Temmuz 2018

SOIL-ID Yapı Kimyasalları Sektörüne Yerli Ve İnovatif Bir Soluk Getiriyor

Ayın Konuğu

“Soil-ID olarak ürünlerimizin pazarda rakipsiz olduklarını söyleyebilirim. Hepsi AR-GE çalışmalarımızın sonucunda ortaya çıktılar ve hepsi konusunda çok iddialı ürünler. Kurulduğu günden bu yana her yıl yüzde 400 büyüyen yerli bir marka olarak geldiğimiz noktayı daha ileriye taşımayı ve ihracatımızı artırarak ülke ekonomisine katkımızı sürdürmeyi hedefliyoruz. Yerli markalara özel teşvikler beklerken, karar vericilerin yerli ürün ön yargılarını yıkacak bilinçlendirme faaliyetlerinin de bir taraftan gerçekleşmesini önemli buluyoruz.” M. FATIH ÖNSOY Soil-ID Yönetim Kurulu Başkanı

Devamını Oku

Yeni Havalimanı’na Doka’dan 300 Tır Kalıp Ve İskele

Çözüm Ortağı

Türkiye’nin en önemli projelerinden olan ve ilk deneme uçuşunu geçtiğimiz günlerde gerçekleştiren İstanbul’un Yeni Havalimanı’ndaki çalışmalar hızla tamamlanıyor. Bu önemli projedeki çoğu yüklenici firma Doka Kalıp İskele güvencesinde ilerlemeyi tercih etti.

Devamını Oku

Manisa Entegre Bölge Hastanesi Projesine Bostik İmzası

Çözüm Ortağı

Manisa Entegre Bölge Hastanesi zemin kaplamalarında Bostik ürünleri tercih edildi.

Devamını Oku

Sağlık Üssü’nün Yalıtımı Bonus Membran’dan

Çözüm Ortağı

1 milyon 400 bin metrekarelik alana inşa edilen dünyanın en büyük hastane projelerinden Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampüsü’nün su yalıtımı ihtiyacı Bonus|Focus Membran ile karşılandı. ‘Sağlık Üssü’ olarak nitelendirilen dev projenin çatı ve teras gibi kritik detaylarının su yalıtımı, Türkiye’nin prestijli projelerinin tercihi Bonus | Focus Membran tarafından sağlandı.

Devamını Oku

Lübnan’ın Yükselen Projelerinin Yalıtımına Ode İmzası

Çözüm Ortağı

Yalıtım sektöründe Türkiye’den çıkan global bir marka olma hedefiyle faaliyet gösteren ODE Yalıtım, ürünleriyle başkent Beyrut başta olmak üzere Lübnan’da iddiasını artırdı. Firma, ülkenin ilk ulusal bankası FNB’nin Genel Merkez Binası; Lübnan’ın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Cascada Mall; yat sektörünün önde gelen markası Chebab Marine’nin yeni showroom’u ve ülkenin ikinci en yüksek kulesi olan ticaret merkezi Tower 44’ün yalıtımına imza atıyor.

Devamını Oku

BTM, Gebze Doğa Hastanesi’nin de Tercihi

Çözüm Ortağı

Gebze Doğa Hastanesi Projesi’nde BTM BituProof Temel Bohçalama Sistemi tercih edildi.

Devamını Oku

Tasarımın Aydınlanma Çağı

Dekoroskop

Günümüzde yaşam alanlarına ayrıcalıklı bir kimlik kazandıran aydınlatmalar, dekorasyonu tamamlayan kilit birer oyuncu haline dönüşüyor. Farklı stillerdeki tasarımlarıyla ikinci planda kalmayı reddeden aydınlatma elemanları ve taze kullanım fikirleri yeni heyecanlara ışık tutuyor.

Devamını Oku

TMS CLIMBEX Hidrolik Tırmanma Sistemi İle Dünyaya Açılmaya Devam Ediyor

Makale

TMS olarak; kurulduğumuz yıl olan 1973’den beri, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarında inşaat sektörüne hizmet vermekte olup “endüstriyel kalıp ve iskele sistemleri” dizayn ve satışında öncü firma haline gelmiştir. TMS bugün; kurucumuz Sayın Cemil Tüfekçi’nin 1973’de İzmit’te kurduğu mütevazi bir firmadan, günümüze kadar geçen kırk yılı aşkın sürede; elliden fazla ülkeye ihracat yapmayı başarmış, bünyesinde çok uluslu firmalar da bulunduran bir yapıya dönüşmüştür. EREN KARAMAN TMS Satış Mühendisi

Devamını Oku

Gf Hakan Plastik Ürün Kalite Standartlarını Artırıyor

Marka

GF Hakan Plastik, kendi bünyesinde geliştirdiği delik tespit cihazı ile henüz üretim aşamasında borularda oluşan delikleri tespit edip, ayırarak ürün kalite seviyesini yukarılara taşıyor.

Devamını Oku

İDE, Yürüyen Merdiven Korkuluklarında Hijyen Sorununa Çözüm Sunuyor

Marka

İDE’nin Türkiye’ye sunduğu yürüyen bant sterilizatörü ClearWin ile hergün hemen hemen mutlaka kullandığımız yürüyen merdiven ve bantların korkuluklarının hijyeni hakkında belki ilk kez düşünmeye başlıyoruz. Dünyanın birçok yerinde yapılan laboratuar testleri sonucunda korkuluklarda E.coli, idrar, mukus, dışkı ve kan bulunduğunu artık biliyoruz. ClearWin; bu probleme, bantın dönüşünün yarattığı enerjiyi kullanarak çalışan çift UV-C-LED ile çözüm üretiyor. Ultraviyole sterilizasyon yöntemiyle tüm bakterileri ve virüsleri öldürüyor.

Devamını Oku

Yaz Aylarında Maksimum Isı İzolasyonu

Mimari - Tasarım - Sanat

Saray Alüminyum’un en y eni ürünü S ARAYROLL Panjur ve Kepenk Sistemleri, sahip olduğu poliür etan iç d olgusu sayesinde ısı izolasyonunu maksimum seviyeye çıkarırken, yaz aylarının kavurucu sıcakları için id eal bir y alıtım avantajı oluşturuyor. Sistemler aynı zamanda ses y alıtımı, koruma ve güvenlik konularında da a vantajlı bir y aşam vadediyor.

Devamını Oku

İkonik Cephe Tasarımında Sürdürülebilir Yaklaşımın Şeffaf Hali

Mimari - Tasarım - Sanat

Guardian Glass ürünü SunGuard®High Performance Neutral 60/40 kaplamalı cam ile şekillenen ik onik cephe tasarımıyla kentin siluetine renk katan Varyap Meridian, Türkiye’nin ilk LEED kayıtlı karma yapısı olarak sürdürülebilir tasarımın öncü örneklerinden biri.

Devamını Oku

Venedik Bienali'ndeki Şiirsel Dokuma Mimarisinin Kahramanı Sürdürülebilir Amerikan Kızıl Meşesi

Mimari - Tasarım - Sanat

Mimarlık stüdyosu Miralles Benedetta Tagliabue'nin (EMBT) bir enstalasyonu olan ‘Weaving architecture’ projesi, 25 Mayıs 2018 tarihinde dünyanın önde gelen mimarlık bienali Biennale Architettura 2018'de açıldı. 26 Kasım 2018'e kadar sergilenecek olan ve Amerikan kızıl meşe ile cam elyaf sargısı kullanılarak yapılan bu enstalasyon, stüdyonun çalışma felsefesini ve mimariyi kumaş gibi değerlendirerek yaptıkları yenilikçi deneyleri yansıtıyor.

Devamını Oku

Diyarbakır’a Eğitim Odaklı Tasarım

Mimari - Tasarım – Sanat

Diyarbakır Keşif Merkezi Ve İslam Bilim Müzesi

Devamını Oku

Yeni Nesil Yaşam Konsepti

Mimari - Tasarım – Sanat

TAGO Architects tarafından tasarlanan, 60.950 m² inşaat alanına sahip AND F rekans, Anadolu Yakası’nın yeni yaşam merkezi Kartal’da, yeni nesil mahalle ve sokak kavramını odağına alan tasarım konseptiyle, kullanıcıları ile birlikte çevresinin de yaşam konforunu yükseltmeyi hedefliyor.

Devamını Oku

“Kampanyalarla Yakalanan Hareket Önümüzdeki Dönemde De Sürecek”

Özel Haber

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı 2018 Mayıs ayı konut satış istatistiklerini değerlendiren Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu ve Keleş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keleş, KDV ve tapu harcı indirimleri ve ‘Birlikten Güç Doğacak, Türkiye Kazanacak’ kampanyasının sektörü hareketlendirdiğini, önümüzdeki dönemde bu hareketin artacağını belirttiler.

Devamını Oku

Teşvikler Konut Satışlarını Canlandırdı Ve Daha Fazla Aileyi Ev Sahibi Yaptı

Özel Haber

Kiler GYO Genel Müdürü Tarık Gürdil, KDV ve tapu harcında yapılan indirimlerin sektöre etkileri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Devamını Oku

İndirim Ve Teşviklerle Birlikte Rakamlar Yukarı Yönlü Olacak

Özel Haber

ERA Gayrimenkul Türkiye Franchise Kanal Direktörü Kadir Tümen, KDV ve tapu harcındaki indirimin, konut kredi faizlerinin geriye çekilmesinin sektöre yansımaları ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Devamını Oku

Beklemede Olan Konut Alıcıları Harekete Geçecek

Özel Haber

Yüzlerce alt sektörü bünyesinde barındıran inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumunda olduğunu ifade eden Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, seçim sonrası siyasi ve ekonomik istikrarın sağlanmasıyla birlikte sektörün gelişimini hızla sürdüreceğini belirtti. TÜİK verilerine göre 2018 yılının ilk çeyreğinde inşaat sektörünün yüzde 6,9 büyüdüğünü hatırlatan Özdemir, seçim sürecinin tamamlanmasının ardından kararsız ve beklemede olan tüketicilerin de harekete geçmesiyle yılın ikinci yarısında sektörde önemli bir sıçrama yaşanacağının altını çizdi.

Devamını Oku

Tedbir Ve Desteklerin Devam Etmesi Gerekiyor

Özel Haber

Kiler GYO Genel Müdürü Tarık Gürdil, Yamaç Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yamaç gayrimenkul sektörünüm ve ülke ekonomisinin durumu, yakın geleceği ile ilgili değerlendirmelerini paylaştı.

Devamını Oku

Kampanyanın Da Etkisiyle 2018 Yılını Rekor Satışla Kapatacağız

Özel Haber

Konut sektöründe gerçekleştirilen kampanya ve desteklerle ilgili görüşlerini dile getiren KONUTDER ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, talebin tabana yayıldığını ve konut satışlarının 6 ay aradan sonra yükselişe geçtiğini söyledi.

Devamını Oku

Yeni Rekorlar Uzak İhtimal Değil

Özel Haber

Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, Bahaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdüssamet Bahadır, İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık inşaat sektörünün gelecek dönemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Devamını Oku

Türkiye İmsad İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’ Mayıs Ayı Sonuçları Açıklandı

Özel Haber

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Mayıs ayında bir önceki aya göre 2,31 puan düşerek 98,63 puan olarak gerçekleşti, geçen yılın Mayıs ayına göre ise 1,07 puan arttı. Bileşik Endeks’te, Temmuz 2016’dan sonraki en yüksek aylık gerileme yaşandı. Yeniden 100 puanın altına inen endekste, hem faaliyetlerin gerilediği hem de güven ve beklentilerde bozulmanın kuvvetlendiği görüldü

Devamını Oku

FORM, Yönetim Kadrosunu Tecrübeli İsimlerle Genişletiyor

Sektörden

Form Şirketler Grubu, yönetim kadrosunu tecrübeli isimlerle genişletmeye devam ediyor.

Devamını Oku

PANASONIC, Çalışanlarına Sürpriz Yaptı; İzin Dönüşünde Kırmızı Halıyla Karşıladı

Sektörden

İnsan kaynakları ve çalışan motivasyonu konusunda özel ve fark yaratan uygulamaları ile dikkat çeken Panasonic Eco Solutions Türkiye, çalışanlarının tatil dönüşü uyum sürecini pozitif bir şekilde atlatmaları amacıyla tüm çalışanlarını yıllık izinden döndükleri ilk gün kırmızı halıda karşıladı.

Devamını Oku

İZODER, 25’inci Kuruluş Yılını İki Önemli Sosyal Sorumluluk Projesi İle Kutluyor

Sektörden

Türkiye’de yalıtım bilincini oluşturmak ve yaygınlaştırmak amacıyla 1993 yılında faaliyete geçen İZODER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği), 25’inci kuruluş yıldönümü kapsamında, sektöre ve topluma yönelik çalışmalarını artırarak sürdürüyor. İZODER’in 25’inci kuruluş yılını iki sosyal sorumluluk projesi ile kutlamak istediklerini belirten Levent Pelesen, “Birinci projemiz ‘Okul Yenileme’ ile üyelerimizin kendi bölgelerinde tespit ettikleri okulların yalıtımlarını yapmak, ikinci projemiz Türk Eğitim Vakfı aracılığıyla ‘25. Yıl Eğitim Bursu’ ile de öğrencilere destek olmak” dedi.

Devamını Oku

Ege Maden İhracatçıları Birliği’nden Afyon Çıkarması

Sektörden

Maden ihracatçıları doğaltaş ihracatının başkenti Afyon’da bir araya geldi.

Devamını Oku

Çimsa’dan Çevresel Sorumluluk Örneği: Niğde Geri Dönüşüm Parkı

Sektörden

Çimsa, sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesinde gerçekleştirdiği yatırımlara bir yenisini daha ekledi.

Devamını Oku

11. ISTANBULLİGHT FUARI’nda, Sokak Aydınlatmalarındaki Led Dönüşümü Masaya Yatırılıyor

Sektörden

UBM, AGİD ve ATMK stratejik ortaklığı ile düzenlenen 11. IstanbulLight Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Forumu, kritik bir dönüm noktasında olan aydınlatma sektörüne ışık tutacak. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yürütülen Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı’nda, 7,5 milyon sokak lambasının %30’unun 2023 yılına dek değişmesi öngörülüyor. Türkiye’yi dünyanın lider üreticileri arasına taşıma potansiyeline sahip olan bu stratejik dönüşüm planı, uzman isimlerle birlikte 19-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan IstanbulLight’ta masaya yatırılacak.

Devamını Oku

Ant Yapı’dan İngiltere’de 45 Milyon Pound Değerinde Yeni Proje

Vitrin

Uluslararası alanda en çok iş yapan 86 müteahhitten biri olan Ant Yapı, İngiltere’de yer alan projelerine bir yenisini daha ekledi. Londra’nın seçkin lokasyonlarından Oxford Street ve Mayfair’in yakınında yer alan, Kral Edward dönemine ait, 45 milyon Pound değerindeki konut projesinin 19 ayda teslim edilmesi planlanıyor.

Devamını Oku

Sunset İncek Yükseliyor

Vitrin

Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan, 2020 yılının son çeyreğinde tamamlanacak olan Sunset İncek projesinin inşaat aşamalarını paylaştı.

Devamını Oku

Anadolu Yakası'nın Çevre Dostu Projesi

Vitrin

Anadolu Yakası'nın önemli noktası Kartal'da yükselen Bumerang Kartal, doğayla dost özellikleriyle dikkat çekiyor. Bumerang Kartal teknik özellikleriyle ısı, ışık ve su tasarrufu sağlıyor.

Devamını Oku

Yaşam Ve Yatırımcı Dostu Proje

Vitrin

İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olan Finans Merkezi’nde kısa sürede yatırımcıların radarına giren Roya Nova Rezidans’da, kampanya süresince tüm dairelerde yüzde 20 indirim, 4 banka garantörlüğünde yüzde 0.98 faiz oranı uygulandı. Projede 1+0 daireler 285 bin TL, 1+1 daireler 400 bin TL, 2+1 daireler 637bin TL’den satışa sunuldu.

Devamını Oku

Riva’ya Doğa Dostu Villa Projesi: YILMAZ İNŞAAT, Riva Arsasında 1500 Villa Hayata Geçiriyor

Vitrin

Galatasaray’ın Riva arazisinin ihalesini kazanan Yılmaz İnşaat, merakla beklenen proje için çalışmalarını tamamlamak üzere. Projede bölgenin ekolojik özelliğini koruyan firma, lagün ve yenilenebilir enerjisiyle Türkiye’de örnek bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. 869 bin 362 metrekarelik konut alanına sahip Riva arsasında yaklaşık 1500 villa hayata geçirilecek.

Devamını Oku