Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

IC İÇTAŞ İNŞAAT NEW YORK’TAKİ YENİ TÜRKEVİ BİNASINI YAPACAK

Fortune 500 Türkiye sıralamasında “3. En Büyük İnşaat Şirketi” olarak yer alan IC İçtaş İnşaat ve Amerika’nın önemli inşaat şirketlerinden Tishman ortaklığında, New York’ta inşa edilecek 35 katlı Türkevi’nin temel atma töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. IC İçtaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Çeçen, New York’ta böylesine büyük ve özel bir projeye imza atmaktan onur ve gurur duyduklarını belirtti.

ÇEÇEN: YENİ TÜRKEVİ İNŞAATI TÜRKİYE’NİN PRESTİJİNE YAKIŞIR OLACAK
IC İçtaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Çeçen yaptığı konuşmada, “Hayata geçirilecek projenin önemi, özellikleri ve 36 aylık inşaat süresi düşünüldüğünde; Birleşmiş Milletler binasının karşısında yer alması sebebiyle son derece özen isteyen bir yapım sürecini başlatıyoruz. Şehrin en yoğun bölgesinde, son derece sınırlı alanda, yüksek güvenlik ve disiplin içerisinde çalışacağız. New York’un kalbinde yer alacak Türkevi’ni, Türkiye’nin prestijine uygun bir biçimde tamamlayacağız. Hepimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

TÜRK GELENEKSEL SANATININ SİMGESI “LALE” NEW YORK’TA GÖKYÜZÜNE YÜKSELECEK
Birleşmiş Milletler (BM) binasının hemen karşısındaki eski Başkonsolosluk binasının yerine yapılacak Yeni Türkevi’ni, BM’de görev yapan Türk misyonu kullanacak. BM Daimi Temsilciliği ve New York Başkonsolosluğu çalışma ofislerinin yanı sıra, üst katlarda diplomatların konaklayabileceği bir rezidansın da yer alacağı binanın inşaatı, IC İçtaş İnşaat ve Tishman işbirliğiyle gerçekleştirilecek.

ABD’li mimarlık firması Perkins Eastman tarafından tasarlanan bina, 20 bin  m2 lik alana inşa edilecek ve Türk kültürü, tarihi ve mimarisini yansıtacak. Başmimar Jonathan Stark’ın Türkiye ziyaretinde yaptığı incelemelerin ardından başta Selçuklu motifleri olmak üzere geleneksel Türk mimarisi motiflerinin kullanıldığı Türkevi binası, gökyüzüne lale formunda yükselecek. Yeni Türkevi modern görünümüyle de New York gökdelenlerine katılan zarif ve simgesel bir yapı olacak.

ÇEVRE DOSTU TÜRKEVİ, “LEED SILVER” SERTİFİKALI OLACAK
200 kişilik oditoryum, toplantı ve sergi salonları ile 20 araçlık yeraltı otoparkının yer alacağı binada; yağmur sularını depolayacak bir sistem kurulacak. Türkevi, “LEED Silver” yeşil bina sertifikasına da sahip olacak.