Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

AŞKABAT HAVALİMANI, OPTİMUS DORUK’U TERCİH ETTİ

[kutusol=5203] 1997 yılından itibaren faaliyet gösteren Optimus Doruk, 3400 m² alana sahip tesisinde A.G. elektrik panosu üretimi gerçekleştirmesinin yanı sıra bina otomasyon sistemleri alanındaki geniş yelpazesiyle projelerde tercih edilmeye devam ediyor. Firmanın aydınlatma otomasyonundan mekanik otomasyona (HVAC), yangın güvenlik sitemlerinden kamera izleme sistemlerine (CCTV) kadar uzanan projelendirme ve devreye alma uzmanlığı bugüne kadar gerçekleştirdiği 2000’den fazla proje ile somutlaşıyor. Sistemler arası entegrasyonun özellikle mega projelerdeki önemi düşünüldüğünde, tüm sistem çözümleriyle sahada ve sonrasında sunduğu teknik servisi ile hızlı ve sorunsuz hizmet sunan Optimus Doruk’un mega projeler için aranan çözüm ortağı olmasının nedeni anlaşılıyor.
Ayrıca geniş depo alanı ile hızlı ürün temini sağlayan ve kendi alanında dev markaların ürünlerini müşterileriyle buluşturan Optimus Doruk, A.G. şalt ürünleri, motor  sürücü ve yol vericiler, KNX modülleri, anahtar-priz serileri alanında uzman satış kadrosuyla hizmet veriyor.

AŞKABAT ULUSLARARASI HAVALİMANI’NDA OPTİMUS DORUK İMZASI[kutusag=5204] 
Bölge ülkelerde gerçekleşen ve Türkiyeli taahhüt firmalarının üstlendiği yüzlerce projeye hizmet sunan firma, son olarak Polimeks İnşaat’ın yapımını üstlendiği ve Türkmenistan’ın simgesi haline gelen Aşkabat Havalimanı’nın aydınlatma otomasyonu sisteminin projelendirmesi ve devreye alımını gerçekleştirdi.

12 milyon m² alana yerleşen havalimanı kompleksinde, 146.500 m² alanlı terminal binası, 50 odalı havaalanı oteli, 8.500 m² alanlı VIP binası, 4.100 araç kapasiteli otopark binası ile 1.820 araç kapasiteli açık otopark yer alıyor. Bu mega projede uzman kadrosuyla sorunsuz hizmet sunan Optimus Doruk’un bina çözümleri uygulamalarında kullanılan ürünler, alanının dünyaca ünlü firmalarından sağlanıyor.