Mart 2017

CANDY HOOVER TÜRKİYE BEYAZ EŞYA SEKTÖRÜNDE 150 MİLYON DOLAR İHRACATI İLE ÖNE ÇIKIYOR

Ayın Konuğu

“Tasarım vizyonumuz ve yüksek teknolojiye sahip ürünlerimizin yanı sıra solo beyaz eşya, ankastre ve elektrikli süpürgeyi bir arada sunan geniş ürün yelpazemizi iyi bir servis ekibiyle sunuyor olmamız bizi rakiplerden farklı kılıyor. Pişirici ve kurutuculardaki yerli üretim gücümüz bu yüksek teknolojiyi tüketicilerimize ulaşılabilir fiyatlarla sunmamızı sağlıyor.”

Devamını Oku

TORUNLAR GYO 5. LEVENT EVLERİ’NİN İKLİMLENDİRME SİSTEMİ

Çözüm Ortağı

Torunlar GYO imzasıyla Alibeyköy’de inşa edilen 5. Levent Evleri rezidans bloklarının ısıtma soğutma ihtiyacı, yüksek verimle çalışan Mitsubishi Heavy VRF klima sistemleri ile sağlanıyor.

Devamını Oku

DOĞRU KARIŞIMLARIN ZAMANI

Luxury by Ozan Ekşi

Kullanıcıyı üretimin bir parçası yapan, tercihlere göre renk ve desen seçimi özgürlüğü tanıyan tasarımların çağındayız. Bu ürünler sadece mobilya olarak değil ıslak mekanlarda da karşımıza çıkıyor, özellikle de banyoda. Günümüzün evlerinde banyo ve banyoyu oluşturan ünitelerin kişiye ve stile göre yorumlanması oldukça popüler bir uygulama.

Devamını Oku

DEPREM VE DEPREMİN YAPILARA ETKİLERİ

Makale

Bu çalışmada yeryüzünde ve özelikle memleketimizde meydana gelen depremlerin yapılara etkileri ve boyutları anlatılmaktadır. Deprem hayatımız ve çevremizi ilgilendiren bir olaydır. Her depremden sonra aklımıza ‘’Deprem mi öldürür yoksa yapı mı öldürür?’’ sorusu gelmektedir. Açıkçası sorumuz cevabı bizi endişelendirecek boyutta. Çünkü kendi yaptığımız yapılar bizim ölümümüze ya da yaralanmamıza sebep oluyorlar. Depremde yapıları yıkılmaktan koruyan mucize değil mühendislik bilgisidir. Depremin yıkamadığı binalardan söz edildiğinde sonuç olarak depreme karşı emniyeti sağlamak amacı ile kiriş kolon boyutlarının büyütülmesi mühendislik örneği olamaz. Önemli olan depremin yapılara aktardığı etkileri gerçekçi olarak algılamak ve ekonomik çözümler üreterek depreme karşı başarı sağlayacak taşıyıcı sistemi belirlemektir.

Devamını Oku

KENTSEL YENİLEME PROJELERİNDE SÖZLEŞME ESASLARI

Makale

Gayrimenkul sektörünün önemli ayaklarından biri kentsel dönüşümdür. Şehirlerin sürdürülebilir yenilenme ihtiyacı son yıllarda giderek artmaktadır ve çalışmalar giderek hızlanmıştır. Kentsel dönüşüm ve inşaatın proje yönetiminin önemli safhalarından biri planlamadır. Planlama ise, bu projelere bağlı olarak, özellikle tarafların katılımı, sürdürülebilirlik ve sözleşme bakımından çok gereklidir. Sözleşmeler, projelerin en önemli ayaklarından biridir çünkü diğer projelere göre kentsel dönüşüm projelerinde daha çok taraf vardır. Bu nedenle sözleşmenin hak sahipleri tarafından anlaşılır olması gerekir.

Devamını Oku

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE İK YÖNETİMİNİN KURALLARI DEĞİŞİYOR

Makale

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE İK YÖNETİMİNİN KURALLARI DEĞİŞİYOR

Devamını Oku

DENGELİ KONSOL KALIP ARABASI VE TMS SİMPEX KALIP SİSTEM

Makale

Dengeli konsol arabası yerinde dökülen köprü ve viyadük döşemelerinde döşemenin ağırlığını taşıyan ve başlık kirişinden açıklığın ortasına kadar konsol olarak çalışan geçici bir destek yapısıdır. Dengeli Konsol Arabaları konusunda TMS Norveçli Strukturas firması ile işbirliği yapmakta ve bu konuda müteahhitlere en uygun çözümü sunmaktadır.

Devamını Oku

SESSİZ VE KİMYASAL DAYANIMI YÜKSEK BORU

Malzeme - Ürün

Türkiye’nin sessiz borusu Silenta Premium, dünyanın sayılı projelerinin tercihi olmayı sürdürüyor.

Devamını Oku

BİTİŞİK NİZAM YAPILARIN TEMELLERİ İÇİN PRATİK, GÜVENLİ, EKONOMİK SU YALITIMI

Malzeme - Ürün

BTM’nin sunduğu BituProof Temel Bohçalama Sistemi bitişik nizam vaziyette yapılacak yapıların temellerinde su yalıtımını pratik, güvenli, uzun ömürlü ve ekonomik kılıyor.

Devamını Oku

UZUN ÖMÜRLÜ VE TASARIM OLANAĞI SUNAN DIŞ CEPHE BOYASI

Malzeme - Ürün

Baumit, 2017 yılında dış cephe boya ve kaplamaları ile geniş bir renk ve ürün seçeneği sunuyor.

Devamını Oku

VİKO BY PANASONIC AR-GE MERKEZİ KAPSAMLI VE YETKİN LABORATUVARLARA SAHİP

Marka

“TSE’de ve Almanya’nın milli sertifika kuruluşu VDE için yetkinlik belgemiz var. Kendi laboratuvarlarımızda gözetmen eşliğinde testleri yapılabiliyor. Elektrik malzemesi sektöründe VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker) çok bilinen bir marka… Onu aldığınız zaman zaten bütün kapılar açılıyor. ”

Devamını Oku

DOKA SAĞLIK KAMPÜSLERİNDE

Marka

Ankara, Elazığ, Adana, Erzurum, Gaziantep ve İstanbul’da eğitim ve bilimsel araştırmaların yanı sıra sağlık hizmetlerinin de verileceği Sağlık Kampüsleri inşa ediliyor. Geniş alanda birçok binadan oluşan, hastane ve entegre tesis projelerinin kısa sürede hizmete geçebilmeleri için hızlı ve güvenli inşaat sürecinde yatırımcı firmalar Doka’ya güvendi.

Devamını Oku

AGT SEKTÖRÜNÜN İLK AR-GE MERKEZİNİ KURDU

Marka

Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri sektöründe yeni teknolojiler geliştirerek katma değeri yüksek ürünler ortaya çıkarma misyonuyla hareket eden AGT, inovasyon alanındaki öncü girişimlerine bir yenisini daha ekledi. Sektörün ve Antalya’nın ilk AR-GE merkezini, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesisi bünyesinde kuran AGT, merkezdeki 22 profesyonel çalışanıyla, yeni ürün ve teknolojiler üzerindeki çalışmalarını daha profesyonel bir yaklaşımla yönetmeye başladı.

Devamını Oku

GHESS BANYO, MUTFAK VE ÖZEL ALANLARDA ESNEK ÇÖZÜMLER SUNUYOR

Marka

Yapı sektörünün deneyimli isimlerini tek çatı altında toplayan GHESS, farklı ve esnek çözümleriyle sektöre hızlı bir giriş yaptı.

Devamını Oku

SON TEKNOLOJİ SERGİ TASARIMI: AVRASYA TÜNELİ MÜZESİ

Mimari Tasarım Sanat

Sergi tasarımı ve yönetimi Sanja Jurca Avcı küratörlüğünde Avcı Architects tarafından yapılan Avrasya Tüneli Müzesi, tünelle eş zamanlı olarak hizmete açıldı. Öncü nitelikteki tasarım yaklaşımıyla fark yaratan Avrasya Tüneli Müzesi’nde, Boğaziçi’ni suyun altından kat eden ve insan yaratıcılığı ve çabasının ürünü olan tünelin hikayesi ve baş döndüren inşaat süreci, son teknoloji anlatım teknikleriyle kullanıcılarıyla buluşuyor.

Devamını Oku

ICI FABRİKA VE YÖNETİM BİNASINA iF DESIGN ÖDÜLÜ

Mimari Tasarım Sanat

ICI Fabrika ve Yönetim Merkezi Binası, 60 yılı aşkın bir süredir dünyanın en iyi tasarım ürünlerine ve mimari projelerine takdim edilen “iF Design Ödülü”ne layık görüldü. Iglo Architects tarafından tasarlanan proje, jüri heyetinin bu yıl dünyanın 59 ülkesinden 5500 başvuruyu değerlendirdiği organizasyonda "Ofis/Endüstri Yapıları" kategorisinde ödüllendirildi.

Devamını Oku

ERGONOMİK VE SOFİSTİKE MUTFAKLAR

Mimari Tasarım Sanat

Modüler mutfak sektörünün önde gelen isimlerinden Demsaş, tüketici beklentilerini çağın yenilikleriyle birleştiriyor ve ergonomik mutfaklar sunuyor.

Devamını Oku

ÖZEL ŞEFLERE ÖZEL OCAKLAR

Mimari Tasarım Sanat

Hayat verdiği yenilikçi fikirlerle 100 yılı aşkın süredir geleceğe yön veren Hoover, farklı tasarımı ve kullanım şekliyle dikkatleri üzerine çeken yeni ankastre ocak serisi Domino ile mutfakta harikalar yaratma fırsatı sunuyor.

Devamını Oku

BAKAN ÖZHASEKİ: “2030’A KADAR HER YIL 500 BİN BİNANIN YENİLENMESİ LAZIM”

Özel Haber

Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği), 35. Olağan Genel Kurulu öncesi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla ‘Türkiye İnşaat Sektörü 2017 yılı Öncelikler ve Hedefler’ toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 2030’a kadar İstanbul’da 7 şiddetinin üzerinde bir deprem beklendiğini ve bu gerçekleşmeden önce 7 milyon binanın değişmesi gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

TÜRKİYE İMSAD’IN 35. OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Özel Haber

Türkiye İMSAD’ın (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) 35. Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Yönetim kurulunun iki yılda bir seçildiği Türkiye İMSAD’da başkanlık görevine, Kale Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Ferdi Erdoğan geldi. Başkanlık görevini Fethi Hinginar’dan devralan Ferdi Erdoğan, önceki dönemde Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu. Genel kurulda konuşan Türkiye İMSAD’ın yeni başkanı Ferdi Erdoğan, sektörde kalitenin, rekabet ve istihdam konularının önemine değinerek, Türkiye İMSAD’ın bu konularla ilgili çalışmalarına devam edeceğini kaydetti. Enerji verimliliğinin de çok önemli olduğunu ifade eden Erdoğan, sektörün madencilik ve lojistik alanında çalışmalar yapması gerektiğinin altını çizdi.

Devamını Oku

MARKALI REZİDANSLAR, KONUTTA SATIŞI HIZLANDIRIYOR

Özel Haber

Y Kuşağı ve çocuklarını büyütmüş, birikimi olan ve orta yaşı geçmiş kuşağın gereksinimi, konut pazarını rezidans yönünde geliştiriyor. Bu ihtiyaç doğrultusunda; zincir markaların işlettiği ve hizmet verdiği otel ve rezidanslarla işbirliğine giden projelerin satışı hızlanıyor. Yatırımcı ve lokasyon güvenilir ise markanın satış hızına katkısı yüzde 20. Yatırımcı ilk kez piyasaya çıkıyorsa ve lokasyon potansiyel taşıyan bölgenin dışında ise markanın satış hızına katkısı yüzde 40’a kadar çıkabiliyor.

Devamını Oku

TÜRKİYE’DE HANE HALKININ TASARRUF ORANI YÜZDE 9,4

Özel Haber

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK), son dönemde yaptığı araştırmaya göre; Türkiye’de tasarruf oranı yüzde 24,8 iken hane halkının tasarruf oranı ise yüzde 9,4 şeklinde Tasarruf oranlarının düşük seviyelerde olması, ülke insanının kazancıyla doğru orantılı ve tasarruf konusunda da ülke olarak bilinç düzeyimiz yeterli seviyede değil. Bugün, bireysel birikimleriyle ev sahibi olmakta zorlanan bireyleri tek çatı altında birleştirerek kolektif bir güç oluşturan Birevim, 160 aya varan taksit imkanıyla dar gelirli vatandaşlarımızın ev sahibi olmasını kolaylaştırıyor.

Devamını Oku

İNŞAAT SEKTÖRÜ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Özel Haber

TÜİK’in açıkladığı Ocak ayı konut satış rakamlarını sektör profesyonelleri yorumladı.

Devamını Oku

İNŞAAT SEKTÖRÜ 2017’DE YÜZDE 5 BÜYÜYECEK

Özel Haber

Yapı-Endüstri Merkezi’nce yayımlanan Türk Yapı Sektörü Raporu 2016’da yaklaşık 2 milyon kişinin istihdam edildiği inşaat sektörünün 2017’de devam eden projeler ile birlikte yüzde 5 büyüyeceği öngörülüyor. İnşaat malzemeleri ihracatının da yükselerek 16-16,5 milyar dolar arasında gerçekleşmesi bekleniyor.

Devamını Oku

İSTANBUL’U ORTAK AKIL YÖNETECEK

Özel Haber

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası kent konseyleri bir araya gelerek önemli bir ortak karar aldı. Bundan böyle, ilçe konseylerinin ortak sorunları sekiz ilçede kurulan komisyonlar aracılığıyla, il bazında İstanbul Kent Konseyi’nde ele alınacak.

Devamını Oku

ATIK SU YÖNETİMİ ANCAK DOĞRU EKİPMAN İLE MÜMKÜN

Özel Haber

ACO Türkiye Genel Müdürü Kerem Altınöz, 22 Mart Dünya Su Günü için yaptığı açıklamada “Atık suyun doğru yönetilebilmesi, su döngüsünün en kritik alanını oluşturuyor. Hızlı endüstrileşme ve kentleşme nedeniyle bu konuda ülkeler zamanla yarışıyor. Eğer atık suyun etkin yönetimi için hemen adım atılmazsa ülkemiz de hızla su fakiri ülkeler sınıfına girecektir. Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada atık su yönetimi toplum sağlığı açısından da önem taşıyor.” dedi.

Devamını Oku

ODE YALITIM 2017 SATIŞ EĞİTİM TOPLANTISI’NI ÇORLU FABRİKASINDA DÜZENLEDİ

Sektörden

ODE, üç gün süren 2017 Satış Eğitim Toplantısı’nı Çorlu fabrikasında düzenledi. Toplantının ikinci gününde “Global Marka O-la-ca-ğız” başlıklı bir sunum yapan ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, ODE’nin önce bölgesel güç sonra global marka olma vizyonunu ve bu vizyona ulaşmada atılacak adımları paylaştı. Geçtiğimiz günlerde düzenlediği farklı toplantılarla, global marka olma yolunda 2020 hedeflerini bayi ve tedarikçileri ile de paylaşan ODE’nin çalışanları için düzenlediği eğitim programı kapsamında, yalıtım sektörü ve satıştaki son trendler de her yönüyle ele alındı.

Devamını Oku

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ GÜVENLİ KALIP VE İSKELE KURMAK İÇİN YARIŞTI

Sektörden

Asya ve Avrupa’nın en büyük kariyer fuarı “İTÜ Kariyer Zirvesi (İKZ)” bu yıl 21-22 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi. DOKA Kalıp İskele, İKZ’17 etkinliğinde geleceğin mühendisleri ile buluştu. Öğrenciler, Doka’nın “güvenli, hızlı, verimli” felsefesine uygun iskele ve kalıp kurmak için yarıştı.

Devamını Oku

BUDERUS TOPTANCI BAYİ TOPLANTISINI DUBAİ’DE GERÇEKLEŞTİRDİ

Sektörden

‘Buderus Toptancı Bayi Toplantısı’ Dubai’de 07-10 Şubat tarihlerinde gerçekleşti. Bayiler bu toplantı sırasında Bosch Termoteknik Dubai ofisi ve Abu Dabi’nin önde gelen ‘Al Zaine’ projesinde kullanılan Buderus isitma kazanları ve güneş enerjisi sistemleri ​uygulamalarını yerinde görme fırsatını yakaladılar. Toplantıda 2016 yılı değerlendirilirken, 2017 yılına dair stratejiler de paylaşıldı.

Devamını Oku

SARAY, YENİLİKÇİ ÜRÜNLERİYLE AVRASYA PENCERE FUARI’NDA YERİNİ ALIYOR

Sektörden

Yeniliklerin takipçisi ve üreticisi, alüminyum sektörünün önde gelen firmalarından Saray Alüminyum, 8-11 Mart tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleşecek olan 18. Uluslararası 2017 Avrasya Pencere Fuarı’na katılacak.

Devamını Oku

BENEVRE BEYTEPE ŞEHRE İHTİYAÇ DUYMADAN ŞEHRİ YAŞATMAYI HEDEFLİYOR

Vitrin

Ağustos 2017 yılında konut sahiplerine kapılarını açacak olan Benevre Beytepe sunduğu sosyal alanlar ile fark yaratıyor.

Devamını Oku

TEM POINT GÜL PROJE, MERAKLA BEKLENEN YATIRIMINI HAYATA GEÇİRİYOR

Vitrin

Gül Proje’nin Sultangazi’de TEM üzerinde hayata geçirdiği ‘TEM Point’ projesinde ön satışlar başladı. İster oturma, ister yatırım amaçlı konut almak isteyenler için ‘TEM Point’te ilk 50 daire peşin alımlarda metrekaresi 3 bin 800 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Devamını Oku

BÜYÜKYALI “YENİ ŞEHİRCİLİK”

Vitrin

Emlak Konut güvencesiyle, Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat, İstanbul Kazlıçeşme sahil yolunda, dünya standartlarında bir “yeni şehircilik” projesini, Büyükyalı adıyla hayata geçiriyor.

Devamını Oku

STARLIFE SİLİVRİ LÜKS VE MÜSTAKİL YAŞAM

Vitrin

Bahar aylarının yaklaşması ile birlikte İstanbul’a en yakın noktalardaki müstakil villalara yönelen yatırımcılar primlenme oranı en yüksek bölgelerden biri olan Silivri’yi tercih ediyorlar.

Devamını Oku

TUAL BAHÇEKENT & TUAL ADALAR YÜZDE 5 PEŞİNAT 240 AY VADE FIRSATINA YOĞUN İLGİ

Vitrin

İnşaat sektörüne ivme kazandırmayı amaçlayan ‘yüzde 5 peşinat 240 ay vade’ kampanyasına 'Tual Bahçekent ve Tual Adalar’ projeleriyle katılan Dağ Mühendislik, kampanyanın başladığı günden bu yana yoğun ilgiyle karşılaşıyor. Dağ Mühendislik, kampanyanın start aldığı günden bu yana toplam 74 milyon TL ciro elde ederek 142 adet satış gerçekleştirdi.

Devamını Oku

SOCAR TOWER ‘ULUSAL TAKDİR ÖDÜLÜ’

Vitrin

Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR’ın Bakü’de yer alan merkezi SOCAR Tower, tüm dünyada bilinen ve mühendislik alanında olağanüstü başarı elde etmiş projelere takdim edilen Amerikan Mühendislik Şirketleri Konseyi tarafından ödül almaya hak kazandı. Gösterişli yapı, Yüksek Mühendislik Ödülleri kapsamında ‘Ulusal Takdir Ödülü’nün sahibi oldu.

Devamını Oku

MEKANLARDA DERİNLİK ZAMANI

Vitrin

Seramiksan, New Orleans serisi ile beyazın en güzel halini seramiğe yansıtırken yaşam alanlarında natürel bir hava estiriyor.

Devamını Oku

PÜRÜZSÜZ GEÇİŞLİ DUŞ ZEMİNİ

Vitrin

İsviçreli sıhhi tesisat markası Geberit, son teknolojiyi kullanarak geliştirdiği yeni duş zemini Setaplano ile konforu kişisel hijyenle buluşturuyor.

Devamını Oku