Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

TÜRK PİDESİNE YURT DIŞINDAN BÜYÜK TALEP

[kutusol=5422] Ordulu iki genç kardeşin büyüklerinden miras kalan pidecilik işini, yurt içinden sonra yurt dışına da taşıdıkları Aktaşlar Lezzetler Grubu,  Aktaşlar, Nelipide ve Pidemiss markalarıyla büyümesini sürdürülebilir kılma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İhracat hedefli büyüme stratejini benimseyen marka, Ortadoğu, Avrupa ve Amerika pazarından sonra şimdi de yoğun taleple karşılaştığı Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Fransa, Hollanda, İsviçre, İtalya,  Malezya, Rusya ve Ukrayna ile distribütörlük anlaşması oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

AKTAŞ: PİDE BİZİM İÇİN
BİR TAT OLMAKTAN ZİYADE BİR TUTKU

1981 yılından bu yana oluşturduğu lezzetleri yemeğe değer verenlerle paylaşan Aktaşlar Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Aktaş, Ordu pidesini dünyaya tanıtma arzusunda olduklarını söyledi. Pidenin Türkiye’de ayrı bir yeri olduğunun altını çizen Aktaş, “Pide bizim için bir tat olmaktan ziyade bir tutku.  Bu nedenle geleneksel lezzetimizi tüm dünyada tanıyor olması bizim için çok kıymetli. Öte yandan oluşturduğumuz strateji sayesinde marka bilinirliğimiz her geçen gün artıyor. Tabii bu artışla doğru orantılı olarak talepte de artış yaşıyoruz. Yurt dışında bayi ağımızı oluşturarak ihracat satışlarımızı arttırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu strateji doğrultusunda da 2018 yılsonuna kadar Nelipide Gurme markasıyla 20 ülkede daha olmayı hedefliyoruz” dedi.

DONDURULMUŞ PİDE SEKTÖRÜ DE İHRACAT PAZARINDA ÖNEMLİ BİR KONUMDA[kutusag=5423] 
Öte yandan dondurulmuş pide sektöründe de önemli bir büyüme yakaladıklarının altını çizen Aktaş, 2017 sonu itibari ile aylık 250 ton yıllık yaklaşık 2 milyon 500 bin  adet pide ürettiklerinin altını çizdi. Dondurulmuş pide sektörünün de ihracat pazarında önemli bir konumda olduğunu anımsatan Aktaşlar Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Aktaş, “Pide dediğimiz zaman Özellikle Ortadoğu ve Balkanlar bölgesinden ilgi çok yüksek.
Bu bölgeye ürünlerimizi gönderirken bir yanda da Avrupa’ya ürünlerimizi göndermeye başladık. Çünkü bizim amacımız Ordu pidesini tüm dünyanın tanımasını ve tatmasını sağlamak. Gürcistan, Azerbaycan, Almanya, İngiltere ve Katar pazarından sonra Almanya’daki görüşmelerle 13 Avrupa ülkesinde daha ürünlerimizin satışını sağlayacak, market raflarındaki yerimizi alacağız. “