Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

BAUMIT AVRUPA’NIN EN İYİ DIŞ CEPHESİNİ 2018’DE BRATISLAVA’DA SEÇİYOR

[kutusol=5596] BAUMIT LIFE CHALLENGE “YILIN DIŞ CEPHESİ”
“Cephe, bir evin yüzüdür ve içerisinde yaşayan insanların tarzını yansıtmaktadır” görüşü ile dış cepheler için yaratıcı çözümler sunan Baumit, iki yılda bir düzenlediği yarışma ile malzeme, doku, form ve renk seçimi ile kendi benzersiz karakterini yaratan projeleri ödüllendiriyor.   Baumit’in hizmet verdiği 30 ülke içinde gerçekleştirdiği yarışmaya bu yıl 27 ülkeden 500’e yakın proje başvurdu. Projeler 6 farklı kategoride değerlendiriliyor:
1. Müstakil Ev
2. Site, Konut, Apartman
3. Konut Dışı Bina
4. Isı Yalıtımı Renovasyonu
5.  Tarihi Bina
6. Özel Ödül:  Dokusuyla Fark Yaratan Yapı
BAUMIT TÜRKİYE, BU YIL YARIŞMAYA 4 KATEGORİDE 10 İDDIALI PROJE İLE KATILIYOR
1. Müstakil Ev: Toskana Vadisi, Haneks Erol Bey Sitesi
2. Site, Konut, Apartman: Sinpaş Aquacity Denizli, Sinpaş Aydos Country, Tepeonaltı, Doğa Evleri,  Yapısan Vadi, Ruşen Park Sitesi
3. Konut Dışı Bina:  Maslak 1453, Heybeli Oteli
4. Özel Ödül:  Dokusuyla Fark Yaratan Yapı: Yapısan Vadi
Aday projeler lifechallenge.baumit.com adresi üzerinden 1 Mart tarihinde başlayan ve 3 Mayıs’a kadar devam edecek oylama ile belirlenecek. Finale kalan projeler yine uluslararası mimarlardan oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek. Sonuçlar ise 14 Haziran tarihinde Bratislava Filarmoni Konser Salonu’nda düzenlenecek final gecesinde açıklanacak. Baumit Life Challenge uluslararası mimar jürisinde ise bu yıl Türkiye’den Mehpare Evrenol yer alıyor. 

2018 HALK JÜRİSİ: SİZ DE KENDİ BİRİNCİNİZE OY VERİN[kutusag=5597] 
Proje adayları her ne kadar mimardan oluşan bir jüri tarafından puanlanacak olsa da Baumit, sizlerin fikirlerine de önem veriyor. Bu nedenle yarışma sitesi üzerinden ad-soyad, adres ve meslek bilgileri paylaşılarak oy verilmesi durumunda final gecesi için davet kazanma şansı sunuyor.  İnternet oylamasında kazanan kişi,14 Haziran 2018 gecesi Bratislava’da Filarmoni Konser Salonu’nda gerçekleşecek Gala Yemeğine davet edilerek Life Challenge ödül törenin bir parçası olacak. Kazanan kişi, Bratislava’ya uçuş ve Bratislava’da 4 yıldızlı bir otelde iki gece 2 kişilik konaklama kazanacak. 

2016 yılında düzenlenen yarışmada Baumit Türkiye’nin Yıldız Residence projesi, Özel ödül: Tasarımı Aydınlatan Yapı Ödülü halk oylamasının galibi olmuştu. Proje yine halk oylamasında konut dışı yeni bina kategorisinde ikinciliği yakalamıştı.