Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

SARAY ALÜMİNYUM 2017 YILINI YÜZDE 8 BÜYÜME İLE KAPATTI

[kutusol=5492] Alüminyum sektörünün 5 milyar dolarlık iş hacmiyle Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında yer aldığını dile getiren Saray Grup Yönetim Kurulu Üyesi Talin Saraylı 2017 yılına ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: “Alüminyum sektörü, Türkiye ekonomisinin yanı sıra, inşaat sektörüyle de entegre işleyiş gösteriyor. Dolayısıyla, inşaat sektöründe bir süredir yaşanan talebe endeksli canlanma, sektörümüzü de hareketli tutuyor.
Sektörümüz yıllık kapasite miktarı 1 milyon tonun üzerinde.  2017 yılında da hem Türkiye ekonomisi, hem de inşaat sektöründe büyüme yaşandı. Tabi bu durum sektörümüzdeki canlılığın da devam etmesini sağladı.

Sektörün öncü kuruluşlarından Saray Alüminyum olarak, 2017 yılını 560 milyon TL ciro ile yani, yüzde 8 civarında büyüme göstererek kapattık.
2018’de sektörün yüzde 10 civarında büyüme gerçekleştirmesini bekliyoruz. Bu sene alımını gerçekleştirdiğimiz panjur üretim hattımızı 2018 yılının ilk çeyreğinde devreye almayı planlıyoruz.

Artan talebi hızla karşılayabilmek için yeni bir kompozit hattı alımı yönünde görüşmelerimiz ve kapasite artırımına yönelik yeni yatırımlarımızın görüşmeleri de devam ediyor.”[kutusag=5493] 
SARAY, PVDF TERCİH EDEREK BİNALARIN DIŞ CEPHESİNİN UZUN YILLAR İLK GÜNKÜ GİBİ KALMASINI SAĞLIYOR
Yaklaşık 40 senedir sektöre hizmet veren Saray Alüminyum, binalarda dayanıklılığı ve estetiği bir arada sunuyor. Kaliteden ödün vermeden, tüketicilerini daima en kaliteli ürünlerle buluşturan Saray, alüminyum kompozit panel imalatında nem dayanımı, asit dayanımı, UV dayanımı renk ve parlaklık stabilitesi açısından dünyada bilinen en dayanıklı boya olan Polivinilden Florür (Pvdf) tercih ederek binaların dış cephesinin uzun yıllar ilk günkü gibi kalmasını sağlıyor. İstanbul gibi deniz kenarı, egzoz ve hava kirliliğinin yüksek olduğu şehirlerde, yapıların dış cephelerinde kullanılacak olan alüminyum kompozit panelin imalatında mutlaka Polivinilden Florür (Pvdf) boya kullanılması gerektiğine dikkat çeken Saray Grup Yönetim Kurulu Üyesi Talin Saraylı şunları ifade etti: “Alüminyum kompozit panel imalatında kullanılabilecek en dayanıklı boya, kimyasal dayanım, nem dayanımı, renk ve parlaklık kalıcılığıyla Polivinilden Florür (Pvdf) boyadır. Pvdf boyalar nem dayanımı, asit dayanımı, UV dayanımı renk ve parlaklık stabilitesi ile de diğer boyalardan kalite olarak ayrılıyor. Yapının dış cephesinin kısa zamanda deforme olmasını önlemek amacıyla, özellikle İstanbul gibi deniz kenarı ve asit yağmurunun yüksek olduğu yerlerde, binaların dış cephesinde mutlaka Pvdf boya tercih edilmelidir.”

Saray Alüminyum, alüminyum kompozit panel imalatında sadece Pvdf boya kullanarak, binalarda dış cephe dayanımını ve kalitesini maksimum seviyeye ulaştırıyor.