Kasım 2013

Marmaray Projesinde Başoğlu Kablo tercih edildi

Çözüm Ortağı

Türkiye’de ve Avrupa’da birçok inşaatın alt yapı kablolarını tedarik eden Başoğlu Kablo; tünel, metro, raylı taşımacılık, deniz altı ve üstü metro gibi büyük projelerin çözüm ortağı…

Devamını Oku

Kalebodur, Zorlu Center için özel ürün geliştirdi

Çözüm Ortağı

Kalebodur, Zorlu Center ve EAA-Emre Arolat Mimarlık ile ortak çalışmalar sonucunda; peyzaj alanlarının yükseltilmiş döşemelerinde seramik kullanımı için yepyeni bir ürün olan “Laminex RF”yi geliştirdi.

Devamını Oku

Bakü’nün Crescent Projesinde Remmers Yapı imzası

Çözüm Ortağı

Gilan Holding’in yatırımıyla Azerbaycan’da gerçekleştirilen ve dünya çapında bir dönüm noktası olması hedefiyle tasarlanan Crescent projesinde Remmers Yapı ürünleri tercih edildi.

Devamını Oku

Kentsel Dönüşüm’de mantolama zorunlu

Haber

Kentsel Dönüşüm süreci devam ederken, Binalarda Isı Yalıtımı Yönetmeliği’ne göre, 2000 yılından bu yana yeni yapılar için ısı yalıtımı yaptırma zorunluluğu bulunuyor. Bu yönetmelik dahilinde yeni yapılan tüm binalar, ısı yalıtımlı olarak inşa ediliyor. Diğer yandan Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’nde, yeni yapılara Enerji Kimlik Belgesi alma zorunluluğu getirilirken, 2017 tarihine kadar mevcut tüm yapılar için de söz konusu belgeyi alma zorunluluğu bulunuyor.

Devamını Oku

Çelik ihracatı dokuz ayda 10,55 milyar dolar oldu

Haber

2013 yılına olumsuz koşullarda giren çelik sektörünün ihracatı; küresel pazarlardaki ekonomik dalgalanmalar ve emtia fiyatlarındaki düşüşlerden etkilendi. Ayrıca Kolombiya ve ABD’nin ülkemizi hedef alan antidamping ve koruma önlemi soruşturmaları, ABD’nin İran’a yönelik başlattığı ambargo ve Mısır ile Suriye’deki iç karışıklıklar da ihracatı olumsuz etkileyen faktörler oldu.

Devamını Oku

Next Level açıldı

Haber

Pasifik İnşaat tarafından gerçekleştirilen Ankara’nın ofis, rezidans ve alışveriş merkezi özelliklerine sahip ilk karma kullanım projesi Next Level, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. Açılış törenine iş ve siyaset dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Devamını Oku

Exen İstanbul’a “Best Residential” ödülü

Haber

Önceki yıl Türkiye’de halkın oylarıyla “En Başarılı Emlak Yatırımı” seçilen Exen İstanbul’a bir ödül de İngiltere’den geldi. Exen İstanbul Londra’da düzenlenen “Europe Property Awards”  töreninde  “High-Rise Development” dalında en yüksek kategori olan beş yıldızlı “Best Residential” ödülü aldı.

Devamını Oku

Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nden Dap Yapı’nın 4 projesine 9 ödül

Haber

İngiltere’nin başkenti Londra’da, Avrupa’nın en iyi gayrimenkul projelerinin seçildiği ödül töreninde Dap Yapı, 4 ayrı projesiyle katıldığı yarışmadan toplam 9 ödülle döndü.

Devamını Oku

Pega Kartal’a Avrupa’nın En İyi Karma Kullanım Projesi Ödülü

Haber

EgeYapı Group tarafından İstanbul Anadolu Yakası’nın iş ve yaşam merkezi Kartal’da inşa edilen Pega Kartal Projesi, European Property Awards tarafından İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen törende “Avrupa’nın En İyi Karma Kullanım Projesi” seçilerek ödüllendirildi.

Devamını Oku

Tabanlıoğlu Dünya Mimarlık Festivalin’den ödül İle döndü

Haber

Tabanlıoğlu Mimarlık’ın tasarladığı Selçuk Ecza Genel Müdürlük Binası WAF 2013’te Ofis Projesi kategorisi büyük ödüle layık görüldü.

Devamını Oku

The European Property Awards’tan Mimarlar Workshop’a iki ödül

Haber

Mimarlar-Workshop, 2013 The European Property Awards’ta (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) iki projesiyle ödüllendirildi.

Devamını Oku

Evagayrimenkul Değerleme, Avrupa’dan 5 ödül ile döndü

Haber

Eva Gayrimenkul Değerleme, gayrimenkul sektörünün önemli ve prestijli ödüllerinden Euromoney ile European Propert Awards’tan 5 ödül aldı.

Devamını Oku

Kale grubu’nun 19’uncu karo fabrikasının temeli atıldı

Haber

Türk seramik sektörünün güçlü ve lider markası Kale Grubu’nun, 19’uncu karo fabrikasının temeli 16 Ekim’de atıldı. Çan’daki Kale Fabrikaları Alanı’nda temeli atılan yeni fabrika, 45 milyon TL’lik yatırımla gerçekleştiriliyor.

Devamını Oku

Daha fazla konfor ve enerji tasarrufu

İç Mekan - Anahtar / Priz

İlerleyen teknoloji, hayata yansımaya ve geleceği aydınlatmaya devam ediyor. VİKO, Novella S Slider Dimmer ürünüyle evlerde teknolojiye bir kez daha yer açıyor.

Devamını Oku

Banyolarda romantik atmosfer

İç Mekan - Banyo

Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik tasarımlarıyla sektöre yenilikçi bakış kazandıran İDA Seramik, Romance serisi ile banyolarda romantik bir atmosfer yaratıyor.

Devamını Oku

Dar banyolara zarif çözümler

İç Mekan - Banyo

VitrA’nın Alman endüstriyel tasarım stüdyosu NOA’nın imzasını taşıyan Metropole serisi, yaratıcı çözümleriyle dar banyolarda yer kazandırıyor. Seri, kişisel banyo deneyimini zarif mimari çözümlerle birleştiriyor.

Devamını Oku

Seramik vitrifiye ile buluştu

İç Mekan - Banyo

Seramiksan, yeni vitrifiye ürünleriyle banyolarda seramik ve vitrifiyeyi buluşturuyor. Seramik üretimindeki teknoloji ve tasarım farkını vitrifiye ürünlerine de yansıtan Seramiksan, yeni ürünleriyle banyolara farklılığı getiriyor.

Devamını Oku

Bir kış aşkı

İç Mekan - Duvar Kağıdı

Dreams Wallpapers & Fabrics, yaşam alanları ve karakter sahibi mekanlar için en güncel ve en stilize tasarımları buluşturmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Seramik karoda mermer aristokratlığı

İç Mekan - Karo

Geliştirdiği ürün ve teknolojilerle ayrıcalıklı yaşam alanları yaratan Kalebodur, mermerin doğal görünümü ve aristokrat duruşunu, en gerçekçi desenlerle seramik serisi Luxury Marbles ile sunuyor.

Devamını Oku

Doğal taş hissiyle zamansızlık

İç Mekan - Karo

Villeroy&Boch’un yeni duvar ve zemin konsepti Solid Ground’un zamansız tasarımı yalın ve modern dekorasyon fırsatları sunarken; hem özel yaşam alanları hem de kamusal alanlar için uygun bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Devamını Oku

Nefes alan klasik: Ahşap

İç Mekan - Mobilya

Riva 1920, doğanın bize armağanı olan ahşabı, artizan tasarım ekolü ile buluşturuyor.

Devamını Oku

Su yalıtımında TSE güvenceli nefes alan örtü

Malzeme - Ürün Yalıtım

İstanbul Teknik İnşaat, su yalıtım sektörüne yeni bir soluk getiriyor. Cephe ve çatı örtüleri olarak bilinen ve Türkiye yalıtım pazarının en çok tercih edilen ürünü olan TrioTex’in kalitesi TSE tarafından onaylandı.

Devamını Oku

Kusursuz mantolama

Malzeme - Ürün Yalıtım

Kale’nin yenilikçi ürünü Mantostone, ısı yalıtım levhası yapıştırma ve sıva harcında standartların üzerine çıkarak daha hafif, dayanıklı ve uzun ömürlü mantolama imkanı sunuyor.

Devamını Oku

Led teknolojisi ile endüstriyel alanlarda tasarruf dönemi

Malzeme / Ürün - Aydınlatma

Türkiye’de aydınlatma sektörünün öncü firmaları arasında yer alan Cemdağ; LED teknolojisine yönelik gerçekleştirdiği yatırımlar ve gelişmiş Ar-Ge çalışmaları ile yeni “Torque” serisini hayata geçirdi.

Devamını Oku

Akıllı takip teknolojisiyle yüksek güvenlik

Malzeme / Ürün - Güvenlik

Bosch akıllı takip teknolojisine sahip AUTODOME 7000 kamera ailesini pazara sundu.

Devamını Oku

Daha estetik ve güvenli mekanlar

Malzeme / Ürün - Kapı

Stildoor’un özel ve patentli kilitleme sistemleri, yaşam alanlarını estetik bir şekilde maksimum güvenliğe kavuşturuyor.

Devamını Oku

Rockwool Türkiye Direktörü Taner S. Şahin: “2014’te Türkiye proje pazarının %25-30’una sahip olmayı planlıyoruz”

Marka

“Türkiye 60 milyon m2 ile Avrupa’nın en büyük mantolama pazarı. Taş yününün bu pastadaki payı 1,5 milyon m2 yani %2 civarında. Rockwool olarak hedefimiz taş yünü pazarını %10 seviyelerine çıkartmak ve bundan ciddi bir pay almak. “

Devamını Oku

JCB: 40 yıl daha Türkiye’deyiz

Marka

40 yıldır iş ortağı SİF İş Makinaları ile Türkiye pazarında yer alan İngiliz iş makinaları devi JCB’nin dünyadaki ilk LEED® Gold sertifikalı distribütör tesisi birçok müteahhit firmanın merkezi olan Ankara’da açıldı.

Devamını Oku

Wilo yangınla mücadelede önemli adımlar atıyor

Marka

Son yıllarda yapılarda yangınla mücadelede önemli adımlar atılırken, kullanılan yöntemler arasından sulu söndürme sistemleri öne çıkıyor. Bu tür sistemlerinin kalbi sayılan pompaların, yönetmeliklere uygun ve ideal bir şekilde çalışıyor olması da büyük önem taşıyor.

Devamını Oku

Kleeman

Marka

“Kentsel dönüşümün başlaması ile oluşacak talebe cevap verebilmek için firmaların da kendilerini hazırlamaları gerek.”

Devamını Oku

Kelebek Mobilya güncel teknolojileriyle projeli işlerde

Marka

Kelebek en güncel teknolojileri kullanarak; mobilya, mutfak, banyo, oturma grupları ve özel ahşap donanımların üretimiyle inşaat sektöründe projeli işlerde yerini alıyor.

Devamını Oku

Kerem Oral, Oral Mimarlık

Mimari Platform

“Mimar, sadece bina yapmaz; mimar üretir.”

Devamını Oku

Hasan Sökmen, Medi Mimarlık

Mimari Platform

“Mimar olmak için sosyolojiden, psikolojiden, tarihten, heykelden anlaman gerekiyor.”

Devamını Oku

Tolga Yüksel, Emre İmik, Ekrem Bahadır Çalışkan / Atus Mimarlık

Mimari Platform

“Karakterimiz gibi mimarlığımız bazen reddediyor veya geliştiriyor”

Devamını Oku

Ömer Kurdak, Ömer Somer / Ömerler Mimarlık

Mimari Platform

“Mimarlık basitliktir ama basiti yapmak zordur.”

Devamını Oku

Selda Gümüşdoğrayan / Selda Gümüşdoğrayan Mimarlık

Mimari Platform

“İnsana dair herşey mimarlığın var olma sebebi…”

Devamını Oku

İstanbul’un yeni yıldızı: Kartal

Özel Haber

Kentsel dönüşüm çalışmaları, Kadıköy-Kartal Metro hattı, Adliye Sarayı gibi yatırımlar ve ticaret alanlarının yoğunlaşmasının etkisiyle son dönemde ön plana çıkan Kartal, Anadolu Yakası’nın yeni çekim merkezi haline geliyor. Kartal, Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün önderliğinde, gayrimenkul sektörünün önde gelen isimlerinin katıldığı toplantıda masaya yatırıldı.

Devamını Oku

Best Fuarı’nın başarısı katlanarak devam ediyor

Özel Haber

BEST Fuarı ilk yılında yakaladığı başarıyı ikinci yılında katlayarak sürdürdü. Alanında sektör lideri olan 66 şirketin katıldığı BEST13 Fuarı ve Zirvesi, 4 gün boyunca 8 binin üzerinde profesyonel ziyaretçiyi ağırladı.

Devamını Oku

Yalçıntepe Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçıntepe: Orta vadeli hedeflerimiz arasında GYO kurmak yer alıyor

Röportaj

“Bugün olduğu gibi gelecekte de hayata geçireceğimiz üstün kaliteli projelerimiz ve şu an inşası devam eden Maximoon projemizdeki arasta tarzı çarşı gibi yenilikler ve farklılıklarla her zaman güvenilir bir yatırım kanalı olmayı hedefliyoruz. Orta vadeli hedeflerimiz arasında GYO kurmak yer alıyor.”

Devamını Oku

Genç inşaat mühendislerinin ilk bareti STFA’dan

Sektörden

STFA İnşaat Grubu, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’ne bu sene başlayan mühendis adayları için geçtiğimiz günlerde düzenlenen “İlk Baretim” etkinliğine destek verdi. 75 yıldır eğitim alanında farklı projeler hayata geçiren STFA yeni mühendislere ilk baretlerini hediye etti.

Devamını Oku

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği, üniversite STK işbirliğiyle teknik geziler başladı

Sektörden

Sektörel bilginin artması ve gazbeton kullanımının yaygınlaşması amacıyla, Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği, Türkiye’nin önde gelen mimarlık ve mühendislik fakülteleriyle ortak çalışmalara başladı.

Devamını Oku

Türk Ytong Fabrika Günleri, Tekirdağ Fabrikası’nda başladı

Sektörden

Türk inşaat sektörünün lider kuruluşlarından Türk Ytong, 50. kuruluş yıldönümünü kutladığı etkinliklerine “Ytong Fabrika Günleri” ile devam ediyor. “Ytong Fabrika Günleri” etkinliklerinin ilki 2 Ekim’de Tekirdağ Fabrikası’nda yapıldı.

Devamını Oku

Rockwool Türkiye’deki birinci yılını kutladı

Sektörden

Dünyanın lider taş yünü üreticisi ROCKWOOL, Türkiye’ye girişinin ilk yılında yer aldığı dev projelerle dikkat çeken başarısını iş ortaklarıyla birlikte kutladı.

Devamını Oku

TSE’nin ilk ADR mevzuatına uygunluğunu belgelendirdiği üretici Tırsan oldu

Sektörden

Sektörün lideri TIRSAN, ADR mevzuatına uygunluk belgelendirmelerinde yetkilendirilen TSE’nin Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürlüğü’nden ‘Üretim Yeri Uygunluk’ ve akaryakıt taşıyıcı araçlar için ‘Tasarım Onay Sertifikası’ almaya hak kazanan ilk treyler üreticisi oldu.

Devamını Oku

Elbi Elektrik Kazakistan’da büyümeye devam ediyor

Sektörden

Elektrik sektörünün öncü firmalarından ELBİ Elektrik, Kazakistan’da bu yıl 20’ncisi gerçekleştirilen KazBuild Fuarı’nda ürünlerini sergiledi. Karadeniz ve Balkanlar, Doğu Avrupa, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Afrika’yı kapsayan bölgede toplam 47 ülkeye satış yapan ELBİ Elektrik katıldığı fuarda katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılandı.

Devamını Oku

Ng Kütahya Seramik Türkiye’nin en büyük Seramik Showroom’unu açtı

Sektörden

NG Kütahya Seramik, Türkiye’nin en büyük seramik showroom’unu Konya’da hizmete açtı. NG Kütahya Seramik’in Konya’daki iş ortağı Konal İnşaat, 6.400 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplamda 10.000 metrekare alana sahip yeni showroom’unda Konyalılara benzersiz bir hizmet sunuyor.

Devamını Oku

Cersaie Fuarı’nın yenilikçi yüzü Kale

Sektörden

Kale Grubu, dünyanın en büyük seramik ve banyo aksesuarları fuarı Cersaie’de, en yeni seramik koleksiyonları ile banyo tasarımlarını sergiledi.

Devamını Oku

Ege Seramik, Autumn Collection ile Cersaie Fuarı’ndaydı

Sektörden

Ege Seramik, 23-27 Eylül 2013 tarihleri arasında İtalya’nın Bologna kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Cersaie Seramik Fuar’ında doğal ve şıklığın ön planda olduğu yeni serilerini tanıttı.

Devamını Oku

İzoder: “Binalarda su yalıtımı yapılmaz ise 30 yılda bir kentsel dönüşüme mahkumuz”

Sektörden

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen İZODER Kentsel Dönüşüm ve Su Yalıtımı Zirvesi’nde, kentsel dönüşümün gündemde olduğu bugünlerde yeni yapılacak binaların daha dayanıklı ve ömrünün daha uzun olması için binalarda su yalıtımının mutlaka olması gerektiği belirtildi.

Devamını Oku

Burdur Gölü kurtarma projesine Vaillant’tan destek

Sektörden

Doğa Derneği’nin, Vaillant’ın desteğiyle, Burdur’da düzenlediği “Kuruyan Göller İçin Uluslararası Buluşma” toplantısı Orta Asya, Afrika, Ortadoğu ve Balkanlar’dan 10 ülkeden aktivist, akademisyen ve kamu kurumu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Devamını Oku

Doğru yatırım, konforlu yaşamla bütünleşiyor

Vitrin

İzmir’in önde gelen firmalarından Fe Metal İnşaat’ın yeni projesi olan Anatolia Park Evleri’nde mutlu sona yaklaşılıyor. Ulaşımda kolaylık sağlayan lokasyonu, inşasında kullanılan son teknoloji ürünü malzemeleri, konforlu bir yaşama ait tüm nitelikleri içinde barındıran yapısıyla dikkat çeken proje, doğru yatırımı arayanların da ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Devamını Oku

Mar Yapı ve Divan Grubu'nda yeni bir işbirliği

Vitrin

Mar Yapı ve Divan Grubu, Güneşli’de hayata geçirilen G Plus at Divan Residence’dan sonra şimdi de Bayramoğlu’nda gerçekleştirilen G Marin projesi için yeni bir işbirliğine imza attı. Bayramoğlu’nun standartlarını yükseltecek G Marin projesi Mar Yapı tarafından hayata geçirilirken, projeden ev sahibi olanlar Divan’ın ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalanabilecekler.

Devamını Oku

Beylikdüzü’nde yeni cazibe merkezi

Vitrin

Gül İnşaat, Liv Yapı ve 3S Kale ortaklığı ile Beylikdüzü’nde inşa edilen Kalekent Konut Projesi yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. Toplamda 100 bin metrekare alan üzerinde 250 milyon dolar yatırımla iki etaptan oluşacak, temel aşamasındaki projenin yüzde 20’si satıldı.

Devamını Oku

Güneyin incisi Antakya’ya 50 milyon dolarlık yatırım

Vitrin

Tahincioğlu Gayrimenkul, 2008 yılında İstanbul Ataşehir’de açılan Palladium AVM’nin başarısını, bu projedeki ortağı OTA Antakya ve Gençoğlu ile birlikte Antakya’ya taşıyor. “Palladium Antakya” adıyla 150 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirilecek olan alışveriş merkezi kapılarını geçtiğimiz ay misafirlerine açtı.

Devamını Oku

Örnek dairesi hazır

Vitrin

İnşaat sektöründe 21 yıldır faaliyet gösteren Sur Yapı’nın, Avrupa yakasının yeni Maslak bölgesi olarak adlandırılan Güneşli’de gerçekleştirdiği Corridor projesinin geçtiğimiz ay örnek daire açılışı gerçekleştirildi.

Devamını Oku

Kağıthane'nin çehresini değiştiriyor

Vitrin

Yeşildağ İnşaat’ın son projesi Mari Rezidans çarpık yapılaşmanın revize edilmesi, kaliteli yaşam alanlarının oluşturulması açısından Kağıthane bölgesinin çehresini değiştiriyor.

Devamını Oku

Konforlu ve fonksiyonel daireler

Vitrin

FerYapı’nın Kartal’da yükselen Mai Residence projesi, residence bloğundaki ev ve ev-ofis alanları ile dikkat çekerken konut bloğu aile yaşamına farklı bir alternatif olarak ön plana çıkıyor.

Devamını Oku