Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

TEKNO MACCAFERRI, ULUSLARARASI KATILIMLI 7. GEOTEKNİK SEMPOZYUMUNA SPONSOR OLDU

[kutusol=5506] Geoteknik mühendisliğinde yenilikçi çözümlerle alanında Türkiye’nin lider firması olan Tekno Maccaferri, İnşaat Mühendisleri Odası ve Zemin Mekaniği ile Geoteknik Mühendisliği Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen, geoteknik mühendisliği alanındaki yenilik ve gelişmelerin paylaşılması ve yaygınlaşması amacı taşıyan Uluslararası Katılımlı 7. Geoteknik Sempozyumu’na sponsor oldu. Özellikle üniversite, kamu kuruluşları, yerel yönetimler ve özel sektör çalışanların yoğun katılımı ile gerçekleşen sempozyumda, geoteknik uygulamalar, zemin mekaniği, deprem yönetmeliği başta olmak üzere geoteknik mühendisliği konusuna ait pek çok alanda konuşma ve sunumlar gerçekleştirildi.

Sempozyum kapsamında Tekno Maccaferri Teknik Müdürü Doğan Gündoğdu tarafından gerçekleştirilen “Kuzey Marmara Otoyolu Projesi V27 viyadüğü G19 yaklaşım dolgusu Yeşil Terramesh İstinat Duvarı Uygulaması” konulu bildiri sunumu büyük ilgi gördü. İlgili sunum kapsamında; Türkiye’de Tekno Maccaferri tarafından projelerde sıklıkla kullanılan ve ileri teknoloji bir yöntem olan Yeni Nesil Esnek Sistem İstinat Duvarlari ve Hibrid İstinat Duvari Sistemleri hakkında bilgiler verildi. Sergi alanında yer alan Tekno Maccaferri standı birçok öğretim üyesi tarafından ziyaret edildi.

İstanbul, günümüzde oldukça büyük boyutlardaki alt yapı projelerinin gerçekleştirildiği ve ileri geoteknik mühendisliği uygulamalarının hayat bulduğu il olarak, 7. Geoteknik Sempozyumu’na ev sahipliği yaptı.