Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

DOĞAL GÖRÜNÜMLÜ GERÇEKÇİ TASARIMLAR

[kutusol=5503] Seramiksan, doğaya özlem duyanlar ve etkileyici mermer görünümünü  yaşam alanlarına taşımak isteyenler için özel bir koleksiyon sunuyor. Yüzey ve kesit rengi aynı olan renkli gövde porselen karoların (colored body) gerçekçi görünümü ve konforlu kullanımı ile yaşam alanları şık ve modern bir ambiyansa dönüşüyor.

Koleksiyonda yer alan doğanın içinde kaybolmuş hissi veren ahşap efektli karolar doğal görünümüyle doğanın dinginliğini yaşam alanlarına taşıyor. Mermerin çarpıcı güzelliğinden esinlenerek oluşturulan karolar ise doğal taşlara alternatif olarak tercih ediliyor.
Uzun ömürlü, darbeye karşı dayanıklı ve kolay temizlenme özelliğine sahip olan renkli gövdeye sahip  yer ve duvar karoları dış mekanda da rahatlıkla kullanılıyor. Bir bütün halinde iç mimaride de kullanılan karolar, dekor olarak da kullanılabilme özelliğine sahip.

MERMERİN ÇARPICI GÜZELLİĞİ MEKANLARDA:
BLACK MARBLE
Hayallerdeki yaşam alanları gerçeğe dönüşüyor. Klasik mermer görünümünün modernizmi vurguladığı Black Marble, siyahın etkileyici görünümüyle alışılmışın dışında bir tasarım sunuyor.
60×120 ebadında gövdesi renkli olarak üretilen Black Marble  modern yaşam alanlarının vazgeçilmezi olmaya aday. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılan seri, dayanıklılığı, kullanım kolaylığı, leke tutmayan özelliği ile dikkat çekiyor.

DOĞAYA ZARAR VERMEDEN DOĞANIN HUZURU YAŞAM ALANLARINDA: SAGANO
Ağaçların büyüleyici etkisinden ilham alınarak tasarlanan Sagano ile dingin ve keyifli mekanlar yaratmak artık mümkün. Doğaya olan özleme son verecek Sagano, gövdesi renkli olarak üretilmesiyle de gerçekçi bir görünüme sahip. 20 x 120 ebatında üretilen seri aşınmaya dayanıklılığı, kolay temizlenmesi ve ıslak alanlarda kaydırmaz özelliği ile yaşam alanlarında kullanım kolaylığı sağlıyor.

Mimari ve iç mimari projesi Motto Mimarlık tarafından tasarlanan OKÜ Rektörlük Ek Binası Osmaniye’de yer almaktadır. Yeni rektörlük binası, mevcut hizmet binasının yanında, kampüsün iki ana girişinin merkezinde, hem taşıt hem de yaya trafiğiyle kolay erişilen bir noktada bulunuyor. Zemin ve bodrum katlarında performans ve sergileme gibi kamusal işlevler barındıran yapı, yaya dolaşımını ön plana çıkartan bir kurguda, mevcut hizmet binasıyla birleşmektedir.

Üst katlarda idari birimler ve rektörlük makamı konumlandırılarak bu işlevlerin trafiği zemindeki kamusal kullanımlardan ayrıştırılmış.

Projenin en önemli noktalarından bir diğeri yapı tasarımında iklimsel etmenlerin ön planda tutulmuş olmasıdır. Yapının bölgeye has potansiyelleri değerlendirilerek kampüste verimliliğin arttırılmasına öncülük etmesi hedeflenmiş. Yapının karbon ayak izi ve su tüketimi azaltılmıştır. Bölgenin güneşlenme potansiyeli yaklaşık 800 m² lik bir fotovoltaik çatı ile değerlendirilerek yılda yaklaşık 115,000 kw/s enerji üretilmesi sağlanmış. Yapıda hakim rüzgar yönünde sürekli boşluklar açılarak pasif havalandırma mümkün kılınmış, giriş atriumu ve kat bahçeleriyle doğal havalandırma imkanları arttırılmış. Bölgede alınan ani ve yoğun yağışlar yeraltı depolarında toplanıp çevre sulama amacıyla tekrar kullanılır hale getirilmiş. Peyzaj tasarımında ise ağırlıklı olarak susuz peyzaj tercih edildiğinden toplanan yağmur suyu sulama ihtiyacını ciddi ölçüde karşılıyor.