Eylül 2017

STCA GAYRİMENKUL PROJELERİNDE YÜKSEK STANDARTLAR SUNUYOR

Ayın Konuğu

İnşaat sektöründe en büyük firma değil en iyi firma olmak istiyoruz çünkü bizim iş anlayışımız bu. Arka arkaya onlarca projemiz olmayacak fakat günün şartlarına göre yaptığımız proje en iyisi, en kalitelisi olacak. Biz standartlarımızı koruyacağız. Zaman içerisinde bu kültürümüz tanınanacak, anlaşılacaktır.

Devamını Oku

MARDİN EMİRGAN AVM’NİN ISITMA-SOĞUTMA SİSTEMİ

Çözüm Ortağı

Mardin Merkez’in ilk alışveriş merkezi olan Mardin Emirgan AVM’nin iklimlendirme ihtiyacı Form Şirketler Grubu’nun enerji verimliliği yüksek ve çevreci LENNOX su ve hava soğutmalı paket klima cihazları ile Decsa - Kapalı Tip Radyal Fanlı Kuleler ile sağlanıyor.

Devamını Oku

AŞKABAT HAVALİMANI, OPTİMUS DORUK’U TERCİH ETTİ

Çözüm Ortağı

A’dan Z’ye bina çözümleri sunan, Türkiye’de ve bölge ülkelerde yüzlerce projeye çözüm ortağı olarak seçilen Optimus Doruk; Aşkabat Uluslararası Havalimanı, Kotoka Uluslararası Havaalanı, Moskova Domodedovo Havalimanı gibi büyük ölçekli projelerin A.G. elektrik panolarını üretiyor, otomasyon sistemlerini projelendirip, devreye alımını gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

MALZEMENİN EN DOĞALI, EN GÜNCELİ: BETON, AHŞAP, CAM

Luxury by Ozan Ekşi

Tasarım aritmetiğinde “form fonksiyonu takip eder” anlayışına ek olarak, “duygu olmazsa fonksiyon hiçtir” diyen tasarımcılar, kullanıcıda farklı hisler uyandıran malzemelerle katılıyor dekorasyon oyununa. Yeni sezonun öne çıkan yüzeyler haritasında cam, beton ve ahşap saltanatlarını koruyor. Teknolojiyle birlikte gelişen, değişen ve aralarına yeni üyeler katan malzemeler yaratıcıların ellerinde büyüleyici formlara dönüşüyor. Cam, ahşap ve brüt betonun yaratıcılığıyla şekillenen yapılar yaşam şekillerine yön veriyor.

Devamını Oku

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE DEĞER MÜHENDİSLİĞİ

Makale

“Değer Mühendisiği pragmatik bir yaklaşımla, çok boyutlu projeleri sistematik bir biçimde ve bütünsel bir bakış açısıyla analiz ederek yatırımcı için en iyi, en ekonomik sonuçları ortaya koyar. Değer Mühendisiği genellikle inşaatın yatırım maliyetlerini azaltmak ve işlevselliğini artırmak için uygulanır. Almanya’da inşaat sektöründe Değer Mühendisliğinin ilk çalışmalarını 2007 yılında başlatan bu makalenin yazarı bu güne kadar 20 den fazla projeye moderatör olarak eşlik etmiştir. Bu projelerin toplam yatırım maliyeti 2,7 milyar avro, yapılan tassarruf ise toplam 560 milyon avro tutarindadır (ortalama %20 tassaruf).”

Devamını Oku

ESTA CONSTRUCTION DÜNYA SIRALAMASINDA YÜKSELİŞE GEÇTİ

Marka

Gerçekleştirdiği dev projelerle adından söz ettiren ESTA Construction, “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesine bir kez daha adını yazdırdı. ESTA, listedeki Türk firmaları arasında 28’inci sırada yer alarak Türkiye’nin en büyükleri arasında bir kez daha yerini aldı.

Devamını Oku

RENAULT TRUCKS İBRİCE’NİN KÖMÜR REZERVLERİNİ TAŞIYACAK

Marka

Tekirdağ’daki sahalarında linyit kömür üretimi yapan İbrice Maden İşletmeleri, ağır çalışma koşulları için Renault Trucks K XTREM kamyonlarını tercih etti. 250 milyon ton rezerve sahip olan İbrice Maden İşletmeleri, altı adet K520 8x4 K XTREM kamyonlarını teslim aldı.

Devamını Oku

BORUSAN MAKİNA TÜRKİYE’DE iki KOMPONENT REVİZYON MERKEZİ KURACAK

Marka

Türkiye’den Uzak Doğu Rusya’ya kadar geniş bir coğrafyada faaliyet gösteren Borusan Makina ve Güç Sistemleri Kazakistan’da müşteri memnuniyetini artıran iş makinaları için Komponent Revizyon Merkezi’nin benzerlerini İstanbul ve Ankara’da hayata geçirecek.

Devamını Oku

ÇİMSA YILIN İLK YARISINDA NET SATIŞ GELİRİ 630 MİLYON TL OLDU

Marka

Sabancı Holding iştiraki ve yapı malzemeleri sektörünün global bir oyuncusu olan Çimsa, 2017’nin ilk 6 aylık dönemine dair net satış gelirini 630 milyon TL, net karını ise yaklaşık 79 milyon TL olarak açıkladı.

Devamını Oku

PANASONIC İRAN’DA İLK 5 ŞİRKET İÇİNDE

Marka

Türkiye’yi en stratejik bölgeler arasında ele alan Panasonic, İran pazarına ihracat gerçekleştiren şirketler arasında ilk sırada yer alıyor.

Devamını Oku

BTM YALITIM SEKTÖRÜNÜN BAKANLIK TARAFINDAN BELGELENDİRİLEN İLK AR-GE MERKEZİNE SAHİP

Marka

BTM’nin Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde 1986 yılında kurduğu AR-GE Laboratuvarı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “AR-GE Merkezi” olarak belgelendirildi. BTM AR-GE Merkezi, yalıtım sektöründe belgelendirilmiş ilk AR-GE Merkezi oldu.

Devamını Oku

BAUMIT ÇEVREYE DUYARLI PROJELER İÇİN SİLOLU ÜRÜN KULLANIMINI ÖNERİYOR

Marka

Baumit, üretimden ürün tedariğine kadar her aşamada hem kendisi hem iş ortakları için doğal kaynakları en verimli şekilde kullanmaya yönelik sistemler ve ürünler sunuyor.

Devamını Oku

VEKON DEPREME KARŞI HAFİF ÇELİK YAPI SİSTEMİNİ ÖNERİYOR

Marka

Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, depreme dayanıklılığı, estetiği, konforu, yüksek izolasyon değerleri ile hafif çelik yapı sisteminin deprem kuşağında yer alan Türkiye için vazgeçilmez olduğunu söyledi.

Devamını Oku

Y KUŞAĞI İÇIN ŞEKİLLENDİRİLEN YALIN TASARIM AKTİF GROUP YÖNETİM BİNASI

Mimari Tasarım Sanat

Odak noktasına kurumsal kimliği koyarak, teknolojiyle entegre, kullanıcı deneyimini üst düzeye taşıyan tasarımlara imza atan EDDA Mimarlık, Aktif Group’un Ümraniye’deki yeni yönetim binasını tasarladı. İç Mimar Eda Tahmaz’ın “Y” kuşağı beklentileriyle şekillendirdiği yönetim binasında, ofisler ve sosyal alanlar birleştirilerek, iş stresinden uzak, dinamik, enerjisi yüksek, ergonomik çalışma ortamı yalın bir tasarımla buluştu.

Devamını Oku

ADRES YALIKAVAK PROJESİ WA AWARDS’TAN ÖDÜL ALDI

Mimari Tasarım Sanat

AS Architects ve Gökhan Aksoy Architects tarafından tasarlanan “Adres Yalıkavak” projesi World Architecture Community tarafından verilen ödüllerde, 25. proje döngüsünde ödüle layık görüldü.

Devamını Oku

BASAMAK ATLAYAN TASARIMLAR

Mimari Tasarım Sanat

Bien Seramik, basamaklara değer katmak ve basamakları mekanlarla bütünleştirmek için özel karolar tasarladı.

Devamını Oku

BİR YAŞAM ALANI OLAN MUTFAKLARDA PRATİKLİK VE HİJYEN

Mimari Tasarım Sanat

Sağlık koşullarının büyük önem kazandığı mutfaklarda leke tutmayan, bünyesinde bakteri üremesine izin vermeyen Çimstone, hijyenik bir ürün olarak dikkat çekiyor. Suda çözülebilen nötr bir deterjan ile kolaylıkla temizlenebilen Çimstone tezgahlar, temizlik giderlerinden de önemli ölçüde tasarruf sağlıyor.

Devamını Oku

MODÜLER MUTFAKLARDA ERGONOMİK ŞIKLIK

Mimari Tasarım Sanat

Modüler mutfak sektörünün önde gelen isimlerinden Demsaş, tüketici beklentilerini çağın yenilikleriyle birleştiriyor ve günü yakalayan detaylarıyla zarafetinden söz ettiren mutfaklar sunuyor.

Devamını Oku

ANKASTREDE MİNİMALİST TASARIM

Mimari Tasarım Sanat

Hoover, özel olarak tasarladığı ve geliştirdiği ankastre serisi Vanity ile mutfakları şıklık ve teknolojiyle buluşturuyor.

Devamını Oku

ŞIK, YALIN VE DAYANIKLI ANAHTAR PRİZ

Mimari Tasarım Sanat

Panasonic Eco Solutions Türkiye, VİKO marka Trenda Metal Inox modeli ile mekanlara ayrıcalık katıyor. Dayanıklılığı ile öne çıkan inox malzemeden üretilen çerçeveye sahip model, zarif çizgisi ile de fark yaratıyor.

Devamını Oku

TEKNOLOJİ VE EL İŞÇİLİĞİ İLE BULUŞAN ÖZGÜN TASARIMLAR

Mimari Tasarım Sanat

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte geçmişte sadece işlevsellik beklenen anahtar prizler, günümüzde işlevselliğin yanında artık dekorasyonda da kendine önemli bir yer ediniyor. Enerji yönetimi ve yaşam konforu alanında özgün tasarımlarla entegre çözümler sunan Hager I Berker, Manufaktur grubunda anahtar prizleri el işçiliği ve üstün teknoloji ile buluşturuyor. İnce bir zanaatkarlıkla müşteri taleplerine göre şekillenen Manufaktur grubu, anahtar priz seçiminde özgün tasarımlara doğru yeni bir akımı başlatıyor.

Devamını Oku

KANDİLLİ, İBB İLE İSTANBUL İÇİN YENİ DEPREM SENARYOSU HAZIRLIYOR

Özel Haber

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, “Marmara’da bir büyük deprem bekliyoruz ve bu depreme gittikçe yaklaşıyoruz. Deprem şu anda, yarın ya da 10 yıl veya daha geç olabilir. Ancak bildiğimiz; büyüklüğünün 7’nin üzerinde olacağı ve Marmara’da olacağı. Depreme şimdi olacak gibi hazır olmalıyız” dedi. Özener 2009 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile hazırlanmış olan İstanbul için deprem risk analiz ve senaryolarını içeren çalışmanın yeni bina ve yerleşim alanları çerçevesinde güncelleneceğini de açıkladı. Yeni çalışma ile İstanbul’da yeni yapılan yüksek binalar ile değişen imar sistemi çerçevesinde İstanbul’un yeni risk haritası çıkarılacak. Ayrıca eski senaryoda olmayan altyapı riskleri de değerlendirilecek.

Devamını Oku

DEPREMİN TEK ÇARESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM

Özel Haber

17 Ağustos 1999 Marmara depreminin yıl dönümüne ilişkin açıklamalarda bulunan Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu Başkanı Prof. Dr. Gürsel Öngören, Depremin tek çaresinin kentsel dönüşüm olduğunu söyledi.

Devamını Oku

“KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRECİNİ, TOPLUMUN YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTECEK BİR FIRSAT OLARAK GÖRMELİYİZ”

Özel Haber

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Unutmamamız gerekir ki, insanları deprem değil binalar öldürüyor. Deprem kuşağında yer alan ülkemizde depreme hazırlıklı olmak için güvenli ve kaliteli yapılaşma anlayışıyla hereket etmeliyiz. Can ve mal kaybının önüne geçilmesi amacıyla hayata geçirilen ve bugün vazgeçilmez bir zorunluluk olarak gördüğümüz kentsel dönüşüm sürecini, toplumun yaşam kalitesini yükseltecek bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz” dedi.

Devamını Oku

“GÜVENLİ YAPILAR İNŞA EDEREK DEPREMİ RİSK OLMAKTAN ÇIKARMALIYIZ”

Özel Haber

Türkiye İMSAD, Türkiye’de 20-30 yıl sonra tekrar dönüştürülecek yapılar değil, en az 100 yıl kullanılmak üzere güvenli yapılar inşa edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Devamını Oku

TÜRKİYE HÂLÂ DEPREME HAZIRLIKLI DEĞİL

Özel Haber

İZODER Başkanı Levent Pelesen, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Ülke olarak yaşadığımız büyük acının üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen Türkiye hâlâ depreme hazırlıklı değil. Türkiye genelinde yaklaşık 15 milyon konutta halen su yalıtımı yok. 6.5 milyon konut ise deprem açısından riskli bina statüsünde. Son dönemde özellikle Bodrum’da peş peşe meydana gelen depremler, riskli bir coğrafyada bulunduğumuz gerçeğini topluma bir kez daha hatırlattı. Ülke olarak depremle yaşamayı öğrenmeli, güvenli ve kaliteli yapılaşma bilinciyle hareket etmeliyiz” dedi.

Devamını Oku

BİTÜDER UYARIYOR: KOROZYON BİNALARI ÇÜRÜTÜYOR, DEPREM YIKIYOR

Özel Haber

Su yalıtımı olmayan bina 10 yılda taşıma kapasitesinin yüzde 66’sını kaybediyor.

Devamını Oku

DEPREME KARŞI DAHA GÜVENLİ BİNALAR İÇİN SU YALITIMI

Özel Haber

Binlerce kişinin hayatını kaybettiği, on binlerce kişinin evsiz kaldığı; ülkemizin başına gelen en büyük doğal felaketlerden biri olan 17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıl dönümünde mevcut binaların deprem güvenliği bir kez daha gündeme geldi. Binaların depreme dayanıklılığını arttırmak için su yalıtımı yaptırılması büyük önem arz ediyor.

Devamını Oku

“DEPREM RİSKİNE KARŞI KONUT ALIRKEN BETON KALİTESİNE DİKKAT EDİLMELİ”

Özel Haber

TÜİK tarafından son açıklanan verilere göre, 2017 yılı ilk yarısında Türkiye’de satılan konut sayısı %3,7 oranında artış ile 654 bine yükseldi. Konut satışlarında yaşanan artışlara istinaden açıklama yapan Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanı M. Şefik Tüzün; “Türkiye dünya üzerinde depremden etkilenen ve etkilenecek olan ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Depremin yıkıcı etkilerinin acısını zamanında en derinden yaşadık. Bu yüzden konut satın alırken “kaliteli beton” kullanılan yapıları tercih etmek en öncelikli nitelik olmalıdır” diyerek önemli açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

TÜRKİYE ZORUNLU DEPREM SİGORTASINDA YOLU YARILADI, HEDEF %100’E ULAŞMAK

Özel Haber

Deprem kuşağında yer alan ve depremin yıkıcı etkilerini geçmişte derinden yaşayan Türkiye’de, günümüzde her 2 konuttan 1’i Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında bulunuyor. Bugün dakikada 15 kişi Zorunlu Deprem Sigortası yaptırırken, evinizi günlük sadece 50 kuruşa depreme karşı sigortalamanız mümkün. DASK Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kayacı “Olası bir deprem durumunda hasarların tazminini gerçekleştirecek yapıya sahip olmamızın yanı sıra operasyonel süreci yönetmek için de devlet kurumlarıyla iş birlikleri geliştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Devamını Oku

İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİSİ SON BİR YIL İÇİNDE YAŞANAN KAYIPLARI FAZLASIYLA TELAFİ ETTİ

Özel Haber

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, son beş aydır gösterdiği hızlı iyileşme ve artışı, Temmuz ayında da sürdürerek yükselişini altıncı aya taşıdı. Temmuzda bir önceki aya göre 1,58 puan artan ‘Bileşik Endeks’ geçen yılki seviyesinin 4,43 puan üzerine çıktı.

Devamını Oku

TÜRKİYE GENELİNDE KONUT FİYATLARI GEÇTİĞİMİZ AYA GÖRE %0.74 ORANINDA YÜKSELDİ

Özel Haber

Türkiye İş Bankası’nın desteği ile hazırlanan ‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ ve ‘REIDIN Emlak Endeksi’ Temmuz ayı sonuçları açıklandı. ‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ne göre, Temmuz ayı fiyat artışı, bir önceki aya göre %0.29, geçen yılın aynı dönemine göre ise %3.41 oranında gerçekleşti. Satışlarda banka kredisi kullanım oranının %30, peşinatın %20, senet kullanım oranının %50 olduğu Temmuz ayında, stok erime hızı %3.7 olarak gerçekleşti.

Devamını Oku

MAHALLELER NEFES ALACAK

Özel Haber

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur ve Kentsel Strateji Kurucusu A. Faruk Göksu tarafından hayata geçirilen “Vizyon Atölyesi” kapsamında, 17 Ağustos Büyük Marmara Depremi’ne özel bir program geliştirildi. Depremin 18’inci yıldönümünde geliştirilen “Kentsel Bulmaca” ile mahallelerde park, kültür ve ibadet merkezleri gibi kamusal alanlar yaratılması hedefleniyor.

Devamını Oku

KDV İNDİRİMİNDE SÜRE UZATILMASI TALEP EDİLİYOR

Özel Haber

Türkiye’nin lokomotif sektörü konumunda bulunan inşaat sektörünün ve hizmet ettiği 200 farklı iş kolunun faaliyetlerini aralıksız sürdürmesi için destek isteyen gayrimenkul uzmanları, eylülde sona erecek olan KDV indirimi süresinin uzatılmasını istedi. Uzmanlar; sektörün desteklenmesiyle hem ekonominin hem sektörün hem de vatandaşın kazanacağı konusunda ortak görüş bildirdi.

Devamını Oku

ASSAN PANEL’DEN BAYİLERİNE ÖZEL SANAL POS HİZMETİ

Sektörden

Assan Panel, yapı sektöründe bir ilke imza atarak, Türkiye’deki 35 bayisini mali açıdan güçlendirmek amacıyla Sanal POS uygulamasını geliştirdi. Kredi kartı ile online ödeme imkanı sağlayan uygulama, bayilere kur sabitleme, vadeli alım yapma ve iskonto gibi avantajlar sunuyor.

Devamını Oku

NİMEÇATI, İKİNCİ YARIYIL İÇİN HAZIRLANDI

Sektörden

Nimeçatı 2017 Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı, 22-23 Temmuz 2017 tarihlerinde Polonezköy’de yapıldı.

Devamını Oku

GF HAKAN PLASTİK’TEN MÜŞTERİ VE KULLANICI MEMNUNİYETİ İÇİN ÜRÜN EĞİTİMLERİ

Sektörden

GF Hakan Plastik, bayi ve tesisat ustaları için gerçekleştirdiği düzenli eğitimleri ile ürünler ve uygulamalardaki son gelişmeleri aktarırken müşteri ve kullanıcı memnuniyetini de artırmayı hedefliyor.

Devamını Oku

İSG AVRASYA 4. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ FUARINDA SEKTÖREL YENİLİKLER SUNULACAK

Sektörden

İFO Fuarcılık tarafından ‘İş Emniyeti’, ‘İş Sağlığı’, ‘İş Güvenliği’ ile ‘Eğitim, Danışmanlık ve Risk Analizi’ ana başlıkları altında her yıl düzenlenen İSG Avrasya’nın dördüncüsü, 15-17 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleşecek.

Devamını Oku

GELECEĞİN ENDÜSTRİYEL TEKNOLOJİLERİ FUARI 2018

Sektörden

Bileşim Yayıncılık ve Fuarcılık A.Ş. 22-25 Şubat’ta FIT Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı 2018’i gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

BAHÇEŞEHİR ATMACA “BAHÇEŞEHİR GÖLETİ 240 MİLYON TL’YE İKİ KATI BÜYÜYECEK“

Vitrin

Türkiye’de 1979 yılından bu yana Atmaca Elektronik A.Ş. olarak çalışmalarını sürdüren ve bünyesinde Sunny, Jumbo gibi markaları barındıran Atmaca Şirketler Grubu, son günlerde gündemi meşgul eden Bahçeşehir Göleti’yle ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Atmaca Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, gölete şimdiye kadar çivi bile çakmadıklarını kaydetti. Atmaca, “Bahçeşehir Göleti altyapı ve peyzaj çalışmalarıyla birlikte iki kat daha büyüyecek. Belediye ihale bedeli ve yatırım maliyetimizle birlikte 240 milyon TL’lik bir bütçe ayırdık. Parkın içinde botanik bahçeler, macera parkı ve hobi alanları gibi detaylar yer alacak. Haziran 2018’de teslim etmeyi planlıyoruz” dedi.

Devamını Oku

GÖKORMAN SİNPAŞ GYO’NUN YEŞİLİ GÖKYÜZÜYLE BULUŞTURAN PROJESİ

Vitrin

Sinpaş GYO’nun Anadolu Yakası’ndaki Gökorman projesi ilk fiyat avantajıyla ön satışa sunulduğu günden bu yana mimarisi ve yatırım değeriyle adından söz ettiriyor. Şile yolu üzerinde, Çekmeköy Ormanı’nın yanı başında yükselecek Gökorman, ağaçlarla çevrili katları, Türkiye’de ilk kez gökyüzüne uzanan doğası ve modern mimarisiyle ev sahibi olmak isteyenlerden yoğun ilgi görüyor.

Devamını Oku

NOVU İKİNCİSİ SÜTLÜCE’DE HAYATA GEÇECEK

Vitrin

Nef, Novu markasıyla klasik öğrenci yurtlarına yenilikçi bir yaklaşım getiriyor. İlk yatırımını Merter’de hayata geçiren ve öğrenciler tarafından büyük bir ilgi gören Novu’nun Sütlüce’de hayata geçecek olan 600 yatak kapasiteli ikinci yurdu için de geri sayım başladı.

Devamını Oku

BİZİM MAHALLE MAHALLE SICAKLIĞI YENİDEN HAYAT BULUYOR

Vitrin

Emlak Konut GYO, hepimizin özlem duyduğu sıcak mahalle yaşamını Bizim Mahalle ile İstanbul Küçükçekmece’de 1 milyon metrekarelik bir alanda yeniden hayata geçiriyor.

Devamını Oku

MANDARINS ACIBADEM SON 20 GÜNDE 25 DAİRE SATILDI

Vitrin

Mandarins Gayrimenkul tarafından Acıbadem ve Fikirtepe’nin kesişme noktasında hayata geçirilen The Mandarins Acıbadem’de konut satışları hız kazandı. Kişiye özel ödeme imkânı sunulan projedeki daireler yoğun ilgi görüyor. İki etap olarak tasarlanan projenin ilk etabındaki 493 dairenin yüzde 65’i Haziran ayında tükenirken, son 20 günde 25 dairenin daha satışı gerçekleşti.

Devamını Oku

ATAKÖY SELENIUM RETRO YAŞAM BAŞLIYOR

Vitrin

Aşçıoğlu’nun İstanbul Ataköy’de hayata geçirdiği ikinci proje olan Selenium Retro, sakinlerine teslim edilmeye başladı. Modern Cumbalar ve açık balkon konseptiyle inşa edilerek rezidans ve ofis bloklarından oluşan Selenium Retro, Ataköy’de bütün ulaşım araçlarının buluşma noktasında yer alıyor.

Devamını Oku

NEO GOLDEN PALMS NEO YAPI FLORIDA’DA

Vitrin

Neo Florida Homes’un Orlando projesi “Neo Golden Palms” Amerika’da farklı bir yaşam hayali kuran ve yatırım yapmak isteyenler için kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor. 2016 yılında başlayan projenin birinci fazı tamamlandı ve yaşam başladı.

Devamını Oku