Mayıs 2017

YALE TÜRKİYE BÜYÜK YATIRIM BÜTÇESİYLE ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE PAZARI HAREKETLENDİRECEK

Ayın Konuğu

“Yale Türkiye olarak gelecek döneme ait hedefimiz Türkiye ve Türkiye’ye bağlı olan Türki Cumhuriyetler, Rusya, Belarus, Ukrayna ve Gürcistan’daki pazar payımızı arttırmak olacaktır. Geçen yıla kadar sadece ithal ürün satan bir firmadan, üretimini Türkiye’de de yapmaya başlayan bir yatırımcı şirket profiline dönmeye başladık. Önümüzdeki dönemlerde ülkemizdeki üretimimizi arttırmayı, yeni yatırımlar ve şirket satınalmaları ile büyümeyi planlıyoruz.”

Devamını Oku

NİDAPARK KISMET APARTMANI İKLİMLENDİRME SİSTEMİ

Çözüm Ortağı

Nidapark A.Ş. tarafından İstanbul Kadıköy’de inşa edilen Kısmet Apartmanı ısıtma-soğutma ihtiyacı, yüksek verimle çalışan Mitsubishi Heavy VRF klima sistemleri ile sağlanıyor.

Devamını Oku

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNE ÇÖZÜM BULAN BİR MUTFAK MARKASI: ARMONY

Luxury by Ozan EKŞİ

Emlak sektörünün yükselmesi ve toplu yaşam alanlarındaki standartların ve beklentilerin artışı ile mekanlar, çözüm anlamında hızla yetenek kazanıyor; bu alanların başında ise mutfaklar geliyor. Bu doğrultuda erişilebilir fiyatlar ve kaliteyi aynı çizgide tutabilen markalar üstünlük elde etmekte. Bu markalardan biri de Armony.

Devamını Oku

VINC’I 8О PERDE VE KOLON KALIPLARI 3. HAVALİMANI PROJESİNDE

Makale

44 yıl önce Kocaeli şehrinde kurulmuş olan TMS Grup, Kalıp ve iskele alanında emin adımlarla ilerlemektedir. Öncelik olarak müşteri memnuniyeti ve güvenini ön planda tutan TMS GRUP yurt içi ve yurt dışında malzeme tedariki ve verdiği teknik destek ile tercih edilen önemli bir firma durumunda olup çalışmalarına özveri ve hızlı bir şekide devam etmektedir.

Devamını Oku

ŞANTİYELERDE ÖNCELİK GÜVENLİK

Makale

İş kazalarının en çok meydana geldiği yerler inşaatlar. Maalesef her yıl onlarca insanımızı bu kazalarda kaybediyoruz. İnşaatlarda meydana gelen ölümcül kazaların %46’sı yüksekten düşmeye bağlı olarak yaşanmaktadır. Bunu taşıma, yükleme-kaldırma ve elektrik kazaları takip etmektedir

Devamını Oku

SESSİZ VE ESNEK ATIK SU BORULAMA SİSTEMİ

Malzeme - Ürün

GF Hakan Plastik’in Silenta ürün grubunun esnekliği ve sessizliği ile ön plana çıkan üyesi Silenta 3A, yüksek darbe dayanımı ve ses koruması gerektiren tüm noktalarda yüksek performans sergiliyor.

Devamını Oku

SARAY ALÜMİNYUM KARBON AYAK İZİNİ SİLMEK İÇİN RÜZGÂR TRİBÜNLERİNE 6.6 MİLYON AVRO YATIRDI

Marka

Saray Alüminyum birbiri ardına faaliyete geçirdiği 2 rüzgâr enerjisi santrali ile bir yılda 9 milyon kWh elektrik enerjisi üretimi gerçekleştirdi. Bu sayede üretim tesislerinde kullandığı elektrik enerjisinin yaklaşık % 22’sini kendi başına karşıladı. Karbon ayak izi konusunda da sektöre öncülük eden Saray, üçüncü rüzgar tribünü ile bu oranı % 30’un üzerine çıkararak iklim değişikliğine olan duyarlılığını daha da pekiştirecek.

Devamını Oku

ENTEGRE HARÇ YERLİ ÜRETİCİ OLMANIN AVANTAJIYLA HİZMET KALİTESİNDE ÖNE ÇIKIYOR

Marka

“Yerli bir üretici olarak yurt içinde müşterilerimize her zaman en iyi hizmeti sunmak odağımız. Bu şirket kültürümüzde var. Şirketimizde kimse müşterilerimizden gelen telefonu cevapsız bırakamaz. En kısa sürede dönüş yapmak zorundadır. Bu konuda çok disiplinli çalışıyoruz.”

Devamını Oku

ERSAŞ ALÜMİNYUM KOMPOZİT PROFİL SERİSİYLE İDDİALI

Marka

Ersaş Alüminyum A.Ş. Murahhas Yöneticisi Esat ERDURAK, Avrasya Pencere Fuarı’nda lansmanını yaptıkları yeni PAL System Serisiyle ilgili detaylar ve yurt dışı ziyaretçi profili hakkında sorularımızı yanıtladı.

Devamını Oku

SAKİN, DİNGİN VE KULLANICI ODAKLI BİR İÇ MEKAN TASARIMI

Mimari Tasarım Sanat

“Tasarım sürecinde oldukça özgür çalıştığımız projelerimizden birisi olan Bricks Hotel’in tüm marka konsepti, uygulama, yatırım koordinasyon süreci gibi tüm adımlarında yatırımcının yanında olmak bize müthiş bir keyfi verdi. Özellikle Erlüks Grub’un kendi markasını yaratma arzusu, vizyonu ve çalışma istediği bizleri bu projeye daha fazla bağladı. Umarım ülkemiz yatırımcıları, tüm sektörlerde aynı vizyonu gösterip, ülkemizin kendi markalarının yaratılmasında öncü olurlar.” Mimar Mehmet Baba

Devamını Oku

BAHADIR KUL MİMARLIK SERGİSİ ANKARA’DA AÇILDI

Mimari Tasarım Sanat

Türk Serbest Mimarlar Derneği ve Koleksiyon Mobilya’nın ortak çalışması Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor serisinin 40. sergisi Bahadır Kul Mimarlık için yapıldı.

Devamını Oku

5 TEPSİYİ 5 AYRI RAFTA AYNI ANDA PİŞİREBİLEN ANKASTRE FIRIN

Mimari Tasarım Sanat

Hoover, 78 litrelik geniş iç hacme, şık görünüme ve üstün teknolojiye sahip ankastre Maxi fırın HOA 2VX ile yemek yapmayı keyifli bir deneyime dönüştürüyor.

Devamını Oku

YENİ BİR SOLUK GHESS

Mimari Tasarım Sanat

Banyo, mutfak ve özel alanlar için esnek çözümler üreten Ghess, ürün tanıtımını Bursa Mavi Mudanya projesindeki bir davetle gerçekleştirdi. Astaşaries’in sürdürdüğü Mavi Mudanya projesinin örnek dairesinde gerçekleşen davette, Bursa ve İstanbul’un değerli mimar ve iç mimarları bir aradaydı. Davette Ghess firmasından Murat Gül, Emrah Hekim, Engin Sancak ve bütün ekip ev sahibi olarak yer aldı.

Devamını Oku

‘GÜÇ BİRLİĞİ’ KAMPANYASINDA 3.3 MİLYAR TL CİRO ELDE EDİLDİ

Özel Haber

‘Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu’ GYODER, ikinci ‘Güç Birliği’ kampanyası ile sektöre ivme kazandırdı. Orta gelirlinin konut edinmesinin hedeflendiği ‘20 yıl vade, düşük faiz’ kampanyası kapsamında, toplam 3 bin 400 konut, 185 ofis satışı yapıldı ve yaklaşık 3.3 milyar TL’lik ciro elde edildi.

Devamını Oku

İNŞAAT MALZEMELERİ İHRACATI TEKRAR CANLANIRKEN, KONUT DIŞI İNŞAAT FAALİYETLERİ ZAYIFLIYOR

Özel Haber

Türkiye İMSAD tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan sektör raporunun nisan ayı sonuçlarına göre, yapı ruhsatlarında gerileme yaşanan konut dışı faaliyetlerin zayıfladığına dikkat çekildi. Turizmde yaşanan sıkıntıların otel yatırımlarını sınırladığı belirtilen raporda, son yıllarda sürükleyici olan ofis ve AVM yatırımlarının da yavaşladığı ifade edildi. İnşaat malzemeleri yıllık sanayi ihracatının 15,40 milyar dolara yükseldiği sektörde, yıllık ihracat büyüklüğünün 2017 genelinde artacağı vurgulandı.

Devamını Oku

DEPREME HAZIRLIKTA KENTSEL DÖNÜŞÜM HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Özel Haber

Türkiye’nin en önemli konularından birinin kentsel dönüşüm olduğunu belirten ERA Gayrimenkul Türkiye Gayrimenkul Geliştirme Direktörü Ufuk Şevki, İstanbul’da yenilenmesi gereken 7 milyon civarında yapının olduğunu hatırlattı Şevki; “Deprem gerçeğiyle yüzleşmek gerekiyor. Depreme hazırlıklı olma konusunda kentsel dönüşüm hayati önem taşıyor ve bu sürecin hızlı ve sağlıklı şekilde yürütülmesi için bilgili gayrimenkul danışmanlarına ihtiyaç var” dedi.

Devamını Oku

TÜRKİYE’DE BİNALARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN ARTIRILMASI PROJESİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDI

Özel Haber

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nün Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile birlikte 2011 yılından bu yana yürüttüğü Küresel Çevre Fonu (GEF) destekli “Türkiye’de Binalarda Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi”nin başarılı çıktılarının paylaşıldığı kapanış toplantısı, geçtiğimiz ay gerçekleştirildi.

Devamını Oku

KORUMA PERDESİ İLE “HEDEF SIFIR”

Özel Haber

Tüm dünyada 28 Nisan, Dünya Çalışma Güvenliği ve Sağlığı Günü olarak, hemen arkasından 4-10 Mayıs tarihleri ise ülkemizde 1987 yılından bu yana  İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası olarak kutlanıyor. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de inşaat sektörü en tehlikeli iş kollarından biri olarak öne çıkıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın verilerine göre ölümlü iş kazalarının yüzde 38’i inşaat işlerinde gerçekleşiyor.

Devamını Oku

2013’TEN BU YANA YILLIK KONUT SATIŞ ORTALAMASI 1.250.000

Sektörden

Türkiye genelinde gerçekleşen konut satışlarını yıllara göre kıyaslayarak değerlendiren EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, 2017 yılı ve sonrasına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Devamını Oku

YAPI FUARI 40. YILINDA KUZEY AFRİKA BÖLGESİ VE KATAR’I AĞIRLIYOR

Sektörden

23 - 27 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlenecek ve bu yıl 40. yılını kutlayacak olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, ürün gruplarına göre ayrılmış 100.000 m2 açık ve kapalı alanda, 1.250 katılımcı firmanın en son ürün, hizmet ve teknolojisini 111.000 ziyaretçiyi buluşturacak. Fuarın İş Geliştirme Platformu kapsamında bu yıl da katılımcı firmalara, sektöre ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak etkinlikler gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

MEGA PROJELERİN ÇÖZÜM ORTAKLARI BİR ARAYA GELİYOR

Sektörden

Karayolu ulaşımı ile ilgili kamu kuruluşları, özel sektör ve üniversiteler arasında iletişim ve işbirliği sağlayan Yollar Türk Milli Komitesi tarafından bu yıl ikinci defa düzenlenecek olan Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara Congresium’da gerçekleşecek.

Devamını Oku

SCHÜCO LOJİSTİK VE EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Sektörden

Türkiye’de büyüyen kadrosu ve kurduğu yeni tesis ile inşaat sektöründe, kalite ve yenilikçi anlayışın yerleşmesine de katkıda bulunmayı hedefleyen Schüco, dünyadaki en önemli ikinci lojistik ve eğitim merkezini Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlı Beyazköy’de kurdu.

Devamını Oku

ONDULINE AVRASYA, BAYİLERİNİ SYDNEY’DE AĞIRLADI

Sektörden

Onduline Avrasya, bayilerini bu kez de Avustralya’nın Sydney kentinde ağırladı. Bu yıl 23’üncüsü düzenlenen uluslararası bayi toplantısına Türkiye’deki bayilerin yanı sıra Onduline Avrasya’nın sorumluluğundaki Azerbaycan, İran, Türkmenistan, İsrail ve Lübnan’dan bayiler de dahil olmak üzere toplam 155 bayi katıldı.

Devamını Oku

SİKA TÜRKİYE BETON 2017 FUARI’NDAYDI

Sektörden

Sika, Türkiye ve bölgesinin en önemli sektörel fuarları arasında yer alan Beton İstanbul 2017’deki standında yeni ürünlerini sergiledi.

Devamını Oku

GF HAKAN PLASTİK BU YIL İHRACATA AĞIRLIK VERİYOR

Sektörden

2017 yılında ihracata ağırlık vermeyi planlayan GF Hakan Plastik, çalışmalarını bu doğrultuda sürdürüyor. Önce 21-23 Şubat tarihleri arasında Türkmenistan’da, ardından 14-18 Mart’ta Almanya’ta alt yapı ve üst yapı ürünlerini uluslararası müşterileri ile buluşturdu.

Devamını Oku

PRYSMIAN GROUP TÜRKİYE, 2016 FAALİYET YILINA İLİŞKİN 54. OLAĞAN GENEL KURULUNUN GERÇEKLEŞTİRDİ

Sektörden

Prysmian Group Türkiye, 2016 faaliyet yılı sonuçlarının değerlendirildiği 54. Olağan Genel Kurulunu geçtiğimiz ay şirket merkezinde gerçekleştirdi.

Devamını Oku

BAYMAK, İNSANA SAYGI ÖDÜLÜ’NÜN İKİNCİ KEZ SAHİBİ OLDU

Sektörden

Baymak, Kariyer.net tarafından bu yıl 16.’sı düzenlenen İnsana Saygı Ödüllerinde ikinci kez ödül aldı. İş başvurularını en hızlı ve en yüksek oranda yanıtlayan firmaların yanı sıra en çok başvuru alan ve en çok istihdam yaratan firmaların değerlendirildiği İnsana Saygı Ödülleri’nde Baymak, 20.000’in üzerinde başvuru alan ve bu başvuruların yüzde 99’undan fazlasını adaya özel olarak yanıtlayan firma olarak, ödülü almaya hak kazandı.

Devamını Oku

KAĞITHANE’NİN BÜYÜK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Vitrin

İstanbul’un en hızlı gelişen ve yüksek yatırım değeri taşıyan bölgelerinden Kağıthane’de Yamaç Yapı tarafından hayata geçirilen ‘İstova’ projesinin temelleri düzenlenen törenle atıldı. 24 ayda teslim edilmesi planlanan proje, toplam 600 bağımsız birimden oluşuyor.

Devamını Oku

SEMT BAHÇEKENT BAHÇEKENT’E EMLAK KONUT GÜVENCESİ VE SUR YAPI KALİTESİ

Vitrin

Çeyrek asırdır prestijli projelere imza atan Sur Yapı, Bahçekent’te yeni bir proje hayata geçiriyor. Semt Bahçekent isimli projede daireler lansmana özel 195 bin TL’den başlıyor. Birinci etabında 669 daire ve 26 ticari alanın bulunduğu projede 67 m2 ile 222m2²arasında değişen 26 farklı tipte daire yer alıyor.

Devamını Oku

YEDİ MAVİ AVRASYA TÜNELİ’NE KOMŞU KARMA PROJE

Vitrin

Körfez ülkeleri ve Arap yatırımcılar başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcıların bir araya geldiği Katar’ın Doha kentinde düzenlenen ‘Expo Turkey by Qatar Fuarı’nda Zeytinburnu sahilinde yükselen ‘Yedi Mavi’ projesi de tanıtıldı.

Devamını Oku

ADEN BALLIKPINARI VİLLA KONSEPTİNE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM

Vitrin

İnşaat sektöründeki yenilikçi vizyonunu hayata geçirdiği projelere yansıtan Lejant Proje, müşterilerine mimari çözümlerden proje geliştirmeye, finansman yönetiminden işletmeye kadar 360 derece hizmet sunuyor. Bu bakış açısını Ankara’nın Gölbaşı Ballıkpınarı Köyü’nde hayata geçirdiği Aden Projesi ile bir üst skalaya taşıyan Lejant, proje kapsamında yatay yaşam konseptini, müstakil yaşam ayrıcalığına dönüştürüyor.

Devamını Oku

BATIŞEHİR 8399 KONUT, 200 BİN METREKARE TİCARİ ALANA SAHİP

Vitrin

Bağlıca Batışehir’de 8 bin 399 konutluk yerleşim alanı ve 200 bin metrekarelik dev ticari alanıyla butik bir şehir kuruluyor.

Devamını Oku

AND KOZYATAĞI 5 YILDIZLI OFİS BİNASI

Vitrin

İngiltere merkezli British Safety Council’den “5 Star” alan AND Kozyatağı, “İş Sağlığı ve Güvenliği” alanında 74 tesis arasından bu sertifikayı almaya hak kazanan Türkiye’deki ilk ve tek bina oldu.

Devamını Oku

OLAVERDE LUXURY RESIDENCE GÜNDOĞAN BODRUM’DA DENİZE SIFIR BİR YAŞAM

Vitrin

Bodrum’da nadir bulunan bir kumsalına sıfır konumu ile Olaverde, Gündoğan’ın gözde projesi olmaya aday…

Devamını Oku

MIAVITA BEYTEPE MODERN YAŞAMIN YANSIMALARI HAYAT BULUYOR

Vitrin

Bilkent, İncek, Çayyolu, Ümitköy ve üniversitelere yakınlığı ile dikkat çeken proje, sosyal donatı alanları, rezidans hizmetleri ve spor alanları ile benzerleri arasında fark yaratıyor. Geçtiğimiz ay tanıtımı gerçekleştiren MiaVita Beytepe, farklı bir deneyim yaşamak isteyenlere hitap ediyor.

Devamını Oku

MEBUSKENT HANE BAŞINA 25 AĞAÇLIK BİR “KORU”

Vitrin

Karacakaya bölgesinde gerçekleştirilen Mebuskent projesinde, yerleşke içi ağaçlandırma çalışmaları başladı. Toplam alanının yüzde 87’si ile Türkiye’nin yeşil alanı en büyük konut projesi unvanını elinde bulunduran Mebuskent’te hane başına 25 ağaç düşecek.

Devamını Oku

TEPE BETOPAN YENİ NESİL ISI YALITIM SIVASI TEPE TERMOPLAST

Yapı Bileşenleri

Tepe Betopan’ın yeni nesil yalıtım sıvası Tepe Termoplast, teknolojik özellikleri itibariyle geleneksel sıvalardan farklılık gösteriyor.

Devamını Oku

SAPA İNOVATİF CEPHE ÇÖZÜMLERİ  SUNUYOR

Yapı Bileşenleri

AR-GE bölümlerinde günümüzün ve geleceğin cephe ve doğrama sistem teknolojisi alanında yaptığı çalışmalarına maksimum önem veren Sapa, klasik giydirme cephe sistemlerinin yanı sıra panel cephe sistemi de sunuyor. Sapa Group markalarından ve İtalya’nın lider alüminyum sistem çözüm markası Aldom ise Türkiye pazarında ürün gamına son olarak Mirror Plus IV içe açılır gizli kanat seçeneğini kattı.

Devamını Oku

NEVPANEL® MAGNEZYUM OKSİT ESASLI YAPI VE YALITIM PANELLERİ CEPHENİN TÜM YALITIM GEREKSİNİMLERİNE CEVAP VERİYOR

Yapı Bileşenleri

Yalıtım sektöründeki nitelikli ürün arayışının sektöre kazandırdığı yenilikler arasında yer alan ve inovatif çalışmalar sonucunda doğru malzemelerin uygun standartlar altında ekolojik unsurlar dikkate alınarak birleştirilmesiyle oluşturulmuş NevPanel® Magnezyum Oksit Esaslı Yapı ve Yalıtım Panelleri; üstün özellikleri ve geliştirilmiş yapısı ile iç ve dış cephede tüm yalıtım gereksinimlerine cevap veriyor.

Devamını Oku

HÜPPE DESIGN PURE İLE DUŞ KABİNİNDE SADE VE KESKİN HATLAR

Yapı Bileşenleri

Hüppe’nin yenilikçi ve modern tasarımı Design Pure, açılır ve kayar kapı çeşitleriyle sunuluyor. Her iki tasarımın da kendine özgü ergonomik ve kullanıcı odaklı çözümleri dikkat çekerken banyolarda ismine yakışan bir sadelik ve zarafet getiriyor.

Devamını Oku

LINEADECOR İLE MUTFAKLARDA YENİLİKÇİ DETAYLAR, FARKLI TARZLAR

Yapı Bileşenleri

Yurt içinde 61, yurt dışında 17 satış noktası bulunan; özgün tasarımları, modern teknolojisi, ürün kalitesi ve satış sonrası servisleriyle öne çıkan Lineadecor; Fila, Terra, Neo ve Mona modellerini sunuyor.

Devamını Oku

VORNE  GENİŞ, AÇIK ALANLAR İÇİN KATLANIR SÜRME SİSTEMİ

Yapı Bileşenleri

Vorne, balkon, teras, bahçe çıkışları gibi geniş, açık alanlar için yer tasarrufu sağlayan Katlanır Sürme Sistemi’ni sunuyor.

Devamını Oku

TURQUALITY KAPSAMINA ALINAN BERDAN CIVATA MEGA PROJELERE ODAKLANDI

Yapı Bileşenleri

Turquality kapsamında markalaşma konusunda önemli adımlar atan Berdan Cıvata, büyük projelerde söz sahibi olmayı hedefliyor.

Devamını Oku