Şubat 2017

ASSAN ALÜMİNYUM TESİS YATIRIMLARIYLA BİRÇOK SEKTÖRE YERLİ ÜRÜN SAĞLAYACAK

Ayın Konuğu

Assan Alüminyum olarak hayata geçirmeyi planladığımız yatırımlarla alüminyum sektöründe teknolojik dönüşümü sağlamayı hedefliyoruz. Bu sayede stratejik sektörler için yüksek kalitede yerli ürünler tedarik edilmesi mümkün olacak.

Devamını Oku

AVRASYA TÜNELİ’NİN KABLOLARI PRYSMIAN GROUP TÜRKİYE’DEN

Çözüm Ortağı

Prysmian Group Türkiye, Türkiye’nin en önemli projelerinden Avrasya Tüneli’ne kablolarıyla hayat verdi. Geniş ürün gamıyla Prysmian Group Türkiye, İstanbul’un 3. Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Çanakkale Boğazı Denizaltı Kablo Bağlantı Projesi’nde de görev aldı.

Devamını Oku

İSTANBUL’UN MEYDANLARININ DRENAJ SİSTEMİ

Çözüm Ortağı

Nisan 2016’da başlayan ve 2018’de bitmesi öngörülen Eminönü Meydan Düzenleme çalışmalarında drenaj ürünleri olarak daha önce Taksim Meydanı Projesi’nde de kullanılan ACO ürünleri tercih edildi.

Devamını Oku

VAKIFBANK SPOR SARAYI’NIN İKLİMLENDİRME SİSTEMİ

Çözüm Ortağı

Form Şirketler Grubu, büyük yapılardaki merkezi iklimlendirme sistemi için enerjinin en etkin ve verimli kullanıldığı sistemleri sunmaya devam ediyor. Üsküdar Bağlarbaşı’nda 7,5 hektarlık bir alan üzerine inşa edilen VakıfBank Spor Sarayı’nın iklimlendirme de tercihi, hava soğutmalı doğalgaz ve heatpump ısıtmalı LENNOX paket klimalar oldu.

Devamını Oku

DUHOK AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ’NİN BİNA OTOMASYON SİSTEMİ

Çözüm Ortağı

Sanat Bilim Fakültesi, İktisat Fakültesi, Mühendislik- Mimarlık Fakültesi bulunan ve pek çok karma kullanımı içeren Duhok Amerikan Üniversitesi’nin yangın algılama sistemi, IP CCTV sistemi, kartlı geçiş sistemi ve acil anons ve seslendirme sistemleri Ateksis tarafından kuruldu.

Devamını Oku

LCW YÖNETİM BİNASI’NDA İKLİMLENDİRME/AYDINLATMA KONTROLÜ

Çözüm Ortağı

Türkiye moda perakendesinin lideri LCW, Güneşli’deki yeni yönetim binasında Berker by Hager teknolojisi ile aydınlatma, iklimlendirme ve jaluzi kontrolü sağlıyor. Tasarım ödüllü B.IQ anahtar ile tüm kontrollerin tek tuşla sağlandığı projede iklimlendirme/aydınlatma kontrolü ile enerji tasarrufu sağlanıyor.

Devamını Oku

TEK ÇERÇEVEDE BİRDEN FAZLA FONKSİYON

İç Mekan Anahtar Priz

ELBİ Elektrik’in üst segment anahtar priz serilerinden Moda Flat, birden fazla fonksiyonu tek çerçevede bir araya getiren modüler yapısıyla sınırlı mekânlara sınırsız kullanım imkânı veriyor.

Devamını Oku

ALERJENLERE VE KOKU PROBLEMLERİNE ÇÖZÜM SUNAN HAVA TEMİZLEYİCİ

İç Mekan İklimlendirme

Daikin, Streamer teknolojili hava temizleyici ile daha sağlıklı ve daha kaliteli hava sağlıyor. Yapılan uzun araştırmalar sonucunda geliştirilen ‘Streamer’ teknolojili hava temizleyici, alerjenlerin yanı sıra kış aylarında artan hava kirliliği ve ona bağlı koku problemlerine karşı çözüm sunuyor.

Devamını Oku

DAYANIKLI VE ZAMANSIZ BİR MALZEME: PARKE

Luxury by Ozan EKŞİ

Her türlü estetik müdahaleye uyum sağlayabilen ahşap malzeme, odanızın dekorasyonunu değiştirdiğiniz takdirde her yeni stile de kolayca ayak uydurabiliyor. Evin her köşesinde doğallığı, işlevselliği ve sıcaklığıyla tercih sebebi olan ahşap parke kaplamalar, natüralizm trendinin yükselişinden destek alarak model, boyut ve renk çeşitliliğini daha da artırdı.

Devamını Oku

İSTANBUL YENİ HAVALİMANI PROJESİNDE TMS KALIPLARI

Makale

Dünyanın en büyüğü olacak 3.Havalimanı projesi için İstanbul en önemli noktalardan bir tanesi. Atatürk Havalimanı’nın artık yetersiz kalması ile birlikte yapımına başlanan bu proje ile Türkiye stratejik açıdan çok ciddi avantajlar yakalayacaktır. Transfer yolcularının getirisi diğer uçan yolculardan daha fazla olduğu için 3.Havalimanı projesi ile İstanbul dünya uçuşlarının en önemli aktarma merkezi olacak ve diğer ülkelerin önüne geçecektir.

Devamını Oku

YÜZDE 100 YANGIN DAYANIMLI ISI YALITIM LEVHASI

Malzeme - Ürün

Türk Ytong’un Çatalca’daki yeni tesisinde üretimine başlanan mineral esaslı MultIpor Isı Yalıtım Levhası, yüzde 100 yangın dayanımı ve maksimum enerji tasarrufu ile dikkat çekiyor.

Devamını Oku

DIŞ CEPHE ISI YALITIM UYGULAMALARINDA KRİTİK DEĞERLER

Malzeme - Ürün

Baumit, İnovasyon Merkezi’nde farklı iklim koşulları ve mevsimler arası ısı farklılıklarına yanıt verebilecek yüksek standartlarda ürünler geliştiriyor.

Devamını Oku

SOĞUK HAVALARDA VE ISLAK ZEMİNLERDE KOLAY YALITIM

Malzeme - Ürün

BTM, sektördeki 42 yıllık tecrübesiyle 2012 yılında üretimine başladığı yeni nesil su yalıtım ürünleri ile zahmetsiz yalıtım olanağı sunuyor.

Devamını Oku

VİKO BY PANASONIC AR-GE MERKEZİ 70 KİŞİLİK KADROSU, PATENTLERİ VE LABORATUARLARIYLA ÖNE ÇIKIYOR

Marka

“RoHS kriterlerine göre ürün geliştiriyoruz. Bu standarda ek olarak PCSS, Panasonic Safety Standart adında Panasonic’in kendi standardı var. Rakibimiz olan firmaların kullandığı ve ulusal ya da uluslararası standartlara uygun herhangi bir hammaddeyi eğer PCSS’ye uygun değilse kullanamıyoruz.”

Devamını Oku

ASSA ABLOY TÜRKİYE 300 GRUP ŞİRKETİ, KÖKLÜ MARKALARI VE DİNAMİK KADROSUYLA HER YIL PAZAR PAYINI ARTIRIYOR

Marka

Assa Abloy Türkiye Genel Müdürü Mahmut Çodur, Assa Abloy Türkiye Güvenlik Çözümleri Genel Müdürü Serhat Kacar, Assa Abloy Türkiye Mimari Donanımlar Genel Müdürü Tuna Ustamehmetoğlu ve Yale Türkiye Genel Müdürü Murat Pilge ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide 2006’dan beri Türkiye pazarında kendi organizasyonu ile faaliyet gösteren Assa Abloy’un kurumsal değerlerinden şirket satın alma stratejilerine, Türkiye yapılanmasının iş modelinden yatırımlarına, Yale’in köklü tarihinden kilitte güvenlik anlayışımıza kadar her şeyi konuştuk.

Devamını Oku

DOKA TRAFİKTE İNŞAAT PROBLEMİNE ÇÖZÜM SUNUYOR

Marka

Dünyanın önde gelen kalıp ve iskele üreticilerinden Doka, yeni ürünlerini 5. İskele Kalıp Fuarı’nda görücüye çıkardı. Doka, şehir içindeki köprü ve viyadük projelerine yönelik yeni geliştirilen “Doka UniKit” sistemi ile trafikte aksamaya sebep olmadan inşaat yapılabilecek. Böylece hem zaman hem de benzin tasarrufu ile ekonomiye katkı sağlanacak.

Devamını Oku

GF HAKAN PLASTİK GLOBAL BİR MARKA OLMA YOLUNDA

Marka

İsviçre merkezli Georg Fischer tarafından tüm hisseleri satın alınan Hakan Plastik, GF Hakan Plastik markası ile 2017 yılında Türkiye pazarındaki yerini güçlendirmeyi planlarken, ihracatta da %20 büyümeyi hedefliyor.

Devamını Oku

SYNTHOS TÜRKİYE’DEN BEKLENTİLERİ BÜYÜK

Marka

“2017 yılı Synthos’un yılı olacak. Yeni ürünler piyasaya sürmek, vade ve kredi hattında piyasanın bizlerden beklediği hamleleri gerçekleştirmek suretiyle Avrupa’nın en büyük EPS üreticisine yakışır bir konuma Türkiye’de de ulaşacağımızı umuyorum.”

Devamını Oku

EGE PROFİL 35 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

Marka

Ege Profil Genel Müdürü Ergün Çiçekçi, Hindistan, Brezilya, Şili ve Portekiz gibi ülkelerdeki satış hacminin 21 milyon avro civarında olduğunu belirterek, “Yeni açacağımız fabrikayla birlikte dünya PVC sektörünün merkez üssünü İzmir’e taşıyoruz” dedi.

Devamını Oku

EGEPEN DECEUNINCK İHRACAT İLE BÜYÜYOR

Marka

Egepen Deceuninck Satış ve Pazarlama Müdürü Tamer Özen, Türkiye PVC sektörünün geçtiğimiz yıl yaklaşık yüzde 10’luk bir daralma yaşamasına rağmen, Egepen Deceuninck’in yüzde 6’lık bir büyüme kaydettiğini belirtti.

Devamını Oku

VEKON MALEZYA’YA LÜKS İŞÇİ KAMPI

Marka

100’e yakın ülkeye ön üretimli yapılar alanında ürün ve hizmet ulaştıran Vekon, son olarak bir dünya markası olan Petronas’ın Malezya’da temellerini attığı dev yatırımında görev alacak mühendisleri için yaşam alanı oluşturuyor. Vekon, 80 bin metrekarelik bir alanda 2 bin 500 mühendisin kalacağı lüks bir işçi kampı kuruyor.

Devamını Oku

DOĞA DOSTU OFİS TASARIMI

Mimari Tasarım Sanat

İç mekan tasarımı Mimar Şule Ertürk Gaucher ve Mimar İpek Baycan öncülüğündeki Slash Architects imzasını taşıyan The Business Year Office, plaza hayatının dezavantajlarını, sıcak ve samimi detaylar ile doğa dostu bir tasarım kurgusunda eriterek, avantaja dönüştürüyor.

Devamını Oku

AVRASYA TÜNELİ BİNALARI

Mimari Tasarım Sanat

Geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanan, 22 Aralık 2016 tarihinde trafiğe açılan Avrasya Tüneli'nin her iki kıtadaki servis binaları ile Asya kıtasında yer alan “Operasyon ve Bakım Merkezi”nin tasarım ve uygulaması GMW Mimarlık tarafından gerçekleştirildi.

Devamını Oku

GELECEĞE HAYAT VEREN SU, SUYA YÖN VEREN BONGIO

Mimari Tasarım Sanat

Sem Collections, yenilenme ve arınma ihtiyacımızın temelini oluşturan wellness kavramını ele alarak, yeni banyo senaryoları kurguluyor ve evleri geleceğin markası olan Bongio ile donatıyor.

Devamını Oku

MEYDANLARDAN ESİNLENEN ESNEK OTURMA SİSTEMİ

Mimari Tasarım Sanat

Tasarımın hayatın her alanında önem kazanmasından yola çıkarak çalışma hayatına özel ürünler geliştiren Addo Furniture, 2017’ye ‘yeni nesil ofis’ dinamiklerini yansıtan özel tasarımlarıyla giriş yaptı. ‘Tasarımın gücü’ne inanan ve bu güç çerçevesinde hareket eden marka, Türkiye mobilya sektörünün en büyük buluşma noktası İsmob’ta yeni oturma sistemi Piazza’yı tanıttı.

Devamını Oku

SARAY ALÜMİNYUM ÜRÜNLERİ ALMANYA’DA SERGİLENDİ

Sektörden

Yapı ve inşaat sektörünün önemli oyuncularından Saray Alüminyum, sektörün dikkat çeken organizasyonlarından BAU 2017 Yapı ve İnşaat Fuarı’ndaki yerini aldı. 16-21 Ocak tarihleri arasında, Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen fuarda, Saray Alüminyum, İspanya’dan Güney Afrika’ya 55 ülkeye ihraç ettiği zengin ürün portföyünü sergiledi.

Devamını Oku

SİKA, TÜRKİYE ÇAPINDA EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Sektörden

Gerçekleştirdiği eğitim faaliyetleriyle sektöre değer katmayı sürdüren Sika Türkiye, Ankara, Tarsus ve Hatay’daki ustalar bilgilendirildi.

Devamını Oku

TLC KLİMA’NIN EGE VE AKDENİZ SERVİSLERİ BÖLGESEL EĞİTİMLERDE BULUŞTU

Sektörden

TLC Klima San. ve Tic. A.Ş. 2017 yılına yönelik bölgesel servis eğitimlerinin ilk ikisini geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdi. İzmir Ramada Otel, Antalya Wind Of Lara Otel’de gerçekleşen eğitimlere Ege ve Akdeniz bölge servisleri katıldı.

Devamını Oku

MİMARİ VE TASARIMDA KATMA DEĞERLİ ÜRETİM DEVRİ

Sektörden

Türkiye ve dünyanın önde gelen mimar ve tasarımcılarını Nisan ayında İstanbul’da buluşturacak Mimari ve Tasarım Zirvesi, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Toplantıda Mimari Etkinlik Merkezi adına konuşan Düzenleme Kurulu Başkanı Ünal Özge, Türkiye’de bugün inşaat sektörünün olgunluğa eriştiğinin, bundan sonraki süreçte tasarım anlamında katma değeri yüksek üretime geçilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Devamını Oku

3 KATLI BÜYÜK İSTANBUL TÜNELİ “YILLIK SALINIMI 115 BİN TON AZALTACAK”

Sektörden

İkinci Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’nı 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda (Congresium Ankara) düzenleniyor.

Devamını Oku

CAM ENDÜSTRİSİNDE ‘AKILLI CAM’ DEVRİ

Sektörden

Üretim süreçlerini hızlandırarak verimliliği artıran Endüstri 4.0 devrimi, Türkiye’de cam endüstrisinde de büyük bir hızla ilerliyor. Gelişen teknolojiyle estetik açıdan olduğu kadar teknik açıdan da tüm ihtiyaçları karşılayan ‘Akıllı Cam Teknolojisi’ artık yaşam alanlarında kullanılmaya başlıyor. Firmalar tarafından büyük bir fırsat olarak görülen bu teknoloji, ısı ve ses yalıtımı sağlayarak, güneşin parlaklığıyla radyasyon ısısını denetleyebilen bu modern yapı malzemesi tüm binayı güvence altına alıyor.

Devamını Oku

MOD BAHÇELİEVLER BALKONLU YAŞAMA GERİ DÖNÜŞ

Vitrin

MOD Bahçelievler projesinin tüm dairelerinde biri salona, diğeri yatak odasına açılan çift balkon bulunuyor.

Devamını Oku

NEO BOLLUCA 3 DOĞA, ŞEHİR, YAŞAM

Vitrin

Kaliteli ve yenilikçi yaşam alanları yaratmak üzere 2000 yılında kurulan Neo Yapı, inşaattan mimariye, statik dizayndan pazarlamaya kadar çok birimli yapısıyla doğa içinde huzurlu, sağlıklı ve konforlu yaşam alanları sunmaya devam ediyor.

Devamını Oku

ONDÖRTÜÇ PENDİK KABA İNŞAATIN YÜZDE 60'I TAMAMLANDI

Vitrin

İnsay Yapı, yeni projesi Ondörtüç Pendik ile İstanbul’a yeni bir yaşam alanı kazandırıyor. İnşaat çalışmalarının hızla sürdüğü Ondörtüç Pendik'te kaba inşaatın yüzde 60'ı tamamlandı.

Devamını Oku

DİVAN RESIDENCE AT G TOWER LOKASYON AVANTAJIYLA ÖNE ÇIKIYOR

Vitrin

Basın Ekspres Yolu üzerinde devam eden metro hattına direkt bağlantı sağlayacak olan Divan Residence at G Tower, toplu ulaşım araçlarının yanı sıraİstanbul’un ana arterleri TEM ve E5 otoyolları ve Avrasya Tüneli’ne yakınlığıyla da lokasyon avantajı sunuyor.

Devamını Oku

MOMENT BEŞTEPE ANKARA’NIN MERKEZİNDE YER ALIYOR

Vitrin

Moment Beştepe Ofis Pazarlama Direktörü Tolga Ergin, ofis alacak olan yatırımcılara tavsiyelerde bulundu.

Devamını Oku

KARTAL MANZARA ADALAR SATIŞ ORANLARI YÜZDE 60 OLDU

Vitrin

İş GYO’nun Kartal’da hayata geçirdiği ve üçü konut, ikisi ofis olmak üzere 5 bloktan oluşan Manzara Adalar Projesi’nde satış oranları yüzde 60 oldu.

Devamını Oku