Mayıs 2018

NİMEÇATI 20. YILINDA

Ayın Konuğu

“Nimeçatı’nın organizasyonu iki koldan yürüyor. Ürün tedarik ettiği firmalar ve kendisine ürün temin ettiği iş ortakları. Nimeçatı burada bence tam bir köprü vaziyetinde. Nimeçatı’yı Nimeçatı yapan bu zor nokta: Her iki tarafın ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermek… Bunun yanı sıra uygulamadan gelen tecrübesi, amacının asla sadece ürünü satmak olmaması; ürünün nerede, ne şekilde, doğru kullanılıp kullanılmadığı düşüncesiyle hareket etmesi Nimeçatı’yı rakiplerinden farklı kılan, öne çıkaran bir diğer özellik.”

Devamını Oku

NİDAPARK İSTİNYE PROJESİNDE GEOMAS TERCİH EDİLDİ

Çözüm Ortağı

Tahincioğlu, Nidapark İstinye projesinde daha önceki projelerinde olduğu gibi temel izolasyonunda Bentoshieldmax’ı tercih etti.

Devamını Oku

KENTLİ EVLERİN YENİ MOTTOSU: ALANDAN KAZANMA

Dekoroskop

Yeni jenerasyon konut projelerindeki en önemli ortak nokta, küçük metrekareler ve çözüm odaklı “alandan kazanma” mottosu. Bu hedef öyle bir fikir noktasına getiriyor ki mimarları, her noktada bir gizli dolap, bölme, yok olmalar, ortaya çıkmalar, sınırlandırmalar, bölümlemeler karşımıza çıkıyor. Depolama, görsel olarak da estetiği zorlayan bir kavram; dolayısıyla kentli evlerin sade makyajını da doğru yapmak gerekiyor.

Devamını Oku

Etkili Liderler Başarı Hikayeleri

Etkili Liderler

Sektörün Önde Gelen Liderlerinin Başa Hikayeleri

Devamını Oku

ÇOK YÖNLÜ KATLANIR KAYAR KAPI: AMBIAL

Geleceğin Malzemeleri

Aluminyum sektörünün en büyük tedarikçisi Norveç merkezli Hydro grubunun sistem markalarından Sapa, İstanbul Yapı Fuarı’nda yepyeni bir ürününü pazara sunuyor. Yeni Ambial katlanır kayar kapı; dış mekana tam bir açılım sağlar, panoramik mazaranın tadını çıkarmaya ve doğal ışığın içeri akmasına izin veriyor.

Devamını Oku

KONFORLU VE GÜVENLİ YAPI TESİSATLARI İÇİN ATIK SU BORU SİSTEMİ: SILENTA

Geleceğin Malzemeleri

GF Hakan Plastik, Silenta ürün grubu ile bugünden geleceğin yapılarına sistem çözümleri sunuyor. Sessizlik, dayanıklılık, yangına karşı koruma gibi özellikler konforlu ve güvenli tesisatların planlanmasına esneklik sağlıyor.

Devamını Oku

STANDARTLARIN ÖTESİNDE YALITIM: AUSTROTHERM EPS PREMIUM®

Geleceğin Malzemeleri

Avrupa’nın en önemli inşaat malzemesi üretici gruplarından biri olan Austrotherm, ısı yalıtım ürünleri alanındaki 65 yıllık tecrübesi ile sektöre kalite odaklı ürünler geliştiriyor. Isı yalıtımı sektöründe ihtiyaca yönelik ürün çeşitliliği sunabilen marka olarak farklılaşan Austrotherm, en üst kalite ürünü EPS Premium® ile geleceğin ürününü bugünden sunuyor.

Devamını Oku

DÜŞÜK SES SEVİYELİ FANCOIL CİHAZLARI: EUROFORM

Geleceğin Malzemeleri

Euroform fancoil cihazları otel, iş merkezi, konut, hastane gibi yüksek konfor ihtiyacı olan mekanlara düşük ses seviyesi ve geniş kapasite aralıkları ile yüksek verimli ideal çözümler sunuyor.

Devamını Oku

SUYA KARŞI ÜSTÜN KORUMA: BONUS MEMBRAN

Geleceğin Malzemeleri

Eryap Grup, su yalıtımı konusunda lider markası Bonus Membran ile, yapıların dayanıklılığını azaltarak ömrünü kısaltan su tehdidini ortadan kaldırırken; daha sağlıklı, güvenli ve konforlu olmasını sağlayarak binaların ömrünü uzatıyor. Binaların su yalıtımında suya karşı üstün koruma sağlayan Bonus Membran ayrıca, çatı, temel, bodrum, bahçe ve teraslarda da su sızıntısı riskini ortadan kaldırıyor.

Devamını Oku

YAKAPARK YG İNŞAAT'IN KARTAL'DA HAYATA GEÇİRDİĞİ ÇEVRE DOSTU PROJE

Geleceğin Malzemeleri

YG İnşaat tarafından Kartal’da hayata geçirilen Yakapark projesi yatırımcıların beğenisine sunuldu. Çevre dostu bir proje olarak inşa edilen Yakapark'ta dairelerin metrekare fiyatı 3 bin 800 TL' den başlıyor.

Devamını Oku

A BLOK AĞAOĞLU, İSTANBUL ULUSLARARASI FİNANS MERKEZİ’NDEKİ TEK REZİDANS BLOĞUNU SATIŞA ÇIKARDI

Geleceğin Malzemeleri

Ağaoğlu Şirketler Grubu, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nde yer alan tek rezidans bloğunun lansmanını gerçekleştirdi. Ali Ağaoğlu; “Bugün lansmanını yaptığımız rezidans bloğumuz Finans Merkezi içindeki tek rezidans bloğu olacak. Lansmanı yapılmış projeler arasında A Blok’u farklı düşünmemiz gerekiyor çünkü finans merkezinin kıyısında, köşesinde değil tam içinde. Yatırımcılarımız doğrudan Uluslararası Finans Merkezi’ne yatırım yapacak.” dedi.

Devamını Oku

YÜKSELEN MİMARİLERDE TMS ÇÖZÜMLERİ: NİDAPARK KÜÇÜKYALI

Makale

Anadolu Yakası’nın en prestijli projelerinden biri olan Nidapark Küçükyalı projesi, ticaret-konut alanları ile birlikte okul, meydan ve park alanlarından oluşuyor. Yaklaşık 70 dönüm arsa üzerine yapımı devam eden projede 10 konut bloğu, 4 ofis kulesi ve ticari üniteler yer almaktadır. TMS olarak, bu prestijli projede, mimari detaylara da ayak uydurarak kalıp ve iskele konusunda çözüm sağlamaktayız.

Devamını Oku

YEŞİL YERLEŞKELER ve LEED ND

Makale

Son yıllarda Türkiye’de, büyük çoğunlukla İstanbul’da kentsel dönüşüm uygulamalarının gitgide yaygınlaştığını söyleyebiliriz. Özellikle yeniden yapılandırılan mahalle ölçeğindeki bu bölgelerde, daha sürdürülebilir bir yapı ortaya koyabilmek, kentlerimizin geleceği açısından önemli bir yere sahiptir.

Devamını Oku

HAZIR BETON ve SU YALITIMI ÜRÜNLERİ YARI MAMÜLLERDİR, DOĞRU ŞEKİLDE UYGULANDIKTAN SONRA MAMUL HALİNE GELİRLER

Makale

Bazı terimler İngilizce;den Türkçe’ye çevrilerek kullanılmaktadır ancak çeviri tam olarak Türkçe karşılığını bulamamıştır. Örneğin; ready mixed concrete İngilizce’den Türkçe’ye hazır beton olarak çevrilmiştir. Oysa hazır beton hazır değil, (Kaynak: Prof. Dr. M.Ali Taşdemir) beton santralinde hava koşullarına, su, agrega, çimento, kimyasal ve mineral katkı hatta döküm şekli kararlaştırılarak hazırlanan bir karışımdır. Ayrıca yerine yerleştirme ve gerekli kür koşullarını sağlamak da tüketiciye aittir. Yapı kimyasalları da yerinde karıştırma, hava koşullarına göre kür edilmesi, işçilik vb. unsurlarla, benzerlikler oluşturmaktadır.

Devamını Oku

ODE YALITIM EGE BÖLGESİ’NDE BÜYÜYECEK

Marka

Türkiye yalıtım sektörünün öncü firması olan ODE Yalıtım, gözünü devlet ve özel sektör yatırımlarının yanı sıra kentsel dönüşüm projelerinin artmasıyla birlikte inşaat sektörünün ivme kazanmasının beklendiği başta İzmir olmak üzere Ege Bölgesi’ne dikti. ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “2020 yılına kadar ODE’nin toplam cirosu içinde Ege’nin payını, yüzde 20’ye çıkarmayı planlıyoruz” dedi.

Devamını Oku

DOĞAYLA BÜTÜNLEŞİK TASARIM KENTPLUS YALOVA

Mimari Tasarım Sanat

Hareketli topografyası, ılıman iklimi ve deniz manzarasıyla karakterize olan Yalova Armutlu’nun Dereliköy yerleşkesinde konumlanan Mimar Cengiz Gültek ve Mimar Murat Şahin’in kurucusu olduğu PDG Mimarlar tarafından tasarlanan KentPlus Yalova Wellness SPA Resort, konut, otel ve sosyal tesis gibi birçok farklı işlevi bir arada bulunduran karma kullanımlı bir kompleks olarak kullanıcılarına yeşille iç içe bir yaşam vadediyor.

Devamını Oku

WELL-BEING ODAKLI ÇALIŞMA MEKÂNLARI

Mimari Tasarım Sanat

Tasarladığı çağdaş ve inovatif ofis projeleriyle tanınan Mimaristudio, insan odaklı bir tasarım yaklaşımı ile, özellikle de iş seçimlerinde deneyimleyeceği mekânı ana kriterlerden biri olarak gören Y kuşağının ihtiyaçlarına cevap veren ve çalışan esenliğinin (well-being) odakta olduğu iç mekânlar yaratıyor.

Devamını Oku

DİNAMİK, KONFORLU VE PRESTİJLİ OFİS TASARIMI AKYAPI OFİS

Mimari Tasarım Sanat

Çözüm ortağı olduğu inşaat ve gayrimenkul yatırım şirketleriyle birlikte rezidans, toplu konut ve ofis projeleri başta olmak üzere birçok iç mimari çalışmaya imza atan Gönye Proje Tasarım ortakları Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal'ın iç mekan tasarımını gerçekleştirdikleri Akyapı Ofis, konforu ön plana alırken aynı zamanda kullanıcılarına fonksiyonel kurgusuyla modern bir çalışma ortamı sunuyor.

Devamını Oku

EVRENOL ARCHITECTS “TASARIM MERKEZİ” OLDU

Mimari Tasarım Sanat

Kentsel tasarımdan karma kullanımlı yapılara, konaklama mekanlarından eğitim, kamu ve kültür yapılarına kadar genişleyen bir yelpazede mimarlık, iç mimarlık ve danışmanlık hizmetleri veren Mehpare Evrenol, Burak Karaca ve Tamer Tunbiş ortaklığındaki Evrenol Architects, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “Tasarım Merkezi” ilan edildi.

Devamını Oku

GAYRİMENKULDE TERCİHLERİN DNA’SI DEĞİŞİYOR MU?

Özel Haber

‘Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu’ GYODER’in, bu yıl 16’ncısını gerçekleştirdiği Gayrimenkul Zirvesi’nde; birbirinden çarpıcı sunumlar ve oturumlar yapıldı. Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu Başkanı Av. Pınar Ersin Kollu, ‘Kadın Kromozomu XX Sektörde Nerede?’ başlıklı sunumunda, “Gayrimenkul sektöründe kadın çalışanların eğitim oranı yüzde 85 lisans ve üzeri çıktı. Bu kadar yetkin bir kitlenin cesaretinden ve parlak fikirlerinden yararlanamıyoruz” dedi. DDG Yönetim Kurulu Başkanı Bryce Turner, İstanbul’da son yıllarda çok fazla değişen mekanlar ve yeni projeler olduğunu vurguladığı konuşmasında, güncel trendleri anlattı. Zirvenin, ‘Gayrimenkulde Tercihlerin DNA’sı Değişiyor mu?’ başlıklı oturumunda yeni kuşağın beklentilerini ve geleceğin şehirlerini mercek altına aldı.

Devamını Oku

Z. ALTAN ELMAS: “VATANDAŞLARIMIZ KONUT ALMAKTAN VAZGEÇMİYOR”

Özel Haber

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, konut satış istatistiklerini değerlendirdi.

Devamını Oku

BANKALARIN GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE DUYDUĞU GÜVEN %20 AZALDI

Özel Haber

REIDIN tarafından 2018’in 2’nci çeyreği için hazırlanan Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi ve Fiyat Beklenti Endeksi’ne göre, önümüzdeki üç aylık dönemde gayrimenkul fiyatlarındaki artış beklentisi yükselmeye başlarken, bankalar ve finansal kurumların sektöre duyduğu güven %20’lik bir düşüşle 65,3 puana geriledi ve “kötümser” kategorisinde değerlendirildi. Diğer taraftan gayrimenkul danışmanlarının, gayrimenkul değerleme uzmanlarının ve gayrimenkul geliştiricilerinin güven endeksi sırasıyla %26, %13 ve %2 oranında arttı.

Devamını Oku

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN DİKKATİ YABANCI YATIRIMCILARDA VE DÖVİZ KURUNDA

Özel Haber

Güçlü İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çelik, Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, Tesa Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asım Sağlam TÜİK Mart 2018 verilerini değerlendirdiler.

Devamını Oku

EMLAK KONUT’UN TEŞVİKİYE ARAZİSİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Özel Haber

Emlak Konut GYO ile DAP Holding arasında İstanbul’un değerli arazilerinden biri olan Şişli Teşvikiye Arazisi İhalesi kapsamında imzalar atıldı.

Devamını Oku

DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN KATMA DEĞERİ: 10 YILDA 23,8 TRİLYON DOLAR

Özel Haber

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 17-18-19 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen World Cities Congress İstanbul’18, akıllı şehirlerin yol haritasını çizdi.

Devamını Oku

BAKAN ÖZLÜ: “İNŞAAT SEKTÖRÜNDE HEDEFİMİZ TÜM DÜNYADIR. SANAYİCİLERİMİZDEN CİDDİ BİR FARKINDALIK VE KATKI BEKLİYORUZ”

Özel Haber

İnşaat malzemesi sektörünün çatı örgütü Türkiye İMSAD; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliği ile İstanbul’da, ‘Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayi Zirvesi’ düzenledi. Zirvede, sektör temsilcileri ile bir araya gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, “Türkiye, inşaat ve alt sektörleriyle birlikte dünyanın parlayan yıldız ülkesidir. İnşaatta hedefimiz; ne sadece Balkanlar, ne sadece Ortadoğu, ne sadece Orta Asya’dır. İnşaat sektöründe hedefimiz, tüm dünyadır. Sanayicilerimizden ciddi bir farkındalık ve katkı bekliyoruz” dedi. Konuşmasında, seçim gündemine de değinen Bakan Özlü, seçimin Türk ekonomisi üzerinde negatif etki oluşturmayacağını ve seçimi fırsat bilerek, ekonomi üzerinde spekülasyon yapılmasına asla izin vermeyeceklerini söyledi.

Devamını Oku

‘TÜM YÖNLERİYLE YALITIM’ SEMİNERLERİ’NİN DÖRDÜNCÜSÜ KAYSERİ’DE GERÇEKLEŞTİRDİ

Özel Haber

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik: “Kayseri gibi gece ile gündüz sıcaklık farklarının çok yüksek olduğu bir şehirde yalıtım daha da önem kazanıyor”

Devamını Oku

SU YALITIM SİSTEMİ TEMELLERİNİN KALICI OLMASINI SAĞLAR: SİKA PROOF® A

Özel Haber

Sika Proof® A yüzeye tamamen yapışan su yalıtım sistemi temellerinin kalıcı olmasını ve güvenli su geçirimsizliği sağlar.

Devamını Oku

ÇATILARDA BÜYÜK DEĞİŞİM: ZIGANA TILE ONDULINE AVRASYA

Özel Haber

Onduline Avrasya’nın yeni ürünü Zigana Tile yenilikçi gölgelendirilmiş tasarım anlayışıyla çatılara estetik bir görünüm kazandırmasının yanı sıra sağlamlığıyla da dikkat çekiyor.

Devamını Oku

SU YALITIMI PROFESYONELLERİ ANADOLU’DA BULUŞTU

Sektörden

Bonus Membran tarafından Konya Novotel ve Kayseri Hilton Hotel’de düzenlenen “Su Yalıtımı Profesyonelleri” buluşması alanında uzman kişilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Devamını Oku

ASSAN PANEL BATIMATEC CEZAYİR FUARI’NA KATILDI

Sektörden

Sandviç panel sektörünün öncü kuruluşu Assan Panel, uluslararası yapı ve inşaat malzemeleri fuarı Batimatec Cezayir Fuarı’na katıldı.

Devamını Oku

PRYSMIAN KABLO ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ SERTİFİKASI ALDI

Sektörden

Prysmian Kablo’nun Mudanya’daki modern fabrikası, enerjinin verimli kullanılması esasına dayanan denetimlerin sonunda ‘ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikası’ almaya hak kazandı.

Devamını Oku

GREENİST TERAS YEŞİL TERASLARI İLE ÖNE ÇIKIYOR

Vitrin

Saray Grup’un butik projesi Greenist Teras, 472 metrekare teras alanı, geniş dairelerde ferah balkonları ve alışveriş keyfini yakına getiren mağazalarıyla Güneşli’de yükseliyor. Greenist Teras’ta daireler ön satışa özel metrekaresi 6.100 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Devamını Oku

AKBATI BREEAM’DEN ‘MÜKEMMELLİK’ SERTİFİKASI

Vitrin

Akiş GYO tarafından hayata geçirilen Akbatı, dünyanın en tanınan çevre dostu bina sertifika sistemi BREEAM’de, In-Use International Part 2 kategorisinde “Excellent” derecesini alarak büyük bir başarıya daha imza attı.

Devamını Oku