Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

MİNT ÇAĞLAYAN TÜRKİYE’DE EDGE ÖN SERTİFİKASI ALAN İLK KONUT PROJESİ OLDU

[kutusol=5510] MİNT Çağlayan, Enerji ve Su tüketim kategorisinde yüzde 30’a varan, Malzeme Kategorisinde ise yüzde 51’e varan tasarruf oranları ile Dünya Bankası’nın kuruluşu olan International Finance Corporation (IFC) tarafından geliştirilen EDGE sertifikasını almaya hak kazandı.

MİNT, enerji, su ve hammadde kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak hayata geçirdiği MİNT Çağlayan projesinde,  yakaladığı tasarruf rakamlarıyla Türkiye’de, Dünya Bankası kuruluşu olan IFC tarafından geliştirilen  EDGE sertifikasını almaya hak kazanan ilk konut projesi oldu. MİNT Çağlayan tasarım aşamasından itibaren enerji, su ve hammadde kaynaklarını en verimli kullanacak şekilde planlanarak Enerji ve Su kategorisinde yüzde 30’a varan, hammadde kategorisinde ise yüzde 51’e varan tasarruf elde ederek EDGE sertifikasını aldı.

YILLIK 620 TL’LİK ENERJİ TASARRUFU
MİNT hayata geçirdiği projelerde enerji verimliliğini üst düzeyde tutan, çevreye duyarlı tasarımlarla gelecek nesiller için temiz, doğaya saygılı, enerji kaynaklarını en verimli şekilde kullanan yaşam alanları sunuyor.

Satışları tamamlanan ve 2018 Eylül ayında teslim edilecek olan MİNT Çağlayan EDGE sertifikasıyla birlikte sektörde örnek olmayı hedefliyor. Türkiye’de EDGE ön sertifikasını almayı başaran ilk konut projesi olan MİNT Çağlayan, tasarım aşamasından itibaren yapılan yatırımlar sayesinde aylık ortalama 50 TL, yıllık ise ortalama 620 TL enerji faturası tasarrufu sağlayacak.