Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

BTM YALITIM SEKTÖRÜNÜN BAKANLIK TARAFINDAN BELGELENDİRİLEN İLK AR-GE MERKEZİNE SAHİP

[kutusol=5234] İnovasyon ve AR-GE alanlarına yatırım yapmaya devam edeceklerini vurgulayan BTM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, “2016 yılında birçok ilki gerçekleştirdik. İlk adım olarak şirketlerimizin teknolojik yol haritasını oluşturduk. Böylelikle, kısa, orta ve uzun vadeli stratejik teknoloji planlaması ile Ar- Ge’nin çalışması gereken teknolojik çalışma alanlarını tespit ettik. Projelerimizi başlattık. Grup şirketlerinde AR-GE altyapısının oluşturulması ve AR-GE faaliyetlerinin yürütülmesine öncülük ettik” dedi.

ÇOK YÖNLÜ BÜYÜMEYİ HEDEFLİYOR
BTM’nin faaliyet alanında çok yönlü büyüme stratejisini kararlılıkla sürdürdüğünü ifade eden Ürkmez, “Yalıtım sektöründeki karmaşık ve zor ihtiyaçları olan müşterilerimize, mühendislik yoğun ürünler ve entegre çözümler sunmaya, diğer yandan kolay, hızlı, çevre dostu, uygulama maliyetinden tasarruf beklentisinde olan müşterilerimiz için arz ve talebi buluşturan pazar platformları kurmaya odaklanıyoruz.
Bu stratejiyi sürdürülebilir kılmanın en önemli şartı, yeni dünyanın gerçeklerine uyumlu şekilde hem iş yapış şeklimizi hem de iş süreçlerimizi ve yapılanmamızı dönüştürmek” diye konuştu.

ÜÇ TEMEL HEDEF
BTM AR-GE Merkezi’nde klasik AR-GE merkezlerinden farklı olarak üç alanda farklılaşma hedefleri olduğunun altını çizen Ürkmez, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu üç temel unsurdan ilki tüm AR-GE süreçlerini katma değer yaratacak şekilde tasarlamak. İkincisi çevre dostu ve sürdürülebilir ürünler üretip süreçleri geliştirme kabiliyetine sahip olmak ve son olarak yatay büyüme, yani üniversiteler, araştırma merkezleri ile ortak hedefte birleşmek.[kutusag=5235] 
BTM olarak AR-GE alanında, inovatif ürün ve hizmet geliştirme konularında önümüze iddialı hedefler koyduk. Yenilikçi teknolojiler yaratmak ve bünyemize adapte ederek AR-GE faaliyetlerini planlayıp, yürütmeyi ve bu faaliyetlerin sonucunda elde edilen sonuçları fikri ve sınai haklar politikalarıyla koruyarak, fayda sağlamayı amaçlıyoruz.”

AB PROJELERİNE DE KATILACAK
BTM AR-GE Merkezi’nin, belirlemiş olduğu AR-GE stratejisi çerçevesinde üniversiteler, araştırma merkezleri ve sanayi sektörü ile gerçekleştirilen ortak çalışmalar sonrasında ortaya çıkacak bilgi birikimi, BTM’nin sürdürülebilir başarısı ve geleceği için büyük önem taşıyor. BTM AR-GE Merkezi, ulusal projelerle ve ulusal ortaklarla geliştireceği işbirliklerinin yanı sıra Avrupa Birliği’nin finanse ettiği projelere katılım için de çalışmalarını sürdürüyor ve Avrupa Birliği AR-GE platformlarına katılıp, AB AR-GE çalışmalarını takip ediyor.