Ağustos 2013

Evinizi kontrol edin

Anahtar-Priz

Makel yeni anahtar-priz serisi “Smarthome” ile akıllı bina otomasyonu sistem ürünleri teknolojiyi yaşamın olduğu tüm alanlarda en üst seviyede kullanmanın ayrıcalıklarını sunmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

Tüm kullanım alanları için silikon bant

Bant

Würth; esneklik, kendinden kaynama ve ısıya dayanıklılık özellikleri sayesinde, sargılanmaya uygun olan neredeyse tüm kullanım alanları için uygun yeni ürünü Silikon Bant’ı sunuyor.

Devamını Oku

Zorlu Center ses ve görüntü kablolarında Lookab’ı tercih etti

Çözüm Ortağı

İstanbul’un en önemli lokasyonlarından birinde hayata geçirilen Zorlu Center projesinin ses ve görüntü kablolarında LOOKAB tercih edildi.

Devamını Oku

Küçükçekmece Arena’nın iklimlendirme tercihi Form oldu

Çözüm Ortağı

Küçükçekmece Belediyesi tarafından Halkalı’da inşa edilen “Küçükçekmece Arena”, iklimlendirme ihtiyacını LENNOX marka paket klimalar ile sağlıyor.

Devamını Oku

Emaar Square Projesi mobilizasyonunda Prefabrik Yapı A.Ş. imzası

Çözüm Ortağı

Emaar Square projesinde tüm mobilizasyon, bina tedariği, lojistiği ve montajı Prefabrik Yapı A.Ş. tarafından gerçekleştirildi.

Devamını Oku

Thyssenkrupp, Marmaray Projesi ihalesini kazandı

Çözüm Ortağı

Yüzyılın projesi olarak görülen Marmaray Projesinde ThyssenKrupp Asansör Türkiye, OHL ve Dimetronic Joint Venture (ODJV) ile imzaladığı sözleşmeye göre 36 istasyon ve ek binalar için 155 yürüyen merdiven ve 191 asansör olmak üzere toplamda 346 ünite temin edecek.

Devamını Oku

İTÜ Ufuk Güldemir Yaban Hayatı Müzesinin seçimi Support Sistem

Çözüm Ortağı

Doğa parkında yer alan açık ve kapalı sergi alanlarının bir bütün olarak tasarlandığı, topografik veriler ve bitki örtüsüyle uyumlu müzenin yapımında doğa dostu malzemeler ve teknolojilere yer verildi.

Devamını Oku

Anti-vibrasyon eldiveni

Eldiven

Starline, ergonomik ve dayanıklı 125415 Vibrasyon Eldiveni’ni sunuyor.

Devamını Oku

Saldırılara karşı dayanıklı, kompakt IP kamera

Güvenlik

Bosch’tan saldırılara karşı dayanıklı tasarımı ile yeni IP kamera Flexidome HD VR…

Devamını Oku

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yöresel mimariye destek

Haber

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Bakanlık olarak Türkiye’de bölgesel özelliklerin ön plana çıktığı yapılaşmayı teşvik edeceklerini söyledi.

Devamını Oku

Türkiye’nin ikinci büyük güneş paneli sistemi Nevşehir’de kurulacak

Haber

Nevşehir merkezde faaliyet gösteren BlokBims A.Ş. fabrikasına, Ahiler Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle 300 KW gücünde güneş paneli sistemi kurulacak.

Devamını Oku

Bulut İnşaat, Kıbrıs’taki yatırımlarıyla sektördeki etkinliğini artırıyor

Haber

Bulut İnşaat, Kıbrıs’ın villa bölgesi olan Çatalköy’de 90 dönüm arazi üzerine inşa ediecek olan 129 dairelik Kalamış Villaları projesiyle dikkat çekiyor.

Devamını Oku

Mar Yapı Bayramoğlu’nda yarım kalmış projeyi devraldı

Haber

Güneşli’nin gelişimine önemli bir katkı sağlayan G Plus projesinin ardından Mar Yapı rotasını Darıca-Bayramoğlu’na çevirdi. Bayramoğlu’nda yarım kalmış 350 daireden oluşan bir projeyi devralan Mar Yapı bu kararıyla, projeye girmiş ancak inşaatların tamamlanamaması sonucu mağduriyete uğramış 96 aileye de umut ışığı oldu.

Devamını Oku

Ege Seramik “Iso 500 2012” listesinde

Haber

İstanbul Sanayi Odası (ISO) tarafından hazırlanan ‘’Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2012‘’ araştırması açıklandı.

Devamını Oku

Demirdöküm ürünleri ABD’den bir ödül daha aldı

Haber

DemirDöküm Nitromix kombi ve Roll Bond teknolojisiyle üretilen güneş kolektörleri “Green Good Design Ödülü”ne layık görüldü. Nitromix kombi dünyada bu ödülü kazanan ilk kombi olma özelliğini taşıyor.

Devamını Oku

Kässbohrer’in Almanya’da marka bilinirliği %95,9

Haber

Avrupa’nın ağır ticari araç ve lojistik sektörü dergileri arasında saygın bir yere sahip olan sektör dergilerinden “VerkehrsRundschau” ‘nun 2013 İmaj Ödülleri (Image-Ranking 2013) araştırmasında treyler kategorisinde, Kässbohrer’in %95,9 oranında marka bilinirliğine sahip olduğunu açıklandı.

Devamını Oku

Skm Projects+ European Property Awards’da bu sene de ödül aldı

Haber

2012 European Property Awards’da ‘AveaLabs Customer Experience Center’ (AveaLabs Müşteri Deneyim Merkezi) projesi ile ‘Retail Interior’ dalında ödül almaya hak kazanan SKM Projects+, bu yıl da aynı yarışmada ‘Retail Interior’ ve ‘Office Interior’ dallarında iki ödül birden kazandı.

Devamını Oku

Sılverlıne Ankastre Türk Patent Enstitüsü’nün (TPE) tanınmış markaları arasında yerini aldı

Haber

Silverline markası ile faaliyet gösteren Silverline Ankastre, Türk Patent Enstitüsü’nün “Tanınmış Markalar”ı arasına katıldı.

Devamını Oku

Eğlence, tasarım ve kaliteli ses

İç Mekan - Anahtar-Priz

Berker, sadece bir çerçeve içerisinde 8 değişik VHF versiyonunda 4.000’den fazla online radyo istasyonunu dinlemeye olanak sağlayan Radio Touch’ı teknoloji tutkunlarının beğenisine sunuyor.

Devamını Oku

Elması çağrıştıran armatür

İç Mekan - Banyo

Banyo ürünleri sektörünün deneyimli markası Kale Banyo, banyolara ışıltı katan şık ve özel tasarımıyla bir elması çağrıştıran Diamante armatür serisini, kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Devamını Oku

En küçük alanlarda bile sauna keyfi

İç Mekan - Banyo

Duravit, saunayı iki kompakt çeşit ekleyerek genişletti. Inipi B en küçük alanlarda bile sauna keyfi yaşatacak.

Devamını Oku

Renkler, hayaller ve çocuklar

İç Mekan - Duvar Kağıdı

Duvar kağıdında trendleri belirleyen duvar kağıdı markası Rasch’ın çocuklar için tasarladığı yeni koleksiyonu Piccolo ile çocuk odaları renkli oyun alanlarına dönüşüyor.

Devamını Oku

Mobilyada ışıltının adı

İç Mekan - Mobilya

Mekanlara konfor ve doğallığı sunarken, tasarımdan ve yenilikten vazgeçmeyen Kastamonu Entegre, GLOSSMAX ürünü ile ışıltılı şıklığı ve göz kamaştıran bir zarafeti buluşturuyor.

Devamını Oku

Portekiz mermerinden ilhamla zamansız şıklık

İç Mekan - Seramik

Türk seramik sektörünün yenilikçi markası Seramiksan, ev dekorasyonunda klasik dokunuşları tercih edenler için Brecha’yı sunuyor. Portekiz mermerinden ilham alarak üretilen Brecha ile güçlü mermer efektini tüm yaşam alanlarına taşıyor.

Devamını Oku

Sakura Park Evleri yeşil çatı uygulaması

Makale

Günümüzde yapıların farklılaşma ve prestiji açısından, projenin içeriğine yeşil çatı konsepti eklenmesi eğilimi gittikçe artmaktadır. İnşaat sektöründe yaşanan büyük rekabet özellikle konut projelerinin niteliklerinin arttırılması, Avrupa – ABD normlarında LEED ve BREAM sertifikalarına sahip olma isteği ile benzer projeler arasında tercih edilme aşamasında yeşil çatılar önemli bir rol oynamaktadır.

Devamını Oku

Tekno Şirketler Grubu

Marka

“2012 sonu itibariyle yaklaşık 135 milyon dolar olan ciromuzu, önümüzdeki 5 yıl içerisinde gerçekleştireceğimiz yeni yatırımlarla 500 milyon doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.” ALTAY COŞKUNOĞLU, TEKNO ŞİRKETLER GRUBU - Yönetim Kurulu Başkanı

Devamını Oku

Polisan Holding, Yunanistan’da kimya fabrikası satın alıyor

Marka

Polisan Holding CEO’su Erol Mizrahi, satın alma süreci tamamlandıktan sonra “Polisan Hellas” adıyla faaliyete geçirmeyi planladıkları yeni fabrika ile Yunanistan, Balkanlar ve Türkiye pazarlarını hedeflediklerini belirterek, “Yeni yatırım faaliyetimiz ile Holding ciromuza 100 milyon Euro’yu aşkın katkı sağlayacağız” dedi.

Devamını Oku

Karel ile entegre ve üst düzey güvenlik

Marka

İletişim sistemlerinin pazar lideri Karel, geliştirdiği ses, data ve görüntüyü birleştiren iletişim sistemlerine CCTV güvenlik sistemleri, hırsız alarm sistemleri ve apartman konuşma sistemlerini de entegre ederek  işletmelerin çok amaçlı güvenlik ihtiyacını karşılayacak projelere imza atıyor.

Devamını Oku

14. yüzyıl Barok Mimarisine küp odalar

Otel Mimarisi

Camprubí i Santacana mimarlık ofisi tarafından tasarlanan Hotel Consolación, ortak kullanım ve servis alanlarını içeren 14. yüzyıldan kalma bir kilise, kiliseye ait evin içine yerleştirilmiş iki oda ve kilise etrafındaki “küp” şeklindeki 10 adet odadan oluşuyor.

Devamını Oku

Petra'daki yarım rölyefler gibi

Otel Mimarisi

Maison Edouard François projeyi şöyle anlatıyor: “Aralarında 1970’lerden kalan bir binanın yanı sıra gerçek veya taklit Hausmann tarzı binaların da yer aldığı yedi binadan oluşan bir grup Altın Üçgen (Champs-Elysées ve Avenue Georges V’nin kesiştiği köşede) hemen hemen eksiksiz bir kentsel blok oluşturdu.

Devamını Oku

Teşhirci mimari, sokak yaşamı ve mahremiyet

Otel Mimarisi

Barselona’nın tarihi semti El Raval’da çok katlı  bir otel projesi olan Hotel Arc del Theatre, eski bir tiyatro binasından dönüştürülerek tasarlanmış bir otel.

Devamını Oku

Stockholm'ün benzersiz burjuva taş mimarisi

Otel Mimarisi

Ünlü mimarlık ve tasarım stüdyosu Claesson Koivisto Rune tarafından, Stokholm’de 19. yüzyıldan kalma iki binanın çağdaş bir zarafete sahip olarak, zamansız bir tasarım anlayışıyla renove edilmesiyle ortaya çıkmış.

Devamını Oku

Rezidans tarzında bir otel

Otel Mimarisi

Nar Turizm bünyesinde rezidans tarzında hizmete açılan Nar Suites Bomonti, özellikle kurumsal şirketlerin yerli ve yabancı misafirlerini ağırlamak için tercih ediliyor.

Devamını Oku

NFN İnşaat'tan oteli eve dönüştüren konsept

Otel Mimarisi

Ankara-Çayyolu’nda farklı bir konseptle turizm sektöründeki yerini alan N’evoStudios, otel konforu ile konutun sıcaklığını bir arada yaşamak isteyen işadamlarının öncelikli tercihi oldu.

Devamını Oku

Dedeman Erbil’de

Otel Mimarisi

Dedeman Hotels&Resorts International, oteller zincirine bir yenisini daha ekleyerek son yıllarda gösterdiği ticari gelişme ile dikkat çeken Erbil’de faaliyete başladı.

Devamını Oku

Faros Group’tan Marmaris’e yeni otel yatırımı

Otel Mimarisi

Faros Group’un, Marmaris’teki Grand Hotel Faros ve Faros Beach Pub’dan sonraki yatırımı olan Yunus Otel, misafirlerini kabul etmeye başladı.

Devamını Oku

Haliç Grubunun 3. oteli Dikili’de

Otel Mimarisi

Haliç Otelcilik, bünyesine kattığı 3’üncü otelini Dikili’de hizmete açtı. Ege Bölgesi’nin parlayan yıldızı Dikili’de kendine özel plajı hizmet verecek olan otel, hizmet seçenekleriyle 12 ay canlı kalacak.

Devamını Oku

Hilton Worldwide, Göçtur ile proje gerçekleştirdi

Otel Mimarisi

Dünyadaki 4000 oteline Kuşadası’nda bir yenisini daha ekleyen Hilton Worldwide, Göçtur ile birlikte gerçekleştirdiği eski Kuşadası’nın Tabakhaneler bölgesinin restore edilmesi ve otele dönüştürülmesi projesiyle dikkat çekiyor.

Devamını Oku

Crowne Plaza Medine’de ilk şubesini açtı

Otel Mimarisi

InterContinental Oteller Grubu bünyesindeki markalardan Crowne Plaza, Medine’de ilk şubesini açtı. InterContinental Oteller Grubu, Crowne Plaza markasıyla da bölgedeki büyüme stratejisini sürdürmeye kararlı.

Devamını Oku

The Ritz-Carlton’dan Kuzey Afrika’da iki yatırım

Otel Mimarisi

The Ritz-Carlton Rabat, 40 yıl önce Robert Trent Jones tarafından tasarlanan ve çok saygı duyulan golf alanı olan The Royal Golf of Dar Es Salam içerisinde bulunacak. The Ritz-Carlton Marakeş ise, Lalla Takerkoust gölü ve yöresinden 12 km uzaktaki Jenan Amar Polo Sahaları civarında kurulacak.

Devamını Oku

Kempinskı Viyana, 140 yıl sonra yeniden otel olarak açıldı

Otel Mimarisi

Kempinski Otelleri, Palais Hansen Kempinski Viyana’yı hizmete açtı. 1873 Dünya Fuarı için otel olarak tasarlanan bina, böylece 140 yıl sonra orijinal kullanım amacına uygun hale getirilerek hizmete girdi.

Devamını Oku

Yüksek beklentilerin adresi D-Hotel Maris

Otel Mimarisi

Datça Yarımadası’nda yer alan eşsiz konumu, beş özel plajı ve sunduğu lüks hizmet seçenekleri ile yüksek beklentilere hitap eden D-Hotel Maris, kapılarını yeniden açtı. Resort, ürün yelpazesini genişleterek bu sene de misafirlerine unutamayacakları bir tatil yaşatmak üzere yeni restoranları, yenilenen ESPA spa merkezi, zenginleşen yoga ve fitness alternatifleri ile 2013 yaz sezonuna merhaba dedi.

Devamını Oku

Holıday Inn Express Manisa’ya geliyor

Otel Mimarisi

Dünyanın tanınmış otel zincirlerinden InterContinental Oteller Grubu (IHG), Türkiye’deki büyümesini İstanbul’la sınırlı tutmuyor. Grup, Anadolu’nun ekonomide yükselen şehri Manisa’ya Holiday Inn Express markasıyla giriş yapmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

Ramada Plaza Tekstilkent hizmete açıldı

Otel Mimarisi

Ramada Plaza Tekstilkent, modern mimarisi ve hizmet kalitesi ile konukların beğenisine sunuldu. Otel, modern yaşamın sağladığı tüm olanakları misafirlerine sunmak amacıyla tasarlandı.

Devamını Oku

Kalebodur’dan Türkiye’nin en ince, en büyük ve tek esnek seramiği Kalesinterflex

Otel Mimarisi

Çevreye duyarlı bir teknolijiyle üretilen ve aralarında Ramada Plaza Tekstilkent, The Marmara Taksim gibi seçkin otellerin bulunduğu bir çok projede tercih edilen Kalesinterflex, 1000 x 3000 mm boyutlarında, 3 mm kalınlığında porselen seramik levha sunuyor.

Devamını Oku

Seçkin otellerin tercihi Alumil

Otel Mimarisi

Sektördeki 30 yılı aşkın deneyimi ve alüminyum profil sistemleri, yüksek kalite, estetik, çağdaş tasarım, fonksiyonellik ve diğer sistemlere kolaylıkla entegrasyon kabiliyeti ile ön plana çıkan ile ALUMIL 4 Kıta ve 45 ülkede varlığı ile dünya çapında bir alüminyum ekstrüzyon üreticisi. Çeşitli otoriteler tarafından ödüllendirilen seçkin otellerin ise ilk tercihi...

Devamını Oku

Rettenmeier Outdoor Wood® Made in Germany

Otel Mimarisi

Douglasın sıcak rengi hoş ve iyi bir atmosfer yaratır. Bahcenizde kendinizi iyi hissetirecek vahanızı yaratın.

Devamını Oku

Rettenmeier Zunftholz® Made in Germany

Otel Mimarisi

Zunftholz-Ahşap yapı. Günümüzde modern konut ve ticari mekan mimarisinde ahşap yapı malzemeleri her zamankinden daha fazla tercih ediliyor.

Devamını Oku

Wooler Taş Yünü otellerin yalıtımında ilk tercih

Otel Mimarisi

Türkiye’de inşaat alanında özellikle yalıtım sektöründe lider markaların üreticisi olan Eryap A.Ş.’nin son ürünü yeni nesil taş yünü Wooler, otellerin mimarisinde yalıtım tercihi olarak kullanılıyor. Isı, ses ve yangın yalıtımını bir arada sunan Wooler, çevreye karşı duyarlı bir ürün olmasıyla da prestijli projelerin bir numaralı tercihi oluyor.

Devamını Oku

Tarkett’ten halı gibi konforlu ama daha hijyenik bir alternatif

Otel Mimarisi

Ticari ve konut tipi iç mekân zemin kaplamaları ile profesyonel spor zeminlerinde bir dünya lideri olan Tarkett, otel zeminleri için şık, çevre dostu ve projeye göre kişiselleştirilebilen bir seri sunuyor.

Devamını Oku

HÜPPE’den Enjoy pure

Otel Mimarisi

Phoenix Design’ın tasarladığı ve ‘2013 Interior Innovation Award’ ödülüne layık görülen HÜPPE Enjoy pure serisi minimalist tasarımı, sade hatları ve çerçevesiz, profilsiz camlarıyla öne çıkıyor.

Devamını Oku

Akıllı oteller için Optimus Doruk

Otel Mimarisi

Optimus Doruk sektör lideri ABB markası ile odalar, resepsiyon, ortak alanlar, seminer ve konferans odaları, spor alanları, restoranlar, mutfaklar, servis bölümleri ve dış mekanlarda çevre dostu, etkin kullanımlı çözümler sunuyor.

Devamını Oku

Özel sektör inşaat yatırımlarını özendirecek önlemler alınmalı

Özel Haber

Hedeflenen büyümenin gerçekleşebilmesi için bir yandan özel sektör inşaat harcamalarını özendirecek, diğer yandan konut kredilerini, satışlardaki ivmeyi sürdürecek düzeyde tutacak önlemlerin alınması önem taşıyor.

Devamını Oku

Türkiye İMSAD Aylık Ekonomi Raporu: İnşaat sektöründe büyüme kamu kaynaklı gerçekleşiyor

Özel Haber

“2013 yılının ilk çeyrek döneminde ekonomi yüzde 3,0 büyürken, inşaat sektöründe büyüme yüzde 5,9 olarak gerçekleşmiştir. Ancak ilk çeyrek dönemde özel sektör inşaat harcamaları yüzde 13,4 oranında küçülmüştür. Özel sektörün inşaat sektöründe büyümeye katkısı olmamıştır. Aynı dönemde yüzde 79,7 genişleyen kamu inşaat harcamaları ilk çeyrekte inşaat sektöründe yaşanan büyümenin tek kaynağı olmuştur. Yılın ikinci çeyrek döneminde de büyük ölçekli alt yapı projeleri odaklı olmak üzere kamu inşaat harcamalarının hızlı büyümesini sürdürdüğü görülmektedir. “

Devamını Oku

Eski ve yeni binalar aynı yalıtım kalitesinde buluşuyor

Özel Haber

IsoVoLL yalıtım sıvaları, avantajlı özellikleri ile eski ve yeni yapılarda büyük kolaylık sağlıyor.

Devamını Oku

Sosyal tesisler pratik olmalı

Özel Haber

Konut satın alırken ya da kiralarken sosyal tesis imkanlarına dikkat ediyoruz. Fakat zamanla kullanışsız olmalarından, pratik bir mimariye sahip olmamalarından ve diğer sebeplerden dolayı faydalanmayı azaltıyoruz.

Devamını Oku

İstanbul’da raylı sistemler emlak değerini yüzde 30 artırıyor

Özel Haber

EVA Gayrimenkul Değerleme uzmanı Gökçen Taşkın, raylı sistemlerin konut projelerinin değerleri üstünde çok büyük etkisi olduğunu belirtiyor. Kadıköy-Kartal metro hattı civarındaki yüksek emlak değeri artışına buna örnek olarak veren Taşkın, Üsküdar-Sancaktepe metro hattı ile Marmaray’ın hizmete girmesiyle Gebze-Halkalı hattı çevresinde de aynı yüksek düzeyli artışın yaşanacağını ileri sürüyor.

Devamını Oku

Mehpare Evrenol: Kendi ofisini açmak isteyen mimar için en az 10 yıl tecrübe gerekli

Özel Haber

Yüksek Mimar Mehpare Evrenol, yeni mezun ve kendi ofisini açmak isteyen genç mimarlar için tavsiyelerde bulundu.

Devamını Oku

MB Bucket ve Sandvik ile çifte tasarruf

Sektörden

Distribütörlüğünü ASC Türk’ün yaptığı MB Bucket ve Sandvik ürünleri hafriyat sektörü için bütünlüklü çözüm sunmaya devam ediyor. ASC Türk Satış Destek Mühendisi Murat Görsen Üste iddialarının, MB ve Sandvik ürünleri ile zamandan ve maliyetten tasarruf sağlamak olduğunu belirtiyor.

Devamını Oku

Tünelcilik seminerinde İstanbul Teknik’in Geoseal ürünü konuşuldu

Sektörden

İstanbul Teknik İnşaat, 13 Haziran’da Ankara’da düzenlenen Tünelcilik Semineri’ne uzman mühendisleri ile tam kadro katıldı.

Devamını Oku

Makel, Tuskon 18. Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü’ne katıldı

Sektörden

Makel, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu  (TUSKON), Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) desteğiyle 19–20 Haziran 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlediği “18.Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013’’ organizasyonuna katıldı.

Devamını Oku

Dört mevsim deniz, 5 yıldızlı konfor

Vitrin

Turizm ve inşaat sektöründe 25 yılını tamamlayan Bozatlı International, Bodrum Turgutreis’in en güzel koylarından biri olan Kadıkalesi’nde yer alan denize sıfır projesi Sundance Residences & Suites Hotel ile doğayla iç içe, konforlu ve keyifli bir yaşam vaat ediyor.

Devamını Oku

Stil sahibi özgün mimari

Vitrin

Gayrimenkul sektörünün önde gelen kuruluşlarından Dumankaya İnşaat, Anadolu Yakası’nın en değerli semtlerinden biri olan Kartal’da; İstanbul'da son yıllarda görülen fazlasıyla dik, dar ve iç içe geçmiş binaların aksine yatay, geniş, panoramik ve butik bir yaşam alanını hayata geçiriyor;

Devamını Oku

Kavuklar'dan İzmir’e 325 milyon dolarlık yatırım

Vitrin

Sürdürülebilir mimariye büyük önem verilen projenin mimarlığını, 12 mimarlık bürosunun arasında gerçekleştirilen yarışmada birinci seçilen dünyaca ünlü Amerikalı mimarlık ofisi HOK ve Derin Yeşil Mimarlık üstleniyor.

Devamını Oku

Şehrin merkezinde yeni bir yaşam konsepti

Vitrin

Toya Yapı, yapımı devam eden, yepyeni bir yaşam konsepti ile tasarlanan kullanışlı ve konforlu, kolay ödeme seçenekleri sunan Q Studio Esentepe’yi yedi ay sonra teslim edecek.

Devamını Oku

Havuz, teras ve balkonların su yalıtımında

Yalıtım

Modern yapıların, güvenlik ve sağlık standartlarına ulaşması amacıyla inşaat sektörünün gereksinimlerini karşılayan CERMIX, su yalıtımını sağlayan ürünlerini pazara sundu.

Devamını Oku

Alev geciktirici teknoloji

Yalıtım

DuPont, yapılar için alev geciktirici, nefes alan yalıtım örtüleri üretimini mümkün kılan devrim niteliğinde yeni bir teknoloji geliştirdi: DuPont™ Tyvek® FireCurb™

Devamını Oku