Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Lübnan’ın Yükselen Projelerinin Yalıtımına Ode İmzası

Türkiye’nin yalıtımda yüzde 100 yerli en bü¬yük kuruluşu olan ODE Yalıtım, Lübnan’da ekonomik ve sosyal yaşamı dönüştürecek projelerde yer alarak, ülkede iddiasını artırıyor. Lübnan’da yükselen dört projenin yalıtımında ürünleri kullanılacak olan ODE, bu pazarda ağırlığını artırmayı hedefliyor.

[kutusol=5733] OZAN TURAN: “5 KITADA 70’İN ÜZERİNDE ÜLKEYE İHRACAT YAPIYORUZ”


Yurtdışı hedefleriyle ilgili bilgi veren ODE Uluslararası İş Geliştirme Yöneticisi Ozan Tu¬ran, şunları söyledi: “Bu yılı ODE olarak ihracat¬ta atılım yılı olarak belirledik.
Amacımız 1 milyon doların üzerinde ihracat yaptığımız ülke sayısını her yıl artırarak, ih¬racatın toplam ciromuz içindeki payını yüz¬de 35’ler seviyesine çıkarmak. Halihazırda 5 kıtada 70’in üzerinde ülkeye ihracat yapan yerli bir firma olarak, global marka olma he¬defimize emin adımlarla ilerliyoruz. Son dö¬nemde aralarında Lübnan’ın da bulunduğu yakın coğrafyalarda ihracatımızı artırmaya odaklandık ve hedefimiz doğrultusunda ül¬kede yükselen önemli projelerde yer alıyoruz. Hedeflerimizi gerçekleştirirken geçen yıl dev¬reye aldığımız Eskişehir yatırımımız en büyük lokomotifimiz olacak. Bunun yanı sıra Çorlu cam yünü tesisimizde fırınımızı yeniledik. Cam yünü kapasitesinde artış elde ettiğimiz bu yatırımımızla, maliyet, ürün ömrü ve ürün kalitesi konusunda önemli kazanımlar elde ettik. Çorlu’daki artan kapasitemizi de ihracat¬ta değerlendireceğiz. İhracatta öncelikli pazar olarak belirlediğimiz 11 ülkede ağırlığımızı artıracağız.”

LÜBNAN’DA 4 PROJEDE YER ALIYOR

Başkent Beyrut’un gelişen ticaret merkezi Dekwaneh’de yükselen ve lüks tasarımıyla dikkat çeken Tower 44’te, ODE Starflex Şil¬te ve ODE Starflex Boru ürünleri kullanılı¬yor. Tower 44’ün yapımı 2020 Ocak ayında tamamlanacak. Ülkenin en büyük alışveriş merkezlerinden olan Cascada Mall ise 200 bin metrekarelik alanda Bekaa’nın kalbinde konumlandırılmış bir alışveriş merkezi ve eğ¬lence, alışveriş, yemek, dinlenme ve sosyalleş¬me alanlarından oluşuyor. Lübnan’ın ilk ulusal bankası FNB’nin ülkenin başkenti Beyrut’taki genel merkez binasında ise ODE Starflex Şil¬te ve ODE Starflex Boru ürünleri kullanılıyor. Yat sahibi olmak isteyenler ya da yatlarının bakım ve onarımı yaptırmak isteyenlere hiz¬met veren Chebab Marine’in Beyrut Dora’da konumlanan yeni showroom’unda da ODE Starflex Şilte ve ODE Starflex Boru ürünleri tercih edildi.