Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

KAĞITHANE‘DE KONUT FİYATI ORTALAMASI 361.000 TL

[kutusag=5519] Endeksa.com Kurucu Ortağı ve CEO‘su Görkem Öğüt, Kağıthane’nin İstanbul’un iki yakasını birbirine bağlayan köprü bağlantı yolları arasında alması, işyerlerine yakın bir bölge konumda bulunduğunu kaydederek, son yıllarda tamamlanan tünel bağlantılarıyla Taksim’e ulaşım süresinin de çok kısaldığını kaydediyor. 2018’de tamamlanması planlanan Mahmutbey-Mecidiyeköy metro hattıyla da bölgeden İstanbul’un pek çok ilçesine ulaşımın daha da kolaylaşacağını ifade eden Öğüt, ulaşım projeleri nedeniyle bölgede konut fiyatlarının yanı sıra konut projesi sayısının da artış gösterdiğini vurguladı.

SEYRANTEPE‘DE ORTALAMA FİYAT 445.000 TL
Endeksa.com verilerine göre Kağıthane’de ortalama konut metrekare satış fiyatı 3.675 TL, ortalama konut fiyatı 361.000 TL ve ortalama kira 1.536 TL. Son 5 yılda konut fiyatlarında %65 artış görülen Kağıthane’de konut yatırımının geri dönüş süresi 19 yıl.

Son dönemde konut projeleriyle öne çıkan Cendere Vadisi’ni barındıran Kağıthane’nin Seyrantepe mahallesinde ise ortalama değerlerle konutların metrekare satış fiyatı 3.925 TL, konut fiyatı 390.000 TL, kira 1.492 TL ve geri dönüş süresi 24 yıl.

CAZİBESİNİ KORUYACAK
Kağıthane’de çok sayıda ofis ve rezidans projesinin yer aldığını söyleyen Öğüt, bölgenin cazibesini koruyacağını belirterek şu bilgileri verdi: “Ulaşım projeleri ile değerlenen Kağıthane, Merkezi İş Alanına yakın bir konumda olması nedeniyle yatırım açısından tercih nedeni. Kağıthane’deki projeler genellikle orta segmente hitap ediyor. Ancak Seyrantepe metrosu ve tünel etkisiyle nitelikli konutların sayısında ciddi artış gözlendi.

Maslak’a yakın konumda bulunan Kağıthane‘de ulaşım imkanlarının çeşitlenmesiyle birlikte bölge orta-üst segment tarafından da ilgi görmeye başladı. Dolayısıyla mevcut projelerin yanında markalı konut projelerinde kademeli olarak ikinci bir dalganın geleceğini söylemek mümkün.”