Ekim 2017

GEOMAS BİNA TEMEL ALTI İZOLASYON SİSTEMLERİNDE YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER SUNUYOR

Ayın Konuğu

“Multidisipliner yaklaşımımızla sürdürdüğümüz AR-GE çalışmalarımızın ürünü olan BentoShield MAX, binalarda temel ve perde izolasyonlarında yüzde yüz doğal malzemelerden üretilen, kendi kendini tamir eden, kolay uygulanabilen bir sistem. Bu sistem, yüksek teknoloji ve uygun maliyet avantajıyla global pazarlarda iddiasını sürdürürken yurt içinde ise uygulamacı bayi ağını genişletmeyi hedefliyor.”

Devamını Oku

PRUVA PLAZA

Çatıdan Cepheye Binaların Dış Yüzü

Ali Manço’nun Anlatımıyla… “Kütledeki hareket ile yansıtılan işlev ayrımı farklı cephe malzemeleri ile daha da vurgulandı. Ticari işlevler olan mağaza ve ofisler koyu ve açık gri renkte fiber çimento, konutlar ise ahşap dokulu kompakt laminat paneller ile kaplandı. Ürünlerin seçiminde bakım istememeleri ve dokularını çok uzun süre korumaları etkili oldu.”

Devamını Oku

BİNA KABUĞUNUN HER YÖNÜNE ÜRÜN SUNUYOR

Çatıdan Cepheye Binaların Dış Yüzü

Hydro grubunun bir markası olan Sapa’nın dünyanın değişik bölgelerinde birçok sistem evi bulunuyor. Bu sayede her coğrafya ve iklim koşuluna göre sistem çözümü bilgisine sahip Sapa, gelen özel proje taleplerine yönelik her türlü cevabı kısa sürede ve doğru çözümler ile sunabiliyor.

Devamını Oku

Zigana TIle ile çatınızda büyük değişim başladı

Çatıdan Cepheye Binaların Dış Yüzü

“Onduline Avrasya’nın yeni ürünü Zigana Tile ile çatılar yenileniyor.“

Devamını Oku

MAGNEZYUM OKSİT ESASLI YAPI PANELLERİ İLE ESASLI YALITIM

Çatıdan Cepheye Binaların Dış Yüzü

NevPanel uygulandığı tüm projelerde insan ve yapı sağlığını ön planda tutarak bina niteliğini arttırmayı ve yaşam standartlarını iyileştirmeyi amaç ediniyor.

Devamını Oku

MEKANIN FORMUNA UYAN GİZLİ MENTEŞELİ PENCERE SİSTEMİ

Çatıdan Cepheye Binaların Dış Yüzü

Vorne, marka yapı projelerine Gizli Menteşeli Pencere Sistemi ile pencere üzerinde görünen mekanizmaları ortadan kaldırarak estetik bir görünüm sunuyor.

Devamını Oku

YENİ HAVALİMANI’NA DOKA’DAN 300 TIR KALIP VE İSKELE

Çözüm Ortağı

Türkiye’nin en önemli projelerinden olan ve ilk etabının yüzde 64.5’i tamamlanan ve inşaat çalışmaları hızla devam eden İstanbul’un yeni havalimanının yüklenici firmaları Doka Kalıp İskele güvencesinde ilerlemeyi tercih etti.

Devamını Oku

TİFLİS HAVALİMANI’NDA BONUS/WOOLER TERCİH EDİLDİ

Çözüm Ortağı

TAV, işletmesini üstlendiği Tiflis Havalimanı’nın yeni terminal binasının inşasında Bonus|Wooler Taş Yünü’nü tercih etti. Binanın teras ve kenet çatı gibi kritik detaylarında yalıtım ihtiyacı Türkiye’de çok sayıda prestijli projede kullanılan Bonus/Wooler taş yünü ile karşılandı.

Devamını Oku

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ RENOVASYONUNDA YAPIŞTIRMA HARCI

Çözüm Ortağı

Beş yüz yılık bir öğrenim geçmişine sahip olan ülkemizin en köklü eğitim kurumlarından Galatasaray Üniversitesi’nin renovasyon çalışmaları devam ediyor. Yeni eğitim dönemine yetiştirilmesi planlanan çalışmalar kapsamında üniversitenin tarihi dokusunu ve zaman darlığını göz önüne alan yetkililer, birinci derece kültür varlığı statüsündeki binanın onarımında Bostik ile iş birliğine gitti.

Devamını Oku

BÜYÜK PROJELERDE DEĞER MÜHENDİSLİĞİ

Çözüm Ortağı

Proje yönetimi konusunda uzun yıllar araştırmalar yapan Prof. Flyvbjerg ve Prof. Sunstein “Art Niyetli Gizli El” makalesinde gerek özel yatırımcılar gerekse kamu tarafindan yürütülen büyük projelerin genellikle başarısızlıkla sonuçlandığını anlatırlar. Çoğunlukla proje riskleri sistematik olarak göz ardı edilir, alınabilecek karşı tedbirler ve bu projelerden ileride elde edilecek kazanımlar ise sistematik olarak abartılır.

Devamını Oku

SU DOKUNDUĞUNDA YENİLENME BAŞLAR

Luxury by Ozan Ekşi

Son yıllarda banyo dekorasyonuyla ilgili gerçekleşen inovatif tasarımlar, yeni projelerde meyvesini vermeye başladı. Artık banyoda meditatif aurayı bozacak hiçbir detaya izin verilmiyor. Küvet-duş sistemlerinde ise %100 yenilenmeye yönelik gelişmiş teknolojik açılımlarla ve bunu yaratan markalarla tanışıyoruz.

Devamını Oku

İSTANBUL ULUSLARARASI FİNANS MERKEZİ PROJESİNDE TMS KALIPLARI

Makale

Hızla gelişen teknolojiyle beraber, her alanda olduğu gibi, inşaat sektörü de daha hızlı, optimal ve etkili çözümlerle hayata değer katmaya devam ediyor. Gerek yaşamımızı kolaylaştıran sanat yapıları, gerek onlarca seçenekli konut projeleri olsun, inşaat dünyası sunduğu imkanlarla her geçen gün kendini geliştirmektedir.

Devamını Oku

DIŞ CEPHELER İÇİN MALZEME SEÇİMİNİN ÖNEMİ

Makale

“Yoğun dolu yağışı sonrasında araçlar, camlar gibi dış cephelerde de yaşanan tahribatın hangi boyutlara ulaşılabileceği maalesef yaşanarak görüldü. Darbe dayanımlı malzemelerin önemi bir kez daha ortaya çıktı.”

Devamını Oku

TAVANA PARALEL ÜFLEME YAPAN KASET TİPİ KLİMA

Malzeme - Ürün

MItsubIshI Heavy KXZ VRF Sistemleri tarafından geliştirilen yeni kaset tipi klima, Airflex Kanat dizaynı sayesinde tavana paralel üfleme yaparak hava konforunu maksimize eder.

Devamını Oku

OTOPARKLARIN KAPASİTESİNİ  İKİ KATINA ÇIKARAN SİSTEM

Malzeme - Ürün

Otopark sıkıntısına çözüm yollarından biri her binanın kendi otoparkına sahip olması ya da mevcut kapasitesinin artırılması. Kleemann, yeni park sistemi Kleemannpark ile otopark alanlarının kapasitesini maksimum düzeye ulaştırıyor.

Devamını Oku

SİKA ABC KİMYA’YI SATIN ALDI

Marka

İsviçre merkezli Sika Grubu’nun Türkiye’de 27 yıldır faaliyet gösteren şirketi Sika Yapı Kimyasalları A.Ş., pazarın önde gelen mastik ve yapıştırıcı üreticilerinden olan ABC Kimya ve Dış Tic. A.Ş.’yi satın aldığını Swissotel’de gerçekleşen davetle duyurdu.

Devamını Oku

ÇİMSA 65’TEN FAZLA ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

Marka

Çimsa, farklı segmentteki müşterilerine yönelik geliştirdiği ürünler ile Türkiye ve dünya beyaz çimento pazarına öncülük etmeye devam ediyor.

Devamını Oku

ODE YALITIM SON 5 YILDA 55 MİLYON DOLAR YATIRIM YAPTI

Marka

Yalıtım sektöründe Türkiye’den çıkan global bir marka olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren ODE Yalıtım, yatırımlarına devam ediyor. ODE, 2012 -2017 yılları arasında Eskişehir’deki yeni üretim tesisi yatırımı, iki hisse devir alımı ve Çorlu fabrika modernizasyonu ile birlikte toplam 55 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi.

Devamını Oku

DOKA KALIP-İSKELE YENİLİKÇİ BETONARME YAPILAR TARAFINDAN TERCİH EDİLİYOR

Marka

İnşaat sektöründeki büyüme hızla devam ederken inşa edilen yapıların tasarımları geleneksellikten uzaklaşıp gün geçtikçe farklılaşıyor. Ezber bozan tasarıma sahip yenilikçi yapılar ve köprü viyadük gibi değişken ve zorlu şekillere sahip sanat yapıları gerçeğe dönüştürülmesinin öncülüğünü Doka’nın yaptığı endüstriyel kalıp sistemleri ile mümkün hale geliyor.

Devamını Oku

MITSUBISHI ELECTRIC ASANSÖR VE YÜRÜYEN MERDİVEN SEKTÖRÜNDE KONFOR, GÜVENLİK VE TASARIM İLE ÖNE ÇIKIYOR

Marka

“1930’lardan bu yana asansör ve yürüyen merdiven sektörünün gelişimine yüksek katma değer sağlayan markamız; konfor, güvenlik ve tasarım konularındaki yenilikleriyle öne çıkıyor. Sektöre kazandırmış olduğumuz yeniliklere örnek olarak; Mitsubishi Electric’e özgü bir mühendislik harikası olan spiral yürüyen merdiveni, ilk zigzag asansörü, Yokohama Tower’ın saniyede 12,5 metreyle Guinness Rekorlar Kitabı’na giren yüksek hızlı asansörünü verebiliriz.”

Devamını Oku

BAYMAK AVRUPA STANDARTLARINDAN GAZ BRÜLÖRLERİ SUNUYOR

Marka

Baymak, 2017 yılı ilk çeyreğinde ürün grubuna eklediği TS EN 676+A2 ve 2009/142/EG belgeli BGE serisi gaz brülörleriyle, Avrupa standartlarına uygun İtalyan teknolojisini tüketicilerine sunuyor.

Devamını Oku

DAVUT PANEL GÜNEŞ PANELLERİNE UYUMLU ÇATI PANELLERİ SUNUYOR

Marka

Davut Panel, sektördeki öncü üreticilerden biri olarak yeni geliştirdiği solar panel uyumlu çatı paneliyle, güneş enerjisi ihtiyacı olan tesislerin çatısında çözüm ortağı olmayı hedefliyor.

Devamını Oku

Y KUŞAĞI İÇIN ŞEKİLLENDİRİLEN YALIN TASARIM AKTİF GROUP YÖNETİM BİNASI

Mimari Tasarım Sanat

Odak noktasına kurumsal kimliği koyarak, teknolojiyle entegre, kullanıcı deneyimini üst düzeye taşıyan tasarımlara imza atan EDDA Mimarlık, Aktif Group’un Ümraniye’deki yeni yönetim binasını tasarladı. İç Mimar Eda Tahmaz’ın “Y” kuşağı beklentileriyle şekillendirdiği yönetim binasında, ofisler ve sosyal alanlar birleştirilerek, iş stresinden uzak, dinamik, enerjisi yüksek, ergonomik çalışma ortamı yalın bir tasarımla buluştu.

Devamını Oku

ATAŞEHİR BELEDİYESİ KENT PARKI

Mimari Tasarım Sanat

Studio Vertebra imzalı Ataşehir Belediyesi Kent Parkı, toplam 61.000 m² lik bir alanda barındırdığı sergi alanları, performans merkezi, gastronomi merkezi ve çocuklar için etkinlik alanları gibi fonksiyonlarıyla, tamamlandığında Ataşehir için bir çekim merkezi oluşturacak ve bölgenin sosyal hayatına nitelikli bir kamusal alan kazandıracak.

Devamını Oku

ZARİF VE MULTİFONKSİYONEL

Mimari Tasarım Sanat

Panasonic Eco Solutions Türkiye, Thea markasının üstün teknolojisi ile ev ve iş yerlerine son derece pratik ve fonksiyonel bir çözüm sunuyor. Thea Optima serisi, ince hatları ve yalın tasarımı ile hem dekorasyona zarafet katıyor hem de duvarlarda fazla yer kaplamıyor.

Devamını Oku

MERDİVEN FORMUNDA PORSELEN KAROLAR

Mimari Tasarım Sanat

Seramiksan, merdiven formundaki yeni porselen karo serisi Serastep’i sunuyor.

Devamını Oku

ÇALIŞMA ORTAMINDA HİJYEN MANİFESTOSU

Mimari Tasarım Sanat

Son teknolojiyi kullanarak geliştirdiği Sistem Armada Antimikrobiyel seri ile Legrand, binalarda yüzde 99,9 self-dezenfeksiyon sağlayarak bireylere sağlıklı bir çalışma ortamı sunuyor.

Devamını Oku

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ BÖLGEDE SATILIK VE KİRALIK KONUT FİYATLARINI YÜKSELTTİ

Özel Haber

Geçtiğimiz sene açılan ve İzmit Körfez geçişini 90 kilometreden 12 kilometreye düşürerek İstanbul - İzmir arasındaki yolculuk süresini kısaltan Osmangazi Köprüsü’nün bölgeye etkisi konut fiyatlarında da hissediliyor. İnşa çalışmalarının hızlandığı 2014 yılıyla birlikte son 3 senede köprü güzergâhında bulunan Kocaeli, Yalova ve Bursa’da satılık konut fiyatları yüzde 100’e yakın oranla yükseldi.

Devamını Oku

AĞUSTOS AYINDA KONUT FİYATLARI YILIN AYNI DÖNEMİNE GÖRE YÜZDE 4.19 ARTTI

Özel Haber

İş Bankası’nın desteğiyle hazırlanan ‘REIDIN-GYODER yeni konut fiyat endeksi’ ve ‘REIDIN Emlak Endeksi’ Ağustos ayı sonuçları açıklandı. Türkiye genelinde konut fiyatları %0.82 oranında yükseldi, en çok artış %2.09 ile Çankırı’da yaşandı.

Devamını Oku

TÜRKİYE İMSAD ‘GÜNDEM BULUŞMALARI’NDA DIŞ POLİTİKADAKİ DEĞİŞİMLER KONUŞULDU

Özel Haber

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: “Jeopolitik konumumuz nedeniyle dış politikadaki her gelişme, inşaat sektöründe önce Türk müteahhitlerini, dolayısıyla istihdamı ve sonrasında inşaat malzeme üreticilerini etkiliyor”

Devamını Oku

TÜRKİYE İMSAD İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ BİLEŞİK ENDEKSİ YENİDEN 100 PUANIN ÜZERİNE ÇIKTI

Özel Haber

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Ağustos ayında yeniden 100 puanın üzerine çıktı. 2016 yılı Haziran ayında 100 puanın altına düşen endeks böylece kayıplarını telafi etti. Bileşik Endeksi oluşturan Faaliyet, Güven ve Beklenti Endeksleri de Ağustos ayında yükseldi. Ağustos ayında bir önceki aya göre 0,94 puan artan Bileşik Endeks, geçen yılki seviyesinin 3,85 puan üzerine çıktı. Bununla birlikte Bileşik Endeks’te, son aylarda yaşanan hızlı toparlanmanın Ağustos ayında ivme kaybettiği belirtildi.

Devamını Oku

İLK 6 AYDA 196 MİLYON DOLAR ÇİMENTO İHRACATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Özel Haber

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından açıklanan 2017 yılının ilk yarı rakamlarına göre iç pazarda düşüş yaşanırken ihracat hız kesmeden artmaya devam etti. Üretilen çimentonun yaklaşık %11,5’i ihracata konu olurken, ihracatta ilk sırada Suriye ikinci sırada ise ABD yer aldı. İlk 6 aylık verilere göre çimento ihracat geliri 196 milyon dolar olarak açıklandı.

Devamını Oku

CITYSCAPE GLOBAL 2017 GAYRİMENKUL DÜNYASINI KÖRFEZ’DE BULUŞTURDU

Sektörden

Gayrimenkul ve mimarlık dünyasının en önemli küresel buluşmalarından biri olarak kabul edilen Cityscape Global 2017, Dubai’de düzenlendi. Küresel sektör temsilcilerine 11-13 Eylül tarihleri arasında ev sahipliği yapan fuar, bu yıl ziyaretçi sayısını %25 arttırdı.

Devamını Oku

‘8. ULUSLARARASI İNŞAATTA KALİTE ZİRVESİ’ TÜM SEKTÖRÜ BULUŞTURUYOR

Sektörden

Türkiye İMSAD tarafından 2009 yılından bugüne gerçekleştirilen ‘Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’ bu yıl da inşaat sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirecek. 26 Ekim’de İstanbul’da düzenlenecek Zirve, ‘Geleceğe Yatırım: Dijital Dönüşüm’ temasıyla gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

BOSCH TERMOTEKNİK, TÜRKİYE’NİN EN İYİ KOMBİ USTASINI SEÇTİ

Sektörden

Bosch Termoteknik’in Türkiye’nin En İyi Kombi Ustası Yarışması 12 Eylül tarihinde Manisa Fabrika’daki Bosch Termoteknik İnovasyon Merkezi’nde gerçekleşti.

Devamını Oku

YENİ BİR FUARCILIK ANLAYIŞI: FIT’18 FUARI

Sektörden

22-25 Şubat’ta Ege Bölgesi’ndeki en büyük ve en kapsamlı fuar kompleksi olan Fuar İzmir’de gerçekleşecek olan FIT Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı 2018, fuar anlayışına yeni bir soluk getirecek.

Devamını Oku

BÜYÜKYALI FARKLI BÜTÇELERE YÖNELİK BİRÇOK ALTERNATİF

Vitrin

Emlak Konut GYO güvencesiyle Kazlıçeşme sahil yolunda hayata geçirilen Büyükyalı, yeni kampanyasıyla, yatırım yapmak isteyenlere fırsatlar sunuyor.

Devamını Oku

EGE VADİSİ ANKARA’NIN EGE’YE KOMŞU PROJESİ

Vitrin

Sinpaş GYO, hayalleri süsleyen Ege yaşamını Ankara’ya taşıdığı projesi Ege Vadisi’nden yüzde 8 peşinat ile teslime kadar taksit ödemeden ev sahibi olunabiliyor.

Devamını Oku

IC İÇTAŞ İNŞAAT NEW YORK’TAKİ YENİ TÜRKEVİ BİNASINI YAPACAK

Vitrin

New York Birleşmiş Milletler binasının karşısında yer alan ve yıkımı tamamlanan Başkonsolosluk binasının yerine yapılacak olan Türkevi, 20 bin m2 lik bir alana inşa edilecek. 36 aylık inşa süresinin ardından gökyüzüne lale formunda yükselecek olan bina; Türk kültürü, tarihi ve mimarisini yansıtacak.

Devamını Oku

MIDTOWN SELENIUM BY DEYAAR AŞÇIOĞLU’NDAN DUBAİ’DE YAŞAMA İMKANI

Vitrin

Aşçıoğlu’nun Deyaar ile geliştirdiği ve Selenium markasını yurt dışına taşıdığı proje “Midtown Selenium by Deyaar” Dubai City’de yükseliyor. 199 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulan projenin yüzde 25’i satıldı.

Devamını Oku