Nisan 2013

Beyazın yalın ve pürüzsüz çekiciliği

Banyo

Güral Vit, vitrifiye ürünleri ile sofistike bir yaşam tarzı ve banyo dekorasyonu için modern koleksiyonlar geliştirmeye devam ediyor.

Devamını Oku

Gümüş iyonlu hijyen

Boya

Dekoratif boya sektörünün lideri AkzoNobel Marshall, evinde kendini daha güvende hissetmek isteyen herkese hijyen konusunda süper kahramanı Gümüş İyonlu Hijyen’i sunuyor.

Devamını Oku

Dünyanın en ince, aşınmaya dayanıklı sacı Ruukki üretiyor

Çelik

30’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Ruukki, 2 mm kalınlığa sahip Raex aşınmaya dirençli çeliklerin tek üreticisi olarak sektörün öncü çelik üreticilerinden biri konumuna geliyor.

Devamını Oku

2M Kablo Moskow City projesinde

Çözüm Ortağı

Moskova’nın gelişimine önemli katkı sağlanması beklenen Moskova Uluslararası İş Merkezi projesinin kablolamasında tercih edilen önemli markalardan biri de 2M KABLO oldu.

Devamını Oku

Ae Arma-Elektropanç, Kuveyt Türk Bankacılık Üssünde

Çözüm Ortağı

AE Arma-Elektropanç, Kuveyt Türk Bankacılık Üssü’nün elektrik-elektronik ve mekanik (MEP) işlerinin teknik müteahhitliğini üstlendi.

Devamını Oku

Batman Park Avm’nin tercihi “Form”

Çözüm Ortağı

Batman ilinde farklı mimari tasarımıyla dikkat çeken ve 44.000 m2² kapalı alanıyla ilk büyük alışveriş ve yaşam merkezi olan Batman Park, iklimlendirme ihtiyacını Form Şirketler Grubu’nun enerji verimliliği yüksek ve çevreci cihazları ile sağlıyor.

Devamını Oku

Park Yaşam Mavişehir projesinde Dendro imzası

Çözüm Ortağı

Gerçek kaliteyi ve gerçek güzelliği arayanlar için doğanın özenle yetiştirdiği ağaçları aynı özenle mekanlara taşıyan Dendro, modern ve dinamik yaşam alanı yaratma yeteneğini bu kez Park Yaşam Mavişehir’de gösteriyor.

Devamını Oku

Rigi Residence, Grohe ile nefes kesiyor

Çözüm Ortağı

İsviçre’nin Küssnacht am Rigi şehrindeki Rigi Residence’ın şık dekorunu GROHE ürünleri tamamlıyor.

Devamını Oku

Efes Kongre Merkezi Aspen kalitesi ile buluştu

Çözüm Ortağı

Kuşadası’nda özel sektör, kamu ve yerel yönetim işbirliğiyle yaptırılan Kuşadası Kongre Merkezi’nin (KOMER) asma tavan, bölme duvar, döşeme ve zemin sistemleri Aspen tarafından sağlandı.

Devamını Oku

Mirhan İnşaat Beton Santrali için Pi Makina’yı seçti

Çözüm Ortağı

Devamını Oku

Protek, Kocaeli Başiskele Tesisleri’nin de tercihi

Çözüm Ortağı

Üretim veya lojistik operasyonun her koşulda kesintisiz sürmesi için yangın gibi kritik ve telafisi olmayan durumların bertaraf edilmesi gerekçesiyle Kocaeli Başiskele Tesislerinde, Protek Mühendislik’in temsilcisi olduğu Wagner OxyReduct Aktif Yangın Önleme Sistemi tercih edilmiştir.

Devamını Oku

ACO

Dosya

ACO, altyapı projeleri, çevre düzenlemeleri, suyun toplanması, yağ, petrol ve gıda atıklarından ayırılması, toplanması ya da durdurulması ve ardından tekrar sisteme geri verilmesi ile ilgili çözümler sunar. Ürünleri konutlarda, alışveriş merkezlerinde, otoparklarda, otellerde, havaalanlarında, limanlarda, tünellerde, spor tesislerinde, benzin istasyonlarında, peyzaj çalışmalarında kısacası yaşama dair her yerde kullanılmaktadır. Yıllardır sadece önde gelen projeler değil, olimpiyatlar, Formula 1 gibi önemli organizasyonlar ve dünyanın dört bir yanında havalimanları hep ACO’nun uzmanlığına güvenmiştir.

Devamını Oku

Alumil

Dosya

“Sektördeki 30 yılı aşkın deneyimi ile ALUMIL, alüminyum profil sistemleri, yüksek kalite, estetik, çağdaş tasarım, fonksiyonellik ve diğer sistemlere kolaylıkla entegrasyon kabiliyeti ile ön plana çıkmaktadır. Şirket bünyesinde bulunan Ar-Ge departmanı tarafından dizayn edilen ve geliştirilen ALUMIL alüminyum profil sistemleri, IFT Rosenheim (Almanya), AAMA (ABD), Instituto Jordano (İtalya), EKANAL (Yunanistan) ve diğer AB sertifikalı kuruluşların uluslararası akredite kurumları tarafından test edilimiş ve onaylanmıştır.”

Devamını Oku

Aironn

Dosya

Yangın, duman fanları ve jet fanlar üreten Aironn, 6500 metrekarelik fabrikasında bu ürün gruplarının yanı sıra radyal ve endüstriyel fanlarda dünyanın önde gelen firmalarından İtalyan Comefri firmasının ürünlerini de üretiyor. Ar-Ge’ye verdiği alışılmışın ötesindeki önemle öne çıkan marka, aralarında Dedeman Otel, Ağaoğlu My Towerland’in de bulunduğu birçok projenin çözüm ortağı…

Devamını Oku

Artema

Dosya

Türkiye’nin önde gelen sanayi toplulukları arasında yer alan Eczacıbaşı Topluluğu’nun Yapı Ürünleri Grubu’nun mutfak ve banyo aksesuarları markası Artema yaygın dağıtım ağı ile Türkiye genelinde 10 binin üzerinde satış noktasında tüketicisiyle buluşuyor. 150 milyon TL’lik cirosunun yüzde 25’inin yurt dışındaki satışlardan elde eden Artema, tüketicilerine en kaliteli ürünü sunmanın ötesinde, satış sonrasında da Artema kalitesini yaşamalarını sağlamak için; eğitimleri her dönem yenilenen, Türkiye genelinde 135 yetkili servis ile montaj ve bakım hizmeti veriyor.

Devamını Oku

Başak Çatı & Cephe Sistemleri

Dosya

“Başak Çatı ve Cephe Sistemleri ile detaylı ve kaliteli yaşam alanları oluşturmak mümkündür. Başak ürünleri doğal, estetik ve çevrecidir. Tamamen doğal kilden üretilir ve insan sağlığına zararlı kanserojen maddeler içermez, %100 geri dönüşümlüdür. Her türlü doğa şartına ve yangına karşı dayanıklıdır, yanmaz. Modern tesislerde doğalgaz ile yüksek sıcaklıkta pişirilerek üretilir. Başak Çatı ve Cephe Sistemleri; geniş bir ürün yelpazesine sahip olup, özel aksesuar ve tamamlayıcı yan ürünleri ile çatılarda uygulama kolaylığı sağlar ve uygulayıcılarına proje desteği verir.”

Devamını Oku

Başaranlar Mermer

Dosya

“Başaranlar Mermer, yurt içinde prestijli yatırımlar ve ihaleleri takip ediyor; alışveriş merkezleri, hotel ve konut projeleri gibi büyük projelere yönelik çalışıyor. Proje işlerinde yer almayı seven ve tercih eden Başaranlar Mermer’e göre bu tür çalışmalar onlar için daha çok özen, dikkat ve zaman arz etse de sonucunda ortaya çıkan eşsiz güzellik süreci kolay kılıyor.”

Devamını Oku

Bosch Güvenlik Sistemleri

Dosya

Günümüzde 12.500’ün üzerinde çalışanı ile Bosch Güvenlik Sistemleri, 5 kıtada 40’tan fazla ülkede ofis ve temsilciliklere sahip olup; Almanya, Amerika, Hollanda, Portekiz, Çin ve Singapur’daki üretim merkezleri ile faaliyettedir. İleri teknoloji ve Ar-Ge’ye büyük yatırımlar yapan Bosch Grubu; yenilikçi ve yüksek kaliteye sahip ürünlerini yine yüksek kaliteli servis desteğiyle sunarak, müşterilerine ve çalışanlarına ilham vermektedir. Bosch Güvenlik Sistemleri her yıl Ar-Ge faaliyetlerine cirosunun %11’ni ayırmaktadır. Bosch Güvenlik Sistemleri 2011 yılında 1.447 milyar Euro ciro gerçekleşmiştir.

Devamını Oku

Daikin Türkiye

Dosya

Sektörünün en geniş ürün gamına sahip firması olan Daikin Türkiye, merkezi sistemlerde yüzde 25, VRV sistemlerde ise yüzde 40 pazar payına sahip. Sektördeki her üç projeden birinde tercih edilen Daikin ürünlerinin en önemli özelliği üstün teknolojisi. Grup felsefesinde vurgulanan “Tüketicinin gelecekteki hayaline çözüm üreten bir şirket olmak” anlayışı sayesinde Daikin, sektöründe pek çok ilkin ve çok sayıda patentin de sahibi. Daikin Türkiye, bu felsefenin ürünü olan cihaz ve hizmetleri tüm dünya ile eşzamanlı olarak sunuyor.

Devamını Oku

Dörken Sistem

Dosya

Dörken GmbH & Co. KG’nin bağlı ortaklıkları içerisinde en geniş operasyon sorumluluk alanına sahip olan Dörken Sistem A.Ş., Türkiye’de ürettiği ürünlerin yanı sıra Dörken’in bütün ürünlerinin Türkiye merkezli olmak üzere, Orta Asya, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu ülkelerine ihracatını gerçekleştiriyor. Dörken Sistem, bu ülkelerde yerel sektör kuruluşlarının dikkatle takip ettiği önemli sektörel etkinliklerde seçkin bir yere sahip. Geniş ürün yelpazesi, kullanıcıları için katma değer yaratan, kaliteli, uygulaması kolay ve yenilikçi ürün ve çözümleriyle Ortadoğu ve Türkî Cumhuriyetlere ihracatı artarak devam etmektedir.

Devamını Oku

Eryap

Dosya

2001 yılında Gaziantep’te kurduğu 50.000 m2 alana sahip tesiste, sektörün ilk polimer dış cephe kaplaması üretimini gerçekleştirerek Türkiye’nin jenerik markası olan American Siding’i sektöre kazandırdı. 2005 yılında Silivri’de kurulan tesisinde ilk olarak Bonuspan markalı XPS ısı yalıtım levhası, 2007 yılının son çeyreğinde ise Focus Membran markalı bitümlü su yalıtım örtülerinin üretimine başladı. 2011 yılına kadar yapılan ek yatırımlarla birlikte sırasıyla Bonusmax, Winer ve Focus Shingle markalı ürünlerini iç pazarın hizmetine sunarken toplamda 130 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi. Yarım asırlık sanayici kimliği ve yapı sektöründeki 10 yıllık üretim tecrübesiyle yalıtım, polimer dış cephe kaplama ve kapı-pencere ihtiyacını karşılayan Eryap, 2013 yılında da öncü ve yenilikçi markaları ile hızla büyümesini sürdürüyor.

Devamını Oku

Gersan

Dosya

“Sanayileşme ile birlikte enerji talebinin artması, mevcut enerji tesislerinin rehabilitasyonu, AB uyum yasalarının getirdiği standardizasyonlar, yeni yatırımlar, enerji iletim sistemleri ve bu sistemlerin güven ve dayanıklılığını sağlayacak teknik malzemelere duyulan ihtiyacı da artırmaktadır. Elektrik sektörünün öncü kuruluşlarından olan GERSAN A.Ş., enerji santrallerinden evdeki prize kadar uzanan hat üzerindeki iletkenleri taşıyan, birleştiren, koruyan sistemleri ve malzemeleri üretmektedir.”

Devamını Oku

Hekim Yapı

Dosya

2004 yılında Türkiye’nin ilk otoklavlı fibercement levha üretim tesisini kurarak bu sektörde öncülüğü yapan Hekim Yapı, fibercement üretimi konusunda bir dünya devi olan ve Eternit markalı ürünleri ile tüm dünyada saygın bir yeri olan Etex Group’a bağlı Redco S.A. firmasından aldığı üretim lisansı ile başlattığı üretim sürecinde sekiz yıl içinde 3. fabrikasını da kurarak sektördeki liderliğini sağlamlaştırıyor.

Devamını Oku

HMF Makina

Dosya

HMF Makina ve Servis San. ve Tic. A.Ş. Hyundai İş Makinaları Türkiye distribütörlüğünü ülke çapında 40 dan fazla noktada yaygın satış ofisleri ve yetkili servisleri ile 1993 yılından beri yürütüyor. Türkiye temsilciliğini üstlendiği ve 1997 yılında DNV tarafından ISO 14001 ile sertifikalandırılan Hyundai İş Makinaları Grubu ile Türkiye pazarında ekskavatör ve yükleyicileri ile söz sahibi olan bir şirket. Adet satış rakamları, tesis olanakları ve pazarlama politikaları konularında gösterdiği üstün performansı sayesinde, 2004  - 2007 yılları arasında üst üste 4 defa Hyundai tarafından “Dünya’da Yılın En Başarılı Distribütörü” ödülüne layık görülen HMF Makina, 2006 yılı itibari ile ISO 9001:2000 Kalite Belgesi ile ödüllendirildi.

Devamını Oku

Hüppe

Dosya

“İki farklı ülkede üretim tesisleri ve dünyanın hemen hemen tümünde kendi satış ofisleri veya temsilcilikleri ile HÜPPE tam bir dünya şirketidir. Üstün Alman teknolojisi ve mühendisliği ile Çerkezköy-Tekirdağ tesislerinde üretilen ürünlerin %70’i Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, İspanya, İsviçre, Norveç, İsveç, Finlandiya, Danimarka, Polonya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, gibi gelişmiş Avrupa ülkelerine ve Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Rusya, Gürcistan, Türki Cumhuriyetleri (Azerbaycan, Kazakistan, ...) gibi komşu ülkelere ihraç edilmektedir.”

Devamını Oku

Kaleseramik

Dosya

Çanakkale Seramik ve Kalebodur markalarıyla üretimini sürdüren Kaleseramik, bugün dünya seramik karo ticaretinin yüzde 2’sini tek başına gerçekleştiriyor. 66 milyon metrekare/yıllık üretim kapasitesi ile tek alanda üretim yapan dünyanın en büyük seramik kuruluşu olan ve Türkiye’nin ilk seramik ihracatını yapan Kaleseramik ürün gamında toplam 3 bin adet ürün bulunuyor. Seramik karo, vitrifiye, banyo ve mutfak mekânı çözümü sunan ürünlerini kendi tesislerinde, en güncel teknoloji ile üretiyor.

Devamını Oku

Kardemir

Dosya

Bağlı kuruluşlarla birlikte yaklaşık 4.000 kişinin istihdam edildiği ve “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Şirketi” sıralamasında, 2011 yılı faaliyet sonuçlarına göre 34. sırada yer alan Kardemir, sahip olduğu köklü sanayi kültürü, yetkin insan kaynağı ve kurumsal yönetim tecrübesi ile sektörünün lider kuruluşlarından biri olarak üretimini sürdürmektedir.

Devamını Oku

Kilsan

Dosya

İstanbul’daki fabrikası ve 300’ün üzerinde satış noktasıyla bölgesindeki tüm şantiyelere minimum karbon ayak iziyle tuğla sağlayan, çevreci yaklaşımı ve kültürel çalışmalarıyla bölgesine ve insanına sahip çıkan Kilsan, sektöründe bölge ticaretinin öncü kuruluşlarındandır.

Devamını Oku

Lineadecor

Dosya

“İyi tasarlanmış, kaliteli ve kullanışlı mutfaklar, ancak kalite ve müşteri odaklı bir anlayışla üretilebilir. Önce iyi bir tasarım ve yerleşim planlaması, sonra doğru ve kaliteli malzeme kullanımı, modern teknoloji ile sağlıklı koşullarda üretim, özenli bir sevkiyat, bilgili ve deneyimli ellerde doğru bir montaj gerektirir. İdeal bir mutfak için her adımda, hedeflere ulaşmak üzere başarılı bir ekip çalışması önemli rol oynar. Lineadecor mutfakları yıllardır bu deneyime ve yaratıcılığa sahip bir ekip tarafından hazırlanarak kullanıcısının beğenisine sunuluyor.”

Devamını Oku

Nuh Çimento

Dosya

Türkiye çimento sektöründe tek çatı atında en yüksek üretim kapasitesine sahip firma olma unvanını elinde bulunduran Nuh Çimento, sahip olduğu limanı, atık ısıdan elektrik enerjisi üretim santrali, arıtma çamuru kurutma ve deniz suyu arıtma tesisleri ile sektörde lider konumda bulunuyor.

Devamını Oku

Optimus Doruk

Dosya

Akıllı bina ürünlerinde (KNX/EIB) ABB’nin Türkiye´deki tek partneri, pano konusunda ise üretim kapasitesi en büyük pano partneri konumunda olan Optimus Doruk, aralarında Türk Telekom Arena, Eczacıbaşı Ormanada Evleri, Çırağan Palace Kempinsky gibi Türkiye’de birçok önemli projede çözüm ortağı olarak tercih ediliyor.

Devamını Oku

Öztiryakiler

Dosya

Endüstriyel mutfak sektöründe yarım yüzyılı aşkın tecrübesi ile faaliyet gösteren, gelişmiş mutfak teknolojileri ve sektör tecrübesi ile öncü olan Öztiryakiler, profesyonel mutfaklar için anahtar teslim mutfak çözümleri üreten bir dünya markası...

Devamını Oku

Petek Banyo

Dosya

“Moda ve stilin temsilcisi Petek Banyo; modern yaşamın farklı roller biçtiği banyoları yeniden şekillendirerek hayatı beklentilerin ötesinde kolaylaştırıyor. Banyolarına hayat vermek isteyen tüketiciler; kendine özgü tarzıyla şık, estetik ve fonksiyonel modellere imza atan, alışılmış formları rafa kaldıran, tasarım ve özgürlük kavramlarının bir arada kullanıldığı Petek markasını tercih ediyorlar. Banyo mobilyalarının aktüel trendlerine yön veren Petek Banyo farklı tüketici profillerinin nabzını tutabilecek çeşitlilikte koleksiyonlar hazırlıyor.”

Devamını Oku

Prefabrik Yapı A.Ş.

Dosya

Hafif çelik yapı üretiminde, geliştirdiği teknoloji, kapasite, makine ekipmanları, profesyonel kadrosu ve öz varlıklarıyla ve 160.000 m2 lik üretim tesisleri ile dünyanın sayılı firmalarından olan Prefabrik Yapı A.Ş., 60’ın üzerinde ülkede binlerce müşterisine 24 yıldır hizmet vermektedir.

Devamını Oku

Schüco

Dosya

Alüminyum cephelerde sistem kavramını dünyada ilk kez uygulayan Schüco, Ar-Ge bölümlerinde günümüzün ve geleceğin “akıllı cephe” teknolojisi alanında yaptığı çalışmalarına maksimum önem veriyor.

Devamını Oku

Seranit

Dosya

Modern üretim teknolojilerindeki yenilikleri takip ederek, mevcut teknoparkına kısa sürede adapte eden; böylece güçlü altyapısını sürekli olarak geliştiren Seranit, porselen karo sektöründe, ilklerin öncüsü olarak dikkat çekiyor:

Devamını Oku

TMS Kalıp ve İskele Sistemleri

Dosya

“Kurulduğumuz gün başlayan, hizmette ve ürünlerimizde mutlak kalite anlayışı, ürettiğimizin %90’ından fazlasını 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yapan bir gruba dönüşmemizin anahtarıdır. Kalite bilincinin kurum içinde en yüksek noktadan, en alt kademeye kadar yaygınlaşması ve sindirilmiş olması son derece önemlidir. Biz TMS olarak bunu başardığımızı düşünüyor ve bu konuda asla taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz.”

Devamını Oku

Türk Ytong

Dosya

Türk inşaat sektörüne uzun yıllardır yön veren Türk Ytong, bu yıl kuruluşunun 50. yılını kutluyor. Türk Ytong geride kalan 50 yıllık dönemde, toplam 21 milyon m3 Ytong malzemesi üretti. 21 milyon m3 Ytong ile yaklaşık 1 milyon 500 bin adet konut inşa edildi. Ytong üretiminde, Avrupa’nın ikinci büyük üretici ülkesi olmanın gururunu yaşayan Türk Ytong, % 60 pazar payıyla sektörde lider konumunda bulunuyor.

Devamını Oku

UPM Plywood

Dosya

UPM Plywood’un bağlı olduğu UPM Holding 10 milyar euro yıllık cirosu ile dünyanın en büyük orman endüstri gruplarından biridir. Ana iş kolları kağıt, enerji ve “plywood”un da yer aldığı mühendislik ürünleridir. UPM Plywood iş kolunun 2012 senesi global cirosu 400 milyon euro’dur. UPM Plywood ağırlıkla Avrupa’da olmak üzere ana piyasalarda kendi şubeleri ile satış, pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir; bu şubeler vasıtası ile bayileri ve endüstriyel müşterilerine yakın olmaktadır. Istanbul Türkiye şubesinden sadece ülkemize değil, Ortadoğu başta olmak üzere yakın bölgemize de ulaşılmaktadır.

Devamını Oku

Vekon

Dosya

Vefa’nın büyük inşaat şirketlerinin çözüm ortağı olan markası Vekon, toplu konut projelerinden baraj, petrol ve doğalgaz gibi enerji projelerine, gökdelenlerden altyapı projelerine, köprü ve otoyol projelerinden sosyal tesislere kadar birçok büyük projenin başlangıcında yer almaktadır. Vekon, ön üretimli hafif prefabrikeler ve modüler konteyner üniteleri ile büyük projeler için kamplar, şantiye binaları ile acil yerleşim ünitelerinin üretimini hata payı minimuma indirilmiş bir şekilde gerçekleştirerek sektöründe lider konuma gelmiştir.

Devamını Oku

Vitra

Dosya

Sektöründeki en geniş ürün yelpazesine, üretim ve satış ağına sahip Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, 1958’den beri VitrA markalı seramik sağlık gereçleri,1991’den bu yana da banyo mobilyaları, küvet ve duş tekneleri üretiyor. EDIDA, Design Innovation, Design Plus, Good Design, Interior Innovation, iF, Plus X, Red Dot, Wallpaper, iF gibi dünyaca ünlü tasarım ve inovasyon ödüllerine sahip ürünleriyle VitrA, dünyaca ünlü tasarımcılar, mimarlar tarafından tanınan, gelirlerinin üçte ikisini yurt dışı pazarlardan elde eden uluslararası bir marka...

Devamını Oku

Türk Ytong’tan sektöre değer katacak bir eğitim projesi

Eğitim

Ytong, bugüne kadar istikrarla sürdürdüğü tüm “mesleki ve sektörel eğitime katkı” projelerini daha da genişleterek, “Ytong Akademi – 50. Yılda 50 Durak” başlığı altında topladı. Ytong Akademi çalışmaları kapsamında; Türkiye genelinde 50 farklı noktada mimarlar, mühendisler, belediye çalışanları, müteahhitler ile öğrencilere yönelik eğitim toplantıları düzenleniyor.

Devamını Oku

Klimaplus iklimlendirme sektörüne eğitimli adaylar yetiştiriyor

Eğitim

KlimaPlus - Mitsubishi Electric Klima Sistemleri’nin, ısıtma ve soğutma sektörü için mesleki yeterliliklerin kazandırıldığı Samandıra Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Tesisat ve İklimlendirme Bölümü’ne verdiği destek ile sektöre eğitimli elemanlar yetiştirmeye devam ediyor.

Devamını Oku

Rheinzink çatı ustaları eğitimlerine devam ediyor

Eğitim

RHEINZINK - Titanyumlu çinko malzemesinin kalitesi, dayanıklılığı, kullanım ömrü ve estetiği; doğru uygulama yapılması ile pekiştirilmektedir. Bu nedenle RHEINZINK, malzemenin uygulamasını yapacak çatı ustalarının hem teorik hem de pratik eğitimler ile desteklenmesine ve malzeme hakkında doğru bilgilendirilmesine büyük önem vermektedir.

Devamını Oku

Astay Gayrimenkul’den Türkiye’de ilk sertifikalı pasif ev uygulaması

Enerji

Astay Gayrimenkul, konutta enerji verimliliğine yeni bir bakış getirerek Abant İzzet Baysal Üniversitesi işbirliğiyle “Yapı Sektöründe Enerji Verimliliği Uygulamaları: Pasif Evler” projesini hayata geçiriyor.

Devamını Oku

Bauma’da madencilik bölümü her zamankinden daha geniş

Fuar

Madencilik sektörü genişlemeye devam ediyor; dolayısıyla Bauma 2013’teki madencilik bölümündeki sergi sahiplerinin sayısı da...

Devamını Oku

Best13 Fuarı, geleceğin binalarını şekillendiriyor

Fuar

Teknolojik binalar alanında birbirini tamamlayan tüm sektörleri aynı çatı altında buluşturmaya hazırlanan BEST13 Fuarı, konu başlıklarıyla kapsamını daha da genişletiyor. 26-29 Eylül 2013 tarihleri arasında CNR EXPO 1. Hall’de düzenlenecek fuarın kapsamı, geleceğin binalarından geleceğin şehirlerine kadar uzanıyor.

Devamını Oku

Futurallia İstanbul 2013 Uluslararası İş Geliştirme Platformu 5-7 Haziran’da

Fuar

“Futurallia İstanbul 2013, dünyaya açılmak isteyen ve küresel büyümeyi hedefleyen KOBİ’lerimizle iş yapma potansiyeli olan yabancı şirketleri İstanbul’da buluşturacak.” - Haluk Kanca, İDTM Genel Müdürü

Devamını Oku

Phoenix Contact Win 2013 Uluslararası Endüstriyel Otomasyon Fuarına Katıldı

Fuar

Phoenix Contact, 21-24 Mart 2013 tarihlerinde yer alan ve endüstri ürün & çözümlerinin sergilendiği WIN 2013 Fuarına 2 stand ile katıldı.

Devamını Oku

Isı yalıtımı ile dış ticaret açığını azaltmak mümkün

Haberler

XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği Başkanı Ertuğrul Yörük, boşa harcanan enerjinin önüne geçilmezse Türkiye’nin dış ticaret açığı ve çevre problemleriyle mücadele etmeye devam edeceğine dikkat çekti.

Devamını Oku

Avrupa ve Türkiye’nin en büyük şehir hastanesi Sancaktepe’de

Haberler

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sancaktepe’ye kurulacak Avrupa ve Türkiye’nin en büyük şehir hastanesi projesinin inşaat alanında incelemelerde bulunmak amacıyla Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’i ziyaret etti.

Devamını Oku

Sarp Grup’tan iki dev proje geliyor

Haberler

Türkiye’nin önde gelen ve ödüllü proje sahibi Sarp Group kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışıyla başkent Ankara ve finansın başkenti İstanbul’da toplam 3.500 konutluk iki dev projeye start vermeye hazırlanıyor. 

Devamını Oku

Özyeğin Üniversitesi “Leed Gold” Sertifikası aldı

Haberler

2011-2012 akademik yılında Çekmeköy’de bulunan toplam 127.000 metrekare alana kurulu kampüsünde eğitime başlayan Özyeğin Üniversitesi, kampüsteki ilk iki binasına LEED Gold Sertifikası aldı.

Devamını Oku

Yeşil bina dostu Altensis, kendi binası ile ödül aldı

Haberler

Yeşil Bina Danışmanı Altensis Yeşil Binalar Zirvesi’nde, 2013 yılında aldığı LEED Gold Sertifikası “Kendi Merkez Ofisi” ile ödüle layık görüldü.

Devamını Oku

Kale’nin su tasarrufu projesi büyüyor

Haberler

Kale’nin dünyadaki kuraklık sorununa dikkat çekmek amacıyla Facebook’ta başlattığı “Dünyanın Profili Değişiyor” uygulaması damla damla büyüyerek 70 bin takipçiye ulaştı.

Devamını Oku

GYODER, MIPIM Fuarı’nda yabancı yatırımcıyla iş fırsatlarını paylaştı

Haberler

“Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu” GYODER, 12 – 15 Mart 2013 tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleşen MIPIM’de düzenlediği oturumla, yabancı yatırımcıya Türkiye’deki yatırım fırsatlarını anlattı.

Devamını Oku

15. Türkiye Tuğla-Kiremit Zirvesi Ankara’da gerçekleştirildi

Haberler

Geçtiğimiz ay 15. si düzenlenen Türkiye Tuğla-Kiremit Zirvesi’ne Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Milletvekillerinden Salim Uslu ile beraberindekiler, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler ile bütün yurttan tuğla-kiremit sanayicileri katıldı.

Devamını Oku

Stadyum mimarları İstanbul’da buluşacak

Haberler

Olimpiyat, Dünya Kupası, Avrupa Futbol Şampiyonası, İngiliz Premier Ligi gibi mega spor organizasyonlarının spor yöneticileri, mimar ve hizmet sağlayıcıları “Stadium Design & Development” Konferansı için İstanbul’a geliyorlar.

Devamını Oku

Mimarlar kendilerini ve projelerini anlatıyor

Haberler

Kalebodur’un, toplumu ve mimarlığı ilgilendiren değerlere sahip çıkma misyonuyla gerçekleştirdiği “Kalebodur’la Mimarlar Konuşuyor” toplantı dizisi, her ay mimar Abdi Güzer’in moderatörlüğünde düzenleniyor. Güzer’in, alanında öne çıkan isimlerle yaptığı söyleşiler, mimarlığı anlama ve dünyada ses getiren mimarları yakından tanıma imkanı sağlıyor.

Devamını Oku

Autodesk’in BIM semineri yoğun ilgi gördü

Haberler

“Yapı Bilgi Modellemesi” kapsamında Autodesk’in geliştirdiği ürünlere ait güncel uygulamaların aktarıldığı “Şimdi Türkiye’de BIM zamanı” yoğun ilgi topladı.

Devamını Oku

Bürotime ‘sağlıklı ofis hareketi’ni Gaziantep’te verilen eğitimle Başlattı

Haberler

Sağlıklı ve verimli bir iş ortamı oluşturulması amacıyla, ülkemizde kurumların ergonomiye gereken önemi vermesi için Bürotime, sosyal sorumluluğu kapsamında Türkiye’nin ‘Sağlıklı Ofis Hareketi’ni başlattı.

Devamını Oku

Tekfen Holdıng 2012 yılı finansal sonuçları açıklandı

Haberler

38 şirket ve 7 iştirakten oluşan Tekfen Holding’in cirosu %27 artış ile 2012 yılında 4.076 milyon TL’ye, net kârı da %24 artış ile 2012 yılında 300 milyon TL’ye yükseldi.

Devamını Oku

Schüco, 2013 Architects Partner Award’da 3 ödül birden kazandı

Haberler

Schüco, APA’da “Tüm Kategorilerin En İyisi”, “Tüm Pencere ve Cephelerin En İyisi” ve “Tüm Konutların En İyisi” olmak üzere 3 kategoride “Gold Award” kazandı.

Devamını Oku

“Onduline Andromeda” ile Dünya çatıları kaplanacak

Haberler

Dünyada ilk kez üretilecek olan çatı kaplama malzemesi “Onduline Andromeda” Onduline Group’un dünyadaki iki Ar-Ge merkezinden birinin bulunduğu Sakarya Fabrikası’nda geliştirildi.

Devamını Oku

Dünyanın en beğenilen kimya şirketi: Basf

Haberler

BASF, iş dünyasının en prestijli yayınları arasında yer alan Fortune Dergisi tarafından “Dünyanın En Beğenilen Kimya Şirketi” seçildi.

Devamını Oku

Baymak’a Polonya Halk Ve Hijyen Sağlığı Enstitüsü’nden ‘Hijyen Sertifikası’

Haberler

Termosifonda en uzun garantiyi veren Baymak, National Institute of Public Health-National Institute of Hygiene Poland’tan hijyen sertifikası aldı.

Devamını Oku

Kale A’ Design Awards’da 4 ödül birden aldı

Haberler

Banyo ürünlerinde uyum ve estetiği bir arada sunan Kale, yeni ve özgün tasarım anlayışını simgeleyen koleksiyonlarıyla, İtalya’da düzenlenen uluslararası tasarım yarışması A’ Design Awards’da 4 ödül birden aldı.

Devamını Oku

Çebi’ye Tüm Tüketicileri Koruma Derneği’nden üç ödül

Haberler

Tüm Tüketicileri Koruma Derneği’nden (TTKD) mobilya aksesuarları ve kapı kolu alanınında lider markası ÇEBİ’ye ‘Tüm Tüketicilere Tavsiye Ediyoruz’ sertifikası, Altın Marka ve Altın Adam ödülleri verildi.

Devamını Oku

Doğa kadar renkli ve gerçek

Karo

Ege Seramik, hayat kadar renkli, doğa kadar gerçek yeni koleksiyonu Spring 2013 ile mekanlarda iz bırakacak.

Devamını Oku

Parkone’da komşular bir araya geldi

Konut

Mitaş Gayrimenkul’un, Uskumruköy’de hayata geçirdiği ParkONE projesinden ev satın alanlar ve almayı düşünenler Marsan Marmara Holding Co-Ceo’su Berk Çiller’in ev sahipliğinde bir araya geldi. Kendileri için düzenlenen Happy Hours’ta buluşan ParkONE sakinleri komşularıyla tanışıp örnek daireyi gezdi.

Devamını Oku

Diagrid Sistemler

Makale

MSGSÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Yapı Bilgisi Yüksek Lisans Programı, Çelik Yapı Teknolojileri Y.L. Dersi Dönem Sonu Sunumu’ndan alıntıdır…

Devamını Oku

Sürekli spiral etriye

Makale

Devamını Oku

Autodesk’in amaca uygun BİM çözümleri “Revit platformu”

Makale

Devamını Oku

Schneider Electric

Marka

“Konforlu ve sıcak yaşam alanları yaratmak için enerji verimliliği konusundaki uzmanlığımızla yaşam kalitesine verdiğimiz önemi bir araya getirdiğimiz sistemler sunuyoruz.” İlker İŞGÖR - SCHNEIDER ELECTRIC LifeSpace İşkolu Pazarlama Müdürü

Devamını Oku

Daikin Daikin

Marka

“Geniş ürün gamıyla bireysel alanlardan bina, işyeri ve otellere kadar tüm müşterilerinin ısıtma, soğutma ve havalandırma ihtiyaçlarını karşılayan Daikin Türkiye, inşaat sektöründeki bütün yapı projeleri için çözüm üretebiliyor.” - Hasan ÖNDER, DAIKIN Türkiye CEO’su

Devamını Oku

Zet Teknoloji

Marka

“Bina ve evlerde otomasyon sistemlerini etkin ve doğru kullanmak ciddi anlamda enerji tasarrufu yapmanızı sağlar.” - Aydın YAVUZ, ZET Teknoloji Genel Müdürü

Devamını Oku

Baymak’ta yeni dönem

Marka

Baymak’ın ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Murat Akdoğan, Baymak’ta sahip olduğu tüm hisselerini BDR Thermea Grubu’ na devrettiğini açıkladı. Böylelikle BDR Thermea Baymak’ta %100 oranında paya sahip oldu.

Devamını Oku

BASF çevre, sağlık ve güvenlik hedeflerinde olumlu sonuçlar elde ediyor

Marka

BASF, enerji verimliliğini %19 arttırırken, satılan ürünün metrik tonu başına sera gazı emisyonlarını %32, iş kazalarını ise yarı yarıya azalttı.

Devamını Oku

Henkel 2012 yılında satış rekorları kırdı

Marka

Henkel’in 2012 yılındaki satışları, zorlu ekonomik ortama rağmen önceki yıla oranla yüzde 5,8 artış göstererek 16,510 milyar euro’ya yükseldi.

Devamını Oku

Türk Prysmian

Marka

İhracattaki güçlü büyüme ve en gelişmiş teknoloji ile üretilen özel kablolar, Türk Prysmian’a R. Ebitda ve net gelirde daha iyi sonuçlar getirdi.

Devamını Oku

SFS International Hidrotam işbirliği

Marka

SFS International, Türkiye’deki partneri Hidrotam hafif çelik sektörüne yerli üretim roll-forming makinelerini, Türkiye ofisi tarafından verilecek yazılım ve proje desteği ile müşterilerine sunuyor.

Devamını Oku

Bemtaş’tan büyük atak

Marka

Portekizli kule vinç üreticisi Soima’dan Türkiye’ye tam not çıktı. Soima, Türkiye ve Ortadoğu’daki tek yetkili satıcısı Bemtaş için üretim hacmini arttırdı.

Devamını Oku

MB Bucket, Asc Türk güvencesiyle Türkiye pazarında

Marka

Dünyaca ünlü İtalyan ataçman markası MB Bucket, Türkiye distribütörlüğü için ASC Türk ile anlaştı. ASC Türk tecrübesi ve kalitesiyle Türkiye inşaat, yıkım ve madencilik sektörlerinin hizmetine sunulacak olan MB Bucket, teknolojisiyle rakiplerinin arasından sıyrılıyor.

Devamını Oku

Hemel

Marka

Hemel’in geniş ürün yelpazesi sayesinde; ahşap çürümeye karşı korunuyor, estetik kazanıyor, yangın geciktirici ahşap cilasıyla da can güvenliği sağlanıyor. 47 yıldır uzmanlık alanı ahşap olan Hemel; ahşaba dair her konuya çözüm buluyor.

Devamını Oku

Same Maket

Marka

“Kurumsal inşaat firmaları müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için maketle çalışmayı tercih ediyor. Bu tercih hem inşaat firmalarının hem de müşterilerinin birbirleriyle anlaşmalarında büyük kolaylık sağlamaktadır.” - Mustafa Sait BAL, Same Maket Pazarlama Direktörü

Devamını Oku

Bahçe zamanı

Mobilya

Sandalyeci A.Ş.’nin birbirinden renkli ve konforlu oturma gruplarıyla, bahçe ve balkonlar daha keyifli...

Devamını Oku

Şeffaf ve hafif bir sandalye

Mobilya

Bright sandalye, Derin’in estetik ve konforu sadelikle birlikte sunan mobilyaları arasına katıldı.

Devamını Oku

Vergiler konut sektörünü tehdit ediyor

Özel Haber

KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Konut sektöründe uygulanan vergiler, sektörü tehdit ediyor. Devlet vergi konusunu gözden geçirmeli” dedi.

Devamını Oku

‘Geleceğin Mimarları’na Seranit’ten büyük destek

Özel Haber

Seranit Yapı Grubu’nun 20. yılı kapsamında, tasarım ve mimarlık öğrencilerini desteklemek üzere başlatılan ‘Geleceğin Mimarları’ projesine, ünlü mimarlar tasarladıkları eserlerle destek oldu. Proje kapsamında 6 ünlü mimarın, görsel boyutlarıyla fark yaratan ve içerdikleri mesajlarıyla dikkat çeken tasarımları 18 Mart 2013 Pazartesi akşamı Esma Sultan’da sergilendi.

Devamını Oku

İnşaat sektöründe yükselen yeni bir kavram: Yalın inşaat

Özel Haber

Bu anlayışla, üretkenlikte %25-40 artış, ilk seferde doğru oranında %80-100 iyileşme, proje süresi ve maliyetlerinde %30 azalma, temel maliyetlerde %10-80 azalma, akış süresinde %30 azalma, kazalarda %50 azalma, bütçe tahminlerine uyumda %95 artış yakalanabilir mi?

Devamını Oku

Pakpen, HCFC Umbrella Projesini başarıyla tamamladı

Proje

Pakpen, Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) tarafından yürütülen HCFC ‘Umbrella’ projesi kapsamında gaz dönüşümünü gerçekleştirebilmek için gerekli tüm makine-teçhizat yatırımlarını yaparak ve Ar-Ge çalışmalarını hayata geçirerek destek alan ilk firma oldu.

Devamını Oku

Türkiye İMSAD

Sektör Analizleri

Devamını Oku

BİTÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Karahan

Sektör Analizleri

Ev ve iş yeri alırken önce otoparkına bakılmalı.

Devamını Oku

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya

Sektör Analizleri

İkamet İzni Kanunu ile yabancılara satışın önünde engel kalmadı.

Devamını Oku

Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun

Sektör Analizleri

Emlak sektörü bahara hazırlanıyor.

Devamını Oku

Vazo Kule Kendini amorti eden apart otel

Vitrin

DAP Yapı’nın, eski Hitit vazosundan yola çıkarak tasarladığı Vazo Kule, M.Ö. 1600 yılından izler taşıyor.

Devamını Oku

Ofisim İstanbul Modern ve şık ofisleriyle hazır

Vitrin

Ofisim İstanbul, profesyonel hayatın içinde alışveriş imkânı da sunan ofisleriyle kullanıma hazır hale getirildi.

Devamını Oku

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Uluslararası çevrelerden yoğun ilgi

Vitrin

Devamını Oku

Neogölpark İstanbul Evleri Farklı yaşam tarzları birarada

Vitrin

“Doyasıya yaşamak istiyorum. Bundan daha doğal NEOlabilir ki?” sloganıyla ve doğa içindeki konumuyla büyük ilgi gören NeoGölpark İstanbul Evleri, “Çılgın Proje” olarak ses getiren Kanal İstanbul ile beraber gayrimenkul yatırımlarının yeni gözdesi…

Devamını Oku

Via Port Houses & Suites Anadolu’dan büyük ilgi

Vitrin

Via Properties’in toplam 617 daireden oluşan ve modern rezidans yaşantısını doğayla iç içe sunan projesi Via Port Houses & Suites, Anadolu’nun büyük şehirlerinden talep görüyor.

Devamını Oku

Oto World Asya Anadolu Yakasının ilk oto AVM´si

Vitrin

Anadolu yakasının “ilk ve tek” Oto AVM’si olması özelliği ile hem galericiler hem de yatırımcılar tarafından sabırsızlıkla beklenen Oto World Asya Sabiha Gökçen Havaalanı´na da sadece 2 km mesafede.

Devamını Oku

Sarphan Finans Park Bol ödüllü proje

Vitrin

Sarphan Finans Park, 2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Karma Kullanım Kategorisi´nde "Beş Yıldızlı Avrupa´nın En Prestijli Projesi", 2011 Aralık ayında ise Kıtalararası Gayrimenkul Ödülleri Karma Kullanım Mimarisi finalinde ‘’Dünyanın Bir Numaralı Gayrimenkul Projesi’’ ilan edildi.

Devamını Oku

Sweet Life Center Lojistiğin kalbinde yükseliyor

Vitrin

Fon Grup´un, iş yaşamını keyifli bir konseptle sunan homeofis projesi Sweet Life Center, lojistiğin kalbinin attığı Kurtköy’de yükseliyor.

Devamını Oku

Nidakule Göztepe Uluslararasi firmalarin gözdesi

Vitrin

Anadolu Yakası’nın 120 milyon dolar değerindeki en prestijli ofis projelerinden biri olarak A+ hizmetler sunan Nidakule Göztepe´de satışların tamamlanıp, kiralamaların başlamasıyla birlikte Regus, Mazda ve UPM gibi birçok global şirket yerini almaya başladı.

Devamını Oku

Hayal Edilen Tüm Farklı Eğimler Gerçeğe Dönüşüyor Fibrobeton

Yapı Fuarı Dosyası

Fibro-Multiform® teknolojisi ile hayal edilen tüm mimari formları gerçeğe dönüştürebilen Fibrobeton, son olarak çok özel tasarıma sahip iki dev projeye imza attı.

Devamını Oku

Işık geçiren betonda yeni ürün Fibro-Transbeton PXL®

Yapı Fuarı Dosyası

Dünyada ışık geçiren betonu bulan ünlü Macar tasarımcı Mimar Aron Losonczi ile işbirliğine giden Fibrobeton, yeni ürün modelini Fibro-Transbeton pXL® markasıyla Türk inşaat sektörünün hizmetine sunuyor.

Devamını Oku

Austrotherm Türkiye´ye yayılıyor

Yapı Fuarı Dosyası

Devamını Oku

Modern ve geleneksel mimaride bir dünya markası Vmzinc®

Yapı Fuarı Dosyası

Devamını Oku

Su ve nem yalıtımında Alman kalitesi Köster

Yapı Fuarı Dosyası

Devamını Oku

Cermix ile yapıların ömrünü uzatacak çözümler sunuyor Koramic Yapı Kimyasalları

Yapı Fuarı Dosyası

Türkiye’de 15. yılını kutlamaya hazırlanan yüzde yüz Belçika sermayeli Koramic Yapı Kimyasalları, Türk inşaat sektörüne kazandırdığı yeni markası CERMIX ile mükemmel çözümler sunmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Pakpen

Yapı Fuarı Dosyası

Yapı sektörünün bir bina için gerek duyduğu pek çok malzemeyi bir arada üretebilen Pakpen A.Ş., 36’ncısı gerçekleştirilecek olan yapı malzemeleri ve teknolojileri fuarı olan Yapı Fuarı’na katılıyor.

Devamını Oku

Seranit’ten ekosisteme sunulan ekolojik hediyelerin ilki Seraoxicoat

Yapı Fuarı Dosyası

Devamını Oku

Özel tasarım karo serileri Serra

Yapı Fuarı Dosyası

Serra, İtalyan tasarım grubu Depaan ortaklığıyla tasarladığı yeni karo serileri Shabby Chic ve Soleil ile mükemmelliği evlere taşıyor.

Devamını Oku

Doğal ahşap zeminler Şerifoğlu Parke

Yapı Fuarı Dosyası

Son teknolojinin kalite ile buluştuğu ürünleriyle lamine parke sektöründe farklı bir yeri olan Şerifoğlu, birçok natürel ağaç çeşidi ve farklı renk alternatifleriyle yaşam alanlarına modası geçmeyecek, şık çözümler sunuyor.

Devamını Oku

Kale Grubu

Yapı Fuarı Dosyası

Sektörel liderliğini ve öncülüğünü sürdüren Kale Grubu, Yapı Fuarı’na Çanakkale Seramik ve Kalebodur markalarıyla katılıyor.

Devamını Oku

Brilliant serisi ile doğal şıklık Seramiksan

Yapı Fuarı Dosyası

Türk seramik sektörünün yenilikçi markası Seramiksan, ev dekorasyonunda doğal dokunuşları tercih edenler için Brilliant’ı sunuyor.

Devamını Oku

Sınır tanımayan lavabolar Vitra

Yapı Fuarı Dosyası

Vitra’nın, Infinit adını verdiği “sınırsız form teknolojisi” ile artık lavabolar arzu edilen her formda üretilebiliyor.

Devamını Oku

Banyolarda retro Petek Banyo

Yapı Fuarı Dosyası

Devamını Oku

Baharda farklı dokular Lineadecor

Yapı Fuarı Dosyası

Devamını Oku

Bürotime

Yapı Fuarı Dosyası

Bireysel ve kolektif çalışma alanlarına yaratıcı ve yenilikçi çözümleri sunan Bürotime, geleceğin ofislerini tasarlıyor.

Devamını Oku

DYO Klimatherm Isı Yalıtım Sistemleri

Yapı Fuarı Dosyası

Çevreyi, doğayı ve doğal kaynakları korumayı kendine prensip edinen DYO, günümüzde enerji maliyetlerinin artmasıyla önem kazanan ısı yalıtımı sektöründe de yüksek kaliteli ürün paletiyle alışılagelmiş DYO kalitesini tüketicilerin hizmetine sunuyor.

Devamını Oku

EJOT yeni nesil SDF cephe dübelleri

Yapı Fuarı Dosyası

EJOT, minimum montaj süresi ve ankraj derinliği ile maksimum taşıma momenti ve yük taşıma kapasitesi sağlayan yeni nesil SDF cephe dübellerini sunuyor.

Devamını Oku

Makel yerli üretim şalt grubu ürünleri ile atakta

Yapı Fuarı Dosyası

Şalter Grubunda, Ar-Ge yatırımlarına hız kesmeden devam eden ve 2013 yılında şalt malzemeleri yatırımlarını hız kesmeden sürdüren Makel yakın gelecekte alanında dünyanın sayılı üreticileri arasına girmeyi hedefliyor.

Devamını Oku

Yolları iyileştirici çözümler İstanbul Teknik

Yapı Fuarı Dosyası

Yaşamı iyileştirmek için 15 yıldır inşaat sektörüne yönelik faaliyetlerini sürdüren İstanbul Teknik, yollar için en uygun çözümleri sunmaya devam ediyor.

Devamını Oku