Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

DÜNYA SPOR TURİZMİYLE HAREKETLENİYOR

[kutusol=5419] Takipçi sayısıyla dünyanın en önemli spor branşlarının başında gelen futbol, her yıl binlerce insanın seyahat etmesine vesile oluyor. Dünyanın en önemli futbolcularını yakından görmek ve yurt dışında tuttuğu takımı takip etmek isteyen futbol tutkunları, bir yandan da 3-4 günlük kısa bir tatil molası veriyor.

DÜNYANIN FARKLI ÜLKELERİNDE
FARKLI SPORLAR

Bu tutkunun tatile de vesile olduğunu belirten Vizyon Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çizmeci, “Aslına bakarsanız uluslararası alanda düzenlenen spor organizasyonlarının sayısı ve bu organizasyonlara iştirak eden sporcu sayısı, spor turizminin büyümesine vesile olmaktadır. Öte yandan spor turizminden elde edilecek gelirler sadece o spor organizasyonunun getireceği gelirler olarak düşünülmemelidir.

Dünyanın pek çok kenti ya da ülkesi, uluslararası spor organizasyonlarını ülkesine çekerken, o spor olayının doğrudan getirisinin üzerinde yatırımlar yapmışlardır.

Bizde Vizyon Turizm olarak bu bilinçle hareket ediyor, sektörün gelişimine katkı sağlamak amacıyla önemli paketlerin altına imza atıyoruz.” dedi.
ÇİZMECİ: FUTBOL DERBİ MAÇLARIYLA TARAFTARLARI KASIP KAVURAN BİR OLGU
“Bireysel olarak gidenler çok olsa da grup olarak henüz istediğimiz standartı tutturamadık. Oysaki spor, toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi sağlayan, insanların ve farklı kültürlerin birbirlerini daha iyi tanımalarına olanak veren önemli bir unsur. Yukarıda da bahsettiğim gibi spor, toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi sağlayan önemli bir faktör. Tüm dünyanın yakından takip ettiği sporların başında gelen futbol ise heyecanı ve özellikle derbi maçlarıyla taraftarları kasıp kavuran bir olgu. Birbirinden özel yetenekleri yakından izleme şansı sunan bu eşsiz deneyim için biz Vizyon Turizm olarak, misafirlerimize eğlenceli programlar sunarak dünyanın en önemli ayaklarını yakından görmek isteyen herkesi istediği ülkeye götürüyoruz. Başlangıçta ve bitişte dost kalma prensibiyle yürüttüğümüz bu süreç kapsamında bilet ve vize işlemleri, otel rezervasyonları, yurt dışından gelen misafirlerin tüm organizasyonları ile konaklama, ulaşım ve rehberlik hizmetleri ile tam bir tur programı sunuyoruz. “