Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

SÜLEYMANPAŞA PROJESİNE WA ÖDÜLÜ

Manço Mimarlık tarafından tasarlanan Süleymanpaşa Belediyesi Hizmet Binası projesi gerek jüri gerekse de üyelerin değerlendirmeleri sonucunda İtalya, Yunanistan, Türkiye, Hindistan ve Nijerya’dan mimarların çalışmaları ile birlikte “Tasarlanmış” (Designed) kategorisinde 26. Dönem Dünya Mimarlık Topluluğu (World Architecture Community) WA 10+5+X Ödülü’nü kazananlar arasında yer aldı.

Mimarlık ve şehir plancılığı alanındaki çalışmaları ile uluslararası tanınırlığa sahip Dr. Mimar Süha Özkan tarafından 2006 yılında kurulan ve onlarca farklı ülkeden binlerce mimar, akademisyen ve mimarlık öğrencisinin yer aldığı World Architecture Community’nin onursal üyeleri arasında Mario Botta, Massimiliano Fuksas, Ken Yeang, Fumihiko Maki, Kenneth Frampton, Doğan Hasol, Mehmet Konuralp, Emre Arolat, Gökhan Avcıoğlu gibi dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen isimleri bulunuyor.

Birçok farklı ülkede yer alan tamamlanmış ve tasarım aşamasındaki nitelikli mimari projelerin yılda üç kez, onursal üyeler ve daha önceki ödülleri kazananlardan oluşan jürinin ve topluluk üyelerinin oyları ile seçildiği WA Ödülleri 2008 yılından beri veriliyor.
SÜLEYMANPAŞA HİZMET BİNASI
Süleymanpaşa Belediyesi tarafından açılan ulusal yarışmaya sunulan projede, saydamlığı ve çevre düzenlemesi ile insanları içine çeken, ticaret ve belediye birimlerine ulaşımın kolay olduğu, aydınlık ve geniş iç oylumlar sunan, yenilikçi bir kamu yapısı tasarlanmış. İhtiyaç programı olabildiğince az katlı ve arsa çevresinin eğimli topografyasına uygun bir kütle içinde çözülmüş.

Ticaret alanlarının zemin ve avlu kotundaki açık alanlar çevresinde konumlanması, ayrıca yapının yürünebilen eğimde bir yeşil çatı ile örtülmesi önerilmiş, böylelikle farklı katlarda günün her saati kullanılabilen kamusal açık alanlar oluşması amaçlanmış.

MANÇO MİMARLIK HAKKINDA
Y. Mimar Aytaç Manço tarafından 1970 yılında kurulan Manço Mimarlık, yurt içi ve dışında birçok yayımlanmış projesi ve ödülleri bulunan, ISO9001:2015 belgeli bir mimarlık ofisi.
Aytaç Manço ve oğlu Mimar Ali Manço ortaklığında yönetilen firma, 50 yılı aşan mesleki deneyimini genç kadrosunun dinamizmi ile birleştirerek mimari-iç mimari tasarım, danışmanlık ve mesleki denetim hizmetleri sunuyor.

Firmanın mimari uzmanlık alanları, başta konut, ofis, veri merkezi, karma kullanım, fuar -sergi, ticaret, kamu ve sanayi yapıları olmak üzere, maliyet ve enerji etkin yenilikçi çözümlerin hedeflendiği birçok farklı proje türünü içeriyor.