Temmuz 2017

DOKADEK İLE ATILGAN ROYAL PROJESİNDE 1000 METREKARELİK DÖŞEME 1 GÜNDE TAMAMLANACAK

Çözüm Ortağı

İzmir’in gözde ilçelerinden Karşıyaka’da manzarası ile dikkat çeken Atılgan Royal projesinde Doka sistemleri ve mühendislik çözümü ile bir ilke imza atılıyor. Projede kullanılan döşeme kalıbı Dokadek 30 ile 1000 m2 lik döşeme sadece 1 günde tamamlanabilecek.

Devamını Oku

BODRUM’DA YÜKSELEN YALINAYAK LÜKS KONSEPTİ

Luxury by Ozan Ekşi

Bodrum. Neredeyse yarım yüzyıldır Ege ve Akdeniz odaklı yaz tatilinin merkezi niteliğinde, özel bir yaşam alanı. Türkiye’nin gayrimenkul projelerinde aldığı kuvvetli rüzgardan etkilenen Bodrum, son yıllarda karakteristik mimarisinin yanına eklenen özel konut projeleriyle 365 günlük yaşama alıştı bile. Bu projelerin temel kriterlerinden biri lüksizm ve konfor. Bu durumda Bodrum’daki yeni oluşumun adına ‘yalınayak lüks’ diyebiliriz.

Devamını Oku

PVC KAPI VE PENCERELERDE FARKLI RENK SEÇENEKLERİ

Malzeme Ürün

Egepen Deceuninck’in farklı renk seçeneklerinden oluşan PVC kapı ve pencere sistemleri mekanlara yeni bir görünüm kazandırıyor.

Devamını Oku

KARO USTALARININ İŞİNİ KOLAYLAŞTIRAN, KOLAY UYGULANABİLİR YAPIŞTIRICILAR

Malzeme Ürün

BaumIt’in profesyonel uzmanlık alanlarından biri olan seramik döşeme uygulamaları, tüm alanlarda ve uygulamalarda ustalara estetik zevklere hitap eden, güvenli ve kolay uygulanabilir sistem çözümleri sunuyor.

Devamını Oku

SUYU SAĞLIKLI VE GÜVENLİ TAŞIYAN BİNA İÇİ BORU SİSTEMLERİ

Malzeme Ürün

GF Hakan Plastik Aquasystem PP-R boru sistemleri, konutlarda suya sağlıklı ve güvenli şekilde ulaşılmasıNI, tesisat sistemlerinin sorunsuz bir şekilde uzun ömürlü çalışmasıNI SAĞLIYOR.

Devamını Oku

PANASONIC ECO SOLUTIONS KURULUŞUNU BİR TÖRENLE KUTLADI

Marka

2018 yılında elektrik tesisat ekipmanları sektöründe global pazar lideri olmayı hedefleyen Panasonic, ülkemizdeki yatırımlarına devam ediyor. Kuruluş, bu amaçla ve Türkiye’deki üretimini daha da artırmak üzere çok önemli bir hamleyi daha hayata geçirdi. 2014 yılından bu yana dünya teknoloji devi Panasonic bünyesinde faaliyetlerini sürdüren, anahtar ve priz sektörünün lider markası VİKO’nun şirket unvanının “Panasonic Eco Solutions Elektrik Sanayi ve Ticaret AŞ olarak değişmesi kapsamında, pek çok farklı ülkeden 400 iş ortağının katıldığı bir organizasyon gerçekleştirildi.

Devamını Oku

NETCAD EXCANET İLE İNŞAAT SEKTÖRÜNE YENİ BİR BAKIŞ AÇISI GETİRİYOR

Marka

Netcad tarafından geliştirilerek HES projelerinden tramvay hatlarına, tünel portal projelerinden rüzgâr enerji santrallerine kadar Türkiye’nin birçok önemli projesinin kazı planı çalışmalarında kullanılan Excanet, sektörünün önemli oyuncularından biri olmaya devam ediyor.

Devamını Oku

KURUMSAL HAYATA SOSYAL DOKUNUŞ YENİ NESİL YEMEKHANE TASARIMLARI

Mimari Tasarım Sanat

Kurumsal firmaları için tasarladığı ofis ve sosyal alan projeleriyle tanınan Caglayan Architects, bütünsel bir dil ve kullanıcı odaklı bir anlayışla ele aldığı kurum içi yeme içme mekanlarında, tekdüzelikten sıyrılan keyifli mola alanları yaratıyor.

Devamını Oku

YÜKSEK KAPASİTELİ, DÜŞÜK ENERJİ KULLANAN ANKASTRE ÜRÜNLER

Mimari Tasarım Sanat

Yeniliği ve teknolojiyi 100 yılı aşkın süredir dünyada milyonlarca yaşam alanı ile buluşturan Hoover, yüksek kapasiteli bulaşık makineleri ve 78 litrelik geniş iç hacme sahip ankastre maxi fırın HOA 2VX ile hayatı kolaylaştırıyor.

Devamını Oku

KONUTTA 4. ÇEYREK BEKLENTİSİ YÜKSEK

Özel Haber

Sıkıntılı geçen son bir yılı birbiri ardına düzenlenen kampanyalarla atlatan inşaat sektörü, 4. çeyrekte konut satışlarında rekor artış bekliyor.

Devamını Oku

AVRUPA, 2016’DA REKOR SEVİYEDE DOĞRUDAN YABANCI YATIRIM ÇEKTİ

Özel Haber

EY’nin Avrupa Yatırım Çekiciliği 2016 Araştırması’na göre; Avrupa’ya yapılan doğrudan yabancı yatırımlar 2016’da bir önceki yıla göre %15 artış göstererek 5 bin 845 proje ile rekor seviyeye çıkarken, Türkiye’ye yapılan doğrudan yabancı yatırımlar %3 yükselerek 138 projeye ulaştı. Projeler sayesinde yaratılan yeni istihdam Avrupa genelinde 259 bin 673 olurken, Türkiye’de 7 bin 179 olarak gerçekleşti.

Devamını Oku

KATAR, GAYRİMENKULCÜLERİ DE ENDİŞELENDİRDİ

Özel Haber

Dünyanın en büyük yatırımcı ülkeleri arasında 14. sırada bulunan, Türkiye ise en fazla yatırım yaptığı 7. ülke olan Katar ile 7 ülkenin ilişkilerini kesmesi, Türk gayrimenkul sektörünü de endişelendirdi.

Devamını Oku

TÜRKİYE GENELİNDE KONUT FİYATLARI %1.07 ORANINDA YÜKSELDİ, EN ÇOK ARTIŞ %2.40 İLE BURSA’DA YAŞANDI

Özel Haber

Türkiye İş Bankası’nın desteği ile hazırlanan ‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ ve ‘REIDIN Emlak Endeksi’ Mayıs ayı sonuçları açıklandı. ‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ne göre, Mayıs ayı fiyat artışı, bir önceki aya göre %0.11, geçen yılın aynı dönemine göre ise %2.64 oranında gerçekleşti. Satışlarda banka kredisi kullanım oranının %30, senet kullanım oranının %56 olduğu Mayıs ayında, stok erime hızı %4.9 olarak gerçekleşti.

Devamını Oku

KONUT SATIŞLARINDA İSTANBUL-ANKARA MAKASI DARALIYOR

Özel Haber

İlk dört ayda ülke geneli konut satışlarında yüzde 7,4 olan artış oranı İstanbul’da yüzde 1,2’de kaldı, Ankara’da ise yüzde 13,7 oldu. Toplam satışlarda İstanbul’un payı yüzde 18,3’ten yüzde 17,3’e gerilerken, Ankara’nın payı yüzde 10,8’den yüzde 11,4’e yükseldi.

Devamını Oku

“BAHÇELİEVLER VE AYDINLIKEVLER YENİDEN YAPILANDIRILMALI”

Özel Haber

Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu, kentsel dönüşüm çalışmalarının rant kaygısı olmadan yürütülmesi gerektiğinin altını çizdi. Türkoğlu “Ankara’da özellikle Bahçelievler ve Aydınlıkevler bölgesinin yeniden yapılandırılması gerekiyor” dedi.

Devamını Oku

KONUT FİYAT ARTIŞINDA EN YÜKSEK PERFORMANS GAZİOSMANPAŞA’NIN

Özel Haber

Hürriyet Emlak verileri baz alınarak hazırlanan 2017 Mayıs Konut Endeksi’ne göre, İstanbul’da satılık konutların metrekare fiyatı son bir yıl içinde yüzde 14 artış gösterdi. İstanbul’da metrekare ortalama fiyatı 4 bin 444 TL olan satılık konutlar, Türkiye ortalamasının üzerinde bir tablo çizdi. Gaziosmanpaşa ilçesindeki satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 35 artarken, bu ilçeyi yüzde 24 ile Bakırköy izledi.

Devamını Oku

İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ BİLEŞİK ENDEKSİ MAYIS AYINDA EN YÜKSEK AYLIK ARTIŞINI GÖSTERDİ

Özel Haber

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, mart ve nisan aylarında gösterdiği yükselişi mayıs ayında da sürdürdü. Mayıs ayında, bir önceki aya göre 3,13 puan birden artan bileşik endeks, ölçülmeye başlandığı 2013 yılı Ağustos ayından bu yana en yüksek aylık artışını gösterdi. Bileşik endeksteki bu artışa ‘faaliyet’, ‘güven’ ve ‘beklenti’ endeksinin birlikte yükselmesi katkı sağladı. Son dört aydır hızlı bir iyileşmenin yaşandığı beklenti endeksinde; faaliyetlerdeki toparlanma, alınan önlemler, güven artışı ve siyasi gündemin zayıflaması beklentilere de olumlu yansıdı.

Devamını Oku

“ÇİN, DÜNYADAKİ YASSI ALÜMİNYUM SEKTÖRÜNÜN DENGELERİNİ DEĞİŞTİRİYOR”

Sektörden

CRU tarafından bu yıl Londra’da gerçekleştirilen ve alüminyum sektörü açısından global öneme sahip 22. Dünya Alüminyum Konferansı’na katılan Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, Çinli yassı alüminyum üreticilerinin Avrupa ve Türkiye pazarları üzerindeki etkilerini değerlendirdi.

Devamını Oku

GF HAKAN PLASTİK, AQUA THERM KIEV 2017’DEYDİ

Sektörden

18.’si düzenlenen Aqua Therm Kiev, GF Hakan Plastik için üst yapı, alt yapı ve tarımsal ürün gruplarının tanıtıldığı başarılı bir fuar oldu.

Devamını Oku

YAPI FUARI BU YIL 82.427 ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI

Sektörden

40. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, 100.000 m2 kapalı ve açık alanda, 1.000’in üzerinde katılımcı firmanın sergilediği 18.640 ürünü 82.427 ziyaretçiyle buluşturdu. Fuar kapsamında düzenlenen 40. yıla özel, 40 farklı etkinlikte, dünyaca ünlü ödüllü mimarlar, dünyanın dört bir yanından gelen konusunda uzman konuşmacılar; gayrimenkul, yeni ürün, inovasyon, tasarım, mimarlık, yeni iş fırsatları, yapı sektörünün geleceği, sürdürülebilirlik, iş güvenliği, pazarlama ve kariyer konularını sektörün gündemine taşıdı.

Devamını Oku

İŞ GYO GENEL MÜDÜRÜ TURGAY TANES: “İNŞAATTA 2.0’A GEÇİLMELİ”

Sektörden

“Yapı Sektöründe Yeni Açılımlar İçin Fırsatlar” paneline katılan İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, büyümenin lokomotifi gayrimenkul sektörünün genel durumu ve geleceği hakkında önemli saptamalarda bulundu.

Devamını Oku

KORDSA, İNOVATİF BETON GÜÇLENDİRME DONATISI KRATOS’U SUNDU

Sektörden

Lastik, inşaat ve kompozit sektörlerinde “güçlendirici” olarak tanınan Sabancı Holding iştiraki Kordsa, 40. Yapı Fuarı’nda teknolojik ve yenilikçi ürünü KraTos Sentetik Fiber Donatıları’nı inşaat sektörü profesyonelleriyle buluşturdu.

Devamını Oku

KORDSA, İNOVATİF BETON GÜÇLENDİRME DONATISI KRATOS’U SUNDU

Sektörden

Lastik, inşaat ve kompozit sektörlerinde “güçlendirici” olarak tanınan Sabancı Holding iştiraki Kordsa, 40. Yapı Fuarı’nda teknolojik ve yenilikçi ürünü KraTos Sentetik Fiber Donatıları’nı inşaat sektörü profesyonelleriyle buluşturdu.

Devamını Oku

“KAMUYA AÇIK BİNALARDA YANGINA DAYANIKLI YAPI MALZEMELERİ TERCİH EDİLMELİ”

Sektörden

Türk Ytong, Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda yapılarda yangın güvenliğine dikkat çekti.

Devamını Oku

SİKA YAPI GRUBU ÜRÜNLERİNİ 40. YAPI FUARI’NDA TANITTI

Sektörden

Yapı kimyasallarında dünya lideri İsviçre merkezli Sika, dünyanın 5 büyük yapı fuarından biri olan 40. Yapı Fuarı TurkeyBuild İstanbul’da inovatif ürünleriyle ziyaretçilerini ağırladı.

Devamını Oku

VMZINC 180. YAŞ GÜNÜNÜ YAPI FUARI’NDA KUTLADI

Sektörden

Yapı Fuarı - Turkey Build İstanbul’da, VMZINC Türkiye İrtibat Ofisi ekibi, sektör oyuncuları ve karar vericileri ile biraraya geldi ve 24 Mayıs 2017 tarihinde 180. yılını kutladı.

Devamını Oku

MERCEDES-BENZ RUSYA FABRİKASI 2018 YILININ SONUNDA TAMAMLANACAK

Vitrin

Mercedes-Benz’in Rusya’daki ilk fabrikasını ESTA Construction inşa edecek. 250 milyon avronun üzerinde bir yatırımla hayata geçirilecek tesis, 2018 yılının sonunda tamamlanacak.

Devamını Oku

ZER MUHTEŞEM YENİ YIL KONUTLARI LOKASYONUYLA ÖNE ÇIKIYOR

Vitrin

Yaklaşık 5 bin 800 metrekare arsa üzerinde 25 katlı tek blok halinde projelendirilen ZER Muhteşem Yeni Yıl Konutları’nda 192 rezidans daire, 9 ofis ve 6 ticari mağaza inşa ediliyor. Büyüklükleri 91 ile 204 metrekare arasında değişen dairelerde 1+1 - 2+1 ve 3+1 konut seçenekleri sunuluyor. Projede, konut teslimleri ise Aralık 2018 olarak planlanıyor.

Devamını Oku

ÇUKUROVA BALKON DENİZ, ADALAR VE ORMAN MANZARALI DAİRELER

Vitrin

SON Grup bünyesindeki Çukurova Gayrimenkul’un Kartal’da konumlanan “Balkon Hayatın Keyfidir” temalı projesi Çukurova Balkon’da her biri balkonlu, çift banyolu, çamaşır odalı, yüksek tavanlı ve yerden ısıtmalı 10 farklı tipte 3+1 daire seçeneği bulunuyor. 155 ila 197 metrekare arasında değişen deniz, adalar ve orman manzaralı 3+1 daireler, 873 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Devamını Oku

WIND ANKARA ÇAYYOLU’NUN VİLLA VE KULELERİ

Vitrin

Aralık 2017’de teslim edilecek olan projeye dair önemli açıklamalarda bulunan Wind Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Gelgeç “ Ankara’da yaşam standartları burada şekillenecek” dedi.

Devamını Oku

PLASTİK KADAR HAFİF, BETON KADAR GÜÇLÜ, CAM ELYAFI KATKILI PLASTİK YAĞ AYIRICI SİSTEMLER

Vitrin

Cam elyafı katkılı plastik (Glass-reInforced plastic - GRP) gövdeli yağ ayırıcı sistemler, dayanımdan ve ürün ömründen ödün vermeden, beton sistemlere göre hafif yapısı sayesinde taşımada ve montajda avantaj sağlıyor.

Devamını Oku