Kasım 2017

HYDRO SAPA’NIN TÜM HİSSELERİNİ SATIN ALDI

Ayın Konuğu

“Dünyanın alüminyum devi Hydro’nun, Sapa Grubu’nun tüm hisselerini satın almasının ardından daha güçlü bir grup olarak devam edeceğiz. Hydro’nun alüminyum uzmanlığı Sapa’yı bir adım daha öne taşıyacaktır. Grup şirketi olmanın avantajlarını, ürün çeşitliliği, AR-GE gücü ve esnek çözüm üretebilme yetisi olarak yaşayan Sapa markası, önümüzdeki dönemde yenilikçi ürünler sunmaya devam edecek ve ihracat organizasyonunda da atılımlar yapacak.”

Devamını Oku

AMASYA-TOKAT KAVŞAK YOLU KÖPRÜSÜ DOKA İLE İNŞA EDİLECEK

Çözüm Ortağı

Ülkemizde sayısız köprü ve viyadük projesine kalıp-iskele sistemleri ve mühendislik hizmeti sunan Doka, Amasya Çevre Yolu projesinin de çözüm ortağı oldu. Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan Amasya’daki projenin kilit noktalarından biri olan Amasya-Tokat Kavşak Yolu Köprüsü Doka sistemleri ile inşa edilecek.

Devamını Oku

NİDAPARK BOMONTİ, TEMEL VE PERDE SU İZOLASYONU İÇİN GEOMAS’I SEÇTİ

Çözüm Ortağı

Tahincioğlu Gayrimenkul, Nidapark Bomonti projesinin temel ve perde su izolasyonları için yine Geomas’ı seçti. Uygulama kolaylığı ve kendi kendini onarma yeteneği ile zorlu şartlara dayanıklı olması sebebiyle tercih edilen BentoShield MAX herhangi bir koruma betonuna ihtiyaç duymuyor. Temel donatıları direkt üzerine döşenerek hem maliyetten hem de zamandan tasarruf sağlıyor, şantiyelere hız kazandırıyor.

Devamını Oku

TEKNOLOJİ TAKİPÇİSİ MUTFAKLAR

Luxury by Ozan Ekşi

İnovasyon, günümüz mutfaklarının radarındaki en önemli kriterlerden biri. Teknolojinin her gün yeni ve ileri bir adım atması, sadece mutfağın mekanik yüzünü okşamıyor, aynı zamanda kullanıcıyı daha konforlu, kaliteli ve keyifli bir mutfak hayatına davet ediyor.

Devamını Oku

KUZEY MARMARA OTOYOLU PROJESİ TMS İLE YOL ALIYOR

Makale

TMS Kalıp ve İskele sistemleri olarak tırmanır kalıp sistemleri ve özel mühendislik çözümleriyle Du­bai’deki köprü projemiz ile birlikte ülkemizin önemli yatırımlarından biri olan Kuzey Marmara Otoyolu projesinde yer almaktan büyük mut­luluk ve gurur duymaktayız.

Devamını Oku

TLC KLİMA’DAN GREE GMV5 VRF KLİMA SİSTEMLERİ

Makale

TLC Klima San. Ve Tic. A.Ş.’nin distribütörü olduğu GREE Electric’in geliştirdiği GMV5 VRF Klima Sistemleri yenilenen özellikleriyle uygulayıcı ve kullanıcılara büyük avantajlar sağlıyor. 4 HP kapasiteden 12 HP kapasiteye kadar ürün gamında bulunan önden atışlı mini serileri ve Heat Pump sistemde 8 HP ile 88 HP arasındaki geniş kapasite aralıklarıyla birçok proje için tasarımcılara uygun çözümler sunuyor.

Devamını Oku

YAPININ TAŞIMA KAPASİTESİNİ KORUYAN BİTÜMLÜ SU YALITIM ÖRTÜLERİ

Malzeme

Yapı sektöründe 10. yılını dolduran Bonus|Focus Membran bitümlü su yalıtımı örtüleri, yapıları suyun yıpratıcı etkilerinden koruyor, yapıların ömrünü uzatmaya devam ediyor.

Devamını Oku

ARDUAZLI MEMBRANDA TREND: KOYU KAHVE

Malzeme

Bonus|Focus Membran bitümlü su yalıtımı örtüleri, arduazlı ürün serisindeki yeni rengi koyu kahve ile beğeni topluyor.

Devamını Oku

ÇEVRE VE BÜTÇE DOSTU DUVAR TİPİ KAZAN

Malzeme

DaIkIn Isıtma Ailesi’nin yeni üyesi Daylux Duvar Tipi Kazan, kullanıcılarına bütçe ve çevre dostu bir çözüm sunuyor. Kullandığı yüksek teknoloji ile yüzde 109’a varan yoğuşma sağlayan Daylux kazan, yakıttan tasarruf sağlarken ısıtmanın çevresel etkilerini de en aza indiriyor.

Devamını Oku

“OFİS PROJELERİ” İÇİN SU KAYNAKLI ISI POMPALARI

Malzeme

Su ve toprak kaynaklı ısı pompası konusunda 50 yılı aşkın deneyimi ve yılda 50 bin adedin üzerindeki imalatıyla yüksek imalat hacmine sahip firma ClImate Master'ın 1993 yılından beri temsilciliğini yapan Form Şirketler Grubu, çevre dostu ürünüyle ofislerin hem soğutma hem de ısıtma ihtiyacını aynı anda sağlıyor.

Devamını Oku

AUSTROTHERM TÜRKİYE EPS SEKTÖRÜNDE, AUSTROTHERM geoBLOCK® İLE YAPTIĞI YENİLİKÇİ HAMLESİ YOĞUN İLGİYLE KARŞILANDI

Marka

“Austrotherm geoBlock® ürünümüz, geleneksel toprak dolguya alternatif bir hafif dolgu malzemesidir. Bu sadece bir EPS blok değildir, bir mühendislik çözümüdür. Otoyol ve köprü ve altyapı inşaatlarında dolgu malzemesi olarak kullanılan Austrotherm geoBlock®, Türkiye’de EPS sektörünü ileriye taşıyacak bir malzeme. Bu çözümün avantajlarını iyi aktarmak, Türkiye’deki kullanım alanlarını genişletmek ve tüm EPS sektörü için yeni bir pazar yaratmayı istiyoruz. Austrotherm Türkiye’nin bir gurur ürünü olan Austrotherm geoBlock® için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.”

Devamını Oku

SARAY ALÜMİNYUM KOMPOZİT PANELLERDE PVDF BOYA KULLANARAK DAYANIMI ARTIRIYOR

Marka

Saray, alüminyum kompozit panel imalatında nem dayanımı, asit dayanımı, UV dayanımı renk ve parlaklık stabilitesi açısından dünyada bilinen en dayanıklı boya olan Polivinilden Florür (Pvdf) tercih ederek binaların dış cephesinin uzun yıllar ilk günkü gibi kalmasını sağlıyor.

Devamını Oku

ACO “SEL BASKINLARINI ÖNLEMEK DOĞRU ŞEHİR PLANLAMASIYLA MÜMKÜN”

Marka

Yağış rejimlerinin değişmesi sadece ülkemizde değil, Avrupa’nın en gelişmiş kentlerinde dahi yapay drenaj sistemlerinin tek başına yetersiz kalmasına ve su baskınlarına neden oluyor. Aşırı yağışlar için mutlak çözüm, şehir planlama yaklaşımının değiştirilmesi olarak karşımıza çıkıyor. Tasarladığı drenaj sistemleri ve etkin su yönetimine odaklanan ürünleriyle ACO, anahtar projelere katkıda bulunuyor.

Devamını Oku

‘’KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN ANAYASASI AÇIK ALAN YARATMAK OLMALI’’

Marka

Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen İnşaat Ekonomisi Zirvesi’ne katılan sektör temsilcileri Kentsel Dönüşüm’ü konuştu.

Devamını Oku

“TASARIMDA ENTELEKTÜEL BOYUT KÂRI ARTIRIR”

Mimari Tasarım Sanat

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)'de 2-6 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşen Mimarlık Haftası etkinliklerinde mimarlık, paydaşların gözünden mercek altına alındı.

Devamını Oku

SARAÇOĞLU MAHALLESİ, GEÇMİŞİN İZLERİ KORUNARAK YENİDEN CANLANDIRILACAK

Mimari Tasarım Sanat

Türkiye’nin başkenti Ankara’nın merkez semti Kızılay’ın kalbinde yer alan Saraçoğlu Mahallesi, Emlak Konut’un geliştireceği proje ile özgün dokusu korunarak yeniden hayat buluyor.

Devamını Oku

SİVAS KENT MEYDANI VE TARİHİ BİNALARIN AYDINLATMA PROJESİ

Mimari Tasarım Sanat

Mimari aydınlatma projeleriyle pek çok uluslararası ödülün sahibi olan ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin de aydınlatma tasarımını yapan ZEVE Aydınlatma Tasarım Stüdyosu, son olarak Sivas kent meydanı ve tarihi binaların aydınlatılması projesine imza atıyor. Sivas Valiliği’nin öncülüğünde yapılacak olan projenin 2018 yılında tamamlanması planlanıyor.

Devamını Oku

VARYANT PLUS KARŞIYAKA

Mimari Tasarım Sanat

Daha önce tasarladığımız ve inşa edilen Varyant Karşıyaka projesinin yanındaki arsada yerleşme ile bütünleşen, körfez manzarasına tamamen yönelen çevre yerleşmeleri ve arazi özelliklerini gözeten bir yaklaşımla büyük kütleli ama geçirgen; rüzgarı güneşi ve görüşü tamamen kapatmayan bir kompleks yapı tasarlandı.

Devamını Oku

DÜNYA ÜLKELERİNDE YILDA ORTALAMA 50.000 M2 OKUL TASARLIYOR

Mimari Tasarım Sanat

Nitelikli mimarinin kaliteli eğitim için en önemli koşullardan biri olduğunu savunan, tasarladıkları esnek mekan ve sosyalleşme odaklı okul yapılarıyla öğrenim mekanlarına yeni bir soluk kazandıran Studio Vertebra, okul binalarındaki mekansal unsurlara değindi.

Devamını Oku

ŞEFFAFLIKLA BİÇİMLENEN KOLEKTİF ÇALIŞMA ORTAMI ASD MERKEZ OFİSİ

Mimari Tasarım Sanat

İşverenlerin gelecekteki ihtiyaçlarını bugünden yarınlara karşılayabilecek, teknolojik, estetik ve fonksiyonel projeler tasarlayan Batur ve Batur Mimarlık imzalı ASD Merkez Ofisi, çalışma alanlarında firmanın kolektif ruhuna uygun şeffaflığı ve global çalışma kültürünü yansıtırken, aynı zamanda ASD ürünlerinin de sergilendiği prestijli bir showroom niteliğinde...

Devamını Oku

YENİ NESİL MUTFAK VE BANYO TRENDLERİ

Mimari Tasarım Sanat

Çözüm ortağı olduğu inşaat ve gayrimenkul yatırım şirketleriyle birlikte rezidans, toplu konut ve ofis projeleri başta olmak üzere birçok iç mimari çalışmaya imza atan Gönye Proje Tasarım ortakları Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal, değişen yaşam koşullarıyla birlikte mutfak ve banyoların konutlardaki öneminin ve fonksiyonlarının giderek daha da arttığının altını çizerek, bu mekanlarla ilgili yeni sezon trendlerini analiz ediyorlar.

Devamını Oku

İNŞAAT MALZEMESİ SANAYİSİNDE, ‘GELECEĞE YATIRIM: DİJİTAL DÖNÜŞÜM’ TEMASIYLA DEĞİŞİM BAŞLIYOR

Özel Haber

Türkiye İMSAD, ‘8. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde sektörün hedefini ‘dijital dönüşüm’ olarak belirledi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü: “Kapının önünde bekleyemeyiz teknoloji üretmek zorundayız”

Devamını Oku

TÜRKİYE İMSAD: SEKTÖRDE YENİ DESTEKLERE VE GÜVEN ARTIRICI ÖNLEMLERE İHTİYAÇ VAR

Özel Haber

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Eylül ayını 99,99 puan ile kapattı. Böylece Bileşik Endeks 4’üncü yılında yine başlangıcındaki 100 puan seviyesinde gerçekleşti. Son aylarda yaşanan toparlanma ile sektörün Eylül ayında soluklandığının belirtildiği Bileşik Endeks’te; toparlanmanın yeniden başlaması için yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç olduğu vurgulandı.

Devamını Oku

GYODER, ZİRVE’Yİ ERZURUM’A TAŞIDI

Özel Haber

Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu GYODER’in, gelişen kentlerin yatırım fırsatlarını sektör temsilcileri ile buluşturmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Gelişen Kentler Zirvesi’nin 8’incisi geniş bir katılımla Erzurum’da düzenlendi.

Devamını Oku

TÜRKİYE’DE LÜKS KONUT TALEBİ ARTIYOR

Özel Haber

Profesyonel Lüks Konut Uzmanı ve Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda “Türkiye’de lüks konuta olan talep her geçen gün artıyor ancak lüks tanımı herkese göre başka bir anlam taşıyor” dedi.

Devamını Oku

ÇATIDER: “STANDARTLARDAN UZAK MİLYONLARCA ÇATI TEHLİKEYE DAVETİYE ÇIKARIYOR”

Özel Haber

ÇATIDER (Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Baştanoğlu, Türkiye’de merdiven altı üretim ve hatalı uygulamalar nedeniyle her yıl çok sayıda çatı uçması, yangın, çökme ve enerji kayıpları gibi sorunlar yaşandığını belirterek, “Türkiye’de standartlara uymayan, geleneksel yöntemlerle yapılmış milyonlarca çatı var. Bu çatılar, riske açık durumda. Çatıların, uzman kişilere teslim edilmesi gerekir” dedi.

Devamını Oku

AVRUPALI MÜTEAHHİTLER TÜRKİYE’DE TOPLANACAK

Sektörden

Paris’te düzenlenen Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği (EIC) genel kurulunda mega projelerin finansman sıkıntıları damga vurdu. Avrupalı müteahhitler, herhangi bir otoritenin proje açıklamaya yanaşmadığını belirtti.

Devamını Oku

YENİ BİR FUARCILIK ANLAYIŞI: FIT’18

Sektörden

22-25 Şubat tarihlerinde, Ege Bölgesi’ndeki en kapsamlı fuar merkezi Fuar İzmir’de gerçekleşecek olan FIT Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı 2018, fuar anlayışını değiştiriyor. Sektörünün önde gelen markalarının tercih ettiği FIT’18 Fuarı katılımcılarına farklı bir fuar deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

SİNPAŞ GÖKORMAN ÇEKMEKÖY’DE, DOĞAYLA İÇ İÇE

Vitrin

Sinpaş Gökorman, 100 metre yükseklikte bile doğayla iç içe olma ayrıcalığı sunan özgün mimarisi, Çekmeköy Ormanı manzarası, kolay ulaşım sağlayan lokasyonu ve her geçen gün artan yatırım değeriyle öne çıkıyor.

Devamını Oku

SELENIUM RETRO 9 YÜZDE 50 SATIŞI GERÇEKLEŞTİ

Vitrin

Aşçıoğlu tarafından 125 milyon dolar yatırımla Ataköy’de inşa edilen ve Nisan ayında satışına başlanılan Selenium Retro 9 projesinde yüzde 50 satış gerçekleştirildi.

Devamını Oku

NEF ÇAMLITEPE İKİ GÜNDE TÜM PROJE SATILDI

Vitrin

Nef, Çekmeköy'ün yeni çekim noktası olmaya aday Nef Çamlıtepe projesiyle, 2 günde 474 konut satışıyla yeni bir rekora imza attı. Çekmeköy’de, toplam 1.2 milyar TL proje değerine sahip üç ayrı proje, hem aileler hem de yatırımcılar için ayrıcalıklı bir yaşam alanı ve yatırım fırsatı sunacak.

Devamını Oku

ÖDÜL İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ-ESENYURT AKSINDA TATİL KÖYÜ İMKANLARI

Vitrin

Beylikdüzü-Esenyurt aksında yükselen ve 1+1, 2+1, 3+1 daire seçeneklerinin yer aldığı 'Ödül İstanbul', 2 bin 683 konut ve 102 ticari üniteden meydana geliyor. Yatırım değeri 250 milyon dolar olması beklenen projede 1+1'ler 219 bin TL' den, 2+1'ler 346 bin TL' den 3+1'ler ise 524 bin TL' den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Devamını Oku

NUVO DRAGOS İKİNCİ ETAPTA YAŞAM BAŞLIYOR

Vitrin

Özderici GYO güvencesiyle Maltepe’de inşa edilen, Nuvo Dragos’un 2. etabında inşaat süreci tamamlandı. Yaşama açılan iki yeni blokla birlikte toplam 1007 bağımsız bölümün yer aldığı Nuvo Dragos, tüm ana ulaşım arterlerinin ortasında, yaşam ve inşaat kalitesi ve ödeme kolaylıkları ile öne çıkıyor.

Devamını Oku

BOSTANCI DELUXE ÖN SATIŞA ÇIKTI

Vitrin

Türkiye’nin birçok şehrinde teslim ettiği nitelikli projeleriyle dikkat çeken Yapıen İnşaat, İstanbul’daki ilk yeni projesi ‘Bostancı Deluxe'ü lansman öncesi avantajlı fiyatlarla sunuyor. Mart 2018'de teslim edilmesi planlanan‘Bostancı Deluxe' de dairelerin metrekare fiyatları 7 bin 500 TL’den başlıyor.

Devamını Oku