NİDAPARK BOMONTİ, TEMEL VE PERDE SU İZOLASYONU İÇİN GEOMAS’I SEÇTİ

👤Geomas

🔍 Tahincioğlu, Nidapark Bomonti projesinde de daha önceki projelerinde tercih ettiği ve İzomas Şirketler Grubu bünyesindeki Geomas’ın üretimini yaptığı Bentoshield Max ile temel yalıtımı uygulaması başladı.

16.500 m² temel uygulama alanı, 10.000 m² perde uygulama alanı olan projede tercih edilen Bentoshield Max uygulama kolaylığı ve şantiyedeki zorlu şartlara dayanıklılığı sayesinde zamandan tasarruf ederek şantiyenin hızlanmasına ciddi anlamda katkıda bulunuyor.

Betona bakan yüzeyi, betondaki yüzey gerilmelerini alan örgü elyaf ve üzerine dökülen betonla mekanik bağlantı kurarak ayrılmaz bir bütün oluşturan geotekstil liflerden oluşan Bentosield Max’ın diğer yüzeyi drenajı sağlayan örgüsüz geotekstil ve bu tabakaların aralarında hapsetmiş olduğu minimum 6,5 kg ağırlığındaki kopolimerler ile modifiye edilmiş 100% doğal sodyum bentonit granüllerinden oluşuyor.

Yüzeye yapışan ve üzerine beton döküldüğü zaman ayrılmaz bir bütün olan Bentosield Max, yapısında bulunan bentonit su ile beraber hacmini 16 katına kadar genişletiyor ve bu sayede delindiği zaman kendi kendini onarabiliyor. Bentoshield Max’ın tercih edilmesinin diğer nedenlerinden biri de uygulamaya üreticinin mühendislik uygulamarı ile birlikte yapmasıdır.