Haziran 2017

ERSAŞ ALÜMİNYUM SUNDUĞU İLKLERLE DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

Ayın Konuğu

“Yalnızca 4 yıl önce pazara çıkan Pascal ısı yalıtımlı alüminyum pencere sistemimizin bayilik ağı tüm dünyaya yayılmış durumda. Günümüzde hala ısı geçirgenlik katsayısı 6 olan alüminyum pencere sistemlerinde bu katsayıyı 1,5’a çeken Pal System kompozit pencere profili de Ersaş, yani Türk Malı. Bütün bu başarılarımızla gurur duyuyoruz.”

Devamını Oku

3. HAVALİMANI YOLLARININ YAPIMI İÇİN FORD TRUCKS TERCİH EDİLDİ

Çözüm Ortağı

1997 yılında kurulan ve bugüne kadar İstanbul’da önemli projelerin hayata geçirilmesinde pay sahibi olan Kuranlar İnşaat, araç filosunu 12 yeni Ford Trucks modeliyle genişletti. 12 adet Ford Trucks 4142D inşaat kamyonu, 3. Havalimanı’nın bağlantı yolları inşaatında kullanılacak. Araçlar düzenlenen plaket teslim töreniyle birlikte Kuranlar İnşaat’a teslim edildi.

Devamını Oku

SIFIR ÇATLAK ÖZELLİĞİ İLE GÜVENLİ VE HIZLI UYGULANABİLEN ZEMİNLER

İç Mekan

Baumit, Nivello Quatro ile hastaneler, AVM’ler, ofisler, okullar, spor kompleksleri gibi trafiğe maruz kalan alanların zeminleri için ekonomik ve hızlı çözüm sunuyor.

Devamını Oku

YENİLİKÇİ VE ÇEVRECİ  İÇ CEPHE BOYALARI

İç Mekan

Dünyanın ilk 100 şirketi arasında yer alan Saint-Gobain Grubu’nun endüstriyel harçlar alanında faaliyet gösteren şirketi Saint-Gobain Weber, 59 ülkede 200’e yakın üretim tesisi ile yüksek teknik ihtiyaçları karşılayan gelişmiş formülasyon teknolojilerini kullanarak çözümler sunuyor.

Devamını Oku

YUVANIN KALBİNDEKİ MUTFAKLAR

Luzury by Ozan EKŞİ

Metropol hayatının getirdiği yorucu tempo bizi yuvaya çağırıyor. Artık evlerimizde daha fazla zaman geçiriyoruz. Arkadaşlarımızı da evlerimizdeki yaratıcı ve samimi ortamlarda ağırlayıp, stilimizi ve seçimlerimizi onlarla paylaşmak istiyoruz. Mutfaklar da artık değişen bu toplumsal ve bireysel ihtiyaçlara göre tasarlanıyor.

Devamını Oku

NÜKLEER YETERLİLİKTE (ACI-349) ‘BTMS/BMS’ PARALEL DİŞ DONATI MANŞON SİSTEMLERİ

Makale

BTMS; TMS Grup’un; Kore’li Boo Won B.M.S. Co. LTD. şirketi ile ortaklaşa kurduğu; inşaat demirlerinin mekanik olarak birleştirilmesinde kullanılan “Donatı Manşonlarını”  pazarlayan ve kısa sürede Türkiye’de patentli üretecek şirketidir. Ülkemizde 3. Boğaz Köprüsünde 400.000 adedin üzerinde güvenle kullanılan BTMS/BMS donatı birleştirme manşonları (BMS rebar-couplers); Kore menşeili ileri teknoloji ürünü, paralel diş donatı birleştirme sistemidir.

Devamını Oku

KAPAKLI CEPHE SİSTEMİNDE İÇE AÇILIR GİZLİ KANAT

Malzeme

Sapa Group markalarından ve İtalya’nın lider alüminyum sistem çözüm markası Aldom, Türkiye pazarında ürün gamına son olarak Mirror Plus IV içe açılır gizli kanat seçeneğini kattı.

Devamını Oku

GELECEĞİN ISITMA TEKNOLOJİSİYLE KONFOR SUNAN YOĞUŞMALI KOMBİ VE KAZANLAR

Malzeme

Buderus’un yeni seri Buderus Logamax plus GB172i Yoğuşmalı Kombi ve Kazanları, artık 24 kW ile 42 kW arasındaki dört modeliyle, küçükten büyüğe farklı ölçekteki yaşam alanları için enerji verimliliği, yenilikçi ve modern sistem teknolojisi getiriyor.

Devamını Oku

NEOCOM İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANINDA, REFERANSLARIYLA ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR

Marka

“Neocom, kurulduğu günden bu yana sektörde birçok önemli kablolama, ses, network ve zayıf akım projesine imza atmış ve yaptığı her projeyi başarıyla tamamlamıştır. 16 ülkede 650 den fazla proje tamamladık. Bunlardan birkaçını şöyle sıralayabiliriz: Türk Telekom Arena, Antalya 100. Yıl Stadyumu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Kazakistan’da Han Çadırı, Azerbaycan’da Pik Palace Hotel Shahdag, Rusya’da Plot 16 Moskova (Oko Towers), Bodrum Mandarin Hotel, Samsun Sheraton Hotel, Bakü’de Flame Towers, Park Dedeman Levent…”

Devamını Oku

DOKA TÜRKİYE’NİN SİMGESİ KÖPRÜ VE VİYADÜK PROJELERİNDE

Marka

Dünyanın en uzun ikinci köprüsü Osmangazi’nin, Türkiye’nin üçüncü büyük köprüsü Nissibi’nin ve Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesi’nin, 70 metre ile ikinci en yüksek viyadüğünün inşaatlarında DOKA tercih edildi.

Devamını Oku

AKG GAZBETON AR-GE MERKEZLERİ İYİ UYGULAMA ZİRVESİ’NDE 3. OLDU

Marka

Yenilikçi AR-GE anlayışı ile sektöründe ilkler arasında yer alan AKG Gazbeton, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın AR-GE Merkezleri İyi Uygulama Zirvesi’nde 3.’lük ödülüne layık görüldü. AKG Gazbeton, geçtiğimiz ay Kahramanmaraş’ta düzenlenen zirvede ‘AKG İnovasyon Ekosistemi Kurulması, VALS Projesi’ ile büyük ölçekli ve önemli Ar-Ge deneyimine sahip kuruluşları geride bıraktı.

Devamını Oku

BAYMAK İLK ÇEYREKTE %27 BÜYÜDÜ

Marka

Baymak, 2017’nin ilk 3 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre % 27 büyüdü. Aynı dönemde, Baymak İstanbul’dan Bitlis’e, Van’dan Mersin’e kadar Türkiye genelinde 30 yeni bayiyi bünyesine alarak gücünü arttırdı. 2016 yılını BDR Therma Grubu’nun en fazla büyüyen şirketi olarak kapattıklarını hatırlatan Baymak Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Ender Çolak, “2017 yılının ilk çeyreğindeki yüzde 27’lik büyüme oranımızla grubun bünyesinde bulunan İngiltere, İtalya, Almanya, İspanya, Hollanda ve Amerika Birleşik Devletleri’ni geride bıraktık” dedi.

Devamını Oku

EGEPEN DECEUNINCK SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA İÇİN YÜZDE 100 GERİ DÖNÜŞÜMLÜ PVC ÜRETİYOR

Marka

Çevreye duyarlı ürünler geliştiren Egepen Deceuninck, hem kullandığı yeşil teknoloji hem de düşük enerji tüketimi stratejisine dayalı üretim tesisleri ile gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için katkıda bulunuyor.

Devamını Oku

CANDY HOOVER GROUP 1 MİLYAR AVROLUK CİROYLA AVRUPA EV CİHAZLARI PİYASASININ EN HIZLI BÜYÜYEN ŞİRKETİ

Marka

2015 satışlarındaki %12,5’lik büyümenin ardından, 2016’yı 1,035 milyar avro gelir ile kapatan İtalyan şirketi sektör planını 105 milyon avroluk yatırımıyla açıyor.

Devamını Oku

ÇİMSTONE KONUT PROJELERİNİN MUTFAKLARINI RENKLENDİRİYOR

Marka

Yapısını oluşturan kuvars minerali sayesinde aşınma ve çizilme dayanımı sağlayan, sıvı emmeyen, kompakt yapısı ile bünyesinde bakteri oluşumuna izin vermeyen Çimstone tezgahlar konut projelerinin mutfaklarında tercih ediliyor.

Devamını Oku

KINTELE KONGRE MERKEZİ

Mimari Tasarım Sanat

Ulusal ve uluslararası ölçeklerdeki işleriyle adından söz ettiren Avcı Architects’in, Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti Brazzaville’de, sürdürülebilirlik kriterleri doğrultusunda tasarladığı Kintele Kongre Merkezi’nin inşaatı tamamlandı. Kongo Nehri’nin yamaçlarında, çok fonksiyonlu yapılar bütününden oluşan Kintele Kongre Merkezi; kongre salonu, başkanlık salonu, yemek salonu, meydan ve otel birimlerinden oluşuyor.

Devamını Oku

TÜRKLER, YAŞAM ALANLARINDA BALKONDAN VAZGEÇMİYOR

Mimari Tasarım Sanat

Türk kültüründe bir evin olmazsa olmazlarından olan balkonlar, doğayı evlerimize taşıyabildiğimiz nadir alanlardan bir tanesi. Evlerin ne içinde ne de dışında olan bu alanlar şehir yaşantısında önemli bir ihtiyaca cevap verirler.

Devamını Oku

MODÜLER MUTFAKLARDA ZARAFET

Mimari Tasarım Sanat

Modüler mutfak sektörünün önde gelen isimlerinden Demsaş, tüketici beklentilerini çağın yenilikleriyle birleştiriyor ve günü yakalayan detaylarıyla zarafetinden söz ettiren mutfaklar sunuyor.

Devamını Oku

MİMARLAR, İSTANBUL SURLARINI YERİNDE İNCELEDİ

Mimari Tasarım Sanat

Sur Çelik Kapı, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. ‘Dersaadet’in Sur Kapıları’ kitabının tanıtımı kapsamında ve Arkeolog Nezih Başgelen’in rehberliğinde İstanbul’un tarihi surlarını gezen mimarlar, Ortaçağ’dan günümüze kadar gelen İstanbul surlarını yerinde inceleme şansı yakaladı.

Devamını Oku

“6. GAYRİMENKULDE LİDERLER ZİRVESİ”NDE GAYRİMENKULDE YENİ FİNANSMAN MODELLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Özel Haber

Gayrimenkul sektöründe konsept projelerin lideri Sinpaş GYO’nun da ana sponsorlar arasında yer aldığı “6. Gayrimenkulde Liderler Zirvesi”nde, inşaat ve gayrimenkul dünyasının yatırım ve finansman sorunları tartışıldı.

Devamını Oku

KOZYATAĞI’NDA MARKALI KONUTLARIN M² Sİ 6.000-10.000 TL

Özel Haber

Kozyatağı özellikle son yıllarda konut geliştiricilerinin çekim merkezi konumuna yükseldi. EVA Gayrimenkul Değerleme’nin gerçekleştirdiği araştırmaya göre bölgede konutların metrekare birim fiyatları 6.000-10.000 TL arasında değişirken, şerefiyelerine göre dairelerin metrekaresi yükselebiliyor.

Devamını Oku

ANKARA’NIN GELECEKTEKİ ÇUKURAMBAR’I ESKİŞEHİR YOLU OLACAK

Özel Haber

Başkent hızlı gelişimi ile belirli aralıklarla kentin ana merkezini de değiştiriyor. Ulus ile başlayan Kızılay, Çankaya ve Çukurambar ile devam eden ana merkezin 5 yıl içinde Eskişehir yolu olması planlanıyor.

Devamını Oku

ESKİŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ, AKFEN İNŞAAT’A YURT DIŞINDAN İKİ “EN İYİ SAĞLIK PROJESİ” ÖDÜLÜ GETİRDİ

Özel Haber

Sağlık Bakanlığı öncülüğünde hayata geçirilen Kamu-Özel İşbirliği (PPP) modeliyle şehir hastaneleri atağına kalkan Türkiye’nin bu hamlesi yurt dışından ödülle taçlandı. Isparta, Eskişehir ve Tekirdağ Şehir Hastanelerinin yatırımını üstlenen Akfen İnşaat’ın, Eskişehir Şehir Hastanesi için Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası ile 18 yıl vadeli 344 milyon avroluk proje finansmanı Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın “En İyi Sağlık Projesi” seçildi. Proje ayrıca Orta ve Doğu Avrupa’nın da “En İyi Sağlık Projesi” oldu.

Devamını Oku

GYODER’İN YENİ BAŞKANI HALK GYO GENEL MÜDÜRÜ DR. FEYZULLAH YETGİN OLDU

Özel Haber

GYODER (Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) Olağan Genel Kurulu’nda, yeni yönetim ve başkan belli oldu. GYODER’in 2013-2017 yıllarında iki dönem başkanlığını yapan Aziz Torun’dan görevi devralan Dr. Feyzullah Yetgin, “Türkiye gayrimenkul sektörünün gelişiminde çok önemli bir rol oynayan GYODER, sektörde değişime imza atmaya devam edecek” dedi.

Devamını Oku

“SON 10 YILDA 11 BİNİ AŞKIN İŞÇİ, İŞ KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ, ÇÖZÜM İÇİN HERKESE SORUMLULUK DÜŞÜYOR”

Özel Haber

Çatı Sanayici ve İşadamları Derneği (ÇATIDER) Başkanı Adil Baştanoğlu ölümlü iş kazalarının önemli bir bölümünün inşaat sektöründe meydana geldiğini, Türkiye’de son 10 yılda 11 bini aşkın işçi iş kazasında hayatını kaybettiğini söyledi. Baştanoğlu “Geçtiğimiz yıl 442 işçi inşaatlarda çalışırken, 2017 yılının ilk 4 ayında ise 117 işçi inşaat iş kolunda hayatını yitirdi” dedi.

Devamını Oku

ÇEİS, 1 MİLYON TL’Yİ MESLEKİ YETERLİLİĞE YATIRDI

Özel Haber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 48 meslekte yeterlilik belgesini zorunlu hale getirme kararına çimento sektöründen yanıt veren ilk kurum, Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) oldu. ÇEİS, Türkiye çimento sektöründe mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme sistemi oluşturan ilk kurum olmak için 1 milyon TL yatırım yaptı.

Devamını Oku

PROJELER BÜYÜYOR, ÖDEMELER KÜÇÜLÜYOR

Sektörden

Gün geçtikçe kendini geliştiren Türk inşaat sektörü, yeni ve çok daha donanımlı projelere imza atarken, aynı zamanda sektör temsilcilerinin de büyümesini sağlıyor. İnşaat sektörü aktörlerinin güçlenmesi ise alıcıya hem daha konforlu projelerde yaşama hem de ödeme koşullarında rahatlık olarak dönüyor. 

Devamını Oku

İZOCAM’DAN SESSİZ ŞEHİRLER

Sektörden

İzocUluslararası Gürültü Farkındalık Günü Paneli kapsamında gerçekleştiren İzocam, İZODER ve TAKDER’in organize ettiği Ses Paneli’ne sponsor olan İzocam, panelde katılımcılara sessiz şehirler oluşturmada etkili ses yalıtımı çözümlerini anlattı.

Devamını Oku

SEKİZİNCİSİ DÜZENLENEN BETONİK FİKİRLER PROJE YARIŞMASI SONUÇLANDI

Sektörden

Akçansa tarafından bu yıl ‘Yürü Fikir Yürü’ mottosuyla gerçekleştirilen Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın ödül töreni, 24 Mayıs tarihinde Sabancı Center’da gerçekleştirildi. Bu yıl sekizincisi düzenlenen Betonik Fikirler Proje Tasarım Yarışması’na 117 farklı üniversiteden 1340 kişinin başvurusuyla rekor katılım sağlandı. Yarışmada Pamukkale Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri birinci olurken, ikinciliği Yeditepe Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri, üçüncülüğü ise Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri kazandı.

Devamını Oku

ERSAŞ ALÜMİNYUM, PENCERENİN EMEKÇİLERİ İLE ANTALYA’DA BİR ARAYA GELDİ

Sektörden

Ersaş Alüminyum, geçtiğimiz ay Alanya Vikingen Infinity Hotel’de Kompozit Profil Tali Bayiler Bilgilendirme Seminerinde yeni PAL System Serisi’nin tanıtımını geniş katılımlı etkinlik serisiyle gerçekleştirdi.

Devamını Oku

FORM ŞİRKETLER GRUBU’NDAN LENNOX’UN İSPANYA FABRİKASINA GEZİ

Sektörden

Form Şirketler Grubu, 4-7 Mayıs tarihleri arasında 34 yıldır Türkiye’deki tek temsilcisi olduğu Lennox firmasının İspanya Burgos paket klima fabrikasına gezi düzenledi.

Devamını Oku

SARAY ALÜMİNYUM’UN 2016 İHRACAT PERFORMANSI YİNE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Sektörden

Saray Alüminyum, 2016 yılı 52 milyon dolar ihracat performansı İKMİB tarafından ödüllendirildi.

Devamını Oku

2. KARAYOLLARI, KÖPRÜLER VE TÜNELLER İHTİSAS FUARI, ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİ

Sektörden

Karayolu ulaşımı ile ilgili kamu kuruluşları, özel sektör ve üniversiteler arasında iletişim ve işbirliği sağlayan Yollar Türk Milli Komitesi tarafından bu yıl ikinci defa düzenlenecek olan Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara Congresium’da gerçekleşti. Karayolu ulaşım sektörünün paydaşlarını bir araya getirmek ve projelerle ilgili bilgi paylaşımına aracı olmak için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı himayelerinde gerçekleşen fuara bu yıl 160 firma ve 7 bini aşkın ziyaretçi katıldı.

Devamını Oku

MERCEDES-BENZ TÜRK’ÜN PROJESİNDE BAŞVURULAR TAMAMLANDI

Sektörden

Türkiye’deki 50. kuruluş yıldönümünde “50. Yılda 50 Startup” projesini başlatan Mercedes-Benz Türk, Edirne’den Hakkâri’ye Artvin’den Antalya’ya Türkiye’nin dört bir yanındaki 59 ilden toplamda 680 başvuru aldı.

Devamını Oku

KORDON İSTANBUL EGE YAPI’NIN YENİ PROJESİ

Vitrin

Ege Yapı, Maslak ve Kâğıthane’nin buluşma noktasında, yeniden canlanan Sadabad Deresi’nin kıyısında 820 milyon TL yatırımla inşasına başladığı Kordon İstanbul projesini satışa çıkardı.

Devamını Oku

MESA KOZ MESA KOZYATAĞI’NDA

Vitrin

MESA, Kozyatağı’nda ilk projesini hayata geçiriyor. Ön talep döneminde oldukça yoğun ilgi gören MESA KOZ, nitelikleri ile bölgenin referans projesi olmaya aday…

Devamını Oku

İVA FLATS KAĞITHANE 2. ETABI BAŞLIYOR

Vitrin

İVA Yapı, İstanbul Avrupa Yakası’nın merkezi lokasyonlarından Kağıthane’de gerçekleştirdği İVA Flats Kağıthane’nin 2. etabına başlıyor. Projede 1+1 ve 2+1 daire modelleri yer alıyor.

Devamını Oku

GREENIST AÇIK HAVAYA DAVET EDİYOR

Vitrin

İstanbul’un hızla gelişen ve her geçen gün daha da değerlenen Basın Ekspres-Güneşli bölgesinin gizli vahası Greenist yılın 6 ayını açık havada geçirmek isteyenlere seçenek sunuyor. Greenist’te balkonlar, teraslar ve kat bahçelerinin yanı sıra 14 bin metrekare peyzaj alanı ve hemen yanı başında yer alan yemyeşil bir koru var.

Devamını Oku

ENERJİ SEKTÖRÜ YEŞİL BİNA STANDARTLARIYLA TANIŞTI

Yeşil Gelecek

Enerji sektörü enerjinin tasarruflu kullanılmasını öngören uluslar arası yeşil bina standartları ile tanıştı. Altensis’in danışmanlık hizmeti verdiği Bursagaz’ın Genel Müdürlük binası, alanında ilk LEED Platin sertifikayı alan bina oldu. Bursagaz aynı zamanda Bursa kent merkezinde LEED-çevre dostu bina sertifikası alan ilk bina olarak kayda geçti. Kendi enerji ihtiyacının yüzde 7’sini rüzgar ve güneş enerjisinden sağlayan bina, aynı zamanda yağmur sularını biriktirerek bahçe sulamasında kullanıyor.

Devamını Oku