Nisan 2018

BONUS TAŞ YÜNÜ KARAT 34 PROJESİNDE TERCİH EDİLDİ

Çözüm Ortağı

Yaklaşık 21 bin 438 metrekare alan üzerinde 3 ofis ve 3 rezidans olmak üzere 6 blok halinde yükselen “Karat 34” projesi yalıtım malzemesi tercihini BonusTaş Yünü’nden yana kullandı. Günümüzde ısı-ses-yangın yalıtımı söz konusu olduğunda tüm performans özelliklerini bir arada sunabilen Bonus Taş Yünü yine prestijli bir projenin tercihi oldu.

Devamını Oku

HAYATI DURDURAN BANYOLAR

Dekoroskop

Gün geçtikçe biraz daha önem kazanan ve kişisel yenilenme mekânı olarak içeriğini hızla geliştiren banyolar, sadece teknoloji, işlev ve mobilya ile değil, teması, atmosferi, aurası ile de öne çıkıyor. Artık günümüzün banyo tasarımlarında su ile baş başa kalmanın, arınmanın ve rahatlamanın altı çiziliyor. Banyoların tanımı tümden değişiyor. 2018 sezonu için evlerin keyif sınırları genişlerken ön plana çıkan mimari özellikler ise başı çekiyor.

Devamını Oku

AL THUMAMA STADYUM PROJESİ

Makale

TMS’nin İstanbul Olimpiyat Stadı Projesi ile başladığı stadyum projelerine kalıp, iskele temini ve her zaman müşterisinin yanında olan teknik destek ve servis hizmetleri Katar’da Al Thumama Stadyum Projesi ile devam ediyor

Devamını Oku

AKFEN YENİLENEBİLİR ENERJİ 242 MW’LIK İLK RÜZGAR SANTRALLERİNİ ÇANAKKALE VE DENİZLİ’DE HAYATA GEÇİRİYOR

Marka

Yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanan ve 2020 yılına kadar 4 milyar TL yatırımla 1000 MW’lık ‘temiz kurulu güce’ ulaşmayı hedefleyen Akfen Yenilenebilir Enerji, Çanakkale ve Denizli’deki 4 projede toplam 242 MW güce sahip ilk rüzgar santrallerinin kurulumuna başlıyor.

Devamını Oku

AUSTROTHERM YENİ FABRİKA YATIRIMI YAPIYOR

Marka

Avrupa’nın en önemli inşaat malzemesi üretici gruplarından biri olan, ısı yalıtım ürünleri alanında 65 yıldır faaliyet gösteren Austrotherm, 2017 yıl sonunda Romanya’ya yaptığı fabrika yatırımının ardından, 2018 yılının ilk yatırımını Türkiye’ye yapacağını duyurdu. 2018 yılının Mart ayında faaliyete geçecek yeni fabrika Ankara’da yer alacak.

Devamını Oku

BAUMIT AVRUPA’NIN EN İYİ DIŞ CEPHESİNİ 2018’DE BRATISLAVA’DA SEÇİYOR

Marka

İki yılda bir düzenlenen Baumit Life Challange “Yılın Dış Cephe Yarışması”, bu yıl 2016 yılının birincisi olan ülke Slovakya’nın başkenti Bratislava’da gerçekleşiyor. Baumit’in hizmet verdiği ülkelerden 500’e yakın projenin değerlendirileceği yarışmaya Baumit Türkiye, 4 kategoride 10 iddialı proje ile katılıyor.

Devamını Oku

FORM “OFİS PROJELERİ” İÇİN CLIMATE MASTER SU KAYNAKLI ISI POMPALARI SUNUYOR

Marka

Su ve toprak kaynaklı ısı pompası konusunda 50 yılı aşkın deneyimi ve yılda 50 bin adedin üzerindeki imalatıyla yüksek imalat hacmine sahip firma Climate Master’ın 1993 yılından beri temsilciliğini yapan Form Şirketler Grubu, çevre dostu ürünüyle ofislerin hem soğutma hem de ısıtma ihtiyacını aynı anda sağlıyor.

Devamını Oku

DEMİRDÖKÜM “KENDİ REKORUMUZU KIRIP, YÜZDE 40 BÜYÜDÜK”

Marka

DemirDöküm, 2017 yılı finansal sonuçlarını ve 2018 hedeflerini açıkladı. DemirDöküm CEO’su Alper Avdel; “2017’de üretim, satış ve büyümede kendi rekorumuzu kırdık. Hedeflerimizin üzerinde yılı yüzde 40 büyüme ile kapadık” dedi.

Devamını Oku

38. CADDE SATIŞ OFİSİ GÖNYE PROJE TASARIM

Mimari Tasarım Sanat

Gönye Proje Tasarım, Erk GYO tarafından Kayseri’de gerçekleştirilen 38. Cadde projesinin satış ofisini kullanıcıların kendilerini evinde hissedebileceği sadelik ve sıcaklıkta, aynı zamanda da ferah ve şık bir tasarımla biçimlendirdi.

Devamını Oku

DOĞA İLE MÜKEMMEL UYUM SAĞLAYAN ÇÖL EVİ “LA CASA DEL DESIERTO”

Mimari Tasarım Sanat

Bir çöl, bir ev, bir dizi özel cam çeşidi ve bir grup yetenekli profesyonel: "La Casa del Desierto" (Çöl Evi). Guardian Glass'ın en özel, en cüretkar, en riskli, en yaratıcı ve en verimli projelerinden biri geçtiğimiz günlerde İspanya'da tamamlandı ve hedefini net olarak ortaya koydu: Camın günlük yaşantımızdaki önemini dört mevsim boyunca birinci elden ve yerinde göstermek ve bunu hayal edebileceğiniz en zorlu çevre koşullarından birinde başarmak.

Devamını Oku

YALITIM VE GÜVENLİK SAĞLAYAN PANJURLAR

Mimari Tasarım Sanat

Saray Alüminyum, ürün yelpazesine Sarayroll Panjur ve Kepenk Sistemleri’ni ekledi. Saray, binalardaki yalıtım ve güvenlik sorunlarına önemli bir katkıda daha bulunuyor, mimari uygulamalara sağlamlık ve estetik getiriyor. Mevcut standartların ötesine geçen ölçüleriyle piyasada önemli bir boşluğu dolduruyor.

Devamını Oku

TASARIMDA SINIRLAR KALKIYOR

Mimari Tasarım Sanat

Türkiye’de ilk defa Seramiksan tarafından üretilen Unistone, 11 mm ve 20 mm kalınlığında 120 x 180 ölçülerinde üretiliyor ve istenilen şekilde kesilebiliyor, işlenebiliyor ve birden fazla desenli ürünlerle bir arada kullanılma konforu sunuyor.

Devamını Oku

DEKORASYONA BAHAR GELDİ

Mimari Tasarım Sanat

Farklı tasarıma sahip elektrik anahtarı ve prizleriyle Panasonic Eco Solutions Türkiye baharın desenlerini evlere taşıyor. VİKO imzalı, Artline Serisi Karre Style tasarımları, yaprak motifli zarif modelleriyle yaşam alanlarına baharın enerjisini getiriyor.

Devamını Oku

İNŞAAT SEKTÖRÜ TUİK VERİLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Özel Haber

Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, Tesa Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asım Sağlam, Güçlü İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Utkucan Çelik, Keleş İnşaat Yönetim Kurulu Başkani İlker Keleş TÜİK verilerine göre konut satış rakamlarını değerlendirdi.

Devamını Oku

“YABANCI YATIRIMCILARIN TÜRKİYE’YE İLGİSİ ÇOK YÜKSEK, BUGÜNLERDE YATIRIM YAPMAYAN PİŞMAN OLACAK”

Özel Haber

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından biri olarak kabul edilen MIPIM, 13-16 Mart 2018 tarihlerinde Fransa’nın Cannes şehrinde, 29. kez gayrimenkul sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirdi. Türkiye’nin 250 kuruluş ve 657 kişilik temsiliyetle gövde gösterisi yaptığı fuarda, gayrimenkul ve mimarlık şirketleri kadar şehirler ve ilçeler düzeyinde gerçekleşen katılım da MIPIM 2018’de en dikkat çekici detaylardan biri olarak ön plana çıkıyor. Balıkesir, Beyoğlu, Bursa’dan Osmangazi, Gaziantep, Hatay, İstanbul ve Sivas’ın yer aldığı fuara dair en önemli gelişmelerden biri de Bakanlık düzeyinde temsiliyet oldu.

Devamını Oku

BAKAN ÖZHASEKİ İLE MİMAR VE MÜHENDİSLER GRUBU BİR ARAYA GELDİ

Özel Haber

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’nin 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren saygın sivil toplum kuruluşlarından Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) ile “Herkes İçin Şehir” konulu çalışma için Grand Ankara Hotel’de bir araya geldi. Ülkemizin kalkınması ve gelişmesinde büyük etkisi bulunan mimari, çevre ve şehircilik konularında önemli açıklamaların yer aldığı buluşmada, güncel ülke sorunlarına çözüm arandı.

Devamını Oku

ÇATIDER: “ENERJİ ÜRETEN, SELLERİ AZALTAN AKILLI ÇATILAR HAYATIMIZA GİRİYOR”

Özel Haber

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) Başkanı Adil Baştanoğlu, çatı sektöründeki AR-GE çalışmalarıyla heyecan verici uygulamaların hayatımıza girdiğini, sel ve küresel ısınma riskini azaltan yeşil çatıların, güneş enerjisiyle elektrik üreten çatı sistemlerinin yaygınlaştığını belirterek, “Çatı sektörü, bilim ve teknolojinin en hızlı geliştiği alanlardan biri haline geldi. ÇATIDER olarak biz de bu gelişmelere ivme katacak projeleri hayata geçiriyoruz” dedi.

Devamını Oku

ÇEİS’TEN “SIFIR İŞ KAZASI” HEDEFİ

Özel Haber

İş sağlığı ve güvenliğinde lider ve örnek olmayı hedefleyen Türk çimento sektörü, yasal gerekliliklerin de üzerinde çaba sarf ederek, sektörün “Sıfır iş kazası” hedefine ulaşması için aralıksız olarak yaptığı yatırım ve faaliyetleri hızlandırdı.

Devamını Oku

NEJAT ÇUHADAROĞLU İLE ÇUHADAROĞLU, HİSART VE TARİH ÜZERİNE…

Özel Haber

“Çuhadaroğlu olarak sektöre adını veren Çekomastik imalatımız vardı. Oyun hamuruna benzeyen bir malzemedir. Hayatım bu malzemeyle insan, hayvan figürleri yaparak geçti. Bu sayede çok ciddi görsel hafızam oluştu. Hisart’taki her canlandırmada, o kurguyu ve gerçekçiliği verebilmek için tarih ve coğrafya bilgisine ciddi bir görsel hafızanın eşliği de gerekiyor.”

Devamını Oku

NİMEÇATI 20. YILINI BÜKREŞ SEYAHATİYLE KUTLADI

Sektörden

Nimaçatı, geleneksel seyahatlerinin 11’incisinde rotayı Romanya’nın başkenti Bükreş’e çevirdi. 7-11 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleşen ve Nimeçatı’nın 20. yılı olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip seyahatin katılımcıları, uzun yıllar hatırlayacakları güzel bir organizasyon ve Gala Gecesi’ne tanıklık ettiler.

Devamını Oku

FIT’18 GELECEĞİN ENDÜSTRİYEL TEKNOLOJİLERİ FUARI’NDA EN İLERİ TEKNOLOJİLER SERGİLENDİ

Sektörden

FIT’18-Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı, İzmir’de ilk defa 22-25 Şubat tarihleri arasında kapılarını ziyarete açtı. Makineler arası iletişimden yapay zekaya, üretim ve hizmet biçimlerini degiştirmeye aday pek çok yeni teknolojiyi tanıtan fuar 20 binin üzerinde ziyaretçi ağırladı.

Devamını Oku

FIT’19 İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Sektörden

Üretim anlayışını dönüştürecek yenilikçi çözümlerin tanıtıldığı FIT Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı, 22 Şubat-25 Şubat’ta 152 katılımcısı ile 20,000’in üzerinde sektör profesyonelini ağırladı. Fuar İzmir’de ilki gerçekleşen fuar, otomasyondan elektrik-elektronik ve enerjiye, hidrolikten bina otomasyonu ve metal işlemeye kadar pek çok alanda ziyaretçilere, sektörlerindeki en son ürün ve hizmetleri bir arada görme ve değerlendirme olanağı sunuyor. ONLINE RANDEVU SİSTEMİ SAYESİNDE FUAR BOYUNCA NİTELİKLİ B2B GÖRÜŞMELER GERÇEKLEŞTİRİLDİ FIT Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı 2018, her katılımcı firması için özel olarak planladığı ve belirlenen firma hedef kitlesine yönelik gerçekleştirdiği yoğun ziyaretçi çalışmalarının sonuçlarını memnuniyet seviyesi yüksek katılımcı firmalarla aldı. FIT’18 Fuarı öncesi 8200 online kayıt ve B2B sistemine kayıt olan katılımcı firmalar için görüşmeyi hedefledikleri sektör profesyonellerinden 789 randevu talebi alındı. Bu sistemi hedef müşteriye ulaşma ve birebir görüşme odaklı bir yaklaşımla geliştirme iddiası taşıyan FIT Fuarı 2019 için çalışmalara başlandı. FIT Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı’nın adresi 2019 için bir kez daha İzmir olarak belirlendi. 21-24 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşecek fuar, İstanbul’da sabitlenen sektör buluşmalarına dinamizm kazandırmaya ve sanayi alanındaki teknolojik gelişmeleri ülkenin değerli bölgelerine taşımaya devam edecek.

Devamını Oku

PANASONIC, FIT’18 FUARI’NA KATILDI, TEKNOLOJİSİYLE GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Sektörden

Yangın algılama ve güvenlik çözümlerinde 30 yılı aşkın deneyimi bulunan güçlü Japon markası Panasonic, geliştirdiği son teknoloji çözümleri İzmir’de gerçekleştirilen FIT’18-Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı’nda sergiledi. Yerli ve yabancı 152 firmanın katıldığı fuarda Panasonic ürünleri büyük ilgi çekti.

Devamını Oku

DÜNYANIN EN AKILLI ŞEHİRLERİ WORLD CITIES CONGRESS İSTANBUL’18’DE BULUŞUYOR

Sektörden

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan World Cities Congress İstanbul, dünyanın dört bir yanından akıllı şehirleri ve yöneticilerini 17-18-19 Nisan tarihleri arasında bir araya getirerek, yarının şehirlerini mercek altına alacak.

Devamını Oku

YAPI FUARI – TURKEYBUILD İSTANBUL, 41. YILINDA

Sektörden

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 41. yılında “İş Geliştirme Platformu Etkinlik Programı” kapsamında içeriğine ev sahipliği yapacak Yapı Sahne ve Yapı Arena ile inovasyondan teknolojiye, mimariden tasarıma kadar sektöre dair tüm konuları gündeme taşıyacak.

Devamını Oku

BABACAN PORT ROYAL PORTEKİZLİLERİN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Vitrin

Babacan Holding, gelen özel davetle yurt dışına açılmaya hazırlanıyor. Mimari çizimleri Portekiz’de gerçekleştirilen Babacan Port Royal’i görmek için İstanbul’a gelen Porto Belediye Başkanı Rui Moreira, şirketin diğer projelerini de yerinde inceledi. Projelerin büyüklüğü ve kalitesinden etkilenen Rui Moreira, Babacan Holding’i Porto’da benzer projeler gerçekleştirmesi için özel olarak ülkesine davet etti.

Devamını Oku

KASR-I ÂLÂ ÖN TALEP SÜRECİ BAŞLADI

Vitrin

Türkiye pazarında büyüme kararı alan Omran Holding'in ilk büyük konut projesi'Kasr-ı Âlâ'da ön talep süreci başladı. İstanbul'un gözde semtlerinden Çengelköy'de hayata geçecek olan Projenin 2019 yılının Ağustos ayında teslim edilmesi planlanıyor.

Devamını Oku

TORKAM E5 METRO İSTASYONUNU İÇİNDE BARINDIRIYOR

Vitrin

Torkam İnşaat, Florya-Sefaköy aksındaki projesi Torkam E5 ile bölgenin yaşam anlayışını değiştirmeye hazırlanıyor. E5’e cepheli olan ve metro istasyonunu da içinde barındıracak proje ile ilgili, Torkam İnşaat Pazarlama ve Satış Koordinatörü Olkan Güneş, projenin daha satışa çıkmadan büyük ilgi gördüğünü ve satış sürecinin en kısa sürede başlayacağını söyledi.

Devamını Oku

MIDTOWN SELENIUM BY DEYAAR DUBAİ’DE OTURUM HAKKI SAĞLIYOR

Vitrin

Aşçıoğlu’nun Dubaili Deyaar Group ile geliştirdiği ve Selenium markasını yurt dışına taşıdığı proje Midtown Selenium by Deyaar’dan bahçeli 1+1 daire satın alanlar, Dubai’de oturum hakkı sahibi oluyor.

Devamını Oku

YAKAPARK ENERJİ TASARRUFLU, ÇEVRECİ PROJE

Vitrin

Y. Gülhan İnşaat tarafından Kartal’da hayata geçirilen Yakapark projesinde ön talep dönemi başladı. 166 konuttan oluşan projenin 2019 Ekim ayında teslim edilmesi planlanıyor.

Devamını Oku