını Oku

Sweet Life Center Lojistiğin kalbinde yükseliyor

Vitrin

Fon Grup´un, iş yaşamını keyifli bir konseptle sunan homeofis projesi Sweet Life Center, lojistiğin kalbinin attığı Kurtköy’de yükseliyor.

Devamını Oku

Bes Yatırım, internet ve yüksek teknoloji alanlarındaki girişimcilere kapısını açıyor

Yatırım

İnternet ve ileri teknoloji alanlarındaki projelere destek olmak için yeni bir risk sermayesi şirketi olan BES Yatırım kuruldu.

Devamını Oku

Mom Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Balcı

Yatırımcıdan

“GLOW3’ün sakinlerine vadettikleri, her kesimden her sosyal arka plandan insanın burada rahat bir yaşam kurabilmesine olanak sağlıyor.”

Devamını Oku