Mart 2018

ISIMAS İNSAN ODAKLI ÇALIŞMA PRENSİBİ İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Ayın Konuğu

“Bir mühendis ne yapmalıdır? Toplum için çalışma üretmelidir, yeni veriler ortaya çıkarmalıdır. Biz aslında kurduğumuz cümlelerin yan cümlelerini hayata geçirmeye çalışıyoruz. Firma olarak da böyle yapmaya çalışıyoruz, şahsım olarak da böyle… Yani toplumsal bağımızdan koparak değil, toplumsal bağımızın bir bileşeni olarak çalışmak!”

Devamını Oku

FORM’UN YÜKSEK VERİMLİ MITSUBISHI HEAVY VRF KLİMA CİHAZLARI, FLO ANKARA’NIN TERCİHİ OLDU

Çözüm Ortağı

Türkiye’nin en büyük ayakkabı mağazalar zinciri FLO’nun Ankara Kızılay’daki mağazasının ısıtma soğutma ihtiyacı, yüksek verimle çalışan Mitsubishi Heavy VRF klima sistemleri ile sağlanıyor.

Devamını Oku

ÇARPICI VE SADE : DOĞAL TAŞ

Luxury by Ozan EKŞİ

“Günümüzde dünyayı ele geçiren sentetiğin aksine doğal taş, insana ve yaşam alanlarına doğal malzeme sağlamaktadır. Eskiden lüksizm göstergesi olan, sonrasında popülarite kaybı görülen ancak kalitesinden asla ödün vermeyen mermer; son yıllarda modern bir trend olarak keskin dönüşüyle tekrar mekânlara ev sahipliği yapıyor. Mermer anlayışı modernize edilerek, gelecek nesillere aktarılıyor. Bu yıl çok sık karşılaşacağımız farklı malzemeler, dekor elementleri, akıllı eklemeler arasında doğal taş ve mermer ilk sırada bulunuyor. Kendine özgü karakteri  ve rengi bulunan mermerin doğal güzelliğini tasarım ve tutku ile günlük hayatımızda ev dekorasyonunuza yansıtacak en yeni mermer mobilya ve aksesuarlarla tanışın.”

Devamını Oku

NAVAYUGA / SALWA REZERVUAR ve POMPA İSTASYONU PROJESİ

Makale

TMS Simpex perde kalıpları, sınır tanımayan yüksekliklerde beton dökümünü olanaklı kılıyor.

Devamını Oku

DEMİRYOLU HATTI KOMBİNE DRENAJ SİSTEMİ

Makale

Demiryolu hattının optimal tasarımı için kombine bir sistem: Drenaj, İnfiltrasyon, Kablo Kanalı ve Yanyol.

Devamını Oku

HALK GYO 2017 YILINDA 252 MİLYON TL NET KÂR ELDE ETTİ

Marka

Geliştirdiği prestijli projelerle kent yaşamına değer katmayı hedefleyen Halk GYO, 2017 yılını güçlü işbirlikleri ve yeni projelerle, finansal başarısını yükselterek tamamladı. Yıl sonu itibarıyla gayrimenkul portföy büyülüğünü 2,2 milyar TL’ye ulaştıran şirketin net kârı ise geçtiğimiz yıla göre yüzde 134 oranında artarak 252 milyon TL’ye yükseldi.

Devamını Oku

TEPE İNŞAAT TÜRKMENİSTAN’DA ORTA ASYA’NIN EN MODERN CAM KOMPLEKSİNE İMZA ATTI

Marka

Tepe İnşaat’ın Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta anahtar teslim olarak inşaatını tamamladığı Türkmenistan Milli Cam Kompleksi büyük bir törenle hizmete açıldı.

Devamını Oku

CEYLAN İNŞAAT ZER PROJELERİ ile KOMŞULUK İLİŞKİLERİNİ GÜÇLENDİRİYOR

Marka

Projelerinde komşuluk ilişkilerini yeninden canlandırmak istediklerini belirten Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, “Projelerimizde geleneksel değerlerimize sahip çıkmaya çalıştık ve komşuluk ilişkilerine önem verdik. Hepimizin özlem duyduğu o sıcacık ilişkilerin tekrar gün yüzüne çıkmasını istiyoruz” dedi.

Devamını Oku

VEFA GANA’DA YAŞAM ALANLARI kurACAK

Marka

Dünyanın birçok noktasında projeleri, ön üretimli yapıları ve ürünleri ile yer alan Vefa, Gana’da Savunma Bakanlığı personeli için yaşam alanları yapılması konusunda el sıkıştı.

Devamını Oku

DOKA 2018’DE YATIRIMLARINI ARTIRMAYA DEVAM EDİYOR

Marka

1868 yılında Avusturya’da ahşap işletme atölyesi olarak faaliyete başlayan ve bugün 5 kıtada 70’den fazla ülkede hizmet veren Doka, 2018 yılında da yeni yatırımlarla büyümeye devam edecek. Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Havalimanı gibi büyük projelerde çözüm ortağı olan Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay, 2017 yılında başlayan büyümenin 2018 yılında da devam edeceğini ve bağlı oldukları Umdasch Grubu’nun 150. yılı olması sebebiyle 2018 yılının kendileri için özel bir yıl olduğunu belirtti. 2018 yılına ilişkin Doka’yı ve sektörü değerlendiren Özatay, inşaat malzemeleri sektörünün 2017’de yüzde 9.2 büyüdüğüne dikkat çekti.

Devamını Oku

MITSUBISHI ELECTRIC MANİSA’DAKI EV TİPİ KLİMA FABRİKASININ RESMİ AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Marka

382,5 milyon TL sermaye ile hayata geçirilen yeni fabrika, Mitsubishi Electric’in Avrupa’daki ilk ev tipi klima fabrikası oldu.

Devamını Oku

VALİDEBAĞ KONAKLARI SATIŞ OFİSİ

Mimari Tasarım Sanat

Studio Vertebra tarafından Dap Yapı’nın girişimiyle İstanbul Üsküdar’da hayata geçen Validebağ Konakları projesi için tasarlanan “Validebağ Konakları Satış Ofisi”, tasarımıyla ziyaretçilere yalnızca evi değil, içinde yaşayacakları semti de deneyimleme şansı tanırken, dikkat çekici dikey formuyla kendi varlığını güçlü bir biçimde hissettiriyor.

Devamını Oku

ŞEHRE DİNAMİZM KATAN OFİS YAPISI: PERSPECTIVE OFİS

Mimari Tasarım Sanat

Slash Architects kurucuları İpek Baycan ve Şule Ertürk Gaucher’nin Mersin’de tasarladığı Perspective Ofis, yatayda baskın bir karakter gösteren formu, ofislere entegre kat bahçeleri ve doğal malzeme kullanımıyla çevresindeki yapısal gelişim için nitelikli bir örnek olarak ayrışıyor.

Devamını Oku

SERAMİKTE FARKLI BİR BOYUT

Mimari Tasarım Sanat

Seramiksan’ın tüm dış mekanlar için 20 mm kalınlıkta ürettiği yeni ürünü Resolute dayanıklı, kaliteli, uzun ömürlü özelliğiyle dikkat çekiyor.

Devamını Oku

ANAHTARDA SİYAH VE BEYAZ KOMBİNASYONU

Mimari Tasarım Sanat

Panasonic Eco Solutions Türkiye, İtalyan tipi modüler tasarımıyla öne çıkan Thea Optima serisinin siyah beyaz seçeneklerini sunuyor.

Devamını Oku

UZAKTAN DEŞARJ KUMANDASI

Mimari Tasarım Sanat

Geberit, son teknolojiyi kullanarak tasarladığı uzaktan deşarj kumandalarıyla kullanıcıların rahatını düşündüğünü bir kez daha kanıtlıyor. Geberit Type 01 ve Type 10 kumanda kapakları pnömatik teknolojisiyle sürdürülebilir bir dünyaya katkı sağlarken, bir akıllı telefondan daha küçük boyuta sahip Geberit Type 70 uzaktan deşarj kumandası ise rezervuardan iki metre çapına kadar istenilen yere konumlandırılabilme özelliğiyle öne çıkiyor.

Devamını Oku

BIR DOKUNUŞLA YAŞAM ALANLARI AYDINLANIYOR

Mimari Tasarım Sanat

Günsan Elektrik’in yüksek hassasiyet ile çalışan ve tüketici konforunu bir üst seviyeye çıkaran dokunmatik ürünleri sessiz ve konforlu bir tüketici deneyimi sunuyor.

Devamını Oku

İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİSİNDE, GÜVEN VE BEKLENTİLERDEKİ ARTIŞ, KUVVETLİ TOPARLANMA İŞARETLERİ VERİYOR

Özel Haber

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, 2018’in ilk ayında, çok sınırlı ölçüde geriledi ve 98,96 puan olarak gerçekleşti. Mevsimsellik ile birlikte faaliyetlerin gerilediği Ocak ayında, güven ve beklentilerde iyileşme devam etti. Bu gelişmelerin ardından Bileşik Endeks, geçen yılın Ocak ayına göre 10 puan daha yüksek gerçekleşirken, tüm alt endeksler de geçen yılın Ocak ayının üzerinde kapandı. Raporda, güven ve beklentilerdeki artışın, yaklaşan yeni sezon faaliyetleri için kuvvetli toparlanma işaretleri verdiği belirtildi.

Devamını Oku

KONUT SATIŞ FİYATLARI OCAK 2017’YE GÖRE YAKLAŞIK %12 ARTTI

Özel Haber

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi ve REIDIN Emlak Endeksi ocak ayı sonuçlarına göre konut satış fiyatlarının en çok arttığı il Artvin, kira fiyatlarının en çok arttığı il ise Ağrı oldu. 81 ilin tamamını kapsayan rapora göre markalı konut projeleri kapsamında gerçekleştirilen satışların %4’ünün alıcısı yabancı yatırımcılar olurken en çok 2+1 konutlar tercih edildi. En yüksek yıllık kira getirisi sunan iller arasında ise Aydın, Van ve Şanlıurfa öne çıktı.

Devamını Oku

“SATIŞ REKORU KIRAN İNŞAAT SEKTÖRÜ, 2018’E GÜÇLÜ GİRİŞ YAPTI”

Özel Haber

Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli, açıklanan TUİK verilerinin inşaat sektörünün sürdürülebilir başarıda üstlendiği kilit rolü gösterdiğini ifade etti.

Devamını Oku

KAĞITHANE‘DE KONUT FİYATI ORTALAMASI 361.000 TL

Özel Haber

Gayrimenkul değerleme platformu endeksa.com’un verilerine göre Kağıthane‘de konut fiyatları son 5 yılda %65 artış kaydetti. Endeksa’nın güncel verilerine göre Kağıthane’de ortalama değerlerle konut metrekare satış fiyatı 3.675 TL, konut fiyatı 361.000 TL, kira 1.536 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 19 yıl.

Devamını Oku

ISK-SODEX’TE ODE YALITIM STANDI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Sektörden

Yalıtım sektöründe faaliyetlerini, Türkiye’den çıkan global bir marka olma vizyonuyla sürdüren ODE Yalıtım, iklimlendirme sektörünün buluşma noktası ISK-SODEX 2018 Fuarı’nda ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü. Firma, fuarda yeni ürünü Starflex ECO Akustik ara bölme levhasını sergiledi.

Devamını Oku

AUSTROTALK’LAR SEKTÖRÜ BİLİNÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR

Sektörden

Avusturyalı EPS ısı yalıtım uzmanı Austrotherm’in, sektörü ve kamuoyunu bilinçlendirmek için başlattığı AUSTROtalk’lar devam ediyor.

Devamını Oku

KORDSA, GENÇLERİ DESTEKLEYEREK GELECEĞİ GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR

Sektörden

Kordsa; gençleri teknoloji, inovasyon, AR-GE ve mühendisliğe teşvik etme vizyonuyla, son olarak Uludağ Üniversitesi Kariyer Merkezi’nin “Tekstil Sanayii için AR-GE Personeli Yetiştirme Programı” kapsamında öğrencilere eğitim vermeye başladı.

Devamını Oku

PANASONIC ANTALYA’DA GÜNEŞ ENERJİSİ YATIRIMCILARI VE SANAYİCİLERİ İÇİN SEMİNER GERÇEKLEŞTİRDİ

Sektörden

Antalya, Panasonic teknolojisine geçecek, güneşi enerjiye çevirecek.

Devamını Oku

FORM, BURSA’DA SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Sektörden

Form Şirketler Grubu yıl sonunda Bursa’da sektör temsilcilerini bir araya getirdiği bir organizasyona ev sahipliği yaptı.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0 İZMİR’DEN BAŞLIYOR

Sektörden

Üretim anlayışını dönüştürecek yenilikçi çözümleri tanıtan FIT ’18- Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı endüstri alanındaki en büyük etkinlik olma özelliği taşıyor.

Devamını Oku

DURU BEYTEPE YABANCILARDAN İLGİ GÖRÜYOR

Vitrin

Başkent’in gözde yerleşim yerlerinden Beytepe’de hayata geçirilen Duru Beytepe, yabancı yatırımcılardan ilgi görüyor.

Devamını Oku

FARILYA ASIA PENDİK‘TE REZİDANS KONFORU

Vitrin

Ufuk İstanbul Mesken, yatırımcıların yeni gözdesi Pendik‘te rezidans konforu sunan Farilya Asia projesini geliştiriyor. Hızla büyüyen bölgeye değer katacak Kadıköy – Sabiha Gökçen metro hattı hastane durağına bir dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunan Farilya Asia, özel lokasyonu ve kapanmaz deniz manzaralı konforlu daireleri ile yaşama değer katıyor. Kaba inşaatı tamamlanan projede 2018 Haziran ayında yaşam başlayacak.

Devamını Oku

SİNPAŞ ALTINORAN ‘EN BAŞARILI TEMALI KONUT PROJESİ’ ÖDÜLÜ

Vitrin

Türkiye gayrimenkul sektörünün temalı en büyük yaşam projesi olan Altınoran içersinde bulunan donatılarla diğer projelerden ayrışıyor. Türkiye’nin eğlence ve rekreasyon sektörünün ilk yarışması Shining Star Awards’de Sinpaş Altınoran’a ‘En Başarılı Temalı Konut Projesi’ ödülü verildi.

Devamını Oku

SİNPAŞ İŞ MODERN AMBARLI’DA HAYATA GEÇİYOR

Vitrin

Sinpaş, bugüne kadar yatırımcılarına yüzde 150 kazandıran İş Modern projesini, İkitelli’den sonra şimdi de Ambarlı’da hayata geçiriyor. İş Modern Ambarlı, 7/24 çalışma imkânı, toplu taşımaya yakınlık, her kata TIR ulaşım imkânı ve asma kat gibi her detayın düşünüldüğü özellikleriyle dikkat çekiyor.

Devamını Oku

DAP İZMİR TOPRAKTAN SENETLİ SATIŞA 1 YIL KİRA GARANTİSİ SUNUYOR

Vitrin

2017 yılında 1,1 milyar TL ciro rakamına ulaşarak başarı elde eden DAP Yapı, İzmir’de hayata geçirdiği DAP İzmir’de 2.300 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Topraktan satışa 1 yıl kira garantisi avantajıyla yatırımın 10 – 12 yılda kendini amorti etmesi sağlanıyor.

Devamını Oku