Haziran 2018

DOKA, DEV SAĞLIK KAMPÜSLERİNE İMZASINI ATMAYA DEVAM EDİYOR

Çözüm Ortağı

En büyük endüstriyel yatırımların çözüm ortağı olan Doka, Türkiye’nin batısından doğusuna yatırımı devam eden veya tamamlanmış birçok entegre sağlık kampüsleri ve hastane projelerine kalıp, iskele ve mühendislik çözümleri sunuyor. Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü, Adana Entegre Sağlık Kampüsü, Ankara Etlik Sağlık Kampüsü, Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü gibi birçok dev projede imzası olan Doka, bu kez dünyanın en büyük sismik izolatörlü binası olmaya hazırlanan İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi için en güvenli ve en hızlı kalıp-iskele sistemlerini tedarik ediyor.

Devamını Oku

BONUS, PROJELERİN YALITIM TERCİHİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Çözüm Ortağı

Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat ortaklığında, Emlak Konut güvencesiyle hayata geçirilen, Marmara Denizi kıyısındaki Kazlıçeşme/Zeytinburnu sahil yolunda yükselen “Büyükyalı” projesi, kritik detaylarının yalıtım malzemesi tercihini BONUS Yalıtım’dan yana kullandı.

Devamını Oku

ADANA ENTEGRE SAĞLIK KAMPÜSÜ’NÜN SICAK SU KAZANLARI BOSCH TERMOTEKNİK’TEN

Çözüm Ortağı

Isıtma-soğutma sektörünün lider markalarından biri olan Bosch Termoteknik’in sıcak su kazanları artık Adana Entegre Sağlık Kampüsü’nde kullanılacak.

Devamını Oku

MİMARİNİN HUZUR ALANLARI: HAVUZLAR

Dekoroskop

Su insanoğlunun var oluşundan itibaren hayatın her evresinde gücünü göstermiştir. Dünyanın oluşumu, gelişimi ve dönüşümü su sayesinde olmuştur. Bu nedenle insanlar yaşamlarını suyun olduğu alanların hemen yanında kurmuşlardır. Günümüzde peyzaj mimarları, mimarlar ve tasarımcılar kentsel alanlarda suyun önemini ve gücünü çok daha iyi bilmekteler. Daha açık ifadeyle, peyzaja karşı sorumluluklarımızı yeniden hatırlamamızı su teşvik etmektedir.

Devamını Oku

‘’YÜKSEK NİTELİKLİ BİR YAŞAM’’ VADEDİYOR NİDAPARK KÜÇÜKYALI

Dekoroskop

Mehpare Evrenol, Burak Karaca ve Tamer Tunbiş ortaklığındaki Evrenol Architects, İstanbul’un Maltepe ilçesinin Küçükyalı mahallesinde konumlanan Nidapark Küçükyalı Kentsel Tasarım Projesi kapsamında, kullanıcılarına birçok farklı işlevi geniş sosyal alanlar ve nitelikli bir peyzaj çalışması ile sunuyor.

Devamını Oku

TMS - MOPA PANEL KALIPLARI İLE ARTIK İŞÇİLİK AZALIYOR

Makale

Her geçen gün yüklenici firmalar ve kalıp üreticileri, kalıp maliyetlerini nasıl düşürebileceğinin araştırmasını yapmaktadırlar. Bu yönde TMS Ar-Ge’si tarafından geliştirilmiş olan MOPA panel kalıp sistemi hem nakliyede hem de işçilikte kullanıcıya büyük avantaj sağlamaktadır.

Devamını Oku

GF HAKAN PLASTİK DOĞRU KAYNAK KULLANIMI, DOĞRU SU YÖNETİMİ

Marka

GF Hakan Plastik, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeni ile yaptığı açıklamada çevre kirliliğinin etkilerinin en fazla hissedildiği kaynaklardan birinin su olduğuna dikkat çekerek, suyun yaşamsal öneminin altını çizdi.

Devamını Oku

ODE YALITIM İHRACATTA AVRUPA, AMERİKA VE AFRİKA İLE ATAĞA GEÇTİ

Marka

Yalıtım sektöründe faaliyetlerini Türkiye’den çıkan global bir marka olma hedefiyle sürdüren ODE, 2018’in ilk 4 ayında, Avrupa başta olmak üzere Afrika ve Güney Amerika’da ihracat ağını genişleterek, geçen yılın aynı dönemine göre dolar bazında yüzde 35 artışa imza attı. 5 kıtada 70’in üzerinde ülkeye ihracat yaptıklarını söyleyen ODE Yalıtım Uluslararası İş Geliştirme Yöneticisi Ozan Turan, yıl sonuna kadar bu ivme ile devam edeceklerini ifade etti.

Devamını Oku

AUSTROTHERM TÜRKİYE ÜLKE ÇAPINDA ISI YALITIMI HAREKETİ

Marka

Isı yalıtım malzemeleri üretimi alanında geçmişi 65 yıl öncesine dayanan ve Avrupa’nın önde gelen gruplarından biri olarak Türkiye’de de 6 üretim lokasyonu ile 10 yıldır faaliyet gösteren Austrotherm Türkiye’nin Genel Müdürü Özgür Kaan Alioğlu, Enerji Kimlik Belgesi’ne 597 gün kala, Enerji Tasarrufu konusunda Türkiye’nin nabzını tutmak ve Isı Yalıtım Kalınlıkları’na dikkat çekmek amacıyla yola çıkıyor.

Devamını Oku

YENİ BİR PAZAR ANLAYIŞI ANTALYA YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI

Mimari Tasarım Sanat

Mimar Cengiz Gültek ve Mimar Murat Şahin liderliğindeki PDG Mimarlar tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antepe için tasarlanan Antalya Yöresel Ürünler Pazarı, birbirine açılan sokakları, büyük ortak meydanları ve her köşesinden erişime izin veren yapısıyla klasik anlayışın dışında tüm bu kullanımı tek bir çatı altında toplayarak yeni bir pazar anlayışı sunuyor.

Devamını Oku

MİLANO TASARIM HAFTASI TREND RAPORU

Mimari Tasarım Sanat

Gönye Proje Tasarım’dan Mimar Gamze Sayın ve İç Mimar Meryem Kavaz, 17-22 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşen Milano Tasarım Haftası’nda ön plana çıkan iç mekan trendlerini A’dan Z’ye analiz etti.

Devamını Oku

2018 RED DOT ÖDÜLLERİ'NDE 9 ÖDÜL KAZANDI

Mimari Tasarım Sanat

GROHE, dünyanın en saygın uluslararası tasarım ödüllerinden olan ve Almanya'da Design Zentrum Nordrhein- Westfalen tarafından düzenlenen Red Dot Design Awards 2018'de dokuz ödül kazanarak rekor kırdı.

Devamını Oku

BANYOLARA RENK GELDİ

Mimari Tasarım Sanat

Karizmatik Antrasit, maceracı Basalt, hayalperest Cappucino...

Devamını Oku

MARKALI KONUTLARDAKİ SATIŞLARIN YÜZDE 6’SI YABANCI YATIRIMCILARA YAPILDI

Özel Haber

Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu GYODER, gayrimenkul sektörünün alt segmentlerini üçer aylık dönemler halinde irdelediği, ‘GYODER Gösterge’ Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2018-1. Çeyrek Raporu’nu yayınladı. GYODER’in, Türk Ekonomi Bankası (TEB) katkılarıyla hazırladığı raporda, yaşanan kur artışının yabancıların konut alımında olumlu etki yarattığı vurgulandı. Bu dönemde markalı konut projelerinde yapılan satışların %6,10’luk oranının yabancı yatırımcılara yapıldığı belirtildi.

Devamını Oku

FAİZ ORANLARININ DÜŞMESİ GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜ CANLANDIRACAK

Özel Haber

Konut kredilerinde aylık faiz oranlarının yüzde 0.98’e düşmesi gayrimenkul sektöründe memnuniyetle karşılandı.

Devamını Oku

TÜRKİYE İMSAD BAŞKANI FERDİ ERDOĞAN: “HEM TÜKETİCİYE HEM SEKTÖRE KATKI SAĞLAYAN BU İŞ BİRLİĞİNİ DESTEKLİYORUZ”

Özel Haber

Gayrimenkul sektörünü temsil eden Türkiye’nin önde gelen kuruluşları GYODER, İNDER ve KONUTDER’in güç birliği kampanyasına, inşaat malzemesi sanayisinin çatı örgütü Türkiye İMSAD da kayıtsız kalmadı. Türkiye İMSAD, sanayici üyelerine, kampanyaya destek olmaları yönünde çağrıda bulundu.

Devamını Oku

“İMAR BARIŞI VE KDV İNDİRİMİ 150 MİLYAR LİRALIK DEĞER YARATACAK”

Özel Haber

Hürriyet Emlak Genel Müdürü Hakan Çelik, ekonominin lokomotifi olan gayrimenkul ve inşaat sektöründe son dönemde alınan ekonomik kararları değerlendirdi. Hakan Çelik, KDV indirimi, imar barışı ve konut kredilerinin 0,98’e düşürülmesiyle toplamda ortalama 150 milyar liralık bir ekonomik değer girdisi sağlanacağını belirtti.

Devamını Oku

TÜRKİYE’NİN EN YAŞANABİLİR İLÇELERİ AÇIKLANDI

Özel Haber

REIDIN tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye’nin 81 ili genelindeki ilçe ve mahallelerin yaşanabilirlik düzeylerini ortaya koyan Sosyoekonomik Derecelendirme çalışmasına göre, araştırma kapsamındaki 258 ilçe içinde A+ derecesine sahip ilk üç ilçe sırasıyla Beşiktaş, Beyoğlu, Kadıköy oldu. Listenin ilk üçü İstanbul’dan çıksa da, Ankara’nın Çankaya ilçesi 7’nci, Muğla’nın Bodrum ilçesi ise 9’uncu sıradan ilk 10’a girmeyi başardı.

Devamını Oku

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE DEPREM GEÇMİŞİ OLAN YAPILARA ODAKLANMALI

Özel Haber

Uluslararası gayrimenkul franchising şirketi ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, 1999 depreminden önce yapılan pek çok konutun risk altında olduğunu, kentsel dönüşümde önceliğin yaşlı ve deprem geçmişi olan yapılara verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Devamını Oku

DÖVİZ KURU YÜKSELMEYE DEVAM EDER Mİ?

Özel Haber

Ülkeler arasındaki carî faiz farkları, döviz kurunda olası değişikliğin ne olabileceğini tahmin etmeye yaramaktadır. Türkiye ve ABD cari faiz oranları arasındaki farka bakıldığında 6,40 olduğu görülmektedir. Ancak 2018 yıl başı itibarı ile yaşanan USD/TL kur artışı %25 düzeyinde. Bu durumda, Türkiye ve ABD arasındaki faiz farkı ile döviz kuru arasındaki ilişkinin kopmuş göründüğü söylenebilir. Yrd. Doç Dr. Aziz Murat Hatipağaoğlu, nedenlerini açıklayarak, döviz konusunda olası ihtimaller konusunda da bilgi verdi.

Devamını Oku

ÇESBEM, MYK TARAFINDAN YETKİLENDİRİLDİ, ÇİMENTO SEKTÖRÜNDE “ALAYLI ÇALIŞAN” KALMAYACAK

Özel Haber

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) bünyesinde kurulan “ÇEİS Sınav ve Belgelendirme Merkezi” (ÇESBEM) ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) arasında Yetkilendirme Sözleşmesi imzalandı. Türk çimento sektörüne özgü nitelikli işgücünün gelişimini sağlamak amacıyla, 1 milyon TL yatırımla hayata geçirilen ÇESBEM, bundan böyle çimento sektöründe sınav yaparak mesleki yeterlilik belgesi verecek ilk kurum olarak faaliyetlerini yürütecek.

Devamını Oku

BAUMİT, EN YENİ ÇÖZÜMLERİ İLE 41. YAPI FUARI’NDAYDI

Sektörden

Baumit, 41. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2018’de 3. Salon, C451 No’lu stantta en yeni çözümleri ile yerini aldı. Baumit, Healthy Living ürünlerinin tanıtımını ilk kez Yapı Fuarı’nda yaptı.

Devamını Oku

GEOFOAM KONGRESİ’NDE AUSTROTHERM TÜRKİYE TECRÜBESİ İLE ÖNE ÇIKTI

Sektörden

Avrupa’nın önde gelen inşaat malzemesi üretici gruplarından biri olan, ısı yalıtım ürünleri alanında 65 yıldır faaliyet gösteren Austrotherm’in ana sponsorluğunda bu yıl beşincisi düzenlenen EPS2018 Uluslararası Geofoam Kongresi, sektör profesyonellerini Bafra’da bir araya getirdi. Türkiye’de ilk ve tek geofoam teknolojisi ile ürün geliştiren marka olan Austrotherm Türkiye, tecrübelerini sektöre sundu.

Devamını Oku

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN SES GETİREN FİKİRLERİ YARIŞTI

Sektörden

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa tarafından bu yıl ‘Ses Getiren Bir Fikir Ver’ mottosuyla gerçekleştirilen Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın ödül töreni, Sabancı Center’da gerçekleştirildi.

Devamını Oku

ŞİŞECAM DÜZCAM YAPI FUARI’NDA İLERİ TEKNOLOJİYLE ÜRETİLEN YENİ ÜRÜNLERİNİ TANITTI

Sektörden

Şişecam Düzcam, ileri teknoloji ürünleriyle bu yıl 41.’si düzenlenen ve sektörün en prestijli fuarlarından biri olan Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul 2018’deki yerini aldı. Şişecam Düzcam, 8-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarda yenilikçi ürünleriyle ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Devamını Oku

Kampanyaya Katıldığı Projeler: MESA Orman, Çubuklu 28, MESA Koz, MESA Cadde, Yeşilyaka Koru, Yeşilyaka Su ve MESA Gökada

Vitrin Özel

Konutun kalite ve güven ile anılan markası MESA; İstanbul’daki projeleri MESA Orman, Çubuklu 28, MESA Koz, MESA Cadde, Yeşilyaka Koru, Yeşilyaka Su ve MESA Gökada ile diğer avantajların yanı sıra 0.98 faiz oranı, %20 indirim ve %5 peşinat fırsatı sunan ulusal kampanyaya dahil oldu.

Devamını Oku

Kampanyaya Katıldığı Projeler: Validebağ Konakları, İstMarina, Teras Kule, Adam Kule, Taksim Petek Residence, DAP İzmir

Vitrin Özel

Gayrimenkul sektörünün güçlü ve köklü markalarından DAP Yapı, “Birlikten Güç Doğacak, Türkiye Kazanacak” kampanyasına Validebağ Konakları, İstMarina, Teras Kule, Adam Kule, Taksim Petek Residence ve DAP İzmir projeleriyle katılıyor.

Devamını Oku

Kampanyaya Katıldığı Proje: 3S Firuze Konakları

Vitrin Özel

Konut sektörünün önde gelen firmalarının katıldığı kampanyaya 3S Kale de destek veriyor. Kampanyada, 3S Firuze Konakları için yüzde 20 indirim ve avantajlı ödeme koşulları uygulanıyor.

Devamını Oku

EROĞLU GAYRİMENKUL Kampanyaya Katıldığı Proje: Skyland İstanbul

Vitrin Özel

Eroğlu Gayrimenkul, kamudan gelen KDV ve tapu harcı indirimine destek vererek peşin ve banka kredili alımlarda yüzde 20 indirim imkanı tanıyor. 15 Haziran’a kadar devam edecek kampanya dahilinde yatırımcılar, yüzde 5 peşinat ve 0,98’den başlayan vade farkı ile Skyland İstanbul’da ev ya da ofis sahibi olabiliyorlar.

Devamını Oku

PASİFİK Kampanyaya Katıldığı Proje: NEXT LEVEL ÇAYYOLU

Vitrin Özel

Pasifik, Ankara'nın yatırım değeri en yüksek bölgesi Çayyolu’nda hayata geçirdiği Next Level Çayyolu ile inşaat sektöründeki indirim kampanyasına katıldı. Peşin ve kredili alımlarda yüzde 20 indirim kampanyasıyla yeni sakinlerini bekleyen Next Level Çayyolu’ndan ev sahibi olmak isteyenler 120 aya kadar yüzde 0,98 faiz oranıyla konut sahibi olabilecekler.

Devamını Oku

SEHA YAPI Kampanyaya Katıldığı Proje: Zermeram

Vitrin Özel

Seha Yapı konut piyasasını canlandıracak tarihi kampanyaya tam destek oluyor, Zermeram’ın 2. etabında peşinde yüzde 20 indirim fırsatı sunuyor.

Devamını Oku

İHLAS YAPI Kampanyaya Katıldığı Proje: Bizim Evler Projeleri

Vitrin Özel

Hükümetin konuta yönelik açıkladığı teşvik paketinin ardından markalı konut üreticisi İhlas Yapı konut seferberliğinde yerini aldı. Ispartakule’de 5500 konuta imzasını atan firma, Bizim Evler projelerinde yüzde 20 fiyat avantajına ek olarak 120 ay yüzde 0.98 vade oranı ile taşınmaya hazır daireleri konut alıcılarına sunuyor.

Devamını Oku

TÜRKERLER HOLDING Kampanyaya Katıldığı ProjeLER: Mahall Bomonti İzmir, Mahall Ankara

Vitrin Özel

Türkerler Holding, Mahall Bomonti İzmir ve Mahall Ankara projelerinde ödeme koşullarına yeni avantajlı seçenekler ekledi. Mahall Bomonti İzmir’de, KDV indirimine ek olarak, 30 Haziran’a kadar peşinatsız yüzde 15 indirim, 0,98 banka kredisi avantajı sağlandı. İsteyenler Mahall Bomonti İzmir’de nakit alımlarda yüzde 20 indirim avantajından da faydalanabiliyor. Mahall Ankara’da ise KDV indirimine ek olarak nakit ödemede yüzde 20 indirim sunuluyor. Projede ayrıca yüzde 5 peşinatta ödemelere 1 yıl sonra başlama imkanı ve ‘Hemen Teslim’ avantajları sunuluyor. yüzde 20 indirim fırsatı sunuyor.

Devamını Oku

YILDIRIM YAPI GRUBU Kampanyaya Katıldığı ProjeLER: Kuleli Evleri Poyraz II, Kuleli Evleri Bomonti

Vitrin Özel

Konut alımlarında indirim kampanyasına katılan Yıldırım Yapı Grubu, Kuleli Evleri Poyraz II ve Kuleli Evleri Bomonti olmak üzere şehir merkezindeki iki projesinde peşin konut alımlarına yüzde 20 indirim gerçekleştirdi.

Devamını Oku

İLAİDA YÜRÜYEN MERDİVEN KORKULUKLARINDA HİJYEN SORUNUNA ÇÖZÜM SUNUYOR

Vitrin Özel

Dünyanın birçok büyük metro istasyonunda yapılan yürüyen merdiven ve yürüyen bant testlerinin sonuçları; yürüyen merdiven korkuluklarında yiyecek, E.coli, idrar, mukus, dışkı ve kan bulunduğunu gösteriyor. Mukusun olduğu yerde, soğuk algınlığı ve grip virüsleri de bulunabildiğini biliyoruz. İnsanlar ellerine öksürüp daha sonra korkuluklara dokunabildikleri için yürüyen merdiven korkuluklarında, solunum florası da bulunabiliyor. Bu araştırma sonuçlarından sonra şu soruyu soruyoruz artık: “Siz hala herhangi bir yürüyen merdiven korkuluğunu tutabiliyor musunuz?

Devamını Oku