Nisan 2017

TMS YÜKSEK STANDARTLARIYLA GLOBAL MARKA OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

Ayın Konuğu

“Ürünlerimiz mühendislik projelerinde kullanılıyor. Dolayısıyla ürünü verirken yanında mühendisliğini, süpervizörlüğünü yapmış olmamız ve uygulamasını değil ama uygulanabilir hale gelecek şekilde teknik desteğini sağlamış olmamız gerekiyor. Bizim farkımız esasında oradan geliyor. Yurt dışında çalışabilmenin zaten şartlarından birisi bu.”

Devamını Oku

MARMARA KULE’NİN TERCİHİ “SARI PERDELER”

Çözüm Ortağı

Yüksek yapı inşaatlarının maksimum güvenlikle ve her türlü hava koşulunda aksamadan gerçekleştirilmesini sağlayan, Doka Xclimb 60 Koruma Perdesi, Kartal’ın avantajlı lokasyonunda konumlandırılan Marmara Kule’nin tercihi oldu.

Devamını Oku

ADRES YALIKAVAK’IN İKLİMLENDİRME SİSTEMİ

Çözüm Ortağı

Daikin, denize sıfır konumuyla Bodrum’un en prestijli projesi olmaya aday olan Adres Yalıkavak’ın iklimlendirme çözüm ortağı oldu. Projede Daikin’in kullanıcı tercihlerini ön planda tutan Daikin Mini VRV ve VRV IV heat pump sistemleri tercih edildi.

Devamını Oku

Kurumsallığı dinamizmle bütünleştiren bir tasarım: halaman matbaacilik ofisi

DOSYA // İÇ MEKANI TASARLAYANLAR EDDA MIMARLIK

Tasarımlarında kullanıcı tercihlerini en önemli kriterlerden biri olarak değerlendiren EDDA Mimarlık, Halaman Matbaacılık için gerçekleştirdiği iç mekan ofis tasarımında geleneksel kalıplardan uzak, şeffaf ve akıcı bir görünüm elde ederek, sıradan yönetim ofislerine karşı özgün bir alternatif oluşturuyor.

Devamını Oku

İZMİT KÖRFEZİ GEÇİŞİ OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ SERGİ ALANI

DOSYA // İÇ MEKANI TASARLAYANLAR KARBON

10 milyar dolar bütçeye sahip, yap-işlet-devret yöntemiyle yapılan İstanbul – İzmir Otoyolu Projesi kapsamındaki İzmit Körfez Geçiş Köprüsü için Gebze’deki dinlenme tesisinde, 270 m2 lik alanda, dünyanın en geniş açıklığa sahip 3. asma köprüsünün anlatıldığı sergi alanının mimari tasarımı; serginin ve sergilenecek elemanların, görsellerin de tasarlanması için Karbon tercih edildi.

Devamını Oku

Teknolojiyle entegre, mutlu ve verimli ofisler

Dosya İç Mekan

25 yılı aşkın tecrübesiyle ofis mekanları üzerine uzmanlaşan Yüksek Mimar Gürhan Bakırküre liderliğindeki Bakırküre Architects, Y kuşağının ve arkadan gelen Z kuşağının beklentilerini de analiz ederek, gelişen teknoloji ve sağladığı avantajlara entegre olmuş ofisler tasarlıyor.

Devamını Oku

Yaprak yeşili, barok motifli duvarlar

Dosya İç Mekan

Mekânlarda doğayla kurulan ilişkiyi Artstone Karoart koleksiyonunun “yeşil” dokunuşlarıyla hissetmek mümkün olacak.

Devamını Oku

Modern ofis aydınlatmasında insan merkezli aydınlatma dönemi

Dosya İç Mekan

OSRAM, ofislerde bireysel aydınlatma için Scriptus aydınlatma armatürleri serisini hayata geçirdi.

Devamını Oku

Mekanlara bahar dokunuşu

Dosya İç Mekan

Seramiksan Serena serisi ile yaşam alanları canlanırken, mekanlara dinamizm geliyor.

Devamını Oku

Pürüzsüz geçişli duş zemini

Dosya İç Mekan

İsviçreli sıhhi tesisat markası Geberit, son teknolojiyi kullanarak geliştirdiği yeni duş zemini Setaplano ile konforu kişisel hijyenle buluşturuyor.

Devamını Oku

MALZEME KULLANIMINDA YENİ ÇÖZÜMLER

Luxury by Ozan EKŞİ

Son yıllarda projeler arttıkça yeni malzeme çözümleri de peş peşe listeye ekleniyor. Mekanların yaşama sürecini etkileyen, tarzlarını belirlemede önemli rol oynayan bu yeni çözümleri tanıyalım.

Devamını Oku

RÜZGAR ve KORUMA PERDELERİNDE BİR İLK TMS CLİMBEX® HİDROLİK TIRMANMA SİSTEMLERİ

Makale

Nisan ayında kapılarını açacak olan Emaar Square projesinin prestij yapısı The Adress Hotel & Residence Kulesi çalışmalarında sona yaklaşılmakta. Projenin tüm kısımlarında olduğu gibi kule kısmında da yüklenici firma Tav&Sera, TMS Kalıp ve İskele Sistemleri ile çalışmaya devam etmektedir. Yapının çekirdek kısmının hidrolik tırmanması işini başarıyla sürdürmekte olan TMS, Rüzgar Koruma Perdesi ile farklı bir başarıya imza atmaktadır.

Devamını Oku

AUSTROTHERM TÜRKİYE YENİ EPS ISI YALITIM LEVHALARINI SUNDU

Malzeme - Ürün

Avrupa’da 19 EPS ve XPS fabrikası ile Austrotherm, Türkiye’de yeni ürünlerini 2017 yılında dış cephe ısı yalıtım pazarına sundu.

Devamını Oku

GELECEĞİN AKILLI ASANSÖRÜ

Malzeme - Ürün

HyundaI Elevator tarafından tasarlanan dev, akıllı ve dokunmatik ekranlı “Anyvator”, Almanya’da düzenlenen IF DesIgn Awards’ta altın ödülün sahibi oldu. İçinde hiçbir buton ve kontrol paneli bulunmayan asansöre binenler, bir duvarın tamamını kaplayan akıllı ekranın herhangi bir noktasına dokunduklarında çıkan dijital panelden gitmek istedikleri katı seçebiliyorlar.

Devamını Oku

YAĞMUR SUYUNU GERİ KAZANDIRAN SİSTEM

Malzeme Ürün

Yağmur suyunun geri kazanımına büyük önem veren ACO, Rain4me adını verdiği ürünle yağmur suyunun yeniden kullanılmasına olanak sağlıyor.

Devamını Oku

ERYAP GRUP YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

Marka

“Aldığımız kapasite artırım kararı ile taş yünü ürünümüzdeki pazar payını ciddi oranda artıracağımızı düşünüyoruz. Taş yünü gibi diğer ürün gruplarımızda da yeni ürün çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bununla birlikte devam eden AR-GE çalışmalarımızın ortaya çıkaracağı sonuçların bir kısmını 2017 yılı içerisinde yatırıma çevirebileceğimize inanıyoruz.”

Devamını Oku

GF HAKAN PLASTİK GEORG FISCHER’DEN GOLD AWARD ALDI

Marka

GF Hakan Plastik, Georg Fischer’in bulunduğu ülkeler içerisinde 2020 hedefleri doğrultusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla Boru Sistemleri (Piping Systems) grubunda en başarılı şirket ödülünü aldı.

Devamını Oku

CANDY GROUP MEILING İLE ÇİN PAZARI İÇİN STRATEJİK İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Marka

Candy Group, Çin’de elektronik sektörünün önde gelen firmalarından Sichuan Changhong Electric Co., Ltd’in bir kolu olan Hefei Meiling Co., Ltd (“Meiling”) şirketi ile bir stratejik işbirliği anlaşması imzaladı.

Devamını Oku

SHELL’İN YAKITLARIYLA VERİMLİ BİR İŞ ORTAKLIĞI

Marka

“İnşaat sektöründe faaliyet gösteren iş ortaklarımızın operasyonel verimliliğine katkıda bulunabilecek ve maliyetlerini düşürebilecek ürün ve hizmetleri sunuyoruz.”

Devamını Oku

TÜRKİYE, MIPIM 2017’DE ULUSLARARASI YATIRIMCI İÇİN TAM ANLAMIYLA ÇEKİM MERKEZİ OLDU

Özel Haber

Türkiye’nin 600’e yakın kişi ve 250 kuruluşun yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla bakanlık düzeyinde temsil edildiği MIPIM 2017, uluslararası yatırımcı için tam anlamıyla çekim merkezi oldu. Türkiye’den İstanbul, Antalya, Balıkesir, Hatay, Eskişehir ve Kocaeli’nin yanı sıra Beyoğlu’nun da yer aldığı fuarda Türkiye’ye ait 1.800 metrekarelik alandaki projeler kadar etkinlikler de uluslararası yatırımcının ilgisiyle karşılaştı.

Devamını Oku

GYODER BAŞKANI AZİZ TORUN: “SEKTÖRDE DEĞİŞİM SÜRMELİ”

Özel Haber

GYODER Başkanı Aziz Torun, “Sektörde değişim sürmeli. Finansman modeli olarak kullanılan Sat-Yap modeli sürdürülebilir olmadığı için tek alternatif olmaktan çıkarılmalı, yeni finansman modelleri geliştirilmeli” dedi.

Devamını Oku

YABANCI YATIRIMCI VE GURBETÇİ KONUT STOĞUNU ERİTİR

Özel Haber

Gayrimenkul sektörüne yönelik getirilen yeni uygulamalar konut almak için cazip fırsatlarla dolu bir süreç başlattı. Yabancıların ardından gurbetçi vatandaşlar için de konut ya da işyeri satışlarında KDV kaldırıldı. Son olarak da 30 Eylül 2017’ye kadar konutlarda ödenecek tapu harcında indirime gidildi. Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, “Konut sektörü canlı bir döneme giriyor. İlk gelenin en cazip avantajı yakalayacağı bir süreç başlıyor” dedi.

Devamını Oku

“YATIRIM İÇİN UYGUN ZAMAN”

Özel Haber

Moment Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Uyar, inşaat sektöründe yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. İnşaat girdi fiyatlarında yüzde 20 oranında bir artış olmasına rağmen, satış fiyatlarına bu durumu yansıtmadıklarını anlatan Uyar “Yatırım açısından en uygun zaman” vurgusu yaptı.

Devamını Oku

TAPU HARCI EYLÜL SONUNA KADAR BİNDE 15

Özel Haber

Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile tapu harcı indirimi geldi ve bazı sözleşmeler için damga vergisi sıfırlandı. Mevcut oranı “binde 20” olan tapu harcı konut ve iş yerlerinde (kat irtifakı tesis edilmiş olanlar dahil) artık “binde 15” oranında tahsil edilecek. Söz konusu indirim uygulaması 30 Eylül 2017 de dahil bu tarihe kadar uygulanacak. Konuyla ilgili olarak sektör profesyonelleri görüşlerini bildirdiler.

Devamını Oku

‘ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ’ ARSA FİYATLARINI ŞİMDİDEN % 23 ARTIRDI

Özel Haber

ERA Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, geçtiğimiz günlerde temelleri atılan ‘1915 Çanakkale Köprüsü’nü gayrimenkul sektörü açısından değerlendirdi. Bölgede son 1 yılda arsa fiyatlarında yüzde 23‘lük bir artış görüldüğünü belirten Atalay, köprü bittiğinde bölgeye ulaşımın kolaylaşacağını, bu sayede turizm ve ticaretin de gelişeceğini belirtti.

Devamını Oku

İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ BİLEŞİK ENDEKSİ YENİDEN ARTIŞA GEÇTİ

Özel Haber

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, geçen ağustos ayından bu yana ilk kez şubat ayında yükseliş gösterdi. Bileşik Endeks, geçen yılın şubat ayına göre 6,91 puan gerilerken, bir önceki aya göre 1,25 puan arttı. Bu artışta her üç alt endeksteki yükselme etkili oldu.

Devamını Oku

“TÜRKİYE ÇİMENTO SEKTÖRÜ 10 YILDA ÜRETİMİNİ YÜZDE 50 ARTIRDI, AVRUPA’NIN LİDERİ OLDU”

Özel Haber

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), Türkiye çimento sektörünün son 10 yılda üretimini yüzde 50 artırarak Avrupa lideri olduğunu açıkladı. Dünya çimento üretiminde de ilk beşte yer alan Türkiye çimento sektörünü değerlendiren ÇEİS Yönetim Kurulu Başkanı Tufan Ünal, “2016 yılında 77 milyon ton üreten sektörümüz, sadece iç pazardaki ihtiyacı karşılamakla kalmıyor, ihracat da yapıyor. Çimento sektörü olarak üretimde tamamen yerli ham madde kullanıyoruz. Cari açık yaratmayan, hatta kapatan bir sektör olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Devamını Oku

NEF, EBRD İLE ORTAK GAYRİMENKUL GELİŞTİRECEK

Özel Haber

Gayrimenkul sektörüne getirdiği yeni ve farklı tasarımlarla adından sıkça söz ettiren Nef, gayrimenkul geliştirmek için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile güç birliğine gitti. 120 milyon dolarlık sermaye ile Nef& EBRD Gayrimenkul A.Ş.’yi kuran Nef ve EBRD, ilk etapta 600 milyon dolar yatırımla 5 bin konut, 6 bin yatak kapasiteli akademik rezidans geliştirecek.

Devamını Oku

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ SUR YAPI ÜSTLENDİ

Özel Haber

Sur Yapı, Antalya Kepez-Santral bölgesinde yeni bir kentsel dönüşüm projesine başlıyor. 1.400.000 m² lik arazi üzerinde bir yaşam merkezi inşa edecek olan Sur Yapı, projenin ilk etabında hak sahiplerinin dairelerini tamamlamayı hedefliyor. Kentsel dönüşüm projesinde 15 bin konutun yanı sıra kültürel alanlar, okullar, sağlık tesis alanları, ofisler, ticari alanlar da yer alacak.

Devamını Oku

ATIK YÖNETİM TEKNOLOJİSİNİ DEĞİŞTİREN KAMYONLAR

Şantiye

Tüm faaliyetlerinde çevresel etkileri dikkate alarak olumsuz çevresel etkileri kaynağında kontrol altına alIP azaltan kapsamlı önlemlerle alanında bir örnek olan Mercedes-Benz Türk, GEÇTİĞİMİZ AY İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 13. Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı’na katıldı.

Devamını Oku

ERGONOMİK AKÜLÜ DARBELİ SOMUN SIKMA MAKİNESİ

Şantiye

PanasonIc’in yeni ürünü EY 7552 LS2S Akülü Darbeli Somun Sıkma Makinesi; klima kurulumu, genel inşaat, döşeme, bakım ve onarım gibi konularda ustaların işini çok daha kolaylaştırıyor.

Devamını Oku

AVRASYA PENCERE, KAPI VE CAM FUARLARI BU YIL REKOR ZİYARETÇİ SAYISINA ULAŞTI

Sektörden

Pencere, kapı ve cam endüstrilerinin tüm bileşenlerini bir araya getirmek için yola çıkan dünyanın ikinci, Avrasya Bölgesi’nin ise en büyük ihtisas fuarı Avrasya Pencere, Kapı ve Cam 2017, 8-11 Mart 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 61.129 ziyaretçiyi ağırladı.

Devamını Oku

ŞİŞECAM DÜZCAM ENERJİ TASARRUFU SAĞLAYAN ÜRÜNLERİ İLE ‘AVRASYA CAM FUARI’NDAYDI

Sektörden

Avrupa’nın en büyük düzcam üreticisi konumunda olan Şişecam Düzcam, ‘Avrasya Cam 2017 Fuarı’nda bu yıl da yerini aldı. Şişecam Düzcam, Avrasya Bölgesi’nin en önemli cam endüstrisi fuarında sergilediği yüksek performanslı ürünleriyle büyük ilgi gördü.

Devamını Oku

DOĞALTAŞ SEKTÖRÜ, MARBLE FUARI’NDA BEKLENTİLERİNİN KARŞILIĞINI BULDU

Sektörden

2017 yılı için yüzde 20 ihracat artış hedefleyen Türk Doğaltaş Sektörü, dünyanın büyük iki fuarından biri olan 23. Marble Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda ithalatçılarla, ihracatçıları bir araya getirdi.

Devamını Oku

ODE YALITIM’A ISH 2017’DE BÜYÜK İLGİ

Sektörden

Yalıtımda dünya markası olma vizyonu doğrultusunda her alandaki yatırımlarına ara vermeden devam eden ODE, dünyanın önde gelen iklimlendirme fuarı olan ISH 2017’de büyük ilgi gördü.

Devamını Oku

MERCEDES-BENZ TÜRK, 50. YILINDA 50 STARTUP’A DESTEK VERİYOR

Sektörden

Mercedes-Benz Türk, 50. kuruluş yıl dönümünü kutladığı 2017 yılında 50 startup’a 500.000 TL’lik ödül vereceği bir yarışma düzenliyor.

Devamını Oku

NOVAWOOD GELECEĞİN MİMAR VE TASARIMCILARINA AHŞAP SEKTÖRÜNÜ TANITTI

Sektörden

2005 yılından bu yana ahşap sektöründe faaliyet gösteren Novawood, Atılım Üniversitesi’nde ahşap sektörü temalı konferansa katıldı. Novawood Genel Müdür Yardımcısı Göksel Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirilen konferansta, Novawood’un ahşap sektöründeki bilgi ve tecrübesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğrencilerine aktarıldı.

Devamını Oku

SARAY ALÜMİNYUM İŞ ORTAKLARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Sektörden

Geliştirdiği yenilikçi iç ve dış cephe çözümleriyle, 1980 yılından bugüne inşaat sektörüne hizmet veren Saray Alüminyum, Türkiye’nin birçok ilinde ürünlerinin satışını yapan bayileri, iş ortakları ve sektör yayınlarıyla buluştu, şirkete olan katkıları için teşekkür etti.

Devamını Oku

SELENIUM RETRO 9 İLE AŞÇIOĞLU ATAKÖY’DEKİ YATIRIM MİKTARINI 315 MİLYON USD’YE ÇIKARDI

Vitrin

Aşçıoğlu Grubu, 50’nci yılında Ataköy’deki üçüncü projesi Selenium Retro 9’u satışa sundu. 125 milyon dolar yatırımla gerçekleştirilecek Selenium Retro 9, iki blok halinde, 60 metrekareden 124 metrekareye kadar değişen alanlarda 1+1 ve 2+1 formatta 225 konut ve 108 ofis ve 23 adet mağazadan oluşacak. Aşçıoğlu Grubu, Selenium Retro 9’u tamamlayarak 5 yılda toplam 315 milyon dolar yatırımla 180 bin metrekare inşaat alanı üzerine konut, ofis ve mağazalardan oluşan 1.100 birim inşa etmiş olacak.

Devamını Oku

YEŞİLMAVİ ADALAR VE ORMAN MANZARASINA SAHİP

Vitrin

Sur Yapı, Manzarası Mavi, Havası Yeşil sloganıyla satışa çıkardığı Yeşilmavi projesinde tertemiz orman havasıyla adalar manzarasını birleştirdi.

Devamını Oku

URANKENT 7’NCİ PROJE BAŞLIYOR

Vitrin

Uran Holding’e bağlı Uransan AŞ’nin projeleriyle adını alan semt haline gelen Urankent’te yedinci projenin son hazırlıkları tamamlandı.

Devamını Oku

PIXELL PRIME MONDRIAN’IN ESERLERİNDEN İLHAM ALDI

Vitrin

Aycan&Feres İş Ortaklığı, Kağıthane’de hayata geçirdiği Türkiye’nin ilk ve tek dikey orman projesi Greenox Urban Residence’tan sonra bölgede yine sıra dışı bir projeye imza atıyor. Ünlü ressam Piet Mondrian’ın eserlerinden ilham alarak tasarlanan Pixell Prime projesi yükseldiği mahallede sanat rüzgarı estirecek.

Devamını Oku

DEKON SENKRON FİNANS MERKEZİ’NDE YÜKSELİYOR

Vitrin

Finans Merkezi’nin kalbinde yükselen Dekon Senkron, 63 ile 109 metrekare arasında değişen büyüklükleri, hem konut, hem ev-ofis olarak kullanılabilmesi, proje kapsamında yer alan ticari alanları, geniş balkonları ve 4,800 TL’den başlayan metrekare birim fiyatı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Devamını Oku

HEP İSTANBUL ULAŞIM AÇISINDAN AYRICALIKLI LOKASYONA SAHİP

Vitrin

Tekfen Gayrimenkul tarafından Avcılar, Beylikdüzü ve Esenyurt ilçelerinin kesişiminde, E-5 ve TEM Otoyolu bağlantı noktasında ulaşım açısından bölgenin ayrıcalıklı lokasyonunda hayata geçirilen HEP İstanbul, fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Devamını Oku

PIAZZA KONUTLARIN YÜZDE 65’İ SATILDI

Vitrin

Rönesans Gayrimenkul Yatırım tarafından Maltepe’de hayata geçirilen Adalar manzaralı Piazza projesinde uygulanan yüzde 5 peşinat ile 60 ay vade farksız, 120 ay yüzde 0.45 ve 240 ay yüzde 0.79 vade oranları satışlarda hareketlilik yaşanmasına sebep oldu. Ekim ayında satışa çıkan Piazza’nın konut bloğundaki rezidansların yüzde 65’i satıldı.

Devamını Oku

İNCEK GREEN ÖRNEK DAİRESİ HAZIR

Vitrin

Sinpaş GYO’nun Ankara’da geliştirdiği İncek Dünyası’nın en yeşil etabı İncek Green’in örnek dairesi, Ankaralıların beğenisine sunuldu.

Devamını Oku