Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

NİMEÇATI 20. YILINI BÜKREŞ SEYAHATİYLE KUTLADI

[kutusol=5602] Seyahatin ilk gününde, keyifli bir yolculuğun ardından, Bükreş şehir turu gerçekleştirildi. Turun tartışmasız en kayda değer noktası, Romanya’nın devrik lideri Nikolay Çavuşesku’nun yapımını başlattığı ve ölümünden sonra da inşaatı devam eden büyük projesi Parlamento Sarayı (Palatul Parlamentului) idi. Parlamento Sarayı, dünyanın en büyük sivil yönetim, en pahalı yönetim ve en ağır binası olarak Dünya Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer alıyor. İlk günün akşamında gerçekleşen yemekli toplantıda gündem, Nimeçatı’nın 20. yılı, 2017 yılı faaliyetleri ve 2018 yılı hedefleriydi.

Seyahatin ikinci gününe ise, Salina Slanic Prahova tuz madeni turu damgasını vurdu. Büyüleyici ve bir o kadar da sağlıklı bir atmosfere sahip tuz madeni, dünya üzerindeki benzerlerinin arasında öne çıkanlardan biri.

Nimeçatı’nın 2018 seyahatinde de, önceki seyahatlerde de olduğu gibi, öğle ve akşam yemekleri, farklı yerlerde organize edilerek, katılımcıların farklı ve özgün lezzetleri tatmaları sağlandı.

Seyahatin üçüncü günü, Çatımpiyat günüydü. Bu yıl ikincisi düzenlenen Çatımpiyat Oyunları’nın 2018 etkinlikleri içinde; bowling, masa tenisi ve elektronik dart bulunuyordu. Mücadelenin hakim olduğu, dostluğun kazandığı çekişmeli geçen yarışmalardan sonra, kazananlar, kupa ve madalyalarını Nimeçatı Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Battaloğlu ile Nimeçatı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Selçuk Aktepe’nin elinden aldılar.
Dördüncü günün yolculuk planında ilginç bir yer vardı; Transilvanya. Transilvanya denilince ilk akla gelen kuşkusuz Dracula ve onun şatosu olarak bilinen Bran Kalesi. Yol boyunca rehberler tarafından da anlatılan Eflak Prensi III. Vlad Tepeş, nam-i diğer Kazıklı Voyvoda ile roman kahramanı Drakula’nın hikayesi birleşince ortaya çıkan profil, kuşkusuz oldukça etkileyiciydi. Dönüşte, katılımcıları sürprizli bir Gala Gecesi bekliyordu.

Gala Gecesi’nde 2017 yılının ciro şampiyonları ile, istikrarlı ve başarılı satış grafiğine sahip  firmalarının yanı sıra, art arda 10 yıl Nimeçatı seyahate katılan firma temsilcilerine ödülleri; Nimeçatı Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Battaloğlu ile Nimeçatı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Selçuk Aktepe tarafından verildi.