Ocak 2018

ASSA ABLOY TÜRKİYE GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ 2018’DE HAPİSHANELERE YÖNELİK ÜRÜNLER SUNACAK

Ayın Konuğu

“Hapishane kapıları ve kilitleri konusunda Türkiye’de ciddi bir boşluk var. İngiltere’de 1820 yılında kurulan, globalde Assa Abloy’un köklü markalarından birinin ürünlerini Türkiye pazarına sunacağız. Sadece hapishane değil, giriş çıkış iradesinin engellendiği bir başka mekan olan psikiyatri hastanelerinde de yer alan bu ürünler ile 2018’de yeni bir alan açarak, gelişmeyi hedefliyoruz.”

Devamını Oku

YDA İSTANBUL FİNANS MERKEZİ BDDK HİZMET BİNASI, GEOMAS’I SEÇTİ

Çözüm Ortağı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun, İstanbul Ataşehir Finans Merkezi’ndeki hizmet binasının temel izolasyonunda Geomas’ın ürünlerinden BentoShield MAX, perde uygulamalarında ise Vandexflexbit tercih edildi.

Devamını Oku

YENİ İSTANBUL SWISSOTEL DOKA OTOMATİK TIRMANIR KALIP SİSTEMİ İLE YÜKSELİYOR

Çözüm Ortağı

İstanbul Esenyurt’ta içinde AVM ve rezidans da bulunan Kozapark Projesi’nin en dikkat çekici yapısı Swissotel. İstanbul’un en yüksek binaları arasına girecek olan otel projesi, Doka otomatik tırmanır kalıp sistemi SCP ile yükseliyor. Swissotel, yeni oteli ile 213 metreye kadar yükselerek dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanıyor.

Devamını Oku

İNŞAATÇILARDAN 2018 YOL HARİTASI

Değerlendirme

İnşaat sektörü ekonominin lokomotifi olmaya devam ediyor. 2017 yılının üçüncü çeyreğinde Türkiye ekonomisi yüzde 11,1 büyürken, inşaat sektörü ise yüzde 18,7 büyüdü. Sektör temsilcileri yılın son günleri yaklaşırken inşaat sektörünün 2017 yılını nasıl geçirdiğini değerlendirip, 2018 yılı için öngörülerini paylaştı.

Devamını Oku

YAKIN GELECEĞİN TEKNO-DEVRİMLERİ

Luxury by Ozan EKŞİ

Hızla farklılaşan ürün ve hizmet cepheleri, yeni özelliklerle başkalaşan günlük alışkanlıklarımız ve ihtiyaçlarımız, dengeleri değişen doğa-insan iletişimi, geleceğin bize yeni yöntemler, formüller, teknolojiler getireceğini hatta bunun oldukça hızlı gerçekleşeceğini söylüyorlar.

Devamını Oku

YÜKSEK TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ, GÜVENİLİR, ÇOK YÖNLÜ, HIZLI, GÜVENLİ VE EKONOMİK TMS KALIP VE İSKELE SİSTEMLERİ DÜNYANIN HER YERİNDE…

Makale

44 yıldır Türk inşaat sektörünün güvenilir kalıp ve iskele sistemlerini 50’yi aşkın ülkeye ihracatı ile dünya inşaat sektöründe ileri teknoloji ürünleri ile hizmet vermeye devam ediyor.

Devamını Oku

ANTALYA’DA SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM KOMPLEKSİ: SUNIS RESIDENCE

Mimari Tasarım Sanat

Alpugan Mimarlık’ın Antalya’da tasarladığı Sunis Residence projesi, kentin tarihsel, doğal ve fiziksel parametrelerini referans alan yaklaşımı, doğayla kurduğu ilişki ve ‘açık yeşil sistem’ ile bütünleşen yerleşim kararlarıyla, geleceği düşünen, esnek ve sürdürülebilir bir yaşam kompleksi sunuyor.

Devamını Oku

İÇ MİMAR EDA TAHMAZ: “ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ ARTTIRACAK UNSURLARI ÇOĞALTMAK TASARIMLA BAŞLAR...”

Mimari Tasarım Sanat

Bugüne kadar kurumsal ofis ve konut fonksiyonları başta olmak üzere birbirinden çok farklı tipolojilerdeki yapıların iç mimari tasarımlarını, günümüzün değişen ihtiyaçlarına cevap veren çağdaş bir yaklaşımla ele alan EDDA Mimarlık kurucusu İç Mimar Eda Tahmaz, geleceğin sürdürülebilir yeşil binalarını, “sosyal ve çevresel sorumluluk anlayışıyla bütüncül bir şekilde tasarlanan, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmiş, ihtiyacı kadar tüketen ve ekosisteme duyarlı yapılar” olarak tanımlıyor.

Devamını Oku

MOTTO MİMARLIK WORLD ARCHITECTURE COMMUNITY AWARDS’DAN İKİ ÖDÜL ALDI

Mimari Tasarım Sanat

Motto Mimarlık tarafından tasarlanan “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlük Ek Binası” projesi World Architecture Community tarafından verilen ödüllerde, 26. proje döngüsünde iki ödüle layık görüldü.

Devamını Oku

AHŞAP GÖRÜNÜMÜYLE DOĞA MEKANLARA GİRİYOR

Mimari Tasarım Sanat

Şehir hayatının koşuşturmasına kapılanlar doğayla iç içe bir yaşamın hayalini kuruyor. Ahşabın gerçekçi görünümünün birebir yansıdığı tasarımlar ise doğayı içeriye taşıyor. Seramiksan’ın doğaya özlem duyanlar için özel olarak tasarladığı doğalından ayırt edilemeyecek güzellikte seramikler kullanım özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Devamını Oku

SON TEKNOLOJİ KÜVETLER, ÇOK FONKSİYONLU DUŞ KABİNLERİ

Mimari Tasarım Sanat

40 yıllık sektör deneyimiyle, son teknoloji küvetler ve çok fonksiyonlu duş kabinleri üreten, yerli ve yabancı pazarların ihtiyaçlarını karşılamak için geniş bir ürün yelpazesi sunan Gruppo Treesse, klasik 19. yüzyıl görünümünden modern şıklığa kadar her zevke uyacak şekilde tasarlanmış olan küvet ve duş sistemleri üretiyor. Ahşap, cam ve metal malzemelerin kullanılmasıyla, tasarım ve kaliteyi bir araya getiriyor.

Devamını Oku

İNŞAAT SEKTÖRÜ KASIM KONUT SATIŞ İSTATİSTİKLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Özel Haber

Keleş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keleş, Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, Okkalar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, Tesa Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asım Sağlam Kasım ayı konut satış istatistiklerini değerlendirdi.

Devamını Oku

KONUT FİYATLARI ARTIŞI ENFLASYONUN ALTINDA KALDI

Özel Haber

2017 yılının ilk 9 aylık sürecinde konut fiyatlarının enflasyon ve mali piyasaların altında seyrettiğini belirten ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, gayrimenkul satın almak için dönemin oldukça uygun olduğuna dikkat çekti.

Devamını Oku

GYODER, ‘GELİŞEN KENTLER ZİRVESİ-ANTALYA’NIN SONUÇ BİLDİRGESİ’Nİ AÇIKLADI

Özel Haber

Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu GYODER, Gelişen Kentler Zirvesi-Antalya’nın Sonuç Bildirgesi’ni açıkladı. Zirvede ortaya çıkan tespitler ve bu tespitlere yönelik çözüm önerilerinin sıralandığı Sonuç Bildirgesi’nde; turizmin başkenti Antalya’nın, bir şehir olarak değil, marka olarak yönetilmesi gerektiği vurgulandı. Şehirleri dönüştürüp geliştirirken, sonuçlar kadar süreçleri de yönetebilmenin, yatırımlarda doğru hedefler koymayı ve bu hedeflere ulaşmayı kolaylaştırdığının belirtildiği Sonuç Bildirgesi’nde, akıllı şehirler yaratmak ve yaşam kalitesini yükseltmek adına, yönetimlerin vizyoner bakış açısı ile hareket etmesi ve toplumu doğru yönlendirmesinin çok önemli olduğuna dikkat çekildi.

Devamını Oku

HALK GYO, HALK YATIRIM ARACILIĞIYLA TÜRKİYE’NİN İLK GYO SUKUK İHRACINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Özel Haber

Halk Yatırım, Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın 100 milyon TL nominal değerli 87 gün vadeli kira sertifikası ihracını tamamladı.

Devamını Oku

GÜVEN VE BEKLENTİLERDE İYİLEŞME SAĞLANMASI HALİNDE İNŞAAT MALZEMESİ SANAYİSİ DAHA DA GÜÇLENECEK

Özel Haber

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, faaliyetlerdeki artışa rağmen Kasım ayını 99,36 puan ile kapattı. Bileşik Endeks Kasım 2017 raporunda, inşaat malzemeleri sanayinde, faaliyetlerin kendi dinamikleri ile sürdüğü ve mevsimsellik etkisinin hissedildiği belirtildi. Sektörün kendi dışındaki gelişmelerin, güven ve beklentilerde bozulma yaratmaya devam ettiğine dikkat çekildi ve bu iki alanda yeniden iyileşme sağlanması halinde sektörün dinamiklerinin daha da güçleneceğinin altı çizildi. Ayrıca Kasım raporunda özel sektörde ‘barter’ eğilimleri ile ilgili bir araştırma yer aldı.

Devamını Oku

ÇİMENTO TALEBİ YÖNÜNÜ YUKARI ÇEVİRDİ

Özel Haber

Dünya Çimento Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emir Adıgüzel, dünya çimento talebinin, 2017 yılındaki yüzde 1’lik artışın ardından 2018 yılında da yüzde 1,5 artmasının beklendiğini söyledi. Adıgüzel’e göre, büyümenin büyük bir kısmı, büyüme oranının yüzde 3’ü de geçmesi beklenilen gelişmiş ülkelerden gelecek ve bu pozitif trend, önümüzdeki 5 ila 7 yıl boyunca devam edecek.

Devamını Oku

ŞİŞECAM BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ’NE FİKRİ MÜLKİYET YETKİNLİĞİ ÖDÜLÜ

Sektörden

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu’nun AR-GE faaliyetlerini gerçekleştiren Şişecam Bilim ve Teknoloji Merkezi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Fikri Mülkiyet Yetkinliği ödülüne layık görüldü. Ödülü Şişecam Topluluğu Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Başkanı Prof. Dr. Şener Oktik, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün elinden aldı. Şişecam Bilim ve Teknoloji Merkezi bu ödül için Bakanlık tarafından desteklenen 889 AR-GE ve Tasarım merkezi arasından seçildi.

Devamını Oku

DAIKIN’İN SESSİZLİĞİ ÇALIŞANLARINA RİTİM OLDU

Sektörden

İklimlendirme sektörünün önde gelen markası Daikin’de çalışanlar ilginç ve eğlenceli bir videoya imza attı. Üstün kalitesi ile tanınan cihazların en önemli özelliklerinden birinin de ‘sessizlik’ olmasından yola çıkan Daikin çalışanları, üretim sürecindeki seslerle ritim tutarak marka ile özdeşleşen jingle’ı seslendirdi. Çekimleri sırasında eğlenceli anların yaşandığı videoyu Daikin de sosyal medyadan paylaşarak, çalışanlarına teşekkür etti.

Devamını Oku

ÇİMSA, İNOVASYONA ÖNCÜLÜK EDİYOR

Sektörden

Çimsa, ‘Formülün Adı’ aplikasyonu ile sektöründe bir ilke imza atarak, iş ortaklarına 7/24 dijital deneyim vadediyor.

Devamını Oku

TIRSAN EN İYİ AR-GE SEÇİLDİ, SANAYİ BAKANLIĞI BİRİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ ALDI

Sektörden

Geleceğin teknolojisini üreterek sektörüne öncülük eden Tırsan, en iyi AR-GE merkezlerinin değerlendirildiği 6. Özel Sektör AR-GE ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde birincilik ödülünü aldı. Tırsan 5 farklı kategoride 80’nin üzerinde kritere göre yapılan değerlendirmede Otomotiv Yan Sanayi dalında liderliği alırken ödül, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından Tırsan Treyler AR-GE Direktörü Tugay Yılmaz’a takdim edildi.

Devamını Oku

İZOMAS GRUP ŞİRKETLERİNDEN ISIMAS TÜRKİYE’NİN İLK ELEKTROMEKANİK TASARIM MERKEZİ OLDU

Sektörden

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen, Türkiye’de Ar-Ge ve Tasarım projelerinin tanıtılarak, çıktıların paylaşıldığı 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde İzomas Grup şirketlerinden Isımas Elektromekanik, Tasarım Merkezi Belgesi’ni aldı.

Devamını Oku

ENDÜSTRİNİN KALBİ İZMİR’DE ATACAK

Sektörden

22-25 Şubat tarihlerinde, Ege Bölgesi’ndeki en kapsamlı fuar merkezi Fuar İzmir’de gerçekleşecek olan FIT Fuarı çatısı altında 5 fuar bulunuyor. Sektörün önde gelen markalarının tercih ettiği FIT Fuarı, İzmir’de sektörü buluşturmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

ANTWELL ANT YAPI, YENİ KONSEPT PROJESİ

Vitrin

Ant Yapı, yeni konsept projesi Antwell Life Care Residence’ı Çamlıca eteklerinde hayata geçiriyor. Zengin sosyal donatılar ve rezidans hizmetlerinin yanında, Antwell sakinlerinin sağlık ihtiyaçlarına da yanıt verecek şekilde tasarlanan proje, dünyanın birçok ülkesinde benzerleri bulunan bir konseptin Türkiye’deki ilk örneği olacak.

Devamını Oku

MODDA BULVAR YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Vitrin

0ntan İnşaat’ın yeni projesi Modda Bulvar’ın Satış Ofisi’nin ardından örnek dairesi de hizmete girdi. Ontan İnşaat Satış ve Pazarlama Direktörü Özgür Güzel, İzmirlilerin projelerine gösterdiği yoğun ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Devamını Oku

NAZENİN KONAKLARI BAHÇE ‘NAZENİN PROJE’, YENİ KONUT PROJELERİYLE BÜYÜYOR

Vitrin

‘Nazenin Konakları Çengelköy’ projesinin çok beğenilmesinin ardından aynı grup yeni projelere başlıyor. Firma isimlerini de ilk projeden alan ‘Nazenin Proje’, ikinci projeleri olan ‘Nazenin Konakları Bahçe’ için hazırlıklarını tamamlamak üzere.

Devamını Oku

ROYA NOVA ROYA YAPI'NIN İSTANBUL FİNANS MERKEZİ’NİN YANI BAŞINDAKİ PROJESİ

Vitrin

Roya Yapı’nın, ilk büyük markalı konut projesi Roya Nova Rezidans, konut alıcısının büyük ilgisiyle karşılandı. “Yaşamın yükselen değeri” sloganıyla İstanbul Finans Merkezi’nin yanı başında yükselen projenin satışının yüzde 40’ını tamamladıklarını belirten Roya Yapı İcra Kurulu Başkanı Afşin Aykanat, “Projemizin sahip olduğu yüksek kalite ve sunduğu yüksek kazançla bölgenin yıldızı olacağına inanıyoruz çünkü yatırımcılara sadece bir konut projesi değil yaşamın değerini yükselterek zirveye taşıyan benzersiz bir yaşam konsepti sunuyoruz.” dedi.

Devamını Oku

İKİTELLİ ŞEHİR HASTANESİ AVRUPA’DA YILIN PPP ANLAŞMASI SEÇİLDİ

Vitrin Yatırımlar

Rönesans Sağlık Yatırım’ın Japon Sojitz ortaklığı ile Kamu Özel İşbirliği modeli kapsamında hayata geçirmeye hazırlandığı İkitelli Şehir Hastanesi, 163 milyar JPY tutarındaki finansal kapanışıyla Avrupa’da “Yılın PPP Anlaşması” seçildi.

Devamını Oku