Ocak 2017

BAYMAK LECTUS, BÜYÜK PROJELERİN ÇÖZÜM ORTAĞI OLUYOR

Çözüm Ortağı

Baymak’ın Lectus duvar tipi yoğuşmalı kazanları sağladığı yakıt tasarrufu, düşük emisyon değeri, doğalgaz ve LPG kullanım olanağıyla prestijli projelerde tercih ediliyor. Diyarbakır’da Premium Park evleri, Giresun’da Gedikkaya Konutları, Bursa’da Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi, Kayseri’de Enlife Projesi ve Kütahya’da Doğa Koleji gibi birçok projede eski tip kazanlara oranla yüzde 30 daha yüksek verim sağlayan Baymak Lectus yoğuşmalı kazan kullanıldı.

Devamını Oku

DOKA, KUMRU ANKARA PROJESİNİN TERCİHİ OLDU

Çözüm Ortağı

Tamamlandığında 125 metre yüksekliğe ulaşması planlanan Çankaya’da konumlanan Kumru Ankara projesinin güvenli çalışma ortamı Doka Xclimb 60 Koruma perdesi ile sağlanıyor.

Devamını Oku

EMAAR SQAURE ADRESS OTEL&RESIDENCE’DA TMS CLIMBEX® HİDROLİK TIRMANMA SİSTEMLERİ TERCİH EDİLDİ

Makale

UĞUR BOZOKLU TMS Satış Sorumlusu

Devamını Oku

MERCEDES-BENZ TÜRK AKSARAY KAMYON FABRİKASI 30. YAŞINI KUTLUYOR

Marka

İlk kamyonunu 1986 yılında banttan indiren ve bugüne kadar toplam 232.256 adet kamyon ve çekici üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası, bu yılın eylül ayının sonunda 100.000’inci çekicisini üreterek teslim etti. 30 yıldır aralıksız olarak üretime devam eden Aksaray Kamyon Fabrikası’nda, bu yılın Şubat ayında yapılan 113 milyon avro yatırım kararının duyurulması sonrasında istihdamın 2018 ve sonrasında iki katına çıkarılması planlanıyor.

Devamını Oku

NPLUS BANYO PROJELERE YENİ NESİL PAKET ÇÖZÜMLER SUNUYOR

Marka

“Panel mobilya üretimine son derece uygun bir üretim tesisimiz olduğu için projelere banyo ağırlıklı olmak üzere mutfak, soyunma odası, ray dolap ve vestiyer gibi diğer alanlara da çözümler üretebiliyoruz. Çalıştığımız müteahhit firmalar da hem tasarım kökenli bir firma olduğumuz hem tüm bu alanları tek bir firmayla çözümledikleri hem de kaliteli hizmet aldıkları için bizi tercih ediyorlar.”

Devamını Oku

BİREVİM YENİLİKÇİ BİR ‘TAKSİTLİ EV ALMA’ YÖNTEMİ SUNUYOR

Röportaj

“Taksitli ev alma yöntemlerinin yenilenmesi ve müşterilerin ihtiyaçlarına azami ölçüde cevap veriyor olması düşüncesiyle Birevim yöntemleri üzerinde çok uzun süre çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar neticesinde ev almak isteyen kişiler için pek çok fırsatı dünyada ve Türkiye’de ve ilk defa sunduk.”

Devamını Oku

SYNTHOS - Mehmet PARLAK

Sektör Analizleri

Piyasada karbonlu EPS olarak da bilinen gri EPS sektöründe, piyasanın bizlerden beklediği farklı renklerde üretim yapmak suretiyle çok daha geniş bir müşteri yelpazesine ulaşacağımızı biliyoruz. Çalışmalarımız bu yönde ilerleyecek.

Devamını Oku

NEVPANEL - Elif ŞEN

Sektör Analizleri

Uzmanlarca beklenen yüzde 7’lik ülkesel ihracat büyüme oranının gerçekçi bir oran olduğunu düşünmekle beraber bu yıl da satış hedeflerimizin ağırlığını ihracata vererek 2016 yılında anlaşma sağladığımız iş ortaklarımız ve ülke distribütörlerimiz ile başarılı bir yıl geçirmeyi hedefliyoruz.

Devamını Oku

NİMEÇATI - Selçuk AKTEPE

Sektör Analizleri

2017’den 20. yılımıza uzanan bir yıllık süreçte faydalı ve keyifli projeler geliştirmeyi, geliştireceğimiz bu projelerin geri dönüşlerinin de öngörülerimiz doğrultusunda yüksek katma değerli olmasını hedefliyoruz.

Devamını Oku

NEO BOLLUCA 3 BOLLUCA’DA NEO YAPI İMZASI

Sektör Analizleri

Neo Yapı, Bolluca bölgesinde Neo Bolluca ve Neo Bolluca 2 projelerinin de satışını kısa sürede tamamladıktan sonra Neo Bolluca 3 ile yeni İstanbul’da yeni bir yaşam tasarlıyor.

Devamını Oku

BİTEZ YALILARI EXQUISITE DENİZ VE MANDALİNA KOKULU, SAKİN BİR YAŞAM KONSEPTİ

Sektör Analizleri

FB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın “Tarifsiz Lüks”ü yorumladığı Exquisite yaşam tarzı Bodrum Bitez’de hayat buluyor.

Devamını Oku

BÜYÜKYALI İSTANBUL ÖRNEK DAİRELERİNDE ZAMANSIZ TASARIM VE FONKSİYONELLİK HAYAT BULDU

Sektör Analizleri

Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat’ın, Emlak Konut GYO güvencesiyle Kazlıçeşme Sahil Yolu’nda hayata geçirdiği Büyükyalı İstanbul, lüksü ve iyi yaşamı yansıtan örnek dairelerini basına tanıttı. Etkinliğe, Özak GYO Tasarım Direktörü Tuba Bayraktar, örnek dairelerin tasarımcılarından Metex’in Yönetici Ortağı Yüksek Mimar Hülya Erk, Arkitepo Yönetici Ortağı İç Mimar Esin Sözer Kalender ve dekorasyonu gerçekleştiren Müge Krespi katıldı.

Devamını Oku

TÜRKİYE İMSAD: “2017 YILINDA TEŞVİKLER EKONOMİYİ CANLANDIRACAK”

Sektör Analizleri

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından düzenlenen 2016 yılının dördüncü Gündem Buluşmaları’nda 2017 yılı beklentileri, olası riskler ve fırsatlar birlikte değerlendirildi. Toplantıda konuşan Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar, hükümetin ekonomiyi canlandırmak için açıkladığı teşvik paketlerine dikkat çekerek, “2017 yılına umutla bakıyoruz. Üretmeye, yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi. Konuk konuşmacı Bali Müşavirlik Yönetici Ortağı Yasemin Bali Çetin ise her krizin fırsata dönüştürülebileceğine dikkat çekerek, Türkiyeli iş adamının çok dayanıklı olduğunu ve zorluklara karşı müthiş bir enerjiyle mücadele ettiğini söyledi.

Devamını Oku

ANKARALI YATIRIMCILAR, 2017’DE YATIRIMLARA DEVAM EDECEK

Sektör Analizleri

OP Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik, YP İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, BEKAŞ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu 2017 yılında ekonomi, inşaat sektörü ve yatırımlar hakkında öngörülerini paylaştı.

Devamını Oku

ERA GAYRİMENKUL MUSTAFA BAYGAN

Sektör Analizleri

Önümüzdeki günlerde Erzurum’da ilk ERA Gayrimenkul Türkiye ofisini açacağız. Bu sayede Doğu Anadolu Bölgesi’ne ilk yatırımı yapmış olacağız. Ayrıca Güney Anadolu’da 3. Ofisimiz olan Mersin’i de yakın tarihlerde hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Devamını Oku

DEMİR İNŞAAT - HAMİT DEMİR

Sektör Analizleri

2017 yılı ve sonrası Türkiye’de huzurun sağlanacağı yıllar olacak.

Devamını Oku

EROĞLU HOLDİNG - NURETTİN EROĞLU

Sektör Analizleri

Eroğlu olarak gayrimenkul alanındaki yatırımlarımız aralıksız devam ediyor. Üçü İstanbul’da, biri İstanbul dışında inşası planlanan 4 yeni büyük proje üzerinde çalışmalarımız sürüyor.

Devamını Oku

İNSAY YAPI - İHSAN ÇULHALIK

Sektör Analizleri

Yeni yılın parlayan yıldızının çoğu zaman olduğu gibi yine gayrimenkul sektörü olacağına inanıyoruz. Ev sahibi olmak isteyen hem oturumcu hem de yatırımcı kitlenin konut alımı için ilgisi devam edecektir.

Devamını Oku

ÖZYURTLAR - TAMER ÖZYURT

Sektör Analizleri

Gayrimenkul sektöründe alınan yasal tedbirlerle konut sahibi olmak isteyenler, 2017 yılına ev sahibi olabilme umuduyla girecektir. 2016 yılında yaşanan ekonomik ve siyasi sıkıntılardan endişe duyan yatırımcının hükümete güveni katlandı. Dolayısıyla 2016’da temkinli davranan yatırımcının, 2017 yılında harekete geçmesini bekliyoruz.

Devamını Oku

ÇUKUROVA GAYRİMENKUL - TAMER SON

Sektör Analizleri

2017 yılında kentsel dönüşüm projelerine odaklanacağız. Çukurova Gayrimenkul ve CKY İnşaat ortaklığı olarak Adana’da yeni projeler geliştirmek için satılık veya kat karşılığı arsa arayışındayız. İstanbul’un cazip bölgelerinde sembol niteliğinde yeni konut projeleri gerçekleştirmeyi sürdüreceğiz.

Devamını Oku

METAL YAPI KONUT - Akın KARALI

Sektör Analizleri

Metal Yapı Konut olarak yatırımlarımıza ara vermeden devam edip, ülke ekonomisine güvenimizi her koşulda göstereceğiz.

Devamını Oku

SEM COLLECTIONS - Ozan EKŞİ

Sektör Analizleri

Global marka ailemiz, sıcakkanlı ekibimiz ve güçlü ürün gamımız ile çok başarılı bir yılı geride bıraktık.

Devamını Oku

SİKA TÜRKİYE - Bora YILDIRIM

Sektör Analizleri

Türkiye gündemi oldukça yoğun. Ekonomide yaşanan ani gelişmeler 2017’de de sürecek gibi görünüyor. Belirsizlik devam ediyor ve bu da temkinli olmayı gerektiriyor.

Devamını Oku

DOKA - Ender ÖZALTAY

Sektör Analizleri

2017 yılında inşaat sektörünün büyümesinin 2016 ve 2015 yıllarında da olduğu gibi kamu projelerinden kaynaklanacağını düşünüyoruz. Çanakkale geçiş köprüsü, Kanal İstanbul, 3.havalimanı gibi mega projeler sektörümüzü dinamik tutmaya devam edecektir.

Devamını Oku

HÜPPE TÜRKİYE - Ayhan ARABACI

Sektör Analizleri

Pazar ve büyüme alanları doğru analiz edildikçe, yapılan yatırımlar iyi değerlendirildiği müddetçe dinamik Türkiye pazarı ve yakın coğrafyasındaki iş imkanları pozitif bir ticaret hacmi sağlamaya devam edecektir.

Devamını Oku

SARAY GRUP - Talin SARAYLI

Sektör Analizleri

Sektörün büyüme hedefinin yüzde 2 üzerine çıkarak, 2017 yılında yüzde 5 büyüme göstermeyi hedefliyoruz.

Devamını Oku

ASAŞ, DÜSSELDORF ALUMINIUM 2016 FUARI’NDAYDI

Sektörden

ASAŞ, Düsseldorf Aluminium 2016 Fuarındaki “Sanat ve Endüstrinin Buluşması” temalı standıyla büyük beğeni topladı.

Devamını Oku

MİNA TOWERS FARKLI KOMBİNASYONLARDA 20 TİP DAİRE

Vitrin

Farklı stillere, zevklere ve kişisel yaklaşımlara ileri nesil bir anlayış getiren Mina Towers, sadece konut projesi değil, yeni bir yaşam biçimi olarak dikkat çekiyor.

Devamını Oku

SKYLAND İSTANBUL EROĞLU GAYRİMENKUL’DEN KİŞİYE ÖZEL ÖDEME PLANI

Vitrin

Skyland İstanbul, rezidans ve ofisleri için, banka veya şirket kredisi avantajıyla kişiye özel ödeme planı fırsatı sunuyor. Eroğlu Gayrimenkul’ün Mart 2017’de teslim edilecek prestijli karma projesi Skyland İstanbul, kısa bir süre devam edecek kampanyası ile müşterilerine İstanbul’un merkezinde akılcı bir yatırım fırsatı sunuyor.

Devamını Oku

ISINMAYI TASARLAMA ZAMANI ŞÖMİNELER

Vitrin

Estetik görünüme sahip genç şömineler, tasarım çağına ayak uydurdular. Modern evler için düşünülmüş bu ısınma merkezleri, birbirinden farklı form ve renklere bürünürken yaşam alanlarının odak noktası olmayı başarıyorlar.

Devamını Oku

PHILIPS AYDINLATMA, CAKARTA’DA BAĞLANTILI SOKAK AYDINLATMA SİSTEMİ KURUYOR

Yeşil Gelecek

Cakarta, şehir genelinde hızla kurulumu yapılacak yaklaşık 90.000 bağlantılı sokak lambası ile akıllı şehir olma yolunda dev bir adım atıyor.

Devamını Oku